3718
  • alienenemy
    #3278
    Az egy fun oldal. De alapvetően úgy harangozzák be, mint egy új játék. Nem tisztázott, hogy ez expansion, vagy új játék, és hogy a meglévő előfizetőkkel mi lesz.
    Erről még nincs hivatalos info.
  • Torzonborz
    #3277
    Price $29,99 / 29,99€

    na most ez ugye nem azt akarja jelenteni hogy vegyünk meg ?
  • alienenemy
    #3276
    Van egy ilyen oldal. A community managerük elment szabira, erre valaki összedobta ezt mérgében. Nem nagyon értemi miért :)
  • alienenemy
    #3275
    2012. november 20.
  • Torzonborz
    #3274
    jó meg szép...de mikor jön ?
  • alienenemy
    #3273
    Új modellek:

    Chain Armor
    new alfar male model
    new mahirim male model
    new human female model
    new dwarf male model
    new mirdain male model
    new ork male model
    new weapon design contest winners
    New intricate armor set
    new intricate armor set screenshot
    [url=http://www.darkfallonline.com/blog/wp-content/uploads/2011/07/java-2011-07-29-14-09-33-84.jpg]New intricate armor set screenshot #2[/url]
    [url=http://www.darkfallonline.com/blog/wp-content/uploads/2011/07/java-2011-07-29-14-27-31-86.jpg]New intricate armor set screenshot #3[/url]
    Mirdain male in updated plate (full?) armor


    Új fényrendszer és változtatások a világon:

    New lightning system screenshot
    [url=http://www.darkfallonline.com/blog/wp-content/uploads/2011/03/lights_02.jpg]New lighting system screenshot #2[/url]
    [url=http://www.darkfallonline.com/blog/wp-content/uploads/2011/03/lights_01.jpg]New lighting system screenshot #3[/url]
    New dungeon/lighting screenshot
    New lighting system demo video
    New visual effects demo
    New Yssam dungeon

    Világ:

    New Sandbrook Layout

    Új lény modellek és koncepció rajzok:

    Grungoc concept art
    Ragaizan, the jungle lord
    New infernal model
    New monster Imp
    Jungle Stomper model

    Tárgyak:
    Chain Armor
    new alfar male model
    new mahirim male model
    new human female model
    new dwarf male model
    new mirdain male model
    new ork male model
    new weapon design contest winners
    New intricate armor set
    new intricate armor set screenshot
    [url=http://www.darkfallonline.com/blog/wp-content/uploads/2011/07/java-2011-07-29-14-09-33-84.jpg]New intricate armor set screenshot #2[/url]
    [url=http://www.darkfallonline.com/blog/wp-content/uploads/2011/07/java-2011-07-29-14-27-31-86.jpg]New intricate armor set screenshot #3[/url]
    Mirdain male in updated plate (full?) armor
  • alienenemy
    #3272
    Tasos inteview a DF:UW-ról.
  • Torzonborz
    #3271
    ja oks leesett. :D majd kiderül ezek a "class"-ok mennyire lesznek így életképesek de legalább nem lesznek félisten darálógépek :D
  • alienenemy
    #3270
    nem skill cap, hanem kiválasztod, hogy fighter, archer, vagy mágus leszel, azon belül is kell majd mágiaágat választani, és ezeket tudod egy időben használni, naponta egyszer lehet váltani. Pl. ha archer vagy, akkor nem tudsz elementál mágiát használni, meg nehéz páncélt felvenni.
  • Torzonborz
    #3269
    tehát akkor lesz majd vmi skill cap féleség ? jó , helyes. szép lassan azért csordogálnak az infok . :)
  • alienenemy
    #3268
    Egy vásárlói kérdésre válaszul (az enyémre) azt írták, hogy a gyorsított fejlődés megmarad, és mivel jobban kell majd specializálódni, eleve nem lehet majd minden skillt megtanulni (illetve egyszerre használni).
  • alienenemy
    #3267
    3 lengyel (asszem) fickó sok ellen. :)
  • alienenemy
    #3266
    Hát én nem tudom. Ha vissza állítják a grindet, akkor én max 2 hetet fogok játszani vele. Ha nem, akkor meg mind1, hogy wipe vagy sem.
    Igazából nekem az lenne fura, hogy egy megvásárolt játékot 3 év után gyakorlatilag 1-2 hónapos türelmi idővel becsuknak.
    Az tuti, hogy nem fog egyszerre futni a két játék, mert az AV-nek nincs pénze két szerverparkra.
    Én sokkal inkább azt tartom kérdésesnek, hogy béta nélkül mennyire lesz ez bugos, és mennyire lesz megint a savfürdő-féle sztori jellemző. (ezért is jobb lenne, ha maradna a gyorsabb fejlődés, mert akkor semmilyen előnyszerzés nem lenne lényeges)
  • vear
    #3265
    Jaja. Van egy quesztem, meg kell ölni három orkot. Gondoltam körülnézek Ork területen, hátha. Teljesen üres. Human területen se találkoztam senkivel.

