11580
Europa Universalis III
  • Muki100
    #660
    Megvárod hogy lejárjon...
  • Santata
    #659
    Lenne 2 kérdésem a válaszokat előre is köszönöm
    1: Ha Truce velem akkor nem tudok neki hadat üzenni csak -5 stability (?) árán hogy lehet jobban hadat üzenni vagy ez nem olyan nagy baj
    2: Transport hajóra hogy vihetek egységet kijelölöm a 2-t de nem tudom összemergelni, aztán rákattintok a hajóra az emberrel úgyse... Hogy kell?
  • LSSAHPAUL
    #658
    Add egy bizonyos szálalékot ami mutuatja hogy mennyi az esélyed a sikereser gyarmatosításra, de van 2 szám is ami arra utal mennyire agresszív az őslakosság. Nem mondom nekem mákom volt mert 50% körüli esélynél 5 ből csak 1-nél nem sikerült.
  • Me Ga
    #657
    Nekem ez sosem sikerült... ha volt ott lakosság, akkor a kolonizáció eleve failed volt...
    Szóval én is mindig kiirtottam őket... nem kellett volna???
  • LSSAHPAUL
    #656
    Első játékomat nyomom a magyarokkal, nagyon szuper ez a játék!
    A törökkel viaskodtam, "lecsikoztam" szerbiát,banat-ot ( sajnos az erdélyi fejedelemtől elvette a török ) ,montenegrót,bulgáriát. Már azt hittem sose lesz az enyém ugyanis béke kötésnél nem választható az annex. Szerencsére a török kezdeményezett egy békekötést és ebben banat-ot és szerbiát felajánlotta, amit nagy örömmel el is fogadtam. Kérdés: nem-e lett volna valami más megoldás amivel hamarabb megkaphattam volna a területeket ? ( a török fővárost semmiképp nem tudom elfoglalni,épp hogy csak tartom a határvidéket )
    Kb 1456 körül kifejlesztettem azt hogy lehessen felfedezőt és konkvisztátort képezni. El hajóztam a mexikói öbölbe, és amerika keleti partját gyarmatosítom, van már 4 kolóniám. A dohány miatt még Barbadost is kolonizáltam. Ja és felvettem két kolonia ügyben járatos tanácsadót.
    Európában békében élek, a gyarmatokra kivánnám helyezni a hangsúlyt. Fejlesztést leállítottam, a pénzből meg kolonizálni akarok további földeket. Mikor lesz épület,katona,hajó-építési ikon a kolóniákon ?
    Jól tettem hogy kereskedőt küldtem minden egyes dohány koloniámon ?
    És mikre figyeljek oda ha a gyarmatokra akarom építeni a fő bevételi forrást? ( jelenleg nem feljesztek semmit )
  • Mnemomic
    #655
    Hi!

    Van egy épület ami +50% adót termel viszont növeli a felkelés lehetőségét 2%-al. Mi a tapasztalat ezzel? Szokott felkelés lenni ez miatt vagy nem igazán?
  • Darkon
    #654
    Beleolvad a bennszulott lakossag??? Ilyen is van en mindig eloszor "sterilizalom" a gyarmatot az oslakosoktol utanna jon a kolonizalas csodalkoztam is hogy lehet 3000-4000 lakossagu gyarmata fr.onak az 40telepes lenne csak egy provinciara akkor ez a megoldas.
  • atomanty
    #653
    van sok magyar hangzású név, nekem velencével volt mészáros vagy vmi ilyesmi
  • I.C.ram
    #652
    Ja van. Református szinte ugyanaz, mint a katolikus.

    Azóta már két Esterhazy is van a tanácsadóim közt :)
  • atomanty
    #651
    de van protestáns meg református külön nem?
  • I.C.ram
    #650
    Hoppá egy Esterházy :)

  • I.C.ram
    #649
    Most írtam le :)

    +10% prod +10% tax eggyel kevesebb diplomata, telepes, mitn a katolikus.
  • atomanty
    #648
    és a református az miben jó?

    de osztrákokkal teremthetsz nagy német egységet, és azért északabbra elég nagy hévvel terjed majd a reformáció
  • I.C.ram
    #647
    Ja meg ha átkeresztelkedem, akkor elvesztem a szövetségeseimet is. Ami azért nem lenne túl jó, mert a keleti határ a lengyelekre van bízva teljesen.
  • I.C.ram
    #646
    Ja de ezt Austriával nem tudom megtenni.

    Egyrészt nem tudok felfedezni, másrészt nincs flottám, harmadrészt alig kapok telepest.

