11580
Europa Universalis III
  • atomanty
    #900
    lenémítod és elindítod a winampot :), amugy én nem vettem észre hogy annyira történelemhű lenne a játék (2. mária terézia :D), és van vmi limit idő ami után békét kötsz autómatikusan és hozzádcsatolja az elfoglalt területeket az tuti
  • SirHiggins
    #899
    Az jutott eszembe, hogy lehet azért nem hajlandó békét kötni, mert 'történelmileg' még tart a 80 éves háború (Hollandia vs. Spanyolo.), kiváncsi leszek, hogy a végén lesz-e békekőtés. Szétszedni nem akarom, mert most történelmi keretek között játszok, maradok annál amik meg történtek anno, de nem is tudnám szétszedni, mert ahoz a szárazföldi egységeim gyengék -legalábbis mennyiségben, mert Gustavian vagy milyen gyalogságom és Galopp lovasságom van, 1610 körül járok.
    Más jellegű kérdés, de zenét hogyan lehet betenni a játékba, mert én ugyan találtam egy mappát mp3-akkal de amiket betettem oda azok nem kerülnek be a játékba.
  • LSSAHPAUL
    #898
    hát ja. Nagy örömért nem rég.. egy kurva messzi arab országot hozzám csatolt vagy 10 területtel, hollott én csak vazallusá akartam tenni. De hát gondoltam ha igy hát igy. Hát teljesen megszopatott a sok lázadás, a stability költsége többel ment fel mint amennyit az összes csóró arab provincia adózott. Meg az külön öröm hogy ott kellett hagyjak egy 5ös lovasságot.
  • atomanty
    #897
    asszem 1 bizonyos idő után hozzád csatolja ezeket a területeket (kb 10-15 év lehet)
  • LSSAHPAUL
    #896
    Uh hát nagyon ritkán van ilyen.. Szedd szét az összes seregét! Ha nem segít akkor az összes területét foglald el.
  • SirHiggins
    #895
    Ebben a helyzetben van vkinek vmi ötlete? Hollandiával vagyok, elfoglaltam a spanyoloktól Flandriát,Brabantot Artoist, Valenciennest, Luxembourgot, Hainaultot és már vagy tíz éve képtelen vagyok velük békét kötni; 99% amit kiír követelésnek, mondjuk ezek a tartományok 160% körül mozognak mikor meg akarom szerezni a tárgyalásokon, de ha csak Flandriát és Brabantot akarom azis 130%, ezek meg kellenek Flandria a ker.központ-, Brabant meg csak mert:) Elfoglaltam ezután Franche-Comteot is hátha segít és tágyalóképesebbek lesznek a spanyolok meg szétvertem párszor a flottáját, blokádoltam az összes Atlanti óceán parti kikötőjét, de még mindíg makacskodik. Így nem tudok 100%-al gyarmatosítani, pedig már itt lenne az ideje; valakinek 5let?
  • atmosphere007
    #894
    köszönöm a segítséget! akkor úgy néz ki, hogy az infláció miatt van ennyi veszteségem...
  • LSSAHPAUL
    #893
    :) Nem csodálom Lysandus csak a hajós kérdésedre válaszolt :)
    Ez bonyorult kérdés. 1. biztos hogy túl sok hajód van, a gályákat nyugodtan dismiseld. De vannak azok a csuszkák ahol a tudományokra lehet huzigálni a pénzt. Egyszerüen a legalsó csuszkára koncentrálj, az a kincstárba juto arany.. ha rajta hagyod a kurzort látod mennyi a havi bevételed.. Ja ne húzd túlságosan pozitivba! ha rám halgatsz 0.00 -ra állitod az infláció miatt. Év végén úgy is kapsz lóvét.
  • Lysandus
    #892
    Valamilyen furcsa okból az EU sorozatban nem akkor lehet a hajókba berakni a jónépet, ha a kikötőben vannak. A flottának ki kell hajóznia a tengerre, és ott tudja fogadni a csapatokat. Kivezényled a hajókat a tartománnyal szomszédos vízre, és amikor megérkeztek, akkor tudod berakni az embereket. Vigyázz, hogy ha a csapatod nagyobb, mint amennyit a hajók be tudnak fogadni, akkor nem fog sikerülni a behajózás.

    HOPPÁ! Most látom, hogy milyen hajóid vannak. Ezek nem tudnak csapatokat szállítani. Építs cogot, az a szállító.
  • atmosphere007
    #891
    Hello mindenkinek!

    Mostanában kezdtem játszani, és elfogott a gyarmatositási láz, ám van egy kis gondom:) hogyan lehet a hajókra embereket pakolni? Mert építettem 20 hajót (galleont, és 10 galleis-t is) és egyszerűen nem tudom rávenni a katonákat, hogy felszálljanak rá...

    És mégegy kérdés: hogyan lehet megakardályozni azt, hogy folyamatosan veszteséges legyek?