    Viszont amit mondasz az nekem is gyanús, főleg hogy ketten is nonstop a chatet spamolták, azzal hogy vásárolnak mindent. Arra gyanakodtam, hogy most olcsón fel akarnak vásárolni mindent amit csak tudnak, hogy ha mégse lesz bank-wipe, akkor jól kereshessenek rajta. Persze nem hiszem hogy bárkinek most gold kellene.

    Magam részéről nem bánnám a wipe-t, mind skill/karakter, mind bank wipe-t. Esetleg wipe-kor a cuccot átváltják valamilyen árfolyamon goldra (vagy valamilyen creditre) ami megjelenik az új karakteren, hogy mégse hőbörögjenek azok akik rengeteg cuccot gyűjtöttek.
  • alienenemy
    #3264
    Az AV nem mondja meg egyelőre, lesz wipe, vagy sem. A szerverek olyan kihaltak, mint még soha...
  • alienenemy
    #3263
    Jelenleg is van kikerülés a játékban, ha van nálad fegyver, de nem hatékony. Ráadásul amiatt, hogy szinte folyamatosan lehet sprintelni, annyira pörgős a harc, hogy nincs is idő ilyesmire.
    Ellenben annak ellenére, hogy a harc jelenleg nem valós helyzeteken alapul, a taktikai része megvan.
    Akik jelenleg nagyon jók, azok egyrészt nagyon jó reflexekkel rendelkeznek, jó a taktikai érzékük, és nagyon-nagyon-nagyon sokat gyakorolják a harcot.
    Van a klánunkban egy 18 év körüli svéd srác, aki egyedül elfoglalt egy hajót, amit 7-8 ember védett, és ő a partról indult oda.
    Ha gyakorolsz, érezhetően jobb leszel, szóval szerintem nem alapvetően rossz a harcrendszer jelenleg, de az átlagember nem akarja rászánni az időt, hogy belejöjjön, hanem inkább valami olyat akar, ami hasonlít ahhoz, amit már látott, vagy amit ő elképzelt előre. Szerintem most ebbe az irányba mentek, és lehet, hogy ez tényleg elvesz a játék eredeti hangulatából, de az is lehet, hogy jobbá teszi. Majd kiderül.
  • Torzonborz
    #3262
    "Harcból kikerülésre gondoltam én is elsősorban. "

    arra lehetne használni evade/dodge-ot lásd pl GW2 . nem ilyen bunnyhop marhaságot. pont az ilyen hülyeségek miatt írták annó hivatalos fórumon hogy inkább massive team deathmach-re hasonlít a játék néha.
  • Jockey
    #3261
    nemtom, akarhogy olvasgatom amit irtok, nekem nem jon be..no majd meglatjuk ha mar kesz van, de ez igy inkabb hatralepesnek erzem
  • vear
    #3260
    Harcból kikerülésre gondoltam én is elsősorban.

    A Steam jutaléka 30%, de csak az új kliens eladásokra vonatkozik, nem a havi előfizetési díjra. Ezt a jutalékot bőven behozza. Steam-re átírni játékot nem egy nagy dolog, egyáltalán nem nehéz. Egy halom gagyi indie játék megy Steam alatt, meg régiek is amiket át se írtak. A Steam elsősorban az új eladásokat segíti, és ebből a szempontból (is) tényleg működik. Ha EVE elmegy Steam alatt (mint üzleti modell), akkor ez is elmenne.
  • alienenemy
    #3259
    GUI képek egy moderátortól a df fórumból.
  • alienenemy
    #3258
    Szerintem a bunny hop nem taktikai elem. Egyet ugrani (mondjuk egy stormblasttal) hogy kikerülj a meele range-ből, vagy a wof-ból nem ugyan az, mint elugrani a kontinens másik felére, vagy olyan gyorsan haladni a vizen, hogy utolérsz egy távoli hajót is.
    Persze engem ez nem zavar, de ez inkább azt okozta, hogy alig használ valaki lovat, és a hajókat is csak az ágyúk miatt veszik elő.

