78924
  • molnibalage83
    #76578
    Számomra tök irreleváns a Dio, mint téma, de azért valahol gáznak tartom, hogy a Blizzard cirka 23 év alatt nem nagyon tudott új brandeket kitermelni, mintha semmi ötletük nem volna és a WoW miatt elkényelmesedtek.

    Hiába van SC2 mégis lett SC1 remaster és amennyire hallottam sok SC fan nem is nyergelt át az újra.

    Lesz WC3 remaster, de ha jól értem, a játékmenet 1:1-ben 2003-as. Nem semmi.

    A Dio 3-at nem ismerem, de amennyire látom nem lett túl nagy siker.

    Van WoW és Overwatch és egy kártyajáték, ez utóbbi nekem nem nagy szám, mert 20+ éve is ismertem és játszottam ilyeneket, csak nem online. Az FPS játékok meg nekem a "whatever" kategória.

    Mintha ötlete se lenne a Blizznek, hogy mit kéne csinálni és láthatólag fel sem fogta, hogy a közönsége kikből áll. Lehet, hogy a mai 20 körüli gen mobilon játszik, de nézzenek már csak a Blizzconon végig 25-40 közötti generáció. Ennek legfeljebb az alsó vége tol mobilt.

    Én pl. el nem tudom képzelni, hogy az asztali gépem mellett elővegyem a mobilt játszani, mert komolytalan az egész. Nem az én területem. Láthatólag a Blizzcon közönsége is így volt vele.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.11.04. 11:51:52
  • lwb
    #76577
    Hát igen. Mondjuk sejthették, hogy a blizzconon nem mobiljátékosok lesznek többségben. Oda a hc játékosok mennek, akik szezonról szezonra grindolnak a D3-ban, akik a mai napig tolják a D2-őt stb. Ezek meg akkora barmok, hogy a konferencia végén, a nagy durranásnak bejelentenek egy olyan játékot, amit senki nem kért és ami legalábbis (legjobb esetben) évekre visszaveti a franchise következő részét. Egy olyan játékot, amit nem is ők fejlesztenek.

    Hogy ennyire ne értsék a saját közönségüket, az egész hihetetlen.
  • PetruZ
    #76576
    Ezt mondom én is: mismásolás, vakarózás megy. Nincs baj azzal, hogy nem jelentenek be semmit, a Blizzardnál megszokott, hogy csak a célegyenesbe került termékekről nyilatkoznak hivatalosan, de ez most rosszul sült el.
  • lwb
    #76575
    A Q&A során megkérdezték Chengtől, hogy a DI hogyan érinti a többi D projektet, van-e más valami, amin dolgoznak. Erre nem kapott választ. Szóval szép, hogy a Kotakunak mást mondanak, de akkor meg nem kell meglepődni, hogy a rajongók hogyan reagálnak. Nem, senki nem várt D4-et, főleg miután bejelentette a blizzard, hogy nem lesz D4, de D2 remastert vagy druidot igen, sokan vártak. Szerintem innen, a fórumról is.

    Az ilyen be nem jelentett "future project"-ekkel az a baj, hogy azt mondanak, amit akarnak. Olyan ez, mint az új TES játék. Ahogy a bethesda sem siet kiadni, mivel az ártana az online cash grab-jének (ESO), úgy félő, hogy a blizzard sem fog rohanni a D4-gyel. Nem akarnak konkurenciát csinálni a DI-nek és a fincsi mikrotranzakciós pénznek.
  • sirdond
    #76574
    jogos lehet, a többszörös szavazatok törlésére nem gondoltam.

    amúgy vicces, hogy meg sem várják a blizzcon végét,sőt inkább a kellős közepén, le kell hozniuk egy cikket, ahol magukat mentegetik. na kb ennyire állhatnak most a helyzet magaslatán blizz hq-ban. :)
  • Kandurex
    #76573
    Mi a faszomra számítottak, mint elutasításra? Ennyire gyengeelméjű elemzők dolgoznak ott?
  • PetruZ
    #76572
    Semmi extra. A Blizzard nem tud törölni (dis)like-okat, egyszerűen a YT algoritmusa időnként próbálja kiszűrni a többszörös szavazatokat, proxy/VPN csalásokat.

