78924
  • Kojiro
    #76619
    AZ nagyon jó ha bonyolult, azok a kedvenceim, amikor egy brutál összetett fejlődésrendszert tesznek egy játékba. Meglesem majd. Köszönöm mindenkinek a tippeket!
  • LaposElem
    #76618
    Tudom :D
    Elég rég óta játszom. Még Akt2 előtt talán? Vagy a Smuggler's pass? Nem is emlékszem hogy adták ki. :D
  • CrashBoostZoom
    #76617
    Lassabb, igen....az elején. Aztán ott is megy a gyakás ezerrel. Csak úgy röpködnek a varázslatok meg charge-olnak rád az ellenségek tömegével.
  • LaposElem
    #76616
    Grim Dawn is jó, bár ott kivárnám az új kieget. És az nem D3 hoz hasonlít, hanem mondjuk a titan questhez (nem véletlen). ARPG mind, de azért a Grim Dawn lassabb, sokkal.
  • LaposElem
    #76615
    A POE egy jó játék.
    Tanulni kell? Igen.
    Farmolni kell? Csak azt.
    Stresszelni? Nem. :)
    Próbáld ki, ingyenes. Ha bejön, itt egy guild, aktív, sokan vagyunk. Segítünk: Path of Exile Hungary
    Mondjuk én már SSF-ben játszom, szóval csak tanácsokkal tudlak támogatni.
    Itt egy fórum, aktív. https://prohardver.hu/tema/path_of_exile_akcio_rpg_diablo_klon/friss.html
  • jazzy
    #76614
    Tipikusan olyan játék, amit akkor kezdesz el értékelni amikor eléred az endgamet és megérted a játékot, skilleket, buildeket, "talenteket". Ha a nem tetszik kommenteket nézed, a 80% pár óra, 20-30 szint után törölte.

    Szerintem jobb, mint a diablo, csak bonyolultabb. Manapság pedig sokan nem akarnak időt fektetni abba, hogy megtanulják. Amivel nincs is baj, de én azt mondom, hogy érdemes rászánni az időt.
  • Daermon
    #76613
    Na ne :DDD
    Szép meg jó a nosztalgia, de a D3 keresztbe lenyeli a D2-őt minden téren. Mondom ezt úgy, hogy annó rongyosra Diablo 2tem magam. :)
  • sirdond
    #76612
    Nethack?

    Nem igazán tudom mennyire volt komoly a kijelentésed? Még D2-höz képest is messze elmarad komplexitásban a D3.
  • Kojiro
    #76611
    Igen, a D3 rune-systeme egyedülálló volt, mikor megjelent. Nem beszélve a damage/thoughness szinergiáról. Az ötlet alapjait lefektették anno a D2 1.10 patchében (addig valami borzasztóan szar, használhatatlan skillek voltak tömegével), majd a D3-ban tökéletesítették, és azóta is patchelik, toldozzák.
    Összehasonlíthatod bármilyen hack&slash vagy akár akció/kaland játékokével, hozzá fogható komplexitást nem találsz.
  • Daermon
    #76610
    Népszerű cím - főleg mert ingyenes -, de nekem nem jött be. Pár óra után töröltem.
    Ami nem rossz alternativa az a Grim Dawn, az egész jó.
  • sirdond
    #76609
    D3? Összetett rendszer? LUL
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2018.11.09. 12:30:47
  • Kojiro
    #76608
    OFF