    Steam-mel több gáz is van: nagyon nagy a jutalékuk (kb. 40%), valamint át kell hozzá írni a klienst, és ez egy nem platformon íródott játéknál nagyon nehéz.
  • vear
    #3257
    Néhány részlet:

    Nincs klán teleport chamber, hogy mindenki ugyanolyan eséllyel közlekedhessen (feltételezem teleport rune megmaradt).

    Player city falaknak nagyobb a jelentősége, mert nem könnyű őket átugrálni (feltételezem kiszedik az ugrálós skilleket). A bunny-hop-ot "aktívan" próbálja kiszedni a játékból az AV (pedig egy fontos taktikai elem volt eddig). Az egyéb a játék fizikájűra alapuló skillek lesznek, de jobban a karakter szerepekhez idomítva.

    A momentum arról szól, hogy nem tudsz kapásból sprint sebességgel futni, és nem tudsz helyből megállni. Ezt gondolom az auto-sprint miatt tették be a játékba, hogy ne legyen folyamatos rohangálás.

    A városokat átdolgozták, kevesebb NPC város lesz, a térképet összébb tolták, kevesebb lesz a vizes terület.

    A community pedig a Steam-et követeli, ami nem hülyeség. Havidíjat nem Steam-nek kell fizetni, az hogy meg 60 vagy 40 EUR-t kapnak-e a kliens eladásokért nem számít annyira.



  • Torzonborz
    #3256
    na ez már jobban hangzik azért :)
  • alienenemy
    #3255
    + új craft rendszer lesz
  • alienenemy
    #3254
    Megjelentek új q&a-k a fórumon. A harcrendszert teljesen átdolgozták, meg a páncélokat is. Kevesebb lesz az npc város, több a player city. Nem lehet majd egyszerre minden varázslóiskolát használni, penaltlyt kap célzáskor aki sprintel, guggol, vagy ugrál. (íjászatkor is)
    Lesz valami momentum rendszer is, ami realisztikusabbá teszi a harcot, de nekem nem derült ki, hogy mi a lényege.
    Megszűnik az encumbrance, helyette csak olyat tudsz magadra szedni, ami az aktuális role-nak megfelel. (pl mágus nem vehet magára páncélt, amíg nem vált más role-ra) A mágia is role-függő lesz.
    Állítólag az új UI-t sokkal könnyebb lesz kezelni, nem kellenek makrók a kezeléséhez.
  • Torzonborz
    #3253
    na majd meglássuk.

    mondjuk nálam továbbra is preCU SWG az etalon ilyen téren (is). de hihetetlen hogy senki nem képes az ottani resource/craft sémát átvenni. :(
  • alienenemy
    #3252
    Én azt olvastam, hogy a resource monolithokkal lesz megoldva. Akié a monolith, az tudja learatni az erőforrásokat a területen (hasonló, mint eve).
    Persze azért ne felejtsük el, hogy ez Aventurine, nem ccp. Nem lesz ez annyira bugmentes, meg übertuti, de mindenképpen jobb lesz.
  • vear
    #3251
    Ez kb igaz is, kivéve az enchantingot, mert az az alapanyagok beszerzéséről szól. Meg a constructiont, ami egy klán-nyi játékos grind-jéről. De nagyjából a többi kraft is arról szól, hogy az elhasználódó itemek helyett legyártandó új itemekhez honnan tudsz folyamatos anyag utánpótlást biztosítani. De szerintem ezt nem variáltak át, nem dicsekszenek vele sehol. Ami változott, az hogy a mob-drop itemek is enchantoltak, szóval elképzelhető hogy csökken a craft jelentősége. Meg feltételezem hogy a klánvárosokban lévő resource jelentősége növekszik, mivel az a céljuk hogy a klánháborúkat kihangsúlyozzák. Akárhogy is, nem EVE irányába megy, de attól még lehet jó.
  • Torzonborz
    #3250
    a craft station a legkevesebb. a folyamat az más kérdés. szvsz ami van az kb a wow komplexitásával vetekszik. vagyis egy rakás szar. :D
  • vear
    #3249
    Amúgy a videokban látszanak a crafting-stationok, szóval ha ezek bent maradtak a játékban, akkor a crafting is nagyjából ugyanúgy bent maradt. Az egyikben látni amint player a bányászik épp, szóval a gathering is maradt. Ahogy alien mondja, ez inkább egy expansion mint egy teljesen új játék. Csak így képzelhető el hogy két év alatt összehozták. Ha mindent teljesen újra csináltak volna, máshogy mint DF1-ben van, akkor az jóval tovább tartott volna.
  • alienenemy
    #3248
    Nem tudom :) Rendes gazdaság most is van, csak nem olyan, amilyet más mmo-ban megszoktál. Jelenleg a pénz szinte értéktelen. Reagenseket lehet érte venni vendormál, meg házat kifizetni. A nyersanyagok jelentenek valódi értéket, meg a jobb fegyverek, páncélok, enchant alapanyagok, és ezeket tudod elcserélni másra.
  • Torzonborz
    #3247
    hard/soft skillcap lesz ? craft/resource változtatás lesz hogy legyen rendes gazdaság ?
  • vear
    #3246
    Szerintem továbbra is sandbox lesz, és a PvE rész is megmarad, sőt bővül is. Egy halom dolgot viszont leegyszerűsítenek.