    Egyébként a Kotaku friss cikkében a megszólaltatott fejes továbbra is állítja, hogy több Diablo projekt is van még folyamatban, az Immortals csak az, amit most bejelentettek. De nem számítottak ilyen negatív hullámra. (Szerintem azért, mert továbbra is mismásolnak és a kezdetektől fogva nem volt elég világos, mit csinálnak.)
  • lwb
    #76571
    Többször megcsinálták már, újratöltik a videót meg törlik a kommenteket. Sőt, valahogy google engedi nekik, hogy a like-dislike arányt is módosítsák ...
    Blizzard épp most ássa magának a PR-sírt ...
  • sirdond
    #76570
    Na ehhez mit szóltok?

    https://imgur.com/B6UdjCK
  • lwb
    #76569
    A mobilpiacon óriási pénz van. Részben az egyre növekvő market share miatt, részben pedig az üzleti modell miatt. Ami pc-n vagy konzolon nem megy, az a mobilpiacon teljesen normális: paywall, kötelező mikrotranzakciók, lootbox-hegyek. Vannak olyan mobiljátékok, ahol a top játékosok havonta többezer dollárt költenek, hogy a csúcson maradhassanak. Ez már inkább szerencsejáték, nem is videojáték.

    Nyilván a blizzcon látogatói, a yt-ot néző gamerek és mi nem vagyunk benne ebben a célcsoportban. De a blizzard szarik a gamerekre, neki a casual mobilnyomkodók pénze pont olyan jó, sőt jobb is, ha többen vannak, mint a régi közönség.

    Nem fogják ezt elkaszálni. Minimál befektetéssel (a netease lényegében átveszi a régi engine-jét és arra csinálnak új skineket meg valami faék egyszerű sztorit) óriási pénz. Nyilván minden kanyarban mikrotranzakciók lesznek, azon se lepődnék meg, ha F2P lenne az alap, amivel pont semmire nem mész, 2 óra után ha nem fizetsz, akár abba is hagyhatod, nem tudsz előrelépni majd. Mint kb minden mobiljátéknál. És azt is gondolom, hogy nem véletlen nem volt D2 remaster vagy D4 teaser. Nem akarnak konkurenciát a Diablo Immortalnak, ezért évekig nem is várható semmi más a Diablo franchise-ban. Plusz rossz hír ez a D3 supportnak is: valószínűleg nemsokára megszűnik vagy lecsökken a D3 támogarás a blizzard részéről, hogy ezzel is a mobilra tereljék a játékosokat.
  • coolpet
    #76568
    Hát én próbálom magamra erőszakolni a POE-t, de már lvl10-en káosz van bennem a skilleke illetően.
    Kavicsokat kapok jutalomképpen, amik használat közben fejlődnek, és adják a képességeimet?
    A skilltree meg egy vicc. a legdurvább hálószövő pók sírva menekülne a láttán.

    Maga a játékban sem látok számomra nagy potenciált. Randomizált helyszínek, de egy kaptafa.

    De lehet annyi a probléma hogy nem látom át.
  • hitman1028
    #76567
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=Y3CvVuhJI8o
  • TBTPumpa
    #76566
    Egy kis demó az Immortal-ból:
  • undY1ng #76565
    Kinek a pap... :P
  • WinT
    #76564
    Nekem meg pont a Grim Dawn volt baromi unalmas meg valahogy nagyon lassú nekem a tempója, míg a PoE-t rettentően élvezem csak bele kellett mélyedni rendesen. De jó ez, legalább van alternatíva... ahogy a helyzet fest szükség lesz rájuk. :)
    Utoljára szerkesztette: WinT, 2018.11.03. 14:35:59
  • undY1ng #76563
    +++ A skill rendszer miatt én se kedvelem a PoE-t, de jelenleg a Grim Dawn az ami le tud kötni a dió után. Kár, hogy amolyan online része nincs ennek...
  • PetruZ
    #76562
    A PoE-vel két nagy bajom van, pedig szeretném szeretni és sokat játszottam vele:
    - A ligákat (a season-ok megfelelői náluk) mindig előlről, százszor is végig kell tolni ugyanúgy, hogy eljuss arra a szintre, ahol már érdekes lehet és nincs semmi adventure mód, vagy riftezés (az elég ritka Vaal dungeon-öket, vagy a master-ek quest-jeit leszámítva). Hiába random minden pálya, a fő struktúra ugyanaz, minden quest ugyanaz, minden boss ugyanaz.
    - A fejlődésfa igen bonyolult és rengeteg kis lépésből áll, emiatt csak kb. a felénél, kétharmadánál fogod észrevenni, hogy elcseszted. Mivel igen kevés refund pont van, kezdheted előlről és l. előző pont.
  • PetruZ
    #76561
    LA-val talán majd nyugdíjas koromban játszhatok is angolul, a L:E-ről pedig az utóbbi időben nagyon rossz hírek jöttek.
  • soundsonic
    #76560
    lesznek diabló klónok jobb feldolgozásban !

