78935
  • coolpet
    #76710
    Hmm, én sem tudok mindent, de elmondok pár dolgot.
    Adventure módban a következő játékmódok vannak multiban:
    1. Rift
    2. Greater rift (lvl 70 kell hozzá és keystone)
    3. Bounty
    4. Keywardens
    5. Brawling

    Ezekben csinálhatsz mindent, nincs korlátozva, csak egy megjelölés, hogy az ide csatlakozó játékosok mit játszanak.

    13 alap nehézségi szint van (torment 1-13), ezen felül nehézséget a GR-ben (Greater rift) tudsz még állítani, illetve a játékosszámtól is függ.
    Akkor tudsz feljebb torment szintre menni, ha solo-ban megcsinálod a megfelelő GR-t. Alapból a T6-ig enged fel. Itt szoktak húzni fel új karikat Riftben, kb 5 perc 1-70.

    Rift: Van egy oszlop, ott tudsz Riftet, vagy Greater riftet (lvl70+ és keystone) nyitni. Rift függ az éppen aktuális torment szinttől, a GR csak a választott szinttől. Ezek portálok random generált pályákra több szinten. A sima riftben van loot, és ha eléeget öltél, akkor jön a Rift guardian. Ezt leölve BOSS lootot kapsz, bloodstone-t, és keystonet amit a Greater Rift nyitáshoz tudsz felhasználni.

    Greater rift: Ugyanitt az obelioszknél nyitható, ha 70+ vagy, és van keystoneod. 1 rift 1 key. Időlimites, 15 perc alatt teljesítendő. nehézsége nyitáskor állítható. Multiban a többi tagnak is el kell fogadnia, különben nem csatlakozhatnak. Itt nincs loot, szóval se ládák, se goblinok. A végén rift guardian, aki most nem keyt ad, hanem legendary követ. van vagyy 20-30 féle kavics, ezeket lehet level upolni Ursii-nál, aki a rift guardian leölése után jelenik meg. Ezeket a leg köveket lehet socketes gyűrűkbe, amuba tenni, és azt ad ami rá van írva. Minél magasabb a szintje annál erősebb. Ha belerakod akkor is tudod fejleszteni. Bloodstone-okat is kapsz, azt minden városban Kadal-nál tudod elkölteni, mint gambling fizetőeszköz. Paragon szinthez van kötve mennyi max bloodstoneod lehet, szóval érdemes mindig elkölteni.
    Apropó: Lvl70 után nem szinteket, hanem paragon pontokat kapsz. Ezeket 4 kategóriában tudod elkölteni (P bill) értelemszerűen.

    Bounty: Minden Act-ban vannak feladatok, 5/Act, amit teljesíteni kell. Szabaditsd ki, öld meg, csináld meg az eventet. Kb ennyi. Minden actban a teljesített 5db bounty után Tyraeltől kapsz 1 Horadrim chestet. ezt kinyitva az aktuális akthoz kötődően kapsz crafting alapanyagot, leget, bloodstonet, drágakövet stb. 5 act 5x5 = 25 bounty. Ha becsatlakozol egy bounty-s gameba, akkor ne mással menj, hanem válassz egy küldit, mert mindenki mást csinál és előbb megvan. Teljesítés esetén mindenki megkapja a ládát, szóval külön menj. Ezek a nyersanyagok kellenek a kockában a kraftoláshoz. Később.

    Keywardens: Ezek az act1-4-ben található kulcsőrök. Ha leölöd őket, akkor kapsz 2-2-2-2 külön kulcsot, amit act1-ben tudsz aktiválni, ahol bejössz a kapunk jobb oldalt van egy bedeszkázott ajtó. Azt betöröd/belövöd, bemész és jobbklikk a megszerzett kőre. Nyit egy portált. 4 féle kő (4 keywardentől) 1-1 portált nyit. minden portál mögött 4 főboss van, kb diabló2 Über tristam. 1 játékban minden típusú portálból 1 lehet nyitva. ha leölöd az übereket, szerveket kapsz. Ezekből a szervekből lehet kraftolni a hellfire ringet és hellfire amulettet. A receptet Act2 városban a kislánytól tudod megvenni, és megtanítani az ékszerésznek.