    Előre is kösz a segítséget.

    atmosphere007
  • LSSAHPAUL
    #890
    ja szeretik :) érdekes egy game...
  • joebacsi
    #889
    a pöccsök szeretik a tört gammákat?
  • LSSAHPAUL
    #888
    jaja én is tegnap felraktam, majd leinstaláltam az egészet. Most ujrafeltettem de maradok az 1.1-nél.
  • Alal
    #887
    kijött az 1.2 patch... felraktam, és egyből elkezdtek szivatni a kémeikkel... fejlődött az AI :)
  • Solten
    #886
    Korhű egyenruhák...

  • Solten
    #885
    "Romai birodalom vagymiről"

    Gondolom a Német-Római Birodalomról van szó... Avagy a játékban Szent Római Birodalom (Holy Roman Empire). Se nem római se nem szent de mind1. Idővel felajánlja a gép hogy te légy a birodalom császára. Ez annyiban pozitív hogy pozitív mutatókat kapsz (+presztízs stb.). Ha nem te vagy a császár, és csatlakozik egy proviciád, azzal az állammal javul a kapcsolatod amelyik a császárt adta. Asszem más pozitívuma nincs a dolognak.

    Ha a vallásod katolikus és te vagy a papal controller, megint pozitív mutatók jönnek. Persze sokan megveszik kilóra a kardinálisokat és már nem te vagy a controller

    Letöltöttem egy tök jó kiegészítőt. Magna mundi a neve. Nehezebb, életszerűbb, történelmileg hűbb lesz tőle a játék. Pl. a HRE (Holy Roman Empire) kis államait nem lehet sorra annexálni, mert betámad az imperial army . Megjelenik benne egy két-új városállam (Nurberg, Frankfurt).

    Itt egy lista a modokról (kissé felturbózza a játékot):

    http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=287396

    Vannak új zászlók, új térkép, stb...
  • LSSAHPAUL
    #884
    ez nagyon összetett kérdés.. legyen minnél homogénebb az országod, a vallási részén tudsz javítani missionáriussal, illetve pl arab területeket ne is annexálj hanem force vassalation.
    Nekem is lenne 2 kérdésem, nem tudom kifogja tudni megválaszolni..
    1. Romai birodalom vagymiről lenne szó, egyszercsak én lettem a főnök :) , eddig nem is foglalkoztam ezzel, szal erről kellene bármilyen info. Meg tök jó dolgok történnek már vagy 4 provinciám kapott lehetőséget hogy csatlakozzon ide, tök jó mert kapok 2 presztizst, meg ausztriával 100-al javul a kapcsolatom.. érdekes hogy ezt el is lehetne utasítani.. MIÉRT LENNE ÉRDEMES EZT ELUTASÍTANI ?
    2. A pápai izé... fogalmam sincs mi ez, még annyi se mint a római izéről :)
  • Csongi111
    #883
    +Hogyan lehet a sability árát csökkenteni.
  • Csongi111
    #882
    lenne még egy kérdésem.
    Játszok és egyszer a war subside felugri 399-re ez mért van.Mit csináltam?
    Hogyan lehet csokenteni, vagy elkerűlni.
    kösz a válalaszt az előbbi kérdésemre
  • LSSAHPAUL
    #881
    4. pont helyesbítés : lehet 10 év kell csak.. most gondolkodom azt hiszem 10 év kell csak.
  • LSSAHPAUL
    #880
    1. amikor a békéről tárgyalsz akkor van egy 99% körüli érték és amiket kijelölsz annak is van egy összeadaott %-a. pl Szerbia 10% + Banat 10%+ Silistra 8%+ Vasalation 60%. Viszont van úgy hogy akkor is elfogadja ha többet kérsz és van úgy hogy 99%ot kérhetnél és 60%ot se fogad el. Az hogy mennyit kérhetsz főleg az elfoglalt területekkel növelhető max 99%-ig. 100%ig csak akkor lehet növelni ha egy egy provinciás országot támadtál meg és elfoglaltad. ilyenkor annex is kérhető.
    2. igen
    3. Megelőzés : egyszerüen a havi bevételed ne legyen több mint 0.01 ( tedd rá technologiára, az éves bevételből is meglehet élni )
    Ha már van infláció akkor a havi bevételt -2 re kell tenni, előbb utóbb visszamegy 0-ra az infláció, de odakell figyelni hogy az államkassza ne ürüljön ki.
    4. Royal Marirage, Allience, Vasalation, ez 20 évig, 190 fölötti jókapcsolat és lehet kérni az annexet. De általában még 200 realitonnál se jön össze mert nem szeretné a kiválasztott :) ( minnél több területed van annál inkább nem fog összejönni )
    5. Elsőnek kikell választani hogy kinek akarod eladni azaz diplomáciai akció lesz. Ott a sell provincia, de ez is érdekes hogy van úgy hogy ingyen kínálom ( pedig de örültem volna hogy a pápára rátudtam volna sózni Tambowot ( ural környéke ).
    6. Royal Marriage kell hozzá és véletlen műve, az történik hogy megnyekken a szomszéd király és te kerülsz képbe valamiért.. ritka. kb annyi esély van rá mint egy jó kis örökösödési háborúhoz.

