11580
Europa Universalis III
  • LSSAHPAUL
    #820
    A kémkedést érdemes használni, bár ha jól belegondolsz és beleképzeled magad a játékba pár dolgot úgy is kihagysz erkölcsi okok miatt ( pl szemétség megölni a tanácsadókat )
    amit érdemes csinálgatni:
    - Kalózok felbérelése
    - Lázadás szítása
    - Beszivárgás másik ország kémhálozatába (látod mit rosszalkodik)
    És amit nem tartok érdemesnek:
    - Dezertőrök szítása az ellenséges hadtestben ( provinciára hat,tehát ha rálépsz a területre akkor rád is
    - Az országimázs rombolása ( inkább az országot rombolom :D )
    - Kereskedők uszitása ( ettől jobb a kalózosdi :)
  • LSSAHPAUL
    #819
    Hát dehogy nem :D
    Csak máshol kell kérni :) Ezt a sou for peace-ben vagyhol :)
    Kiegészítés a 2. pontomhoz: Kivétel ha Pogány a megtámadott ország, ott lehet kérni annexet akkor is ha 1-nél több provinciája van. ( van egy war score pontszám ennek nem ártana 100-on állnia )
  • atomanty
    #818
    amugy a kémkedésben mennyire vagytok jártasak? mert én nem nagyon szoktam igénybe venni a dolgokat

    meg a claim to the trone parancs a diploablakban segíthet abban ha meghal az uralkodó, és én öröklöm meg a birodalmat?
  • atomanty
    #817
    "diplo annex" nem hinném hogy háború árán lehet elérni

    amugy velencével hamar rá kellett jönnöm hogy olyan államot aminek 2 területe van nem érdemes megtámadni, gondolom nehezebb fokon is, de király nélkül (mert velencében köztársaság van) diplomáciai háttér elég gyenge, így "diplo annex"et 1-2 háború után hanyagoltam, mivel ha a békében még vazallussá is tettem 15 év volt a minimum, mire elfogadta az annektálást
  • LSSAHPAUL
    #816
    Ha meg háborúban vagy akkor két út van :
    1. ha csak egy területe van akkor azt megostromlod ás kész. kérheted az annexet, amit mindig el is fogad mert nincs választása.
    2. ha több területe van az már nehezebb. Előszőr is foglald el a területeit, a fővárost kihagyhatod, és demand! itt minden területet jelölj ki. Ha megkaptad akkor béke van. Ha nem sajnos kevesebb területet kell kijelölj. Igy most béke lesz, várni kell mig letellik azt hiszem az 1 év. És majd újra megtámadod, addig mig nem marad csak egy területe, és akkor már az 1. pont szerint véget ér a krízis :)

    Én így szoktam, azaz csak tapasztalat szerint írtam, lehet van ettől egyszerübb is..
  • Muki100
    #815
    Minél jobb barátok vagytok, minél nagyobb a gazdasági előnyöd vele szemben, minél több presztízsed és kisebb BBd van meg persze uralkodó DIP skill.
  • Santata
    #814
    Mivel tudok vkit a diplo-annexre 'ösztönözni'? Mert maybe vna csak... Pedig van vagy 12-15k katonám a területén.
  • LSSAHPAUL
    #813
    Azért mert egyszerre csak 5 merchant-ot lehet tenni egy trade center-be, kivétel a monopolium megszerzési kisérlete de ehez trade tech 7 kell. Az hogy miért vált trade centert nem tudom. :)
  • Zogu
    #812
    Megjelent magyarul, tehát magyarítást ne keress, mert nincs.
    http://magyaritasok.hu/?func=thelist
  • Lorgem
    #811
    Az üldözéssel egyedül az volt a baj, hogy felmorzsolták közben a seregemet :P Célravezető a módszer amit írtál, a mecklemburgi király ellen nekem is ezt kellett tennem, de ez még annál is durvább volt, nem volt kedvem 5 évet és sok tízezer embert feláldozni azért aminek mennie kéne 1,5 év és párezer áldozat árán. Egyszerűen nevetséges.
  • Zogu
    #810
    Megjelent magyarul, tehát magyarítást ne keress, mert nincs.
  • Zogu
    #809
    Sőt, Ha ezt (http://www.webforditas.hu/) megnyitod, egész mondatokat is lefordíthatsz. Persze csak módjával, de használható.
  • Lorgem
    #808
    Sajnálatos módon az ember már a saját hazájában sem lehet meg angoltudás nélkül, tetszik vagy nem tetszik. Ha nem értesz egy szót, alt+tab és egy pillanat alatt le lehet fordítani: http://szotar.sztaki.hu/index.hu.jhtml
  • LSSAHPAUL
    #807
    itt a motiváció! mikor ha nem most ?
  • atomanty
    #806
    nem valószinű hogy ez a játék le lesz fordítva, tanulj meg angolul :)
  • versacce
    #805
    lécci valaki válaszoljon a kérdésemre
  • LSSAHPAUL
    #804
    És mi lenne ha te is beáldoznád a királyodat ? Én egyszer csináltam, de meghalt a csatában és utána világháború tört ki a sok marriage-em miatt, mindenki nekem esett felkellett adjam azt a game-t :)
  • Lysandus
    #803
    Hát sajnos ez van. Nálam is ez volt Indiában valamelyik ország ellen, és most Koreában is.