    Apropó receptek. Horadrim chestből, goblinból, Rift guardianból potyog recept. Ezeket a kovácsnak és a jewelernek tudod megtanítani. Így tudsz gyártani megtanult leg és set itemeket is.

    Brawling: Passz, sosem néztem, de szerintem PVP.

    Kocka: Előbb meg kell szerezned. Beszélj kulléval, és ha jól emlékszem Act3-ban kell elmenni egy helyre, és ott lehet megtalálni. Ha megvan a cube, akkor tudsz a kockával átalakításokat végezni. Ide kellenek a Bounty chestekből való alapanyagok, kövek, sima, mágikus, rare, leg crafting materialok. Itt lehet egy legendary itemből kiszedni mit tud, és ha ki-extraktáltad, akkor beteheted az Armor-Weapon-Ring slot egyikébe, és a tulajdonság maximumával ad bónuszt. Itt lehet rare itemből legendaryt készíteni, legendary item tulajdonságokat rerollolni, set itemeket (seten belül) konvertálni, köveket konvertálni egymás között (zafírból smaragdot pl), és itt van egy caldessan rank is, ami a Greater rift guardiántól kapott köveket, amiket felfejlesztettél bele tudod tenni bármelyik ancient itembe hogy + dex, vita, str stb tulajdonságot adjon. A receptek fel vannak tüntetve.

    Apropó: Item qualityk:
    Normal-rare-legendary-set-ancient (leg vagy set)-Primal ancient (leg vagy set)
    A primal ancient a legmagasabb minőség, a rajta levő statok maximumát adja, pl van egy öved ami ad 300-500 Dex-et, a primal verziós 500-at ad, tehát maxot. Gr70 solo-t kell teljesíteni hozzá, hogy esély legyen arra hogy essen valami primal.

    Boltosokon kívül 3 boltos van. A kovácsról és az ékkövesről nem beszélek, egyértelmű
    A Mistic-nél egy itemnek meg tudod változtatni az alakját, hoyg nézzen ki némi pénzért. Ugyanitt lehet egy tulajdonságot megváltoztatni. Kiválasztasz egy tulajdonságot, majd rerollolod. A kérdőjellel meg tudod nézni mi lehet belőle. A választott tulajdonságot akárhányszor tudod rerollolni, de csak azt. Minden reroll nyersanyagba, és pénzbe kerül, egyre többe. De így lehet egy majdnem jó tárgyból jót csinálni.

    Van egy Cow level is a játékban, ami nem tehenes, hanem póis, meseországban. Felhőcskék, nyalókák, és ömlik belőle a pénz, drágakövek, itemek. Egy speciális goblin megölésekor nyílik, meg, nagyon ritka.

    Van ezen kívül egy Vault nevű hely, ahol szintén ömlik a pénz, és tele van goblinnal. A végén ott van Greed, a boss, a tulaj, le kell ölni, ad pár itemet, de nekem sosem volt jószerencsém vele. A puzzle ring-el lehet nyitni oda portált ha beteszed a cube-ba, és aktiválod. Szóóval a puzzle ringeket ne zúzd be :)

    Elfáradt a kezem, ha kérdésed van még tedd fel :)
  • Andule
    #76709
    Udv,
    Egy total noob-nak aki csak most fejezte be a campaign-t tudnatok adni vmi linket ahol logikusan el van magyarazva az amirol itt lentebb irtok? :) Cube-ozas meg ilyenek. Meg csak ma mentem az elso koromet adv modban es barmennyire is hulyenek erzem egy csomo aspektusat a jateknak meg mindig fun es kikapcsol :)
  • Kojiro
    #76708
    Én egynél többször még sosem haltam meg egy guardiannál sem.

