11580
Europa Universalis III
  • Muki100
    #1
    Itt az ideje hogy topik nyíljon neki mivel már csak alig több mint fél év míg kijön :P
    Bemelegítésnek itt egy preview.
    honlap
    régebbi interjú
    IGN interjú

    Ami eddig negatívum, hogy nem lesz benne Bizánc dehát reméljük tartogatnak utánpótlást
  • nick név
    #2
    hogy-hogy nem lesz benn bizánc?
  • Muki100
    #3
    Mert 1453-ban bukott el a birodalom?
  • nick név
    #4
    jah, most olvastam 1453ban kezdödik, k, bocs, de a 2. rész valahol 1400 elején kezdödött, ha jol emlekszem, azt hittem ezis legalább akkor fog
  • Muki100
    #5
    Hát igen, ezért egy picit csalódás volt a bejelentésnél. És Napóleon sem lesz benne, ezért elvárható, hogy ami közte van legalább részletes legyen és most ne a játékosokra maradjon a kiegészítgetés mint még EUIIben volt. Gondoljunk csak az AGCEEPre.
  • blackgamer
    #6
    volt régen egy hasonló játék Admiral volt a neve, ismeri valaki? jó lenne megszerezni újra
  • I.C.ram
    #7
    Én most szedem a második részét, viszont amiengem igazán érdekelne, az a Victoria, csak sehol nem lehet leszedni :(
  • Muki100
    #8
    Pedig az is jó, de az a leglassabb is a módosított gyönyörű grafikai motorja miatt. EU2 rulz, amúgy.
  • I.C.ram
    #9
    EU2 már szedem lefelé. Tényleg csak 400 megás?
  • I.C.ram
    #10
    HoI2 volt 700 mega, aminek elvileg ugyanaz a motorja.
  • I.C.ram
    #11
    Lejött az EU2 hát ez baromi randa :( HoI2 grafikájához szoktam, és ez elborzaszt :( Victoriának sokkal szebb a grafikája, bezzeg azt nem lehet leszedni :(
  • Pluskast
    #12
    Ok csak nézd azt is, hogy az EU2 mikori program. Amúgy meg a paradoxos játékok soha sem a grafikájukról voltak híresek, hanem a játékélményről. Amúgy szerezd meg a Crusader Kings-et az is nagyon jó game csak az meg a középkorban játszódik. Külön élmény az Árpádházi királyokkal uralkodni:)
  • Muki100
    #13
    AGCEEP-t és patchokat sose feledd :)
    Amúgy nekem tetszik az EU2 ahogy kinéz, olyan egyszerű de egy idő után a spriteok változnak és tök egyediek lesznek a nemzetek (már aki).
  • I.C.ram
    #14
    De nem lehet valahoy felbontást állítani? :( LCDm van, és ha 1280 alatti felbontásban a dolog hatványozottan pixelesednek :( HOI2 még elment az 1024gyel, de az EU 800x600 már bebasz :(

    Vicotrianak pl baromi szép grafikája van, és a HoI2nek is több mint elég a grafikája, de az EU2 valahogy olyan fapad :D
  • Muki100
    #15
    Úgy emlékszek EU2 megy 1024x768ban is. De nekem meg pont a Vicky és a Hoi2 a rossz, mert 15"-es monitorom van és 800x600 a preferrált, namost a Vicky és a Hoi2 meg ugye csak 1024ben megy, ezért elég aprók a betűk meg úgy minden, de sebaj egyszer elolvasok mindent és utána ösztönösen megy :)
  • I.C.ram
    #16
    EU2ben hol lehet állítani felbontást?
  • I.C.ram
    #17
    Kezdtem egy játékot Spanyolokkal, de egyszerűen képtelen vagyok növelni a bevételeim. Folyamatosan deficites vagyok. Végigcisnáltam a tutorialt, de valahogy nem vágom, hogy lehetne növelni a bevételeket fejlesztéssel, stbkkel.