    Ha a királyuk is harcol, akkor nagyon nyomulnak a bennszülöttek. Szerintem kevés emberrel támadtál, illetve túlságosan felosztottad a csapataid. Én ilyenkor azt csinálom, hogy három sereggel támadok, és folyamatosan támadom az ellenséges király seregét. Amíg az egyik sereg támad, addig a másik kettő kiheveri a vereséget, visszajön a morálja és valamelyest pótolja a veszteségeket. Egy olyan 10-15 vesztes csatára számíthatsz, de utána meg fognak törni, illetve megfogyatkozik az ellen. Amikor pedig megveri az ember, utána üldözni kell folyamatosan az egyik sereggel.
  • versacce
    #802
    hello!
    valaki tudna mondani egy magyarositást,vagyis hozzá egy linket?
    köszi!!
  • Lorgem
    #801
    Na most törlöm le ezt a szart a gépemről!
    szituáció: hadat üzentek nekem Trebizond miatt
    idő: 1600 környékén
    játékosok: Magyar Királyság (plusz vazallusok) vs. Qara K... (tököm tudja mi a neve, vmi szar ország a mai Azerbajdzsán és Irán területén)
    a harcban résztvevő seregek: 4 hadsereg magyar részről, 1 kisebb örmény és 2 kisebb grúz sereg(19000 fő a császári seregből + kb. 7000 a vazallusoktól) vs. 3 hadsereg (kb. 17000 fő)
    a haderők minősége:
    császári sereg: mauritian infantry, eastern steppe cavalry,
    14-es szint, alacsony szintű vezérek, 4.8-as morál
    kimondhatatlan nevű ország: sivatagi gyalogos, sivatagi lovas
    3-mas szint, király + 1 alacsony szintű vezér, max. 2-es morál
    eredmény: Több elfoglalt tartomány, néhány kisebb győzelem, majd 2 sereg elpusztulása az ellenség királyának seregével történt összecsapások után, még egy-két kétségbeesett csata után nem maradt bevethető csapatom a térségben.
    Mire megnyertem volna a csatákat azzal hogy lenullázom az ellen morálját, ők a csaták sokk szakaszában iszonyatos veszteségeket mértek rám, még akkor is ha lovassági fölényben voltam.
    Aki ismeri a mauritian infantry értékeit az tudhatja hogy ez (elvileg) bőven ellensúlyozza az ellenség vezérét, bármennyire is tehetséges, ha ennyivel gyengébb minőségű sereggel rendelkezik.
    Már nem először mészárol le tízezreket a katonáim közül egy király által vezetett had, még ha jóval gyengébb minőségű is a serege. Egy évszázaddal korábbi haditechnikai színvonalat képviselnek, el sem érnének addig hogy megcsapkodját a muskétásaimat, már azelőtt halomra lőném őket. Így ez a játék játszhatatlan.
  • adam05
    #800
    Valaki oda tudná adni az EU 3. magyarosítását?
    E-mail címem: [email protected]
  • atomanty
    #799
    én még nem tapasztaltam ilyet, nálam a vallás miatt von le stabilitást
  • Renegade
    #798
    hahók
    lenne egy kérdésem: jól látom, hogy a cassus belli nem igazán működik? meg akarok támadni egy országot, van cassus belli, és mégis le akar vonni két stabilitást. :-(
  • atomanty
    #797
    2.at nagyon sokszor végigvittem de ez vhogy nem kötött le, 100 év után már annyira erős vagyok hogy lassan telik aza 200 év ami hátravan
  • Muki100
    #796
    Ez nem az a játék amit egyszer kiviszel és vége ._.
    A végén összeírja a statisztikákat és gratulál.
  • atomanty
    #795
    hát a játék nagy kampányát ameddig engedi,mert én most kicsit pihentettem, csak kiv vagyok van-e vmi nagy plusz a végén