    Az új GUI:




    Persze a grafikát is felturbózták, remélem megjavították a textúra hibákat és nem kell majd kikapcsolt árnyékokkal se játszani. De a legnagyobb dolog szerintem a GUI, ha végre nem kell makrókat programozni ahhoz hogy PvP-ben bármi esélye legyen az embernek. Személy szerint a rengeteg spell-t is lecsökkenteném, és a weapon skilleket is leegyszerűsíteném. A gyors akció-PvP-ben nincs értelme egy halom skillnek és spellnek. Meg persze a játékos úgyis mindig a leghatékonyabbat választja. Például a sok resist fajtának csak PvE-ben van értelme, amikor tudod hogy adott mobot mivel kell támadni.
  • alienenemy
    #3245
    Szerintem a darkfall jelenleg a grind nélkül a legjobb mmo a piacon. Ha kijön ez a kieg (mert valójában az), akkor valószínűleg még jobb lesz. De arra nem lehet számítani, hogy az AV megváltozik. (elég megnézni a kommunikációt ezzel az új kieggel kapcsolatban)
    Egyelőre nem tudni lesz-e wipe, de ha lesz is, a felgyorsított skillfejlődéssel egy max karakter 2-3 hét napi 1-2 óra játékkal, szóval majdnem mind1.
  • Torzonborz
    #3244
    az a baj hogy ez nem sandbox és ahogy kinéz nem is lesz az :(

    ettől függetlenül meglesem majd mert kíváncsi leszek rá és eksünpvp gémnek még jó lehet. :)
  • vear
    #3243
    Nem kell ennyire lelkesnek lenni, na.

    Itt van a hivatalos oldal pár screenshottal és videoval: DarkFall Unholy Wars

    Ami a lényeg hogy átdizájnolták a GUI-t és sokkal inkább akció-MMO lesz (eddig se Tab-Target+Skill-Click MMO volt) mint eddig. Remélhetőleg a grind is kissebb lesz.

    Három féle "spec" lesz: scout, heavy armor és mage. Naponta lehet majd váltani a spec-ek között.

    Még két hónap maradt a DF1-ben. Most már nem hiszem hogy ennyi idő alatt sokkal jobb leszek PvP-ben. De a klán elég jól halad, 7 hamlet és 4 városunk van, a szövetséges klánnak szintén egypár hamletje.
  • Torzonborz
    #3242
    na vót mán bejelentés is , tasos pofázik valamiről de most nincs kedvem végig hallgatni :
    www.mmorpg.com/gamelist.cfm/loadNews/25545/Unholy-Wars-Announced
  • alienenemy
    #3241
    És nem bloodscar, hanem Seelie volt az :) (előtte való nap volt bloodscar)
  • alienenemy
    #3240
    A bloodscaros videón nem nagyon fog látszani, de elég durva (majdnem kétszeres) túlerő ellen nyertünk :) A végén viszont elfogyott minden (ágyú, sparkstone) amivel leverhettük volna a clanstone-t, és 2%-on állt. Kevesebb, mint egy óra volt hátra. Az egyikünk elportolt, és úszva hozott siege hammereket, és azzal vertük le a végét (ez látszik is).
    Amikor vége lett, egyszer csak megtámadta az elfoglalt várost egy másik klán, akitől előző nap foglaltunk várat, és megpróbált ostromot indítani, hoztak hozzá egy hajót is.
    Heten voltunk csak ott. Letámadtuk, és megöltük őket, majd elvettük a hajót is.
    Jó napunk volt :)
  • vear
    #3239
    Az utóbbi négy siege amin résztvettünk:

    Sunstone Island


    Khayud
    (sajnos nincs felvétel)

    Bloodscar


    Seelie