11580
Europa Universalis III
  • I.C.ram
    #20
    ja és melyik országgal érdemes kezdőként indulni?
  • I.C.ram
    #19
    Áhh megvan a config! Még 1280-as felbontás is van!! Zsír! :D

    De igazából már az elején csődbe megyek :( Semmi jövedelmem ninc,s csak minuszba megyek. COTot meg nem igazán tudok uralni, mert a legközelebbi is a portugálok kezén van, akik elég erősek. Granadaiakat ütöm, de a hadsereg elszív minden pénzt, a már amúgy is gyenge gazdaságtól.

    Nem tudnál leírni valami rövid bevezetést, hogy hogyan induljak? Mit érdemes csinálni az elején, stb. Jó lenne nagyon, mert így elég gáz :(
  • Muki100
    #18
    Úgy emlékszek volt neki egy config utilytje, start menüben nézd.
    Hát, a spanyol az tényleg gáz egy picit. Eseményben 2x is csődbe mennek a szar királyok miatt, de majd jön ferdinánd és izabella, ott majd fellenddülsz.
    Gyarmatosíts olyan helyeket amik drága árukat termelnek, és urald a COTokat.
    Annektálni csak úgy tudsz ha már csak 3 provinciája van vagy kevesebb alapból, magyarán le kell szűkítened őket 1 békével, a következőben pedig annektálod.
    A sereg teljesítménye sok mindentől függ:
    morál, tech, terep (lovasnak sivatag, síkság, a többinek mindegy) szerencse (!).
    Amúgy nagyon jó kis ország a spanyol, a kezdeti nehézségek után amikor elkezdesz gyarmatosítani meg kereskedni simán leszel világelső. Legyűrod az aztékokat és még aranyat is bányászol.
  • I.C.ram
    #17
    Kezdtem egy játékot Spanyolokkal, de egyszerűen képtelen vagyok növelni a bevételeim. Folyamatosan deficites vagyok. Végigcisnáltam a tutorialt, de valahogy nem vágom, hogy lehetne növelni a bevételeket fejlesztéssel, stbkkel.

    Ja és hogy az istenbe lehet elfoglalni egy országot? Granadat megtámadtam. Elfoglaltam az összes területét, de a hülye katonája, mindig kimászik arról a területről, és nem tudom megsemmisíteni. Az országot meg nem tudom elfoglalni.

    Hoihoz szoktam, és ott simán annexolni lehetett egy országot, ha elfoglaltad a területeit. Arról nem is beszélve, hogy simán meglehetett semmisíteni az ellenség egységét. Itt meg simán átmegy az én területemre, mikor mgfutamítom.

    Ja ésegyszer 20 ezres sereggel is simán leverek kb ugyanakkorát, egyszer meg egy 4-5ezres sereg is tönkre veri a seregem. Ez miért van?
  • I.C.ram
    #16
    EU2ben hol lehet állítani felbontást?
  • Muki100
    #15
    Úgy emlékszek EU2 megy 1024x768ban is. De nekem meg pont a Vicky és a Hoi2 a rossz, mert 15"-es monitorom van és 800x600 a preferrált, namost a Vicky és a Hoi2 meg ugye csak 1024ben megy, ezért elég aprók a betűk meg úgy minden, de sebaj egyszer elolvasok mindent és utána ösztönösen megy :)
  • I.C.ram
    #14
    De nem lehet valahoy felbontást állítani? :( LCDm van, és ha 1280 alatti felbontásban a dolog hatványozottan pixelesednek :( HOI2 még elment az 1024gyel, de az EU 800x600 már bebasz :(

    Vicotrianak pl baromi szép grafikája van, és a HoI2nek is több mint elég a grafikája, de az EU2 valahogy olyan fapad :D
  • Muki100
    #13
    AGCEEP-t és patchokat sose feledd :)
    Amúgy nekem tetszik az EU2 ahogy kinéz, olyan egyszerű de egy idő után a spriteok változnak és tök egyediek lesznek a nemzetek (már aki).
  • Pluskast
    #12
    Ok csak nézd azt is, hogy az EU2 mikori program. Amúgy meg a paradoxos játékok soha sem a grafikájukról voltak híresek, hanem a játékélményről. Amúgy szerezd meg a Crusader Kings-et az is nagyon jó game csak az meg a középkorban játszódik. Külön élmény az Árpádházi királyokkal uralkodni:)
  • I.C.ram
    #11
    Lejött az EU2 hát ez baromi randa :( HoI2 grafikájához szoktam, és ez elborzaszt :( Victoriának sokkal szebb a grafikája, bezzeg azt nem lehet leszedni :(
  • I.C.ram
    #10
    HoI2 volt 700 mega, aminek elvileg ugyanaz a motorja.
  • I.C.ram
    #9
    EU2 már szedem lefelé. Tényleg csak 400 megás?
  • Muki100
    #8
    Pedig az is jó, de az a leglassabb is a módosított gyönyörű grafikai motorja miatt. EU2 rulz, amúgy.
  • I.C.ram
    #7
    Én most szedem a második részét, viszont amiengem igazán érdekelne, az a Victoria, csak sehol nem lehet leszedni :(
  • blackgamer
    #6
    volt régen egy hasonló játék Admiral volt a neve, ismeri valaki? jó lenne megszerezni újra
  • Muki100
    #5
    Hát igen, ezért egy picit csalódás volt a bejelentésnél. És Napóleon sem lesz benne, ezért elvárható, hogy ami közte van legalább részletes legyen és most ne a játékosokra maradjon a kiegészítgetés mint még EUIIben volt. Gondoljunk csak az AGCEEPre.
  • nick név
    #4
    jah, most olvastam 1453ban kezdödik, k, bocs, de a 2. rész valahol 1400 elején kezdödött, ha jol emlekszem, azt hittem ezis legalább akkor fog
  • Muki100
    #3
    Mert 1453-ban bukott el a birodalom?
  • nick név
    #2
    hogy-hogy nem lesz benn bizánc?
  • Muki100
    #1
    Itt az ideje hogy topik nyíljon neki mivel már csak alig több mint fél év míg kijön :P
    Bemelegítésnek itt egy preview.
    honlap
    régebbi interjú
    IGN interjú

    Ami eddig negatívum, hogy nem lesz benne Bizánc dehát reméljük tartogatnak utánpótlást