11580
Europa Universalis III
  • I.C.ram
    #700
    Hát én sem játszottam az előző részekkel még is belejöttem pár nap alatt, és mostmár szinte mindent tudo ka játékról :)
  • LSSAHPAUL
    #699
    köszike! de annyira hiányos a tudásom hogy inkább kiolvasnám a kézikönyvet, csak az a bibi hogy nincs.
    Volt úgy hogy volt free slot, de akkor is küldtem amikor nem volt.
    A ledger merre van ?
  • morzket
    #698
    Van szabad hely a központban vagy csak a riválisokat üldözöd? Nézd meg a főkönyv (ledger) 14. oldalán a kereskedelemből származó bevételt (trade) az mennyit mutat és az hány %-a a teljes bevételeidnek? Egyébként kérdezz csak nyugodtan, szívesen válaszolok amire tudok.
  • morzket
    #697
    A másik módszer az, hogy megkeresed a térképen és rákattintasz. Kis bőrzsacskó körülötte aranypénzek. Arra azért figyelj, hogy legyen bent legalább egy szabad hely (free slot). Különben csak az ellenfeleidet tudod kitúrni.
  • LSSAHPAUL
    #696
    Kattints egy provinciádra, ott ki van írva hogy central of trade, kattints rá , majd ha van szabad merchantod akkor klikk a send-re.

    Nekem meg annyi kérdésem lenne hogy nem is irom, kellene egy kézi könyv. Sajnos nem játszottam se az 1, se a 2. részével a gémnek és hihetetlen csehül mennek a dolgok pénz,kereskedés,kutatás terén. -a kolonizálással már jobban állok hogy egy srác írta hogy több colonistot is lehet küldeni egy meglévő koloniára, van most 4 kávé provinciám de sehol nem vagyok kereskedésbe pedig több mint 10 kereskedőt küldtem már a kávé piacra.
  • Lysandus
    #695
    Hali!

    Valaki árulja már el légyszi, hogy ebben az új rendszerben melyik gombbal és hogyan lehet kereskedőt küldeni. Mire kattintsak itten mostan, Drága Véreim?? :-)))
  • Muki100
    #694
    Ez ugyan letöltős de szerintem pdf-ben mellékelnek manualt, vagy a hivatalos honlapon is gondolom volt preorder gomb és ott megrendelte (nem magyarországról hozták)
  • I.C.ram
    #693
    Építs mindenhova Constable-t. Ez nagyon megdobja a bevételt. Építs mindenféle manufactúrát a megfelelő helyre. Stb.
  • Darkon
    #692
    En ezt mar vegignyomom. 1700 az hogy????? Nekem most 500-600 korul mozog de mindig elfogy hamar:kolonizalas,terites egy ket erod es kesz 2-3honapba mar semmi
  • I.C.ram
    #691
    Austriával már 1700 az éves bevételem, de úgy érzem, hogy innentől nincs értelme folytatni, mert mindenkit ledarálok úgyis. :( Van 12000 arany a kincstárban, ebből akármikor feltudok húzni egy hatalmas zsoldos sereget.
  • Darkon
    #690
    Maurician infantry-k meg Latin Caracolle Cavarly meg agyuk, svajci alpesi levegon nevelkedett superelitjeim. Most erkezett Andras Andrassy a kiralyi udvarba 6csillagos land tech +18at ad. Nem sok valltozas volt most olasz kisallamok tamadtak be velence is utolsokat rugja Burgundia most uzent hadat egesz kemeny egysegei vannak persze Meckleburggal legyozzuk oket. Reputationom 37bol 32:) pesztizs 80volt de most hogy folyamatosan megtagadtam a papai allam letezeset 40re lecsokkent egyszeruen lehetetlen azt a teruletet megtartani 2havonta kiirja hogy vagy megalakitom vagy -2presztizs meg reputation. Plusz Portugal tront mi orokoltuk volna meg de a spanyolok kozbeszoltak uh. veluk is harc van a portugal tronert. Valamint ideje lesz kiirtani az indianokat is amerikaba ]:)
  • morzket
    #689
    A presztizs akkor nő, ha csinálsz valamit. Szövetséget kötsz, harcolsz és győzől, ilyenek...
  • morzket
    #688
    Ha hadat üzensz háborus ok (casus belli) nélkül, területeket foglalsz el, annektálsz, akkor ez nő. Vazallusok létrehozásával (create vassals) lehet csökkenteni, de az uralkodó alapból csökkenti
  • morzket
    #687
    A hírneved (reputation) az áttekintés (overview) ablakban, a presztizs (prestige) karikák alatt nézheted meg. Optimális esetben ott egy "we have an honourable reputation" szöveget találsz. Na arra kell rámutatni és kiírja. Az első szám a jelenlegi, a második a maximálisat mutatja. Mondjuk nem tudom, hogy mi történik, ha eléred, de gondolom rádborul a világ.
  • Mnemomic
    #686
    Ezt a reputation pontott hol lehet megnézni?
  • Mnemomic
    #685
    Köszi közben már megépítettem mindenhol tényleg jól jött :)
  • I.C.ram
    #684
    Kicsit kibővítettem a határaimat :P Litvánia elfogadta az annektálást 12 évnyi vazallusi állapot után :) Viszont a 0-ás repum kapásból felment 30-ra, és a köcsög francik hadat üzentek. Még szerencsé, hogy ott volt a hatalms seregem a határon a burgundi háborúk miatt.

