11580
Europa Universalis III
  • atomanty
    #620
    de van de 2ben tényleg pajzsok voltak de itt nem láttam,pedig én csak politikal mapot használok,mivel a trade nem mutatja az ásványokat
    jöhetne hozzá ki még peccs, mert azért a 2 elég jól össze volt rakva
  • Muki100
    #619
    Nincs ebbe olyan hogy political map? És ott egy kis pajzs vagy pötty vagy más színezés a te core provinciád.
  • I.C.ram
    #618
    Nem nézik túl jó szemmel, hogy egyre nagyobb hatalom leszel.
  • atomanty
    #617
    igazad lehet

    akkor hol tudom megnézni mik a core provinciáim
  • Muki100
    #616
    Asszem a HRE kiterjedését mutatja meg meg talán azt hogy melyik állam szavazó.
  • Atomreaktor
    #615
    látom belelendültél;)már nekem is lejött, nemsokára rá is nézek;)
  • atomanty
    #614
    normal fokon sztem igen könnyű a játék, most velencével 1581ben évi 500as bevételem van (aza spanyol 800as nem hinném hogy meglesz,bár esetleg ha beválasztom a +33%os overseas income-t),egész észak és közép amerika az enyém.
    de ezzel még nem is lenne gond,de a játék elején alapból betámadtak a osztrákok meg miláno, és azóta senki, se a török se osztrák se francia, pedig egyikkel sem ápolok hú de jó viszonyt, és az igen gyenge diplomácia miatt sem volt rám jellemző az erős szövetséges, ráadásul 30 évig landf techet nem is fejlesztettem és 1571ben jöttem rá hogy a latin infantary-n kivül már 8 másikat is be lehet állítani alapegységet lol :D
    és aza legnagyob baj hogy a többi ország nem gyarmatosít semmit
  • atomanty
    #613
    statisztikáknál nézd meg a tavalyi bevételben, aztán hozz ki vmi egyenletet biztos ki lehet számolni :)
  • Me Ga
    #612
    A bal felső zászlóra kattintva a bevételek között ez látszik. Majd megnézem mégegyszer a pontos számok miatt, de határozottan emlékszem a magyságrendekre.
    Szerintem is nagyon kevés. A tax és a product az rendben van, csak ezt nem értem...
  • atomanty
    #611
    pedig valahogy biztos ki lehet számolni, a teljes évi bevételeknél irja hogy 3.1 a múlt évi adatoknál? picit kevésnek tűnik
  • Me Ga
    #610
    Hmmm, sikerült. Párjándékkal feljebb tornásztam a kapcsolatot, vártam egy kicsit, és "átigazoltak" .
    A kereskedelemmel kapcsolatban lenne egy kérdésem: jelenleg éppen csak 1 kereskedő központban van emberem. A központban a teljes forgalom 930 körüli, ebből azt írja, hogy az én emberem 30 pénzt keres. A trade efficiency (vagy mi) 32%. A bevételeknél meg azt írja, hogy a kereskedelemből származó bevétel 3.1. Akkor most ezt hogyan számolja ki?
    Köszi előre is.
  • atomanty
    #609
    amugy vki elmagyarázná nekem hogy az imperial mapmod mire jó?
    meg 2ben a trade mapmodban látni lehetett a területen levő nyersanyagot, de itt egyfolytában kattingatni kell pfff
  • atomanty
    #608
    mert nő a területed, bár azt nem tudom hogy ha core a provincia akkor is ad-e
  • nfr
    #607
    a diploannex miért ad badboyt?
  • I.C.ram
    #606
    Sok függ a presztizstől, és a badboytól is. Ha a presztizsed magas, akkor még a lehetetlennek tűnő dolgokat is elfogadják :) Így diploannektáltam az egyik legnagyobb országot a játékban, Litvániát :)
  • Me Ga
    #605
    Köszi, megpróbálkozom velük.
    De ha nagyon mínuszos a kapcsolat, akkor még a vazallus sem fogadja el ezeket, vagy néhányat ezek közül... Most már 0 körül járok, szóval megpóbálom újra...
  • atomanty
    #604
    6 vagy 7es techtől engedi a monopóliumot

    azt nem tudja vki hogy holvan leirva hogy melyik level mit ad? mert 2ben ha kicsit rajthagytad a kurzort a jobb szélén szépen kiirta mindig, de itt még nem találtam ilyet
  • gzola
    #603
    hogyan lehet monopol helyzetbe kerülni a kereskedőkkel, 5 után nem tudok többet küldeni...?
  • atomanty
    #602
    lehet én eleinte azért küldök neki kis moneyt, amugy a legfontosabbat kihagytad military allience, mivel a vazzallusod mással nem köthet szövetséget ezért ez fog a legnagyobbat dobni talán a kapcsolatnál
  • I.C.ram
    #601
    Vazallus elszokta fogadni minuszosnál is.
  • atomanty
    #600
    jah de ezeket csak akkor fogadja el ha +os a kapcsolat szóval addig letornázni pár éves bevételedbe fog kerülni
  • I.C.ram
    #599
    Royal Marriage. Akkor Grant Military acces, Trade Agreement, Proclaim Independence. Ezek mind mind fixen növelik a kapcsolatot.
  • gzola
    #598
    Köszi
  • Darkon
    #597
    Vegre megtamadott az Ottoman Empire melto ellenfelem lesz most egy darabig persze a mostani nem kis seregemhez hozzajon meg a felhalmozott 104000 Manpower abbol nem kis sereget lehet csinalni
  • Darkon
    #596
    Inkabb el kellett volna a 2teruletet foglalni utanna meg a 2.haboruban a fovarosat es utanna annexel-ni. Tul sok penzedbe lesz annyit szerintem nem er.

