11580
Europa Universalis III
  • LSSAHPAUL
    #860
    Na benézek a csizmára mert az egyik vazallusom megkért hogy tegyem már a helyére Genovát, erre meg a Genova környéki kis falvak is hadat üzentek. Lesz nagy dínom-dánom az Adrián amikor a fekete tengerről hazatér a flottám.
  • BlackShadow
    #859
    vmi hasonló van nekemis csak sicily-vel .. már -50 körüli a presztizsem mert mindig létre akar jönni a pápai állam.. olaszország meg baszik létrejönni :(
  • Solten
    #858


    Valaki tudja mé' nem jön létre Italy?!?

  • Pluskast
    #857
    Sok mindentől függ. Milyen ügyes az uralkodód diplomacy skille, a tanácsadódnak hány csillagos a diplomata skille mennyire vagy háborúzós nemzet vagy olyan ami inkább a békét szereti. Kb ennyi.
  • Solten
    #856
    Ha háborút indítasz, békét kötsz, vazzallust létrehozol, stb, akkor 1 diplomatába kerül.
  • LSSAHPAUL
    #855
    Én az erőszakos vazalúsítást preferálom ahelyett hogy beolvasztanám az arab,orosz területeket.
    Egy ujabb kérdés,észrevétel: Van egy sanda gyanúm hogy amikor háborút kezdeményezek eltünnek a diplomatáim :) minek ? és mitől függ hogy mennyi ?
  • Solten
    #854


  • Solten
    #853
    vesztesz
  • Solten
    #852
    Hy!

    3. Gyakorlatilag semmitől, az idő előrehaladtával a gép ajánlja fel hogy birodalmaddal határos egyik xy provincia core-legyen-e.

    Ha igent válaszolsz a provincia tulajdonosával casus-belli-d lesz (megtámadhat anélkül hogy esne a stabilitása).

    Ha elutasítod, vesztes presztízst...
  • LSSAHPAUL
    #851
    Én is most játszok előszőr a sorozattal! de te olyanokat kérdezel :)
    1. absolute fogalmam sincs, én ha free-slotot látok akkor nyomok bele.
    2. a megalázó több presztizst ad szerintem, a reputationt ne hinném hogy rontja.
    3. Mi az hogy core lesz ?
  • Alal
    #850
    Hello! Én csk a 3-mal játszom, az első két részét nem ismerem, de ez most az abszolút favorit :) Burgundyával már kolonizáltam a fél világot, de valahogy túl könnyűnek tűnt a játék, úgyhogy most újrakezdtem Brandenburggal. Cél: Németország egyesítése és világuralom! Utána foglalkozunk majd a Weltpolitikkal :)

    Lenne néhány kérdésem:
    1.Mitől függ az, hogy a kereskedőmnek sikerüöl elüldöznie az ellenfél kalmárát? Van egy chance, amit kiír a címernél, és van egy chance to success, a send gomb mellett. Akkor most melyik mit is jelent? ÉS mitől függ az, hogy elüldözik-e vagy sem? NEm tud elüldözni és ottmaradni egyszerre? Mindig kettő kalmárt kell küldenem?
    2. Mivel lehet prestiget szerezni? Győztes háborúkkal leginkább. Csak a megalázó békefeltételek a jobbak, vagy az engedékeny? Vagy ez rontja a reputationt is?
    3. MItől függ, hogy egy nem országon belüli provincia core lesz?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • feamatar
    #849
    ááááááá, kezd megőrjíteni... az AI nem okos valóban, nyugisan hódítanám a tartományokat, erre ott az a ******* Hessen. Magyarokkal vagyok. 4 rohadt tartományt kéne csak elfoglalni. DE!!!! Van 4000/7000/0 embere, az én seregem kicsit nagyobb 7000/11000/2000 és erre van pofája győzni. csak azt látom hogy a gyalogosaim fogynak pedig maurician mind meg steppe cavalry, hardon nyomom és könnyű lenne, csak ezek a csaták...
  • Redokee
    #848



    ez már eléggé a nagyhatalmak kora:O

    ezeken kivül enyém a karib szigetvilág, délafrika, meg ahol a mai elefántcsontpart blabla egész part, meg ausztrália :P
  • Redokee
    #847
    csak az angolok meg a portugálok barátságosak velem, meg a pápa mert felszabatitottam őket 50éves aragon uralom alól, és ujra szabaddá engedtem a pápai államot :D
  • Redokee
    #846
    nekem uanekkora MO. már :D

    De nagyon lol, dishonourable lett a reputation-om és kitört 1645 ben az I. világháboru :D Hadat üzent nekem: oroszo.,lengyelo.,litvánia,ausztria,töröko.,krím birodalom,kazan,mamelukok,tunézia,spanyolo,würtenberg,szicilia,aragon,kréta,egész afrika(ien törzsek),perzsia, trier, és végül svédorsz. :D:D:D:D:D:D szal most többfrontos háborút vívok :D
  • Lysandus
    #845
    Áruló labanc! :-)))))))))