    Jelenleg a birodalmam Ural hegységtől a francia határig tart :) + Braziliai partszakasz teljes mértékben az enyém 3 aranybányával, rengeteg cukornád ültetvnnyel.

    1500 az éves bevételem :)
  • I.C.ram
    #683
    Tököm tele van azzal, hogy 0-ás morálos hadosztályok verik vissza a max morálos egységeimet... Maurician Infet használok, úgy néztem ,hogy ez a legjobb ebben a korban, de a gépi egységek sokkal táposabbnak tünnek. Mindig bazinagy túlerőt kell felhalmoznom, hogy győzni tudjak.
  • I.C.ram
    #682
    events könyvtár :D
  • BlackShadow
    #681
    hol találok iyen event listet?
  • I.C.ram
    #680
    Valaki mondta, hogy osztrákokkal is megy a német egyesítés... hát a francokat megy. Megnéztem az eventek közt, és az a követelmény, hogy valamelyik kultúrának a németek közül primarynek kell lennie, csak ott a bibi, hogy se az osztrák, se a holland, se a flamand nem jó neki, csak a rajnai, szász, bajor, stb. Szóval beszoptam, de mindegy, mert Ausztria piros szine, és a zászlója is tetszik. A német szürke annyira nem jönne be :P

    Amúgy már 1300 az éves bevételem. Franciákat levertem a spanyol örökösödési háborúban, de érdekes módon nem én lettem a spanyol király, hanem maradt a király nélküli tanács. Kissé bugos.
  • I.C.ram
    #679
    100 teleps szart sem ér.. kb 300-nál kezd láthatóan nőni, de énmindig felhúzom a gyarmatot addig, míg város nem lesz belőle.
  • billywood
    #678
    pont annyi születik ahány meghal :P
    egyébként passz
  • LSSAHPAUL
    #677
    Nem nő a gyarmatokon a népesség.. pl : 1000 benszülött 100 telepes. Ez már 3 éve így van. Senki nem nyiffan ki, nem is születnek vagy mi van itt :p ? Kiváncsiságból kiirtottam az egyik területen a benszülötteket, de most sem változik ( 0:native, 68 telepes 2 éve )
  • Me Ga
    #676
    Hol lehet nálunk megrendelni? Biztos én vok a béna, de sehol sem találom...
  • Muki100
    #675
    Elő volt rendelve barátnak, és a megjelenés előtt pár nappal már kézhez kapta a CEt (még aznap le is másolta nekem..:)), és odaadta a kézikönyvet is, mert elég bonyolult elsőre a kezelése a jól megszokott EU2höz képest. Azt hogy neten fent van-e valahol nem tudom.
    itt előbb-utóbb biztos választ találsz mindenre, legalábbis ha ez is olyan jó lesz mint a VickyWiki.
  • I.C.ram
    #674
    Háború az növeli...
  • atomanty
    #673
    hol lehet elérni?
  • Muki100
    #672
    Én egy délután kiolvastam, viszont a játékkal nem játszottam de azért lehet hogy tudok valamit amit ti nem :)
  • atomanty
    #671
    jólvan,már kb 70 éve én vagyok a pápai kontroller uhhogy azért megy lefele rendesen :),de gondolom a háborúk nem sokat segítenek rajta