    Ja és hogy az istenbe lehet elfoglalni egy országot? Granadat megtámadtam. Elfoglaltam az összes területét, de a hülye katonája, mindig kimászik arról a területről, és nem tudom megsemmisíteni. Az országot meg nem tudom elfoglalni.

    Hoihoz szoktam, és ott simán annexolni lehetett egy országot, ha elfoglaltad a területeit. Arról nem is beszélve, hogy simán meglehetett semmisíteni az ellenség egységét. Itt meg simán átmegy az én területemre, mikor mgfutamítom.

    Ja ésegyszer 20 ezres sereggel is simán leverek kb ugyanakkorát, egyszer meg egy 4-5ezres sereg is tönkre veri a seregem. Ez miért van?
  • Muki100
    #18
    Úgy emlékszek volt neki egy config utilytje, start menüben nézd.
    Hát, a spanyol az tényleg gáz egy picit. Eseményben 2x is csődbe mennek a szar királyok miatt, de majd jön ferdinánd és izabella, ott majd fellenddülsz.
    Gyarmatosíts olyan helyeket amik drága árukat termelnek, és urald a COTokat.
    Annektálni csak úgy tudsz ha már csak 3 provinciája van vagy kevesebb alapból, magyarán le kell szűkítened őket 1 békével, a következőben pedig annektálod.
    A sereg teljesítménye sok mindentől függ:
    morál, tech, terep (lovasnak sivatag, síkság, a többinek mindegy) szerencse (!).
    Amúgy nagyon jó kis ország a spanyol, a kezdeti nehézségek után amikor elkezdesz gyarmatosítani meg kereskedni simán leszel világelső. Legyűrod az aztékokat és még aranyat is bányászol.
  • I.C.ram
    #19
    Áhh megvan a config! Még 1280-as felbontás is van!! Zsír! :D

    De igazából már az elején csődbe megyek :( Semmi jövedelmem ninc,s csak minuszba megyek. COTot meg nem igazán tudok uralni, mert a legközelebbi is a portugálok kezén van, akik elég erősek. Granadaiakat ütöm, de a hadsereg elszív minden pénzt, a már amúgy is gyenge gazdaságtól.

    Nem tudnál leírni valami rövid bevezetést, hogy hogyan induljak? Mit érdemes csinálni az elején, stb. Jó lenne nagyon, mert így elég gáz :(
  • I.C.ram
    #20
    ja és melyik országgal érdemes kezdőként indulni?
  • Muki100
    #21
    Nekem ugyanez volt Vickyben aztán bele lehet jönni
    Hát, ne háborúzz amíg nem teheted meg. Igazából ez az egy jó tanács. Mindig +3 stabilitásod legyen, békeidőben fejleszd a kereskedelmet vagy ami kell (tenger)
    És szép lassan ahogy gyűlik a pénz csináld az adószedőket. Ha már nagyon stabil jövedelmed van akkor mehetsz háborúba, vagy ha jó szövetségeseid vannak. Pl. portugálokkal vagy aragóniaiakkal mindig megéri jóban lenni. Angolokkal is.
    Ha megnézed mennyibe kerül mondjuk 1000 spanyol lovas akkor látod, hogy egy ütős hadsereg az egész évi jövedelmedet leszívja.
    Ja, és ha már háborúban vagy akkor növelheted az adót. Ha nem vagy háborúban állítsd át a fenntartási költséget a bal felső sarokban a hadseregnél és a flottánál is.
  • Muki100
    #22
    Orosszal, mi mással!
    Vagy Brandenburg, skandináv. Angolt/franciát hanyagolnám, mert azok rengeteget háborúznak. Magyarokkal is lehetsz, csak azokat kiütik eseménnyel a mohácsi csata után, de addig jók. Mondjuk nem egy izgalmas a spanyolokhoz képest, de nem is olyan mintha tibettel játszanál.
    Amúgy a spanyolok jók kezdőnek.
  • Muki100
    #23
    Kasztília ként kezdtél vagy vmi modern scenarioban spanyolként?
  • I.C.ram
    #24
    Jaja Grand Campaign: Castilia

    Oroszoknál melyik? Moszkvai nagyfejedelemség, vagy Novgorod? Miért olyan jók?