    Ezért jó a HC
  • coolpet
    #76707
    Nem kell resetelni, csak átkapcsolni :)

    GR90 az kb megy, de ha kapok egy rossz Guardiant, akkor, vége. Most pl egy teleportálós, korongokat dobálóst kaptam. 5x haltam meg alatta.
  • Count Adyn
    #76706
    icy veinsen :)
  • undY1ng #76705
    Erről van 1 leírás, hogy followernek mit érdemes tenni? Én is csak az unity kombót vágom. :(
  • coolpet
    #76704
    Na mik ki nem derülnek.

    Hogy lehet resetelni a follower skilljeit?
  • Sunrider924
    #76703
    A folower nem a statjai miatt erdekes hanem a skilljei/oculus buff miatt. A templart azert szoktak hasznalni mert 4bol 3 skillje hp regent ad a 4ik skillje meg resource regen buff. Azert gyurjak at szinte minden itemjet atack speedre hogy lehetoleg elerjek a 2 attack per sec-et mert akkor szinte allandoan kint lesz az occulus gyuru buffja csak bele kell allni, es azert kell a thunderfury fegyo neki hogy lehetoleg allandoan debuffolva legyenek a mobok.
    Lehet hasznalni az enchantresst is mert o a cc folower, lecsirkezik mindent csak akkor nincs resource regen buff, itemeket tekintve nagyjabol ugyanaz az elgondolas vagy ha nem thunderfuryt adsz neki akkor a 2h demonidezos kardot lehet meg megprobalni. A scoundrelt az ugyesebbek hasznaljak mert adsz neki windforce bowt lehetoleg 40% folotti ertekkel es akkor a mobok nonstop knockbackelve lesznek.
    Ertelemszeruen a folowernel kotelezo a folower cannot die tokenje.
  • coolpet
    #76702
    A Diablo 2-ben a kísérő MF-je hozzáadódott az enyémhez, ha ő ölte meg a boss-t.

    Itt minden a kísérőre tett cuccos mint CHC, CHD, Cooldown, ilyenek is vonatkoznak rám?
  • coolpet
    #76701
    A kísérőm a templar, de csak azért volt eddig hogy legyen :) szerintem annyira van equippelve, hogy meglegyen a season archi :)
  • Lammer
    #76700
    Apropó!

    Ha ínyenc akarsz lenni, akkor a kísérőnek:
    Enchanting Favor (+block kötelező)
    Thunderfury kard
    Freeze of deflection, minél magasabb fagyi értékkel (1.5)
    Oculus Ring, Wyrdward (85% a tuti illetve 35% a másiknál)
    The Ess of Johan (80% proc only!)

    Mindenhova CDR és Attack speed (pajzs + block)
    +likas itemek ahová a gemeket tudod rakni: Zei és Poisonos legyen.

    kb. :)

    Utoljára szerkesztette: Lammer, 2019.02.03. 17:27:52
  • Lammer
    #76699
    Maga a szet: Unhallowed Essence!

    #76698: Natuti!
  • coolpet
    #76698
    Átvariáltam, GR90 solo halál nélkül megvolt. 10 perc alatt.
  • coolpet
    #76697
    Mi az az UE?
  • Lammer
    #76696
    Elnevezések: yes :D

    Inkább Magefist! Cinder kockában csak 30 reduce-t ad, de mivel a Ringek miatt úgy is lőnöd "kell" a generátorral, gyakorlatilag értelmetlen. :)
    Kezes: Magefist+5 UE
    kocek: Dawn, Visage fejes, COE

    Itt nézd meg enyémet, kb
    Démonirtó cuncimókus

    Nem tudom még meddig lesz GR setup, majd mennem kell megint bantikat, az meg más felállás :D

    Utoljára szerkesztette: Lammer, 2019.02.03. 14:55:21
  • coolpet
    #76695
    Meg is válaszolom a CDR-t.
    Paragon: 10%
    Fejes kő 12,5%
    3x8% itemen.
    Dawn kockában.

    Ezzel meg is van.