    manualt vki talált már hozzá?
  • I.C.ram
    #670
    Csak 0-nál zöld.

    akkor van gáz, ha már azt írja, hogy rather bad, vagy very bad. Kb a max repu 50%ánál szokta ezeket írni.
  • atomanty
    #669
    ok csak mért pirossal van írva? a 8 az már sok? :O mert régebben zöld volt az tuti
  • I.C.ram
    #668
    A reputáció (hírhedtség) minél alacsonyabb, annál jobb. Ha túl magas, akkor rádszállhatnak az országok, ésakár egyszerre 4-5-en is hadatüzenhetnek neked.
  • I.C.ram
    #667
    Ha alacsony az agressziója a bennszülötteknek, akkor nem érdemes kiírtani, mert beolvad, és ez sok + adót, meg productiont jelent.
  • I.C.ram
    #666
    Csak akkor tudsz egységeket építeni egy területen, ha az már CORE területed. A terület képénél alúl egy kis pajzs jelzi ezt.
  • I.C.ram
    #665
    Mindenképpen megéri. Építesz mellé egy bíróságot (courthouse), és kapásból negligálja is azt a +2% felkelést. Szóval megéri mindenképpen. Baromi sokkal növeli az adót.
  • atomanty
    #664
    meg most ezek a presztízs meg reputáció dolgok hogy vannak? mert én eddig úgy vettem észre hogy igazából látványosan csak területgyarapodás után kaptam presztízst,meg nem értem miért mennyit?

    másik meg a reputáció: slightly tarnished reputation ez van most kiirva pirossal (8 a 35ből)
    akkor ez most jót jelent vagy rosszat?
  • atomanty
    #663
    mik azok az elit egységek?

    amugy nehezebb fokon lehetetlen megcsinálni ezt az agresszív terület szerzést amit itt művelsz :),mert ott egyből betámad 1szerre mindenki nem várnak vele ennyi ideig
  • Darkon
    #662
    Nalam most nyugi van osszehoztam 3ezres 20.000 bandat(csak elit egysegekbol) most a magyar-francia hataron allomasoznak varva a szemet-arulo-dog bekazabalok mikor uzennek hadat(megint) van meg 3-4db 10E hadsereg olaszorszag, toroko. fele 2. hullamba bevethetoek es egy par 3-5ezres sereg szerte a vilagban.

  • LSSAHPAUL
    #661
    Nem mindegy milyen hajóba teszed, pl Carrackba nem lehet tenni, viszont ezen vannak ágyúk, le is győztem a török flottát :), Cog osztályú hajóba lehet tenni 1 db egységet. Ha kolonizálni szeretnél javaslom hogy egy explorert jelölj ki a hajó parancsnokának, a hadtest parancsnokának meg egy conquistadort. És mihelyt kiraktad az egységet sipirc haza a kikötőbe mert mire megalakul az első kikötőd a hajó szétmállik a vízben :D
    Az egység betétele nagyon egyszerü : a hajóval állj arra a vízre ahol van az egység és az egységgel kattints a hajóra. Kiszállás : az egységre kattintol és utána a földre ahova kiakarsz szállni.