    Éljen a szabadságharc! :-)))))))
  • torcy
    #844
    szeretnek meg megosztani veletek egy mokas dolgot:
    austria @ 1603

    [img=http://aycu29.webshots.com/image/10588/2004595044461126670_th.jpg]

    +3 stability mindenhol 0 revoltrisk evi 2000 ducat... viszont a 4-5. haboru utan a timurid empire-el kicsit unalmas mar :D
  • torcy
    #843
    üdvözlet urak!

    kérdésem igen egyszerű: hol található meg az eu 3. részében a 2.ban annyira szeretett "auto send merchant" gomb.. hianyolom de nagyon :)
  • Lorgem
    #842
    Az első feltevés jó, a második nem. A "max. attrition" azt mutatja h legfeljebb hány % lehet az elhalálozás mértéke.
    Miért ne döglene a sereg ellenséges területen? Nem hinném hogy a helyi lakosok készségesen asszisztálnának ahhoz h az uralmad alá hajtsd őket :P
  • LSSAHPAUL
    #841
    egy kis felvilágosítást kérmék a provinciákon van 2 tulajdonság.. kb én így határoztam meg, jól gondolom ? mert nem látom hogy javulna vagy rosszabodna ha nagy sereggel állok valahol.
    - Supply Limit : szorozva 1000-rel, ennyien állhatnak a provincián, ha több egység van elkezdenek megdögleni a katonák
    - Max. Attrition : arra gondolok hogy ennyit ad a provincia havonta egy olyan seregbe ami ember veszteséget szenvedett...
    Mi van ha ellenséges területre állok ? azt látom hogy döglök, de miért ? :)
  • a.carkey
    #840
    Én kezdtem, és mégis ...
  • LSSAHPAUL
    #839
    ez levan butitva :D akkor milyen lehet az előző :D OMFG
  • Lorgem
    #838
    A stabilitás árát jól megdobja ha vannak az államvallástól eltérű vallású, meg más kultúrájú területeid. Nem tudom, hogy ez közvetlenül is hat -e a stabilitás költségére, vagy csak úgy hogy nagyon kevés bevételt kapsz. Minél nagyobb az ország, annál nagyobb az ár, és szar tartományokkal csökken az egy provinciára eső átlagos bevétel is, ergo nem csak az összköltség, hanem a relatív költség is nő. Remélem érthetően sikerült leírnom :) Azért nem vagyok biztos benne, hogy a más kultúrájú és vallású területekre kap -e az ember külön büntetést a stabilitás növelésére, mert jópár dologban lebutították a játékot a 2. részhez képest, biztos azért h még a jenkik is értsék :P
  • atomanty
    #837
    asszem az köthet így békét aki kezdte a háborút, szóval ha te csak mint szövetséges veszel részt akkor érdemes hamar békét kötni
  • a.carkey
    #836
    Na igen. Ez az szövetséges békekötés a leggyengébb a programban. Pont emiatt hanyagolom már egy ideje.
  • atomanty
    #835
    az ai télleg rettentő gyenge a játékban
    -5 stabilitást azért vesztesz mert ha békét kötsz az legalább 5 évig tart asszem
    a kolonizálás pedig nagyon is megéri szvsz főleg hogy a gép kurvára nem erőlteti még very hard fokon sem,szóval én várok hozzá vmi komolyabb peccset
    vannak már modok hozzá? esetleg probáltam már vmelyikőtök?
  • LSSAHPAUL
    #834
    +3 as volt a stabilitásom, Erdély kibékült a törökkel erre engem is békébe tett :p .. Holott több területet elfoglaltam, már épp követelni akartam pár provinciát.. Hát mindegy gondoltam WAR! erre -5 öt levett a stabilitásból.. EZT HOGY KÉPZELTÉK A PROGRAMOZÓK?? Mit mondok a katonáknak hogy a semmiért döglött meg több ezer katonatársuk.. szerintem pont forditva kellene történnie, akkor kéne felháborodásnak leenie ha nem üzennék azonnal hadat...
    A másik ami miatt nem vagyok elragadtattva: a kolonizálás akkora hihetetlen erőforrást igényel ( pl már eleve az hogy az első nation ideát erre kell elbasszam ) hogy a büdös életbe nem fizetődik ki. Ennyi erőforrással egész europát végig verhettem volna, kezdem is előről az egészet kolonizálás nélkül.
    A másik fasza dolog a piac.. elméletileg annyi hasznomnak kellene legyen a kávéból ( mármint a közép-dél amerikai cuccokból ) hogy nem tudnám hova tenni a sok pénzt.. erre fel érdemesebb az europai piacra koncentráljak ( venezia )...
    Meg hogy lehet az hogy a saját szövetségeseimet nem tudom megkérni hogy legyenek szivesek nézzenek már be a terütemre mert egy kissebb török sereg sorba foglalja a földjeimet, mivel seregem azzal van elfoglalva hogy a szövik területét járom sorra hogy felmentsem az ostrom alól...
  • Redokee
    #833
    szerintem a ebben akorban a stabilitás volt a legfőbb probléma...
  • Lysandus
    #832
    Igazad van. Most vagy érjen valamit a kétszeres vagy annál nagyobb technológiai fejlettség vagy nem. Vagy adjanak valahogy máshogy előnyt a kisebb és fejletlenebb országoknak. Pl. kisebb supply limittel. Amiben még történelmileg is lenne valami, hiszen a középkorban a seregek ellátása jelentette a legnagyobb gondot és a járványok elleni védekezés. Mondjuk ennek ellenére a török meg tudta oldani, hogy százezres seregeket mozgasson Európa nem túl fejlett részén, a Balkánon.