    Köszi!
  • I.C.ram
    #25
    Ja és valamelyik arab országgal nem éri meg lenni?

    Egyébként lehet gyarmatosítani akármelyik országgal ,vagy ez direkt lehetetlenné van téve?

    Mondjuk, ha nagyon ügyes vagyok, akkor tudok gyarmatosítani, mondjuk Svédekkel? Vagy valamelyik kisebb hatalommal?
  • I.C.ram
    #26
    Na sikerült spanyolokkal enyhe profitra szert tenni :) Havonta +1-2 pénz. Kisit rágyúrtam kanári szigetek gyarmatosítására, és lett bevételem a cukornádból. Meg rágyúrtam a kereskedelemre is, bár ott nehezebb érvényesülni, mert mindig kilöknek :P
  • nick név
    #27
    lehet gyarmatositani mas orszaggal is, pl ha van shipyard-od akkor kapsz mar +1 colonist-ot évente és a DP-töl is fugg asszem

    egyebkent nem nagyon szeretek en gyarmatositani, sok penzbe kerul es csak akkor eri meg, ha tenyleg nagyon jo teruleteket gyarmatositasz, meg sokaig is tart

    sokat szoktam jatszani kasztiliaval, spanyolo-val, de akkor is csak a aranybanyas teruleteket szoktam gyarmatositani, meg elfoglalom az inka, maya, azték államokat, de ez csak az en velemenyem

    ha megtalalod a vikit valahol akkor szolhatsz nekem is :)
  • Muki100
    #28
    Én pl. láttam olyat, hogy pápai államok gyarmata, magyargyarmat, svéd, osztrák, török gyarmat amerikában és az óceán felfedezhető részein. Ja, és a dánok szeretik afrikát.
    Arab? Ottomán. Vagy mogul. Azontúl még van egy csomó ami fun, de nem igazán kezdőknek van. De az arabok lemaradnak technikában és megszívják, a törököknek pedig van 5 überszultánuk aztán pedig szívnak évszázadokig.
  • Muki100
    #29
    Csak úgy éri meg gyarmatosítani ha már nem tudod mire költeni a pénzt, ami ugye ritkán van vagy úgy vagy beállítva belpolitikailag. Ezért is lehet britekkel egy idő után nyomulni amerikában, mert azok full navalon vannak.
    Amúgy megéri gyarmatosítani sok provinciát, ha van egy bizonyos elvárásod. Nekem általában a szőrme szokott lenni, mert lenyomok mindenhová egy csomó trading postot, és akkor annyi összejön a COTban, hogy örökre megélek belőle. De mondjuk olyat ami búzát termel tényleg tök fölösleges gyarmatosítani, azt meg szoktam hagyni a portugáloknak (azoknak is pont arra van pénzük)

    A logód ugye rovásírás? Mit jelent?
  • nick név
    #30
    jah, mondjuk azért sem szeretek gyarmatositani, mert amig nem varos addig falat sem lehet felhuzni és ha haboruban vagyok valakivel, altalaban mindig gyarmataimat tamadjak be, es tok siman a sok eves kemeny munkamat pillanatok alatt elfoglaljak a trade postokat meg felegetik :)

    ravasiras igy van, halamadrid a jelentese :)
  • nick név
    #31
    *rovásírás
  • I.C.ram
    #32
    köszi az infókat! Lenne mégegy kérdésem! Hogy lehet felfedezni területeket? Akartam hajóval felfedezetlen területre lépni, de azt írja állandóan, hogy ők nem mennek ismeretlen vizekre, és hogy csináljak scuotot. Azt meg hogy lehet? Ja és felfedesztem egy szigetet, akkor utána, hogy lehet ott letepeledni? Nem tudok partraszállni, meg smmit csinálni.
  • I.C.ram
    #33
    Kereskedelemnél érdemes bekapcsolni, hogy autómatán elosztja a kereskedőket, vagy jobb manuálisan állítgatni? Ja és mi éri meg jobban? mindenhova kereskedőt küldeni, vagy egy helyen maxolni?
  • nick név
    #34
    event-el kapod majd a felfedezoket, vagy el kell erni a x fejlettsegi szintet es akkor sima hajokkal is lehet /x legalabb 40-50 ha jol emlekszem :)/ van olyan, hogy egy szigetet latni, de meg nem fedezted fel, azt hiszem :)

