2111
A megmaradási törvények vesztették értelmüket
  • clio1616v
    #1508
    "A relativitáselmélet szerint egy test mozgási energiája tart a végtelenhez, ahogy a sebessége a fénysebesség fele közeledik."

  • Basic256
    #1507
    #1503: Nem, ezt nem állítja a tudomány. A fénynek jól meghatározott energiája és impulzusa van:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Foton
  • clio1616v
    #1506
    "Tegyük fel, hogy a laktanya katonai borbélya a szolgálati szabályzatnak megfelelően csak azokat a katonákat beretválja, akik maguk nem beretválkoznak, de nem beretválhatja azokat, akik maguk borotválkoznak. Kérdés: magát megberetválhatja-e? Ha megberetválja magát, akkor olyan katonának számít, aki maga borotválja magát, ergo a szolgálati szabályzat megtiltja, hogy megborotválkozzon. Ha ennek megfelelően, nem borotválkozik, akkor a szolgálati szabályzat értelmében, olyan katonának számít, akit borotválnia kell. Bármit is tesz tehát: akár megborotválja magát, akár nem, vét a szolgálati szabályzat ellen."

    Bocs, hogy a wikipediát használom, nem szokásom...
    De dolgoznom, kell mellette 5 elég konkrét projekten.
  • clio1616v
    #1505
    "Legyen R azon halmazok halmaza, amelyek nem tartalmazzák saját magukat:

    A Cantor-féle halmazelméletben R jóldefiniált halmaznak tekinthető. A paradoxon lényegére rávilágító kérdés: eleme-e R önmagának?

    Tegyük fel, hogy igen. Ekkor R nyilvánvalóan nem olyan halmaz, ami nem tartalmazza saját magát, tehát definíció szerint nem eleme R-nek, azaz önmagának, más szóval , ellentmondásra jutottunk.

    Tegyük fel, hogy nem. Ekkor R nyilvánvalóan olyan halmaz, ami nem tartalmazza saját magát, tehát definíció szerint eleme R-nek, azaz önmagának, más szóval , ismét ellentmondásra jutottunk.
    Látható, hogy mindkét lehetséges feltételezés ellentmondásra vezet."

    Rengeteg paradoxon van még.
    Viszont teljesen nyilvánvaló számomra, hogy nehéz egy olyan rendszerben hibát megmutatni, ami logikusan felépített.
  • HUmanEmber41st
    #1504
    Látom, ráértek :D
  • clio1616v
    #1503
    Tudomásom szerint a fény vákuumban fénysebességgel mozog...
    És ha fénysebességgel mozog valami akkor végtelen a mozgási energiája.
  • clio1616v
    #1502
    Az alábbiak azt állítják, hogy a fénynek végtelen kinetikai energiája van vákuumban!!!

    Ez ellent mondás, mert ha a vákuumban nincsen semmi, akkor végtelen energiája van a fénynek, viszont ha már benne van más anyag a fény mozgásának útjában, akkor véges a fény mozgási energiája... Hogyan lehet az..., hogy a fény végtelen energiából lead végeset és a végtelenből véges érték lesz.
  • Basic256
    #1501
    #1498: Tudomásunk szerint valóban nem terjedhet gyorsabban kölcsönhatás mint a vákuumbeli fénysebesség. Ellenpéldát nem tudok.

    #1499: A mozgás sebessége valóban korlátozott. Azt nem állítja a tudomány, hogy nincsen folytonosság az időben. Ez nem következik az előzőekből.

    #1500: Erről szó sincs. Ez egyáltalán nem következik a relativitáselméletből. Ilyet a tudomány nem állít.
  • clio1616v
    #1500
    Ehhez jön, hogy a fény mozgási energiája végtelen Einstein relativitása szerint.
  • clio1616v
    #1499
    Ez azt jelenti, hogy 299 792 458 m-t lehet csak elmozdulni 1 mp alatt.
    Ezzel azt is állíjuk, hogy a mozgás kotlátozott és nincsen folytonosság az időben.
  • clio1616v
    #1498
    Semmilyen hatás nem terjedhet gyorsabban a vákuumbeli fénysebességnél.
  • Nyarlathotep
    #1497
    végrendelet utáni köteles rész = végrendelet szart sem ér
  • Basic256
    #1496
    #1495: szó sincs semmi ilyesmiről!

