11580
Europa Universalis III
  • atomanty
    #740
    csatáról vmi hasonló?
  • Lorgem
    #739
    Kösz szépen, de semmi ördöngősség, csak sokat játszottam az előző részekkel, na meg rongyosra olvastam az EU 1 kézikönyvét :)
  • Lorgem
    #738
    Az "annexálásod" a nemkatolikus világon kívül még a magyar nyelvet művelők körében is óriási felháborodást fog kelteni :P
  • Darkon
    #737
    Mar en vagyok europa szemeben ugyis az uj adolfhitler, reputation allandoan 30folott mozog (a 37bol) bar most sikerult 22re letornaszni. Indianok is megtamadtak es ha beolvasztom oket(v. Lorgem kedveert annexalom:) akkor az oriasi felhaborodast fog kelteni a NEMkatolikus vilagban.(mar elore felek hogy az afrikai torzsek nekemesnek)
  • LSSAHPAUL
    #736
    szerinted ? most még nagyon drága, szerintem fél év és felére esik az ára.
  • razz
    #735
    nektek most warez verzio van?
    vagy már van boltba is?
  • atomanty
    #734
    ez tényleg nagyon hasznos volt hogy megosztottad, honnan tudsz ilyeneket?
    ilyen részletesen sztem mindenki szivesen fogadná ha bármiról is írnál 1 szöszenetet :)
  • LSSAHPAUL
    #733
    Köszi, magamtól soha nem jöttem volna rá ezekre!!!
  • Lorgem
    #732
    Egyes területek a kereskedelmüket egy kereskedelmi központon keresztül bonyolítják le. Az adott kereskedelmi központ értékét az üzletelést rajta keresztül lebonyolító tartományok kereskedelmi értékeinek (trade value) az összege határozza meg. Tehát ha az adott központhoz tartozik mondjuk 10 tartomány egyenként 10-es kereskedelmi értékkel akkor az összérték 100 lesz. Nem olyan egyszerű azonban megszerezni a pénzt, meg kell érte küzdeni :) Egy kereskedelmi központban legfeljebb 20 tag csencselhet, gond akkor van ha többen akarnak beülni, és többnyire így szokott lenni. Növelhetjük más népből való kereskedők kiütésének az esélyeit, nemzeti ideával, és a belpolitikai csúszkák tologatásával is, az uralkodónak is nagy ráhatása van, de őt nem választhatjuk, legfeljebb elküldhetjük meghalni a csatamezőre, ha nagyon pancser. Egy nemzet legfeljebb 5 kereskedőt delegálhat egy központba, azaz a központ bevételének 25%-át kaparinthatja meg, kivétel ez alól ha monopóliumot szerzünk, mert akkor az üresen maradt helyek (ha van ilyen) után járó pénzt is bekasszírozhatjuk. Ez akkor a legjobb, ha van az újvilágban egy kereskedelmi központunk, amit más még nem fedezett fel, ilyetén csak mi küldhetünk oda kereskedőt, és kisajátíthatjuk az egész bevételt :) Egy adott kereskedelmi központból szerzett pénz a követketőképpen alakul: [a központ értéke]*[a kereskedőink száma]/20*[a kereskedelmünk szintje(egy %-os érték, csúszkákkal, ideával és államvallással befolyásolható)]. Mindez egy konkrét példával (500-as kereskedelmi központ, 3 kereskedő, 49%-os kereskedelmi szint): 500*3/20*0,49=36,75. Tehát éves szinten 36,75 arany üti a markunkat ebből a kereskedelmi központból, ha végig 3 kereskedőnk tartózkodik benne.
  • LSSAHPAUL
    #731
    1462 és 0.0 az infláciom. Vazsalusom lengyelország vagy 8 provinciával, enyém a balkán és besarábia, az első govba az a lovas szobrot választottam ami presztizst ad a csatákért.. gondolom ezért 95 a presztizsem, de növexik. Most nemsokára kész a land tech1 is, komoly flottám is van. Viszont a kereskedést nem értem. Mivel 3 tengerpartom van 3 különböző trade centerem is van, ha van free slot akkor küldök beléjük egy kereskedőt, de továbbra sem értem hogy mire jó és hogy van a kereskedés. Valaki írhatna valami szösszenetet a kereskedésről!
