11580
Europa Universalis III
  • Grrrrrrr
    #940
    Honnan van meg magyarul?
  • LSSAHPAUL
    #939
    na most nyomtam alt f4 et. A spanyolokkal,franciákkal,svédekkel harcolok ( kis szaros államokat nem sorolom ), erre megint háborút üzent a török-krím-kazah szövetség.. nincs már semmi tartalékom amivel megvédhetném az anyaországot. megpróbáltam gyorsan kivonni a sereget skandináviából de leharcolt egységekkel nem tudom megállítani ezeket,belefáradtam,majd valszeg nekem is zsoldosokat kell vegyek.
  • Alwares
    #938
    Hát ha ennyien toljátok magyarul valaki igazán feltehtné a magyar nyelvi fájlokat netre!
  • Gamer KR
    #937
    jah értem, én magyarul tolom, egy két hiba van benne, de szerintem igy is sokkal jobb ;)
  • Alal
    #936
    elvből nem játszok magyar nyelvű játékokkal, kivéve, ha magyar fejlesztésű... :)
  • Solten
    #935
    Hollandia tök jó. Az egyik játék vége felé nekem esett Franciaország többtízezres hadsereggel, de annyi zsém volt hogy zsoldosokkal majdnem egálba hoztam a katonák számát + addigra tartományaimban level 5-6 fortok voltak
  • Solten
    #934
    Szerintem várj egy kicsit míg lejjebb megy, addig kolonizálj, vagy mittudomén
  • Solten
    #933
    Hát ööö nem... A boltban az angol verziót "vettem meg"..
  • Gamer KR
    #932
    Ti nem magyarul játszátok a gamét ? csak mert a hírnév helyett azt irod hogy reputation....
  • Alal
    #931
    Na, ennyit erről. Tegnap este megnéztem, hogy létre jöhet-e Németország, erre a mentésem utáni évben létre is jött :) Azon tűnődöm, hogy legyek kedves, és várjam meg, míg száz év alatt lemegy a reputationöm, vagy nagy ívben hagyjam figyelmen kívül, és nyírjam ki a Franciákat és az angolokat.

    Amúgy van valami olyan opció, ahol meg lehet nézni a rivális országok területlistáját? Csak mert Velencét annektálni akartam, de nem lehet, mert valahol van egy hülye gyarmata, csak én nem találom meg. Pedig akkor enyém lenne 4 kereskedelmi központ...

    Amúgy mi az, hogy non cultural COT? Spanyolországban és Velencében is ezt írja ki, de a középamerikaiban meg nem... Kicsit gázos, ha nem tudok versenyezni ott, mert minden COT-mre kapok -15%-t :P
  • LSSAHPAUL
    #930
    Kiállítom ellened a magyar királyságot! :)
    Kezdjünk meg egy multiplayer gamét !
  • SirHiggins
    #929
    Én már megmutattam neki...Hollandia:P
  • Alal
    #928
    Na most nem tudom, lehet, hogy Brandenburg nem tartozik ezen kultúrákba? Este meg kell néznem, mert ha nem, kezdhetem újra valamelyik másik országgal... :( Játékcélom a német nemzet felemelése. Megmutatjuk a csigazabálóknak és a teavedelőknek, hogy kik az urak itten Európában! :)
  • Solten
    #927
    Németország:

    Néped a hannoverian, pommeranian, hessian, saxon, bavarian, rheinlaender kultúra valamelyike legyen.

    Ezeket a tartományokat urald:
    Mecklenburg, Brandenburg, Altmark, Lüneburg, Hannover, Anhalt, Dresden, Leipzig, Erfurt, Franken

    Ha ez megvan és nem állsz hadban senkivel, létrejön Germany.


    Olaszország nekem még nem sikerült, egyszer a gépnek összejött.

  • Alal
    #926
    Nem tudom, láttam olyan eventöt a directoryban, hogy italy és germany létrejötte. Mondjuk nekem még nem jött be, hiába hoztam létre Brandenburgiával egy mega-németországot (Németország legtöbb állama, némi birtok Hollandiában és Skandináviában, észak-olasz városállamok, Közép-Amerika, Dél-Afrika), szóval akármi lehet.
  • Gamer KR
    #925
    Köszi a válaszokat, szerintem nem néztem be semmit, világháború nem csak a 20. században lehetett volna, hanem előbb is...
  • LSSAHPAUL
    #924
    1. A gond ezzel az hogy ugye a 14-18. században nem nagyon ismerték a földrészek egymást. Pl én most 1512 ben vagyok és jó darabig nem fogom tudni felfedezni a többi földrészt mert más, számomra fontosabb dolgot választottam nemzeti ideának mint a felfedezgetőzdi. Amit ismerek az észak afrika, közelkelet, és a teljes európa, illetve ázsia nyugati fele. Létrejöhetne elméletileg egy nagy háború, benne van a pakliban. Pl most is csak úgy hadatüzent lengyelország+dánia. Utána szicilia+aragon, majd a török,kazah,crimea. Az én szövetségeseimet nem irom le mert a játék eleje óta arra megyek hogy vazalusokat gyüjtök,majd szövetséget ajánlok amit még a legpogányabb arab álam is készségesen elfogad szal több mint 20 szövim van. szal jelenleg az általam ismert világ 80%-a háboruban áll..
    2. Nincs így meghatározva hogy mi a német,olasz állam. Az lesz amit akarsz. :)
    3. 1786, de van olyan mod amivel végtelenségig lehet nyomni ha ilyen igényed lenne :)
  • Pluskast
    #923
    ???
    Te valamit nagyon félre nézhettél. Ez az EU3 nem a Victoria. Itt 1786-ig játszhatsz aztán kész.
    Ha ilyesmi eseményeket akarsz szerezd be a fent említett gamét 576-ban úgy 1800 kemény magyar forint.
  • Gamer KR
    #922
    Hi, nagyon tetszik a játék, 1,5 hete tolom :)
    Van néhány kérdésem, remélem tudtok rá válaszolni :D
    1. Mikor tör ki világháború ? (tehát mindenki harcol mindenkivel)
    2. Hogyan jöhet létre az egységes német vagy olasz állam ? Mik kellenek hozzá ? stb.
    3. Mikor van vége a játéknak ? (évszám)

    Köszi a válaszokat előre is! További jó játékot!