    TE AZT MONDTAD: a "a törvényeink tele vannak hibával". Visszavonod ezt az állítást, vagy mutatsz rá egy példát?
  • clio1616v
    #1495
    Azt akarom kiküszöbölni, hogy azt mond a törvényemre hogy ilyen nincs.

    Várok egy állítást, ami szerinted helyes. Tehát nincs benne hiba, pontosan leír egy folyamatot a világban.

    Szándákosan nem írok ilyet, mert nekem nincs hibátlan törvényről tudomásom.
  • Basic256
    #1494
    #1493: ez már óvodás szint volt. TE MONDTAD hogy hiba van, hol a példa? Szerintem nincs hiba.
  • clio1616v
    #1493
    Én várom a te példádat, amiről kíváncsi vagy hol benne a hiba.
  • Basic256
    #1492
    #1491: ez még mindig csak mellébeszélés. Továbbra is várom a konkrét példát az állításaidra.
  • clio1616v
    #1491
    Az objektív valóságot leíró modelled csak az egyes szinteken értelmezhető, a valóságban lévő diszkontinuitások (tér-idő-tulajdonságok) miatt szingularitások keletkeznek, amelyet csak többszintes modellekkel tudsz leírni, mivel elismered, hogy végtelen létezik, és az ember véges és szubjektív valóságot érzékel ezért lehetetlen hiba mentesen modellrendszert felállítani.
  • Basic256
    #1490
    #1489: unom azt az átlátszó trükköt, hogy amint közeledünk egy konklúzió felé, rögtön témát váltunk. Így a vita ostoba szócsépléssé fajul.

    Világos, hogy azért tereled el mindig a szót, mert nem tudsz példákat felhozni, szavaid üres spekulációk.

    Jó lenne, ha tisztáznánk végre a "hibás törvények" és "hibás definíciók" kérdések. EGYETLEN PÉLDÁT kérek.
  • clio1616v
    #1489
    A pontosított modelledet a már időközben megváltozott vizsgálati tárgyhoz újra kell pontosítani.

    A hibát elfogadni lehet, alkalmazkodni hozzá, de kiküszöbölni nem. Jelenlegi tudásom alapján.
  • clio1616v
    #1488
    Így igaz, sőt a méréseinknek vannak hibahatárai is. Ez a méréstechnikában köztudott.

    A méréstechnika alapkövetelménye, hogy a mérendő tárgy ne változzon a mérés alatt, vagy ismert mértékben változzon.

    Ez ciklikus hibához vezethet.
  • clio1616v
    #1487
    Pedig a válaszod arra a kérdésre döntő a vitánkban.

    Ha a válaszod igen akkor nincs miről vitázni.
    Ha nem a válaszod akkor, már más sem érti mit mondasz.

    Sz4bolcsnak is az jött le, mint nekem.

    "Szerintem a természeti törvények leírása arról szól, hogy azonos körülmények között a dolgok azonosan viselkednek.
    Ezzel még nincs is gond, ha sikerülne steril körülményeket létrehozni.
    Aki azt mondja, hogy nem lehet ilyen körülményeket létrehozni és még példát is hoz rá, hogy egy-egy kísérletnél mi maszatolhat közbe, az tisztában van azzal, hogy miben áll a modell és a valóság eltérése amivel számolni kell."

    Ez a lényege az egésznek. Köszönet sz4bolcsnak az összefoglalásért.

    Ezzel egyet értesz vagy nem? Ez a kérdés.
  • sz4bolcs
    #1486
    Ha eltérés van, és megállapítottuk az eltérés mibenlétét, akkor a modell akár bővíthető, pontosítható, ezzel kiküszöbölhető az eltérés. Amit írtál, hogy a méréseink korlátozottak -pedig azt fogja eredményezni, hogy egy pontosság után nem mérhető a modell és a vizsgált dolog közti különbség, egybevágnak.
  • Basic256
    #1485
    #1484: majd válaszolok, miután rendberaktuk ezt a "hibás-definíció" és "hibás-törvény" kérdést.
  • clio1616v
    #1484
    #1481 -re mi a válasz?
  • Basic256
    #1483
    #1482: miután alátámasztottad, vagy visszavontad a "hibás definíciókról" vagy "hibás törvényekről" szóló állításaidat.