  • atomanty
    #730
    nah rájöttem core provinciákat a diplo térkép mutatja szagatott zöld színnel
  • Lorgem
    #729
    :)
  • I.C.ram
    #728
    Csak vigyázni a nagy országok benyalásával, mert egy nagyobb ország beolvasztása legalább +20 badboy.
  • Locksmith
    #727
    Sziasztok. Még csak most kezdtem el játszani az euIII-val, de őszintén megmondom hogy óriási csalódás nekem. Rengeteget játszottam az első két részével és nem értem a paradoxot hogy tudta elrontani ennyire ezt a játékot . A grafika borzalmasan el lett rontva, átláthatatlan az egész és ráadásul ehhez a rossz grafikához érthetetlenül magas gépigényt csaptak hozzá. Egy-két jó ötlet azért van benne, de összképen ez sem segít. Ide vezet az átgondolatlan újítás. Mind EuI-nek, mind a EuII--nek fejletlenebb volt a grafikája, de a játékélmény az óriási volt. Na ez most megszünt(legalábbis számomra). És ezt sajnálom!!!
  • Darkon
    #726
    Litvania behodolt es vazallus lett (vassal ha ugy jobban tetszik:) szoval nem sok kell mar es beolvasztom oket is.
  • Darkon
    #725
    NA akkor itt álljunk meg egy szóra...
  • Szreeeeh
    #724
    Erdélyben hol van arany? Az én iflációm több mint 10%, de semmi aranyat nem bányászok.
  • Lorgem
    #723
    Azért van infláció mert aranyat bányászol. Ezt az "annexelés" dolgot meg már lehetne mellőzni, nem 1* láttam a hozzászólások között több embertől is, magyarok vagyunk b+, lehet helyette használni a "bekebelez", "meghódít", hozzácsatol" stb. szavakat. Amennyiben feltétlenül ez a zsánere valakinek, "annektál" a keresett szó.
  • a.carkey
    #722
    A Crusader Kingset próbáltad már? (Már akciós áron - 1990 ft - a legeldugodtabb PC-s játékokat áruló helyen is megvásárolható, sőt, az 576-nál a hármat egyértben is benne van ...)
  • I.C.ram
    #721
    Nincs más ország, amivel kedvem lenne kezdeni :(
  • Schabee
    #720
    Annexáltam a baromi erős Ausztriát magyarországgal, vezető hatalomként :) erre megtámadott a fél világ de pár perc alatt hajlandó volt mindenki a békére :D Ez a 3. játékom és valami baromi jó vagyok most. Viszont rájöttem a magyarok sajátossága az infláció :)
  • BlackShadow
    #719
    srácok, Szicíliával nyomulok (megteremtem a mafia alapjait :D) közelkeleten terjeszkedem, de ott orthodox-ok vannak.. felnyomtam persze a tűréshatárt, h ne nagyon lázadozzanak.. de megéri 190 aranyért (ami rengeteg pénz az évi 30 pénzemhez) papot küldeni? ráadásul csak 40% succes rate és kb 3 év..
  • LSSAHPAUL
    #718
    Én az első govermentbe azt választottam ami minden kutatásra ad valami pluszt( tudományos forradalom ) , 2.-nak akarom a quest for new world-et de nagyon lassú a fejlesztés, ezért rááltam az általad javasolt prduxtion (workshop) de sokára lesz meg ezis (10év), viszont a törököket nagyon verem, már kiszorítottam europából őket de nem kaptam még egy területet sem mert nem fogadom el hogy csak 2 területet ad a 10 elfoglaltból. A tengeren meg szétszedtem a török flottát, zsákmányoltam hajókat is tőle jelenleg 5 db van, és úgy kell csinálni hogy amikor megfutamodik te is elindulsz oda ahova ő menekül.
  • Darkon
    #717
    Franciakkal na ne ma'!!! Az cumi-s fokozat nem?:)
  • atomanty
    #716
    asszem ha a terület nálad van bizonyos ideig akkor meg is szerezheted, vagy csak akkora lesz odaát angliában a háborús kimerülés hogy jobbnak látják mégis odadni
  • gzola
    #715
    én is bekóstoltam a sógorokat, de mindíg lenyomtak...:( a +50 land moral mire jó? én a +10%0 production-t tettem gov. tech. 1-be de az csak 0,3 többletet jelent.... viszont ha így folytatom soha nem lesz 2. idea, azt csak 5-ös szinten adja , a 2-est fogom elérni 1477-ben....