    most asszem kezdek 1 játékot svédekkel legnehezebb szinten
    eleinte csak goverment és hadseregre költök,talán így lesz esélyem
  • Muki100
    #794
    mit?
  • atomanty
    #793
    vki végigvitte már?
  • Sacek
    #792
    Köszönöm!
  • Me Ga
    #791
    Helló!
    Srácok, ezt valaki fel tudná dobni valahová, ami nem torrent? Köszi előre is!
  • Jissi
    #790
    Manual:

    http://www.torrentz.com/368a6e04f18bf6e8450e5bad27b7476d2cbde323
  • LSSAHPAUL
    #789
    Na csináltam 4 gyarmatot közvetlenül Cutzo mellett, kb 800-300 közötti népességel. A trend az hogy amikor megalakul a kolonia beadja Cutzot. De már mire megint ránézek Andaluzia a központ. A cutzóba meg annyi merchantot nyomtam hogy van csomo free slot de nem engem már beletenni, a piramisban az utolsó előtti sorban vagyok...
    Meg elkezdtem háborúzni de csak 5000-es katonasággal, a balkánon a törököt verem szokás szerint.. (Athén kért meg hogy segitsek)
  • Lorgem
    #788
    Komoly. Nem tudom pontosan hogy csak 6 csillagosoknál jön elő, vagy elég egy 5-ös tanácsadó is. Egy idő után megjelenik egy olyan dolog hogy választhatsz: vagy presztízst kapsz, és egy kis bónusz feljesztést bizonyos ideig, vagy pedig plusz stabilitást fejlesztéssel. Volt olyan emberem akinél pár évtized után adta be, de volt olyan is akinél 10 évet sem kellett várni.
  • Lysandus
    #787
    Azt senki sem mondta, hogy ne foglalj el területet. Szerintem a hazai csapattal, a magyarokkal nem sok esélyed van a cseh és az osztrák területek nélkül.

    Utána mehet az a módszer is, amit Lorgem leírt, de én inkább ezzerrel gyarmatosítok. Az is működik. Dipolmáciára sok erőt nem fordítottam, részben azért mert eleve létre akartam hozni egy gyarmatbirodalmat a magyarokkal, részben pedig az eddigi királyaim eléggé bénák voltak a diplomáciában.
  • Lysandus
    #786
    Szerintem nem bug. Ez a rész sokkal szabadabb mint az első és a második. Ha jól vettem észre a választófejedelmek kezdetben megfelelnek a történelmieknek (trieri érsek, cseh király, szász választó, stb.), de később változhatnak. Az osztrák király vagy herceg vagy császár pl sosem volt választófejedelem, de ebben a játékban nálam már előfordult. Mátyás is azért hajtott anno a cseh trónra, hogy választófejedelem és aztán császár lehessen.

    Szóval a harmadik részben sok minden megtörténhet. Most pl Magyarország is választófejedelemség, valamint Modéna, Horvátország, Savoja. Mondjuk Ausztria és Csehország már nem létezik. Bekebeleztem őket. Lehet, hogy Magyarország számára ez nyitja meg a NRCS trónja felé az utat. Megjegyzem Horvátország sem volt egy darabig, mert azt meg diplomáciai úton annektáltam. Aztán egy tartomány kivált Boszniából, és Horvátország néven önállósodott. Ezek a dolgok engem is megleptek. Például mióta református lettem Szicilia állandóan szövetségesi ajánlatokkal bombáz, de nem fogadtam el, mert egyszerűen azt sem tudom, hogy hol van. Ugyanis a földrajzi Szicilia (az olasz csizma orránál lévő sziget) valamelyik más állam része.