    Nekiállok itemeket rollolni :)
  • coolpet
    #76694
    Szóval csak hogy tisztázzuk:
    CDR - Cooldown Reduction
    C2D - Chance to Deal
    CHD - Critical Hit Damage
    CHC - Critical Hit Chance
    COE - Convention Of Elements (ring)
    AR - All Resistance


    Az alap felállás az legyen hogy minden itemem a statokat ahol lehet:
    1. Multishot
    2. CHC
    3. CHD
    4. DEX
    5. VIT
    6. AR
    7. DISP

    CDR hány százalék legyen, hogy 'körbeérjen'?

    Kövek: Bane, Bane, Zei
    Amu: Hellfire fire sebzéssel.
    Ringek: Bastion Will?

    Kocka: COE, Cindercoat, Dawn.
    Fejes: Visage Of Gune

    Ez így jónak tűnik?
  • Lammer
    #76693
    Hűha, ha nem bánod véleményezem. :)

    First of all: NE ragaszkodj az ancikhoz, ha van olyan sima item amin a statok "odaillőbbek", akkor inkább azt.

    Vállas: Ha van nem anci amin van CDR és Chance2deal, akkor inkább
    Fejes: 6chc, multishot... vagy ha nincs, inkább vit és multishot
    Amu: ennyi paragonnál már TUTI adott jobbat, bármiből. Igazából Hellfire amulet a tuti, de a stat prioritás: Fire, CHC, CHD, lik, ha nincs az álomroll akkor dex,chc,chd,lik
    Chest: Harmadiknak Elit reduce (vagy AR,%life) a dex és vit után
    Gloves: Dex,chc,chd,Cooldown
    Bracers: Fire, dex, vit, chc
    Belt: Dex,vit,as,chd
    Ringek: Dex,chc,chd,lik és/vagy valahova egy-egy cdr
    Gatyó: Dex, vit, AR
    Cipő: UE legyen, ne walkers :D és dex, vit, AR, Multi
    Tegez: Minél magasabb Multishot... 12 disc ok, és hatred helyett lehetne CDR vagy Multishot+
    A Vengeance körbe kell érjen, ne legyen "több" :) Szerintem vannak itemjeid amik jobb rollokkal (nem számszerűleg) rendelkeznek, csak Te ragaszkodsz az ancikhoz. Nekem pl 1080 paragonnál is sima nem anci tegezem van, úgy töröm be az ancikat, mint a kis angyal, mert rosszak...

    Még egy dolog... NE a cipőd legyen a "hatodik" (rorg szezon)... Inkább a kesztyűnek raknék be Magefistet (+fire damage)! (dex,chc,chd,cdr) (Én mondjuk Pride fall fejessel megyek és magefist kockában)

    KOCKÁBA: COE ring... van annyi védelmed, hogy bírd...
    JA ÉS! Leggemek: Bane of the trapped, Bane of the stricken, Zei

    Have a nice loot! :)


  • Sunrider924
    #76692
    A karidon meglehetosen sok dolog szorul javitasra:
    -kesztyu: dex, crit ch, crit dmg, cooldown
    -fejes: ha mar Unhalowed akkor is dex ,crit ch, multish, en viszont nem a set fejest hasznalom hanem a Visage-ot es akkor a kockaba meg a Cindercoat mivel en multishot fire runaval tolom, nekem a gr85 az olyan 4 perc szokott lenni
    -bracer, ha nem bugos az armory akkor nincs rajta crit chance, kuka
    -gyuruk, mind cserelheto, crit ch es crit dmg kell mindkettore. Namost a cooldown stackeles az mintha egyeni izles dolga lenne de az en karimon megvan az overlaphoz szukseges cooldown es egyik gyurun se stackelek cooldownt Ez az en karim.
    Amit meg latok hogy nincs Bane of the trapped, oreg hiba, passivot is hasznalsz lasitott mobok ellen akkor a gemet is kotelezo. A Powerfull-t a Strickenel szoktak csereberelni mert magas GR-en kell a stack a Strickentol, alacsonyabbon meg nem.
    Hat van jo hirem is, neked meg sok upgrade lehetoseg van az ancienten kivul is, hajra , jo jatekot.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2019.02.03. 11:46:52
  • coolpet
    #76691
    Azon gondolkozom, hogy a gatya és páncélban kicserélem a köveket dexesre.
    Bukok vagy 400 resistet (a 80%-ot), viszont kapok kb +1200 dexet.