    Lost Ark (már béta ,de sajnos csak kóreában vagy hol):



    Lineage ethernal:


    Utoljára szerkesztette: soundsonic, 2018.11.03. 11:04:07
  • TBTPumpa
    #76559
    Hát nem:


    Épp ezért remélem, hogy nem fog ez megjelenni. Törli a Blizzard, elnézést kér a rajongóktól és F2P modellre vált a Diablo 3.
    De mivel már nem igazán foglalkoznak a játékosok visszajelzéseivel és a negatív visszhanggal (pedig ez volt a cég mottója is), valószínűleg végig fogják vinni és az alacsonyabb korosztály tejelni fog.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2018.11.03. 10:57:23
  • Daermon
    #76558
    Pont, hogy nem kell szeretni :D
    És ahogy a helyszíni és netes véleményekből látni: nem is szeretik.
  • TBTPumpa
    #76557
    Mást vártam én is, hidd el, de ez van, ezt kell szeretni. :)
    Megnézném én is, de nincs se Androidos, sem iOS-es cuccom. Windows-os telefont használok (Lumia 950), amíg még működik, az meg ugye nem okostelefon. :)
  • sirdond
    #76556
    elkaszálni? dehogy,meg minek? láttad a híreket gondolom, ez nem egy új játék és nem is ők fejlesztik.
    csinálják a marketinget, adják az asset-eket és felezik a bevételt a kínai céggel, hülyeség lenne visszalépni, mert szinte 0 munka van vele.

    aztán pár hónap (év) múlva, mikor már lenyugodtak az emberek, majd megmondják, hogy az nem is igazi Blizzard játék és hogy mennyire sajnálják, meg elnézést a fanoktól...
    amit az emberek szokás szerint el is hisznek és minden megy tovább, a lehúzásokkal együtt.
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2018.11.03. 10:38:56
  • TBTPumpa
    #76555
    Hearthstone is főként mobilos cucc már és mégis termeli a pénzt. Valve is azért invesztált bele ebbe a kártyás/mobiljátékos iparba, mert érzik a pénz szagát. Nem akarnak ők már egy rizikós Half-Life 3-at bevállalni. :)
    Gondolom végeztek piackutatást is, nem véletlenül történt az, ami. Amerikában és Koreában nagyon népszerűek a mobilos játékok (és pumpálják is beléjük a pénzt az emberek).

    Diablo Immortal is hozhat pénzt, F2P modell, ahol csak 1-2 karakter és terület elérhető. A többi karakterhez és területhez meg majd hozzá lehet jutni mikrotranzakció keretében, az adott réteg, meg is fogja venni, hidd el, az Activision Blizzard meg kipipálhatja azt a negyedévet is bevétel szempontjából.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2018.11.03. 10:37:53
  • nordan
    #76554
    profit? hogy? senki nem játszik a mobilján, feltételezem 16 éves kor alatt talán ,de nem számottevő
  • TBTPumpa
    #76553
    Sajnos ilyen még nem volt a Blizzard történetében. Sem ilyen béna bejelentés, sem ekkora negatív visszhang, bár, amikor Mike bácsit lekísérte a színpadról az új elnök, titkon számítottam valami ilyesmire. Ebben az iparban még soha senki nem jött ki jól egy korábbi cégvezető (pláne alapító) távozásakor.