    A path of exile amőgy egy jó game? Van olyan összetett rendszere, mint a D3-nak? Endgame milyen?
  • TBTPumpa
    #76607
    Hogy Allen Adham szavaival éljek:
    "For die-hard PC fans, we will say though, we still have multiple Diablo teams working on Multiple unannounced Diablo projects. So we haven’t forgotten about them. The future is bright. Stay tuned."
  • jazzy
    #76606
    Óriási videó és ami a legjobban tetszik, hogy a commentekben most látom először, hogy a http://playdiablo4.com a Path of Exile oldalára visz :DD
  • Ariakus
    #76604
    Tudom, hogy jo par video be lett mar linkelve ezzel kapcsolatban, de ettol a foszertol majdnem beszartam a rohogestol. Erdekes, hogy vki aki nem full gamer mit mond errol az egeszrol:
  • pjboy091
    #76603
    Jellemzően azok hőbörögnek, akik követték a blizzcont, vagy is főleg a hardcore rajongók, akik szinte biztos, nem fognak egy mobilos diabloval játszani még így sem, hogy nem kaptunk más diablo-t. Inkább nyomatják tovább a régebbi részeket, vagy átpártolnak a Path of Exil-ra. Így valószínűleg egy Diablo 4, vagy egy D2 remastered sem jelentett volna konkurenciát, mert nem ugyan az a célközönség. A Diablo Immortal azoknak szól, akik évente ha feltévednek egy-egy gaming-gel foglalkozó honlapra, és ha játszanak is, akkor is max mobilon.
    Egyszóval félrecsúszott a marketing és a kommunikáció. Nem magával a játékkal van a baj, hanem hogy nem Éppen egy Blizzconon kellett volna ezzel előrukkolni, amit a kemény mag követ.

    Utoljára szerkesztette: pjboy091, 2018.11.06. 13:13:53
  • lwb
    #76602
    Nem feltétlen. Inkább arról van szó, hogy a blizzard nem akar konkurenciát a saját játékának. Úgy vannak vele, hogy néhányan, akik most hőbörögnek, azért csak le fogják tölteni majd a DI-t a telefonjukra. És ha csak minden tizedik vesz is valamit, az már +1 vásárló. Ha másért nem, hát azért, mert nincs más Dio játék a láthatáron.
    Ha viszont bejelentik a D4-et is, akkor ezek az emberek inkább kivárnak. Lényegében a saját terméküknek csinálnak konkurenciát.

    Szóval az lesz, ami az ESO-val van már pár éve a Beth-nél: szándékosan fékezik az új TES játék fejlesztését, hogy az ESO-ra tereljék a játékosokat. Nyilván ott ugyanaz a platform és nyilván nem mindenkit lehet átterelni, de ha csak 10% átmegy, az is 10% plusz játékos, ami már dollármilliók.
  • Palinko
    #76601
    Na ez meg már mennyire reális, van a diablo 4-ről cuccunk, nem tervezzük bemutatni, de azért elvisszük hátha majd valaki meglátja :D Ugyan már, ha akartak volna valamit mutatni róla nyilván csak akkor viszik el és meg is mutatják, ha meg nem akartak el sem viszik és ez a reális opció meg hogy nem létezik az is az sajnos. Valaki itt új nézőket akar a streamjére vagy szólt a blizz neki hogy segítsen már :D
  • Mr_no_NaMe
    #76600
    Mi ez a nagy hiszti már az egész interneten a blizzcon óta? Kaptunk ha jól látom egy hivatalos Diablo játékot androidra, emelett bejelentenek egy visszapecselt, első kiegészítő előtti WoW hivatalos szervert (amit akármelyik régi tört szerveren tudsz játszani), de azért megy a hiszti mert jött androidra egy Diablo játék? :D Mi van az emberek agyával? :D

    (ráadásul úgy csinálnak mintha nem vert volna köröket a PoE a Dió 3-ra már egy-két éve...)
  • Wootan
    #76599
    Van olyan játék amit azzal hirdetnek, hogy NEM lesz mobilra :)
  • WinT
    #76598
    Imádom ahogy a konkurencia teaselgeti a hamarosan jövő újdonságokat, és a sok troll a hozzászólásokban a mobil portot követeli. Meg minden harmadik aszongya: "Hey, i have a phone!"
    Halhatatlan mém lesz ebből. :D
  • cateran
    #76597
    Detto, neked is: hat igy mennyivel jobban sikerult, ugye?
  • cateran
    #76596
    Igen....mennyivel jobb lett igy, nemde?
    Mondom koncepcio rajzokat.... A D3-nal mar jatekmenetet mutattak....
  • PetruZ
    #76595
    Most olvastam én is a cikket. Szerintem nem akarták elkövetni azt a hibát, amit a D3-mal, amikor az első bemutatók közelében sem voltak annak, ami lett végül belőle (és a cikk is legalább két különböző iterációt említ négy év alatt, ami elég soknak tűnik).
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2018.11.05. 21:50:14
  • TBTPumpa
    #76594
    Blizzard Pulled Diablo 4 Announcement From BlizzCon