    Badboy ]:)
  • Me Ga
    #595
    Sziasztok!
    A gyakorlottabb emberkéktől szeretnék tanácsot kérni. Egy 3 területből álló országot teljesen legyőztem, minden területén, beleértve a fővárosát is, csak az én csapataim voltak. Olvastam már, hogy első lépésében a fővárosát nem adja, így előszőr megpróbáltam igényt tartani a 2 másikra. Ezt nem fogadta el, vártam egy kicsit, úgy sem. Semmi mást nem fogadott el békefeltételnek, csak azt, hogy vazallussá válik.
    Ezt megléptem, de szeretném a területeket magamhoz csatolni. Tudom, hogy 10 év kell hozzá, de hogyan teljesítsem a 190-es kapcsolati viszonyt, hogyha most -180-on állok. Az ajándékozáson kívül van mód ennek gyorsabb feltornászására?
    Köszi a segítséget, és bocs a kisregényért...
  • Darkon
    #594
    Hat ja pont ezert nem kellenek tulsagosan tagolt lenne mar az orszagom nem birok annyifele figyelni meg utanna egy csomo penzbe kerulne kerszteeny hitre teriteni oket
  • I.C.ram
    #593
    Azt se felejtsd el, hogy baromi hurka területek. Átlag 3ezres népességgel.
  • Darkon
    #592
    Itt a ottomanok altal megorokolt kazan birodalom....

  • Darkon
    #591
    Nalam nem birtak nincs is 190felett a relationunk. Eloszor kilepett a szovetsegbol majd valakivel asszem velencevel volt szovetsegbe megtamadott velence majd ok is utanna asszem sima szovetseges lett de lehet vazallus most nem is tudom milyen statuszba van hagyom hagy érezze magat fontosnak amolyan baballamom erdely. Na most Norvegiaval kotottem personalunion-t szoval remelem azt is megorokolom. Kazan meg azert nem kell mert Krimiat is csak most konvertalom keresztennye de nem nagyon akarnak atallni sok muzulman fog a kovetkezo evekben maglyan elegni

    BAdboy pont hol????!!!
  • Darkon
    #590
    Nem-e? Majd megmutatom mi az a nemnagyorszag....
  • Darkon
    #589
    Nem-e? Majd megmutatom mi az a nemnagyorszag....
  • atomanty
    #588
    hát a játék elején kicsit lassan mennek a dolgok, fejleszd a goverment techet; építs sok adószedőt, meg mondjuk national ideanak a +10% trade efficientit válaszd
    ez nem 1 olyan játék ahhol pár perc alatt megváltod a világot
    de a legtöbb pénzt háborúk árán kapod,pl kezdetnek németalföldet foglald el azok gazdag területek
  • gzola
    #587
    Sziasztok! Hogyan lehet az éves bevételt a leghatásosabban növelni, angolokkal kezdtem és az éves 100 körüli összeg brutál kevésnek tűnik elnézve az árakat. A kereskedőim meg nem nagyon maradnak meg sehol:(
    Köszi
  • Cufter
    #586
    THX a választ. Nemzeti bankhoz folyamodtam. Így végre nincs inflációm. ;)
  • Me Ga
    #585
    Köszi, a gondom az volt, hogy mindenáron olyan gombot akartam hozzá találni, mint a telepesé, kereskedőé, kémé...
  • I.C.ram
    #584
    Amúgy Erdélyt miért nem diploannektáltad még? Én 10 év elteltével minden vazallusom diploanektálom :D

    Legútóbb a litvánokat sikerült Muscovyval. Kicsit meg is lepődtem, mert nem votl so kesély rá, hogy egyáltalán vazallusom lesz, mert kb a vezető kelet-európai hatalom volt. De a profi diplomatáim lyukat beszéltek a hasukba :P
  • BlackShadow
    #583
    na nekem most lett game over :D 1514-re 20 év háború után kivégzett anglia és portugália közös serege..:) jó pár évig keményen bírtam.. de kegyetlen sokan voltak az angolok és elbuktam. maradt _1_ területem.. azzal meg már nemtudok mit kezdeni :) (skótokkal voltam)
  • I.C.ram
    #582
    Azért támadnak meg folyamatosan, mert magas badboyod.

    KAzan meg annyira nem nagy ország. Muscovyval pár évtized alatt annektáltam.
  • Darkon
    #581
    Tenyleg nem tehetekrola mert mostmar vedekezem csak de folyamatosan megtamadnak es ez lesz a vege:P Ami rossz hir viszont hogy a ottomancigok megorokoltek a kazan tront es irdatlan teruletuk van talan kozepazsiaba.