    Várjuk vagy az aláítámasztást, vagy annak beismerését, hogy tévedtél.
  • clio1616v
    #1482
    Én úgy érzem tisztában vagyok a modell és a valóság eltérésével, amit a modell hibájának tartok.

    Emlékeztetőük: lemértétek a csuklótok és a középső újjatok távolságát?
    egy számpárt kérek a fenti távolság és a magasságotok.
  • clio1616v
    #1481
    #1469 - "Szerintem a természeti törvények leírása arról szól, hogy azonos körülmények között a dolgok azonosan viselkednek.
    Ezzel még nincs is gond, ha sikerülne steril körülményeket létrehozni.
    Aki azt mondja, hogy nem lehet ilyen körülményeket létrehozni és még példát is hoz rá, hogy egy-egy kísérletnél mi maszatolhat közbe, az tisztában van azzal, hogy miben áll a modell és a valóság eltérése amivel számolni kell."

    Ezzel egyet értesz? Állítólag te írtad... ugyan ezt.
  • Basic256
    #1480
    #1479: még mindig nem írtál konkrét példákat. Csak a levegőbe beszélsz, locsogsz-fecsegsz magasröptűnek tűnő, de valójában rendkívül földhözragadt logikával. Ez abból látszik, hogy még mindig nem izzadtál ki EGYETLEN PÉLDÁT SEM a becsmérlő állításaid alátámasztására. Csak a levegőben vagdalkozol, de még nem találtál.
  • clio1616v
    #1479
    A modell és a valóság eltérése a hiba, a modellt a törvények-definíciók alapján állítjuk fel.
  • clio1616v
    #1478
    Gond nincs pláne nekem, süt a nap, a héten fizetés(ca 3000EUR), pénteken motorostúra, az autóm TDC jeladója is megjavult.

    Basicnek vannak gondjai, elégedetlen a jelenlegi, helyzettel.

    Hiba van a modellekben, törvényekben ennyit állítottam, ha ezt Basic is elhiszi, ahogy te is akkor igazából részemről ennyi.
  • sz4bolcs
    #1477
    Akkor mi a gond? Hiszen ezt mindenki tudja. Basic ugyanezt írta, ha jól emlékszem.
  • Basic256
    #1476
    #1473: ha apróbb hibák vannak benne, azokat segítek kijavítani. Célom az, hogy rámutassak a tévedésekre. Lásd a fénysebességes példát.
  • clio1616v
    #1475
    Légyszi mérjétek le a csuklótok és a középső újjaitok távolságát és írjátok mellé milyen magasak vagytok. cm vagy mmben praktikus.
  • Basic256
    #1474
    #1468: már hogyan lenne egyforma, természetesen nem az! Milyen butaságokat beszélsz!

    Azt viszont igaz, hogy egyforma sebességgel mennek minden általunk közvetlenül mért és közvetve megfigyelt jelenségekben. Így helyes az a feltevés, hogy mindig egyforma. Ellenpélda nem ismert.
  • clio1616v
    #1473
    Mondj egy tetszőleges törvényt, írd le úgy hogy neked megfeleljen... és utánna én megmondom, hol a hiba benne.

    Mert attól tartok, ha én leírom akkor azt mondod, nem tökéletesen írtam le.
  • sz4bolcs
    #1472
    Egy definició vagy egy axioma hibája miben áll?
  • clio1616v
    #1471
    Teljes mértékben egyetértek...
  • Basic256
    #1470
    #1465-1467: TE MONDTAD, hogy a "törvények hibásak" illetve most már azt is, hogy a "definíciók hibásak".

    Mutasd meg, hogy nem csak a levegőbe beszélsz. Írd le a hibás törvényt.
  • sz4bolcs
    #1469
    Szerintem a természeti törvények leírása arról szól, hogy azonos körülmények között a dolgok azonosan viselkednek.
    Ezzel még nincs is gond, ha sikerülne steril körülményeket létrehozni.
    Aki azt mondja, hogy nem lehet ilyen körülményeket létrehozni és még példát is hoz rá, hogy egy-egy kísérletnél mi maszatolhat közbe, az tisztában van azzal, hogy miben áll a modell és a valóság eltérése amivel számolni kell.