    Kripp (Hearthstone játékos/sztrímer) is említette néhány órája, hogy ő látott a BlizzCon-on új Diablós anyagokat a színfalak mögött (konkrétan Diablo 4-et mondott). Ő sem érti, miért nem került semmi bejelentésre ezzel kapcsolatban.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2018.11.05. 21:22:02
  • Wootan
    #76593
    "Diablo 3-at is 2008-ban bejelentették, majd 4 év után, 2012-ben jelent csak meg."

    Jah, és aki figyelemmel kísérte a "fejlesztést", az láthatta, hogy lényegében több volt amit kiszedtek a játékból (pl. -1 város, kivégzések, rúnák, stb.), mint amit hozzátettek ebben a 4 évben.
  • TBTPumpa
    #76592
    Na igen. Azóta már tanult a hibákból a Blizzard. Semmi értelme nem lenne teaserezni, meg koncepciós képeket mutogatni olyanról, ami még több évre van a kiadható állapottól (ez nem EA, Ubi vagy Bethesda). Diablo 3-at is 2008-ban bejelentették, majd 4 év után, 2012-ben jelent csak meg. Gondolom, amíg érdemlegeset nem tudnak mutatni az új játékaikból (amikor már látják az alagút végét), addig nem is mutatnak semmit sem.
  • Wootan
    #76591
    Szerintem teljesen logikus, hogy nem harangoztak be olyasmit, ami legjobb esetben is évekre lehet a tényleges megjelenéstől. Ezt a hibát már elkövették a 3ik résszel.
  • cateran
    #76590
    Azert ez massziv bullshitnek tunik, a helyzetet tekintve....( Marmint nem a projectek) Elegge hihetetlennek hangzik, hogy abbol a sok projectbol 1 sem volt amit be lehetett volna lengetni a nepnek...Bemutatni par rajzolt designtervet, skiccet....elmondani, hogy a fejlesztes meg a kanyarban sincs, evek mulva lesz belole valami..talan....esetleg....De nem..inkabb tatott szajjal rohangaltak a faszerdoben....
  • TBTPumpa
    #76589
    Nem lesz.
  • Kojiro
    #76588
    Most akkor lesz d3 druid kieg, vagy sem?
  • Solid Snake
    #76587
    Meg jó kis Diablós telcsitokokat
  • TBTPumpa
    #76586
    Végül is az is Diablós projekt.
  • jazzy
    #76585
    Jövőre új diablos bögréket jelentenek be
  • TBTPumpa
    #76584
    Több Diablo-s projekt is készül, de egyelőre azokról még nem beszélhetnek. Egyelőre be kell érnünk az Immortallal:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2018.11.04. 22:13:08
  • cateran
    #76583
    Szamomra teljesseggel erthetetlen, hogy mit remeltek.....AAA szintu, multimilliard dollaros, korabban jateklegendakat krealo ceg, az eves nagybulijan, ahova a kemenymag kemenymagja megy el szemelyesen, a maradek meg online nezi es a fo es egyetlen bejelentesuk 1 mobiljatek, amit nem is ok csinalnak.......Ez mar nem is a rajongoktol valo tul nagy tavolsag, ez mar a realitastol....es meg be is szolnak, aztan meg neten toljak a cenzurat.....Eszem megall ennyi amatorizmustol...
  • Carmang
    #76582
    Azon nincs mit meglepődni, hogy egy cég pénzorientált. Eddig is az volt, csak voltak benne "gamer" emberek fontos pozíciókban. Az elmúlt pár évben ez változott meg.
  • Carmang
    #76581
    A WC3 játékmenetével még most, 2018-ban sincs semmi baj, elárulom :) Egyedül a (most már) alacsony felbontású cgi-ken látszik meg a kor, semmi máson. Szóval ebből még remaster se kellene...
  • karmacoma
    #76580
    Én személy szerint azt találtam meg a POE-ben, amit a Dio 3 fejlődésével elvesztettem. Én nagyon szerettem a vanilla környékén, hogy mindig számolgattam melyik ujjamba harapjak egy itemnél, melyik stat hogy jön ki, valamint farmolásnál megvolt az az érzés, hogy bármikor eshet valami, ami kifizet két másik karaktert.