    Az viszont tényleg bug, hogy már a második uralokodóm (Magyarországé) lett Német-Római Császár, és a viszonya Magyarországgal, mint választófejedelemséggel -199. Gondolom ez a reformáciű miatt lehet, de akkor is érdekes.
  • atomanty
    #785
    "Tanácsadóknál meg az a fontosabb h sok csillagja legyen, mert akkor ad jó eseményeket, amik nagyon megdobják a stabilitást, meg a presztízst, úgyhogy inkább legyen egy 6 *-os gyarmatosítód, mint egy 2 *-os kincstárnokod. "

    ez komoly?
  • Sacek
    #784
    Tudnál adni egy torrent címet?
  • Lorgem
    #783
    Ez nem vmi nehéz dolog, a háborókban megszerzett területek nagy részén hűbéres államokat hozok létre, garantálom a függetlenségüket, meg szövetséget kötök velük, bár tököm tudja h ez utóbbiaknak van -e vmi jelentőségük, ha már úgyis a vazallusaim, de ha nagyon megromlik a kapcsolatunk legalább gyorsabban javul. A 15. század végére legfeljebb 10-re redukálódott a NRCS tagjainak a száma, de így 1600 felé közeledve már van 26, aminek a nagy része az én hűbéresem és/vagy szövetségesem, így a 8-ból 6 választófejedelem az én uralkodómra voksol még ha olyan tehetségtelen is mint a jelenlegi királyom :) Ha ez nem jelent örökletes császári címet akkor nem tudom mi :P Ámbár nem értem a dolgot, mert Magyarország még mindig nem tagja a Birodalomnak, csak pár tartományt sikerült bevinnem oda, valószinűleg ez is egy bug a sok közül.
  • LSSAHPAUL
    #782
    Na az egész gamét újra kezdtem a magyarokkal, nem foglalok most egy darab területet se, béke van, és béke is lesz. Szövetségesem a Papai,Athen,Transilvania. 1461, megint ezt a Cartagenat népesitettem be, és egyszercsak megint eltünt az inka központ. Kezd az az érzésem lenni hogy fölösleges időpocsélkolás ezzel játszani.. annyi rejtett,nem dokumentált dolog van.., megvenni meg eszem ágába sincs 10k-ért.
    Abbahagyom és majd megveszem pár év mulva ezresért.

    De az még érdekelne hogy hogy lehet örökletessé tenni a császári címet?? ( olyanokat írsz mintha nem is ez a játék lenne :D )
  • Lorgem
    #781
    Nem tudom h a tiéd -e Csehország, de az sokat tud lendíteni a bevételeken. Tanácsadóknál meg az a fontosabb h sok csillagja legyen, mert akkor ad jó eseményeket, amik nagyon megdobják a stabilitást, meg a presztízst, úgyhogy inkább legyen egy 6 *-os gyarmatosítód, mint egy 2 *-os kincstárnokod. Nem tudom h éppen hogyan állsz stabilitással, de nem lehet eléggé hangsúlyozni a fontosságát. A legjobb ha fel tudsz venni egy művészt, akkor is megéri ha +3-as a stabilitásod, mert előbb-utóbb úgyis lemegy :) Én speciel +2-ig szoktam rá költeni a költségvetésből, ha van egy jó művészem akkor csak +1-ig, így nem maradok le fejlesztésekben. Belpolitikai csúszkákban a centralizáció a nyerő, én elkezdtem decentralizálni az elején hogy gyorsítsam a fejlesztéseket, de hülyeség, szegény országgal, és a játék első felében nem éri meg. A túl nagyra növő országban többe kerül a fejlesztés is, úgyhogy ne az expanzió legyen a cél, hanem a bevételek maximalizálása a jelenlegi országhatárokon belül, sőt nem feltétlenül hasznos imperialista ideákat kergetni, nekem van egy rakás vazallusom, és mivel nem kapnak mínuszokat az eltérő kultúra, és vallás miatt a bevételekre, ezért alig kapok kevesebbet mintha közvetlenül én irányítanám az ő tartományaikat, és nem kell óriási hadsereget fenntartanom. Létrehoztam Moreát, és elpasszoltam nekik a görög tartományokat, most próbálkozom odaadni nekik Kis-Ázsia nálam lévő részét, használható sergeük van, és szépen fejlődik a flottájuk is. A német tartományok közül is nagyon sok vazallusom van, így örökletessé tettem a császári címemet, ami többek között stabilitás szempontjából is jól jön :)