  • Lysandus
    #714
    Én is azokkal nyomom. Lehet kolonizálni is, de azt későbbre halasztottam. Addig kirándulás Ausztriába és Csehországba. Az osztrákoknak ugyanis van három nemesfémtermelő tartományuk, ami szerintem engem illet, a csehek meg ne ugráljanak. Szal kifejleszetettem a gov tech egyet, national idea-nak az az izé, ami +50 land moralt ad, Hunyadit meg ki kell nevezni a sereghez. És szépen győz az ember a csatákban. Második national idea-ba akarom majd berakni a quest for the new world-öt.
  • I.C.ram
    #713
    Újra mgpróbáltam gascogne-t megszerezni. simán el is foglaltam, de a szemét angol kutya, nem akarja odadni... kénytelen leszek átmenni, és csigát enni Canterbury-ben :P
  • gzola
    #712
    Sziasztok! Hogy lehet a production-ból származó bevételt gyorsan növelni? Vagy inkább a kereskedelmet érdemes hajtani? A magyarokkal elkezdtem játszani, de nagyon gáz az éves 29-30 pénz...:)
  • I.C.ram
    #711
    Mondjuk az furcsa, hogy elfoglaltam angoloktól Calai-st meg Gascogne-t is, és valamiért mégsem hajlandó anglia odadni mindkettőt, sőt még Gascognet sem, csak a halszagú Calais-t, pedig eddig, ha már elfoglaltam Gascogne-t, akkor is simán odadta, most meg még nagyobb vereség árán sem adja oda :( Remélem nem kell átvergődnöm a csatornán, hogy megkaparintsam... mert a flotta baromi drága, és az angoloké elég erős :(
  • I.C.ram
    #710
    de már az osztrákokkal is eggyel nehezebben nyomtam. de igazából nem vettem észre különbséget.
  • atomanty
    #709
    nehézségi fokot nem változtattál?
  • I.C.ram
    #708
    Kezdtem megint egy újat :) Francikkal. Célom, hogy egész dél + közép amerika az én gyarmatom legyen :)
  • LSSAHPAUL
    #707
    Thx! Magyarországgal nyomom, van tengerpart, de lehet nem kezdek ell kolonizálni hanem jobban megfingatom a törököket, ugyanis ha kolonizálok akkor az elvisz minden pénzt..
  • Lysandus
    #706
    Ja-ja. A kolónia csak akkor ad igazán adóbevetélt, ha már város. Az pedig ezer fő felett lesz. Ahhoz, hogy a kereskedőid sok pénzt hozzanak a kereskedelmi tech-et is fejleszteni kell. De arra ugye nem marad az embernek pénze az elején. Szerény személyem úgy játszik, hogy 100%-al a land tech-re nyomulok, a többire (production és goverment) meg felveszek tanácsadókat. Az, hogy mit nyomsz meg az elején attól is függ melyik országgal játszol. Tengerparti országgal nyilván máshogy éremes nyomulni.

    De a govermentet és a production-t mindenképp érdemes valahogy megnyomni, az előbbi a national idea (el kell érni az egyes szintet, hogy valaszthass egyáltalán), a másodikat meg a workshopok miatt. Utóbbit korán fel lehet húzni (talán egyes vagy kettes szinten?) és +2 adót ad. Szóval ne forgácsold szét az erőid. A kettesből és az egyesből az a tanulság, hogy pl a trade tech-et sem adóból kell növelni (persze itt is lehetnek kivételek) hanem manufaktúrákból. Adóbevételt hoznak, és automatikusan adnak kutatási pontokat bizonyos techekhez.

    A katonák zsoldját pedig tartsd alacsonyan, ha éppen nem háborúzol.
  • Lysandus
    #705
    Köszi!
  • Lysandus
    #704
    Köszi!
  • morzket
    #703
    Ledger a jobb oldali ikonsorban, a menu alatt. Na abban aztán lehet böngészgetni.
  • Darkon
    #702
    Kave piac?? Nincs is olyan van a trade center abbol reszesulsz egyebkent a provincianal ki van irva egy szam bl kiskep kave mellette 41 es hogy mennyit termelsz ebbol a 41 csak akkor jon be ha 10kolonistot bekuldesz vagyis 1000fo a lakossag az adott provinciaba tehat ha 500 akkor csak 20.5 a beveteled stb.
  • Muki100
    #701
    f8 vagy f9 vagy akörül