    amiket leírtam gyakorlatilag fedi a valóságot, az elméleti magyarázat lehet sántit. :)
  • Csongi111
    #879
    Volna pár kérdésem a EU3 kapcsolatban.
    1.Mért van az, hogy egy nagy birodalom aminek olyan 15 területe van, és leigázom teljesen akkor mért csak akkor egyezik bele a békébe ha csak 4 vagy 5 területet kérek.
    2.Csak akkor lehet beolvasztani egy birodalmat ha a háborút akkor kezdem mikor már csak a fővárosa van(eddig igy engedte)?
    3.Hogyan lehet csökkenteni az inflációt.
    4.Hogyan lehet háború nélkül beolvasztani, területet kérni.
    5.Hogyan lehet területet eladni, mert rányomok az eladásra és semmi.
    6.Mikor ajánja fel az uniót.
  • Muki100
    #878
    VGAd kevés hozzá.
  • LSSAHPAUL
    #877
    Szerintem az 512 ram már maga az XP-hez kevés.
  • ptamas88
    #876
    valaki segitsen, mert nezgettem itt visszafele a hozzaszolasokat de nem talatam az enyem re valaszt szoval miert van az, hogy tok jol betolt a jatek aztan atallitom 1024x768 ra meg multisamplinget 0 ra es 85 hertz es kepfrissitesre es aztan mikor jaccani akarok minden mozdualtot kb 3 mp es kesessel vegez el...jah es a konfigom p4 celeron 2,53 ghz 512 mb ram es geforce 5200fx 128 mb...szal elvileg vinnie kene...es semmi gond a jatekkal, csak ahogy megjelenik a menu mindent 2-3 mp es kesessel csinal
  • I.C.ram
    #875
    Jaja.
  • Grrrrrrr
    #874
    Üdv!

    Az EU I és II sikere után úgy dntöttem, hogy megrendelem eredetiben, merthogy magyar lesz a szentem.

    Olvasgattam itt egy kicsit. Jól vettem ki, hogy meg lehet örökölni más országok trónját, és hogy az uralkodók sorrendje sem feltétlenül történelmi, mint ahogyan az az előző részekben volt? Csak nem kapott a játék egy kis crusader beütést? Az nagyon király lenne.
  • Solten
    #873
    Én ötösével küldöm őket, oszt' megfogannak

    Bármelyik ker. kp.-ba küldheted őket, de nyilván oda érdemes küldeni őket ahol a birodalmad ker. központja van (trade map). Onnan elég jó zsét kapsz
  • LSSAHPAUL
    #872
    Nekem mai napig egy árva fillér hasznom nincs ezekből mert egyenként küldöm a marha kalmárokat de nem bírnak megfoganni :)
    Lenne egy kérdésem : az hogy melyik provinciáról küldöm a kereskedőt számít valamit ?
  • Solten
    #871
  • Solten
    #870
    Megkeresed a ker.központot, (provinciára klikk- majd a ker. kp. nevére). Itt látsz egy kereskedő ikont ha van üres hely (free slot ugye...), klikk az ikonra (send)! Egyszerre 5 kereskedőt is küldhetsz (ajánlott is hogy összejöjjön a dolog). Hogy sikerül-e megtelepedni a kereskedőnek rengeteg dologtól függ (pl. stabilitástól is).

  • Zsolo007
    #869
    Sziasztok!

    Lehet nagyon nobb a kérdés, de még nem jöttem rá: Hogy kell kereskedőket küldeni a központba, hogy kereskedjenek?
  • LSSAHPAUL
    #868
    ajálom az imperial gloryt !
  • Szreeeeh
    #867
    Vannak még ilyen stratégiai játékok, mint például az Europa Universalis, vagy a Totalwarok?
  • Alal
    #866
    jól van na... lemaradt egy m betű :) de a tényen akkor se változtat, hogy fizeteM a kamatot, mert nem tudom kinek visszafizetni :D
  • joebacsi
    #865
    hát ha kölcsönt vettél fel, akkor nemigazán fog neked senki fizetni, hanem inkább fordítva kéne :)
  • LSSAHPAUL
    #864
    lmao :D
  • Alal
    #863
    az bug lenne, ha kölcsönt vettem fel, de közben megszűnt az ország akinek adtam, és erre nem tudja visszafizetni, csak fizetem a kamatot örökkön örökké? :D
  • Narandil
    #862
    Üdv!

    Lenne egy kis problémám. Elmosódtak a betűk a játékban, s nem tom miért. Tud vki vmi megoldást?
  • Solten
    #861
    Val.szeg erre nálad kevés esély van, mert a fővárosnak "Lombard"-kultúrába kell esnie. Én a pápai állammal megpróbáltam anno, de az Umbrian és szintén nem volt semmi.
    Pedig pár sz@ros tartomány kell hozzá:

    - Firenze
    - Siena
    - Roma
    - Ancona

    Persze a presztízsem a hülye Róma miatt -70 körül... Talán ezért nem jön létre.