    Nem tudom mennyire éri meg. A Paragonnál nem nyomtam a vitalitire.
  • Count Adyn
    #76690
    Van 5 cuccod is amire rámehet már a C.upg. :) Amugy meg én is kb itt tartok, 88 necccesen, ez kb a cockblock szint ahol a farm some more a válasz egyedül...:)
  • coolpet
    #76689
    Hali

    GR85 solo megy Multishot DH-val. Neccesen de időben megvan.

    Viszont feljebb nem tudok menni, és még anci itemek sem esnek...
    1db primal gyűrű hullott ami sszámomra hasztalan.
    Ha nem lesznek anci cuccaim, akkor Caldessant sem tudok rárakni.

    MI a probléma?

    Kari

  • WinT
    #76688
    Trad macrót szinte mindenki használja aki kereskedik. A játékkal nem csinál semmit, csak a trade oldalakról gyűjt adatokat arról, hogy nagyjából mennyit érhet az adott cucc, így a fejlesztőknek sincs kifogása ellene.
  • LaposElem
    #76687
    Bocs a kései válaszért.
    Ismertető itt a legjobb talán: https://prohardver.hu/tema/path_of_exile_akcio_rpg_diablo_klon/friss.html
    A bolti elado a Vendor, nála lehet ügyskedni a receptekkel: https://pathofexile.gamepedia.com/Vendor_recipe_system
    Tradelni meg itt a legjobb: http://poe.trade Rányomsz (miután kiválasztottad, hogy mit szeretnél megvenni) a whisper gombra, alt+tab a játékba, Enter és beilleszt. Ő meghív, odamész, fizetsz, tiéd a cucc.
    A trade macro talán nem halálos bűn, de ezt nem tudom, nem használok semmi ilyesmit.
  • dante3
    #76686
    Chaten is lehet hirdetni, de a Poe oldalán van egy trade fül, rányomsz, megkeresed mit szeretnél! Egyből az eladónak üzenhetsz, hogy neked az a cucc kell, jelzi is az oldalon, hogy online vagy afk az ipse! Alt+Tab-al szoktam játék közben vásárolni, egyszerű! A link az összekötött gem foglalatok száma! 1-6-ig lehet max.,/kétkezes fegyverek, rucik/, egykezes fegyók, pajzsok max. 3, kiegek/cipő sapi kesztyű/ max.4!
    T1-16 ig van nehézségtől függően mapok, Act10-et befejezed a játékban, és tudsz mapozni, farmolás közben esnek különböző mapok! Bead egy adott pályát, végén egy arénával, ahol megküzdesz a főmuftival! Nagy vonalakban ennyi! Bár én nem vagyok szakértő, csak 2 hónapja játszom :) Ez a karakterem:link , vannak hiányosságai, tapasztalatlanságom, és hozzá nem értésem miatt is, de t7 már megy :) Jah a Chaos orb egy fizetőeszköz a játékban, többek között ezzel tudsz vásárolni másoktól, de ha nem vagy lusta farmolni, esnek jó cuccok neked is! Itt a sárga itemek is nyerők, nem úgy mint a Diablóban
    Utoljára szerkesztette: dante3, 2019.01.21. 20:45:24
  • coolpet
    #76685
    Na ez most olyan kínai volt, hogy na :)

    A trade az a bolti eladó? Vagy spammelni kell a chatet, hogy van egy ilyenem és szeretnék egy olyant?
    Mi az a link? Mi az a T? Torment? Lehet scriptelni a gamét, engedélyezett? Chaos?