    en nem szoktam automatat bekapcsolni jobb szeretem, ha en intezem, csak az a baj, hogy ha pl haboru akkor nemtudok mindig figyelni ra, olyan helyekre szoktam kuldeni kereskedot ahova keves penzert lehet kuldeni es sokat hoz, mindig a monopoliumra megyek en szemely szerint
  • I.C.ram
    #35
    Csatáztam a portugálokkal. Levertem őket. Én megkaptam Oportot, Anglia a déli részt. Gondoltam legközelebb megszerzem a kereskedelmi központját. Hadatüzentem neki, erre csak pénzt lehet követelni tőle :( Se annex, se terület átadás, se semmi, még vazallussá sem tudom tenni :(
  • nick név
    #36
    a kereskedelmi kozpont az a fovarosa, ha jol emlekszem, vazallus-t akkor lehet kérni, ha 70%ban nyered a haborut, de annektalni csak akkor lehet orszagokat, ha mar csak 1 provinciajuk van hatra a fovaros, kiveve pl amikor angliaval az indianokat kapasbol annektaltam, de amikor spanyolo-val granada-t akartam annektalni, eloszor csak gibraltart kerhettem toluk, utana egy masik haboruban tudtam csak annektalni

    szoval szerintem van europan kivul teruleteik amiket el kene meg foglalnod
  • I.C.ram
    #37
    Értem :(

    Fejlesztéseknél érdemes pl fix összegeket befektetni?

    Ja és mondtatok valami addont packet, amit érdemes lehet felrakni. Ennek mi is a neve, és mit javít?

    Ja és ha valaki Vickyt megtalálta, rögtön szóljon! :D
  • I.C.ram
    #38
    ja és itt van olyan, mint hoiban, hogy nem nemzeti terület, és ott szarabb a termelés, stb? Láttam, hogy kultúrai régiókra van osztva, de ez mit befolyásol?
  • I.C.ram
    #39
    ja és trade postokat hogyl ehet építeni, mire jók?
  • Muki100
    #40
    AGC-EEP, most linket kapásból nem tudok de ránézel a paradox fórumra ott lesz. Rengeteg új esemény, megéri felrakni.
    Vannak nemzeti provinciák, meg kultúrák is. Ezért nem éri meg pl. a portugálokkal rosszban lenni és háborúzni, mert úgy ha szövetségben vagytok és együtt erősödtök jobban jártok mintha lekapnád az országa felét, ami ráadásul neked kevesebb pénzt ad mint nekik.
    Az adózást befolyásolja: nemzeti provinciád e, vallásod, kultúrák, infrastruktúra (ezen belül is az átlagos fejlettség és hogy a provinciában hogy állsz)
    trade postot akkor tudsz csinálni ha egy szintet elérsz trade levelben, sokkal olcsóbb mint a kolónia és nagyobb az esélye, sőt még több pénzt is hoz rövid távon mint a kolónia. Az adott terület nyersanyagját hozzáadja a COTodhoz. A hátránya, hogy egyből felgyújthatják, és fejleszteni se lehet provincia ként, csak a TP szintjét. Magyarán vannak olyan helyek amit megéri kolonizálni inkább, mint pl. partmentén, hogy a hajóid kiköthessenek, de vannak olyan helyek amik trading postnak jobbak, mert van egy csomó bennszülött és mondjuk csak közepes értékű cucc van ott.
    A vickyt szerintem csak DCn találod meg, torrenten nem volt de DCn emlékszek hogy fenn van. Sőt asszem én is osztom még, bár nem vagyok benne teljesen biztos. EVMes kiszerelésben 2000 forint :)
    Bár szerintem a Vicky sem a legjobb az összes közül, de azért nem rossz, szép kort dolgoz fel.