    Engem inkább a stabilitás akaszt ki. Ha vallást vált az ember, áttér akár a protestánsra, akár a reformátusra, és még egyszer államformát is vált (az aktuális valamelyik fejlettebb változatát), mondjuk úgy az 1500-as évek első felében, akkor egyszerűen alig tud kikecmeregni a negatív stabilitásból. Én már feladtam a reményt, hogy valaha újra +3-on leszek. És akkor még háborúzni is kéne... Szal ezt eléggé elqrták.

    Nem akkor kellene mondjuk csökkeni a stabilitásnak, ha nem váltok államvallást, pedig az egész birodalmam mondjuk protestáns? Itt meg pont fordítva működik a dolog. Szerintem ha mondjuk az egész birodalmam protestáns, és felveszem államvallásnak a protestantizmust akkor nem csökkenie, hanem növekedenie kéne a stabilitásnak. Mer mindenhol spontán örömünnepet tartanának, nem?

    Nem tudom hány szépművészeti akadémiát vagy templomot kéne felhúzni ahhoz, hogy érzékelhetően csökkenjen a stabilitás költsége...
  • LSSAHPAUL
    #831
    Gondolom minnél újabb annál jobb :) Annyit tudok hogy másképp lehet beállítani a domestic policy-t, illetve van olyan amelyik gyorsabban engedi állítgatni a csúcskákat. Persze ha a kurzort ráviszed kiirja miben más. Többet tapasztalat hijján nem tudok még mondani.
  • Redokee
    #830
    ehhehh most már ausztriára is területigény jelentkezett:D
  • Redokee
    #829

    nos nálam igy néz ki a birodalom... Kereskedelem+naval a fő téma... Meg a defender of catholic fact :D egész balkánon elterjesztettem a kereszténységet, meg a reformáciot is visszatoltam szal most én vagyok a papság irányitoja :D

    szerinted mik a legjobb államformák?
  • Redokee
    #828
    meg gyarmatbirodalom afrika egész DNY részén
  • Redokee
    #827
    uhh kösz...

    énmár kiépitettem egy szép magyar birodalmat, itália+balkánon :D
  • LSSAHPAUL
    #826
    Nation idea-ba :questing the new world. Utána hadvezérvételnél már megvehető a Conquistator. Ha vizen akarsz menni az ismeretlenbe akkor ugyanitt explorer-t vegyél. És jelöld ki parancsnoknak a sereg (hajó) élére.
  • LSSAHPAUL
    #825
    De nem mindig az annex a legjobb megoldás... Azon röhögök hogy mi lenne ha az egyik arab államot nem annexálnám mert gáz így is akkora területet megvédeni hanem csak annyit követelnék hogy térjen át kereszténységre... a nagy arab haverjai szétszednék darabokra :)
    De lehet új államot is létrehozni.. ez is csak azt jelentené hogy az ellenséget gyengited nem magadat "erősíted".. nem biztos hogy jó az hogy már 1560-ban a kaszpi-vörös tengerig nyujtózik a birodalom, a legfontosabb a stability most már rájöttem. Túl sokmindenre van hatással.
    Meg már előttem valaki mondta hogy érdemes vazallusokra osztani az országot ha túlságosan sokrétü, pl tényeg nem hiányzik egy muszlim-lakta terület.
  • Redokee
    #824
    help, hogy tok menni terra incognitára? (hardcore EU-s vagyok, de ilyen nem volt az előző 2 részbe:D)
  • atomanty
    #823
    kösz akkor ezt is alkalmazom majd :)
  • LSSAHPAUL
    #822
    Csökken a trade income-ja.
  • atomanty
    #821
    nah szóval a kereskedők uszítása az mit is takar pontosan?

    én csak tanácsadókat gyilkolgatok pedig :D ha ellenfél és 4es szinténél jobb van akkor megér 20 forintot hogy likvidáljam (na jó max 75 forint)