    Persze nincs kőbe vésve ez a játék sem. Ezt még bármikor kukázhatja a Blizzard, de lehet, hogy azok az idők már elmúltak és felváltotta a minőséget a profitszerzés? Érthető, hisz nem kis cég ez már, ahol bevállalhatnak rizikós dolgokat, munkát kell adni rengeteg embernek és azoknak fizetés is kell, ugyebár.

    Warcraft Adventures, StarCraft: Ghost, Titan, lehet, hogy mostanság már ezek törlését sem engedné meg magának az Activision Blizzard.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2018.11.03. 10:34:18
  • sirdond
    #76551
    az eredeti trailer már 162k dislike-nál jár, erre a blizzard válasza?
    feltöltik újra a videót (és lock-olnak minden topic-ot, meg comment lehetőséget, ahol van rá jogosultságuk). lol ez a cég.
    tessék csak szépen értékelni mindkét videót, meg minden újat,amit majd ezután feltöltenek:
    https://www.youtube.com/watch?v=RtSmAwpVHsA

    https://www.youtube.com/watch?v=5iajnrdSj1o
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2018.11.03. 09:45:30
  • dante3
    #76550
  • lwb
    #76549
    WC3-at megveszem. Régen nyilván warezoltam, mint akkor kb mindent mindenki, de legalább kétszer végigtoltam a főkampányt, kiegészítővel együtt. Jó lesz nosztalgiázni.
    A D3 mobil egy vicc, inkább nem is írok semmit.

    Igazából az egész blizzcon egy vicc volt: egy remaster, egy kieg, egy mobiljáték meg egy karakter. Kb ennyi, ha jól számolom a mérleg. Nem sok. Új játék? WC3 helyett WC4? Vagy D4?
  • LaposElem
    #76548
    Szokás szerint túlárazva. 30 dollár. Ennyi nincs benne, pláne, ha megvan és végigjátszottad már az eredetit.
  • Daermon
    #76547
    Kurva ciki volt az egész :D Cheng is érezte, hogy ez gáz...
  • Ariakus
    #76546
    Tudom, hogy a legtobben fanyalognak ezutan a Blizzcon utan es megmondom oszinten meg is ertem oket DE most neztem meg ezt a remasterel-t Warcraft 3-at es ez brutal jo!!!! Azt hittem az egesz csak annyi lesz, hogy atultetik majd full hd-be meg 4k felbontasba es minden marad ugyanaz, de atrajzoltak az egysegeket es ugy altalaban minden texturat igy hat elegge nagy a kulonbseg. Egy szo mint szaz engem megvettek vele kilora pedig en is vartam egy druidat vagy diablo 4-et.
  • Daell Drow
    #76545
    Ha netan a nagy izgalomban nem tudtok varni a megjelenesig mert annyira jatszanatok vele, itt van par alternativa ugyan attol a kinai cegtol.

    Endles Of God


    Crusaders of Light


    Raziel Dungeon Arena


    Barminemu veletlen egyezes csak a veletlen muve.
    Utoljára szerkesztette: Daell Drow, 2018.11.03. 01:55:13
  • WinT
    #76544
    Akkor ezzel zárnám a mai napot. :D

  • LaposElem
    #76543
    GD lassabb, mesélősebb. Több a küldetés is. POE gyors, pörgős, történet vezetés faék. Mindkettő jó, évek óta játszom őket. A GD-vel várj egy kicsit, köv évben jön új kieg :D
  • sadface #76542
    Személyszerint én jobban élveztem, plusz most jön kieg. :)
  • coolpet
    #76541
    Most tesztelgetem a POE-t rangerrel.

    Most akkor a Griom Dawn jobb?
  • sadface #76540
    Látom már linkelték.

    BigJoke. Ideje újra feltenni a Grim Dawnt. :D
    Utoljára szerkesztette: sadface, 2018.11.03. 00:16:39
  • Wootan
    #76539
    Mikor néztem a bejelentést, és kiderült, hogy a 2 után veszi fel a fonalat, azt hittem, hogy stornózni akarják a diablo 3 elcseszett sztoriját (Rip Cain) / látvány világát, és egy alternatív történet szálat behozni. Aztán jött a gaymplay, és ...
  • LaposElem
    #76538
    Poe, Grim Dawn, Wolcen. Nálam a Diablo jó ideig lekerl most az asztalról. Sokat vártam, ettől az estétől, jó nagy semmi lett belőle. :(