    Van ehhez valami leírás, oktatóvideó, ami részletesebb, mert amiket néztem az nem az igazi és nagyon bonyi...
  • LaposElem
    #76684
    Hi, kicsit off, a POE miatt.
    Liga elején olyan buildet kell nézni, ami sárga mapokat el bír farmolni. Én totem builddel szoktam indulni. Esetleg az is járható út, ha olyan buildet nézel, aminek a unique cuccait lehet card-dal megszerezni. Amit mindenképpen farmolni kell, ha nem esett még 6 linkes chest az a tabula rasa. Kivállóan eljuttat T7-8 -ig (feljebb is, build függő). Ott meg mehet a farm a jobb karinak, az értékesebb cuccok mehetnek a tradera. Ha nincsen tapasztalatod a traddel, mi mennyi, akkor vagy rákeresel (pepecs meló), vagy makró (nem használom), vagy vendor receptekből felhozod magad chaossal, hogy tudj fejleszteni (T7-8 -ra 45-50 összejön, azzal lehet már fejleszteni).
    Üdv
  • Count Adyn
    #76683
    mostmár mindjart kezdődik viszont:D egész 3 nap szorakozást fog is nyujtani kb:D
  • SkunkliX
    #76682
    sziasztok ! ligakezdéshez keresnék csapatot . HC season EU .
    ts.diablo3.hu
    v . SkunkliX#2337
  • undY1ng #76681
    Az a mindjárt azért volt, mert tegnap már azt hittem péntek van..... GG 3+3 munkarend. :)
  • undY1ng #76680
    Akkor mindjárt mehet a Hypetrain? Nekem legutóbb 3 napig se tartott. :(
  • Mydgard
    #76679
    Hali!

    Újjászületett az Order of the Steelprophet klán.
    - aki egyedül van, de csatlakozna társasághoz
    - preferálja a HC módot
    - szezonálisan
    - fun & casual tolja
    az bátran keressen in-game.

    Üdv!

    Mydgard#2102
    <OS> Order of Steel
    Discord: https://discord.gg/Gx6Pemq

  • Count Adyn
    #76678
    péntek:)
  • coolpet
    #76677
    Ma kezdődik S16?
  • Myke28
    #76676

    Na megjött a patch ,lehet próbálni a buildeket :)
  • undY1ng #76675
    D3-ra gondoltam, az leesett azonnal, hogy a régieket vágesz, kb én is "azon nőttem fel".
  • soo277
    #76674
    ÁÁ nem kezdtem túl régen,
    97' ben Diablo1(Pentium 60,16Mbram,SVGA,win95) régi szép idők
  • WinT
    #76673
    Igen a trade az szerintem is csapnivaló, legalább egy részét jó lenne automatizálni, ordít az egész egy aukciós házért, de a készítők állítólag így akarják megakadályozni, hogy a botok tönkretegyék a gazdaságot meg a szociális részét is meg szeretnék tartani. Valahol értem, de roppant bosszantó tud lenni mikor játék helyett félórákig spammeled az eladókat mire valaki méltóztat válaszolni. Ezzel valamit kezdeniük kell előbb utóbb.
  • Vorrhess
    #76672
    Igen a Poe-hoz kicsivel több idő kell :D 1100 óránál járok itt már azért tudom ,hogy milyen builddel kezdjek neki az új ligáknak ,és számomra mi az élvezetes is. Első 1-2 ligámban csak vegetáltam ,meg tanultam a mechanikát :D Kicsit a tradet érzem gyengének, van mikor csak 1-2 óra jut gamelni és ilyenkor alig van eladásom. Ha meg nincs eladás akkor nincs gear fejlődés sem. Valami offline tradenek igazán örülnék.
  • dante3
    #76671
    Hát igen, én is elkezdtem POE-ni miután a Blizz elástam magát nálam! Azt gondoltam az új liga végére /kb. február vége sztem/ kiismerhetem a játékot, már nem gondolom úgy :D! Hiába egy adott build, ha nincsenek olyan cuccaid, olyan rollokkal! Csak álom lesz, hogy te is szaladgálsz majd T16-on! Folyamatosan próbálok variálni gearrel, hogy jobb legyen, de csak egyre szarabb lesz a karakterem! Igaz olvastam, hogy akár évek is eltelhetnek, mire átlátod nagyjából az egész katyvasznak tűnő sok mindent! Valójában még azt sem tudom, hogy mi az amit érdemes felszedni/megtartani/eladásra kínálni! Talán majd egyszer...