    Amint kicsit biztonságosabb lesz a terep átakarok térni a protestáns hitre, mert sokkal jobb. +10 prod +10 tax kicsit kevesebb diplomata, kevesebb telepes... Szóval szerintem olyan országnak, mint a sógorék, kitünő! Csak ne kéne átkeresztelnem utána mindenkit :(
  • atomanty
    #645
    jah de az is hasonló paraméterekkel van sztem :), amugy sztem az nyerő taktika hogy felfedezed a mexikói öblöt és mobile tartománytól kezdve gyarmatosítasz,majd egyből nekimész az inkáknak és elfoglalod őket így lesz 1 olyan kereskedelmi központod amit senki más nem ismer csak 2 másik nép,így jó sokáig monopól helyzetben leszel :) (nálam most 1000körüli amiben a monopólium 325öt hoz)
  • I.C.ram
    #644
    Sőt végülis tök mindegy, mert mindkettő jó tartomány :D és egy szigeten vannak, tehá jó kis egbye függő tartomány lehet.
  • I.C.ram
    #643
    Amúgy hülye vagyok, mert Haiti-re gondoltam :D De lényegtelen szomszédok :)
  • I.C.ram
    #642
    Nem :) Kuba az Kuba.
  • I.C.ram
    #641
    Meguntam. Elfoglaltam Novgorodot, létrejött Oroszország, és itt meguntam vlamaiért.
  • atomanty
    #640
    vagyis dominika az nem cuba? :O
  • atomanty
    #639
    oroszokkal mi lett?
    dominika télleg jó hely, nekem is az volt az első, nehézségen nem állítottál?
  • I.C.ram
    #638
    Én meg tegnap kezdtem megint egy újat. Most Ausztriával vagyok, és eddig ez a legélvezetesebb játékom :) Elég nagy területem van már, és már van gyarmatom is Domonika szigete teljesen az enyém. (amúgy ez a legjobb gyarmati terület az elején szerintem, mert magas a bennszülött lakosság, ami majd beolvad, cukornád van mind a 3 területen, ami a 2. legértékesebb dolog a chinaware után, és a bennszülöttek agressziója is csak 2-es.)

    Bevételem nem olyan nagy szám, olyan 340 körül mozog, és a havi katonai kiadásom az olyan -4. Szóval évvégére olyan 290 körül jön be a pénz tiszta profitként.
  • PíszLávJuniti
    #637
    tököm, egy stratégiai játék? ehh..
  • Muki100
    #636
    A HL2 egészen DX7ig visszamenőleg kompatibilis, a 9200 viszont csak pixel shader 1.4 szóval azzal nem fog menni az EU3.
  • PíszLávJuniti
    #635
    radeon 9200 :)
    kicsit megkopott már, de ha egy hl2 elindul vele..
  • Muki100
    #634
    milyen VGAd van?
  • Darkon
    #633
    Royal marriage utajan ha kihal a kiralyi csalad personal unioba lepsz a te kiralyod lesz az o kiralya es egy ido utan ha szerencsed van megoroklod az orszagot (en a lengyel teruleteket orokoltem meg igy)
  • Darkon
    #632
    Nos mivel egesz europa nekem ugrott elszenvedtem elso teruletveszteseimet folyamatosan csak vedekeztem delen torokok nyugaton meg a franciak olaszorszagnal tuscany,szicilia,papa plusz amerikai gyarmatokon indianok, afrikai torzsek. Tuscany-nak ment 2terulet, Franciaknak 2, Torokoknek 1 a tobbivel white peace volt meg az angolokkal hadba allok most keszulok a visszavagasra mind az 100000 manpowert felhasznalom es lesoprom a mocskos arulo bekazabalokat a terkeprol.
  • PíszLávJuniti
    #631
    "Pixel Shader 2" üzenetre van megoldás ?
  • Schabee
    #630
    Hopp kimaradt, h az ottománokkal meg nem bírok zöldágra vergődni (értsd lenyomni őket...)
  • Schabee
    #629
    Én pedig amerikában kolonizálgatok :D
  • Darkon
    #628
    En csak megszabaditom a rabszolgasorsban szenvedo nepeket kegyetlen kiralyuktol:P. Egyebkent mar nem volt erom tegnap nekirohanni europanak uh. ma lehet megteszem bar tegnap amikor masodszor betoltottem Franciaorszag is nekemugrott
  • Muki100
    #627
    Azt úgy hívják honfoglalás és az pár évszázaddal az EU3 előtt volt. Ha most átruccannánk és kiirtanánk xy népet valahol többszáz kilométerre és kikiáltanánk hogy az ott Magyarország, nem néznék jó szemmel, ahogy itt sem.
  • billywood
    #626
    ezt a perszonál unio dolgot vki elmagyarázná? Hogy kerülhetek ilyen viszonyba más országgal, és ez mire/míért/hogyan jó nekem? :D
    köszi előre is!
  • billywood
    #625
    :) Háború végén kiv. leszek, hogy mekkora lesz Mo. :)
  • Darkon
    #624
    Az a baj ezzel a badboyal hogy nem tehet ellne az ember semmit hogy terjeszkedjen az ember egeszsegesen?:) Lehet valasztani velem vagy ellnem:P
  • I.C.ram
    #623
    Kicsit magas a badboyod...
  • Darkon
    #622
    De a legviccesebb a Burbonok (franciorszag kozepen 1db provinciaval) igenytartanak a magyar tronra:)))
  • Darkon
    #621
    Hadban europa
    A kovetkezok uzentek hadat: Ottoman empire, England, Aragon, Casille, Portugal, Papal state, Sicily, Tuscany, Creek, Shawnee, Mali, Benin(vicc)