    POE-nek pont ezek az erősségei. Az elején csináltam 2-3 karit guide alapján, onnantól kezdve a passzív skill tree totál egyszerűnek tűnik. Sokakat elrettent, de tényleg totál egyértelmű a 3-4. karakter környékén. Én néha napokat eljátszok Path of Buildingban(offline karaktertervező progi, ahol mindent össze tudsz rakni, és látod mi lesz a vége a játékban) egy liga előtt, hogy milyen karaktereket is építsek. A POE főleg erről a pöcsölésről szól, akinek ez bejön mindenképpen próbálja ki.

    Amúgy a játékmenet tényleg sematikus farmolás(Mint az arpg-k 99%-ban), a lore csapnivaló, cserébe van vagy 8 féle endgame boss, és most a delve ligában a kvázi griftelést is behozták, szóval van miért fejleszteni a karit a szokásos "még gyorsabban csináljam ugyan azt a dolgot" célon kívül is.

    Amúgy hogy ontopic is legyek. Szerintem a Blizz azért sem vállalkozik már nagy dologba, mert nincs a cégnél senki, aki meg tudná csinálni a régi színvonalon. Én úgy látom modern pénzcsináló üzemeket nyitnak(CCG, Mobil játék, mikrotranzakciókra épülő MOBA és taktikai FPS), ahol a kezdeti lendületet a nosztalgiára éhes régi blizzrajongók adják, majd a dolog szépen kinövi magát és eljut a szélesebb tömegekhez, akik alapból keresik ezeket a játékokat. HS-el és OW-val brutálisan bejött, HOTS-al talán kevésbé, a mobil dologgal meg majd kaszálnak Kínában.

    Nekem is a Warcraft volt az első játékom, és fáj nézni a Blizz halálát, de ha az uccsó 5 év legnagyobb pillanatai 1-1 remaster bejelentése, akkor itt már nem nagyon kell sok mindenben reménykedni. Ha most bejelentenének egy D4-et, tényleg úgy gondolnánk, hogy az végül jó lenne?

    Amúgy sajnos erős a gyanúm, hogy egy HS kieg pack eladásaival több lóvét húznak, mint amit egy D4 hozna nekik, ráadásul előbbi biztos pénz szinte nulla befektetéssel, míg a D4-hez össze kell rakni a csapatot, fizetni a fejlesztőket vagy 5 évig, azután meg behúzni a lóvét ami lehet akkor már ott se lesz. Szomorú de ez van.
  • lwb
    #76579
    A Dio3 anyagilag nagy siker lett, de ugye szinte biztos, hogy a Dio Immortal is az lesz és gondolom nem így értetted, hanem a rajongók között. Úgy igazad is van, a Dio3, pláne megjelenéskor nem volt valami nagy siker. Valódi pénzes aukciós ház, más art style és egy rakás leegyszerűsítés és játékmechanikai visszalépés miatt sok Dio2 játékos utálta. Ezek egy részén a RoS kieg segített, de nem mindenen. Mindenesetre a Dio3 ma egy teljsen oké játék, csak ugye egy pici csalódás a Dio2 után, mert az emberek a blizztől nem OK játékot vártak, hanem az új etalont.

    Mindez nem is említhető egy napon a Dio Immortallal. Ez a nyilvánvalóan a casual mobilpiacra készült játék, főként Kínára és más keleti ország piacára, nyilván nem a nyugati, blizzcon látogató hc rajongókat célozza. Ez esik rosszul a rajongóknak, mert ők csináltak milliárdos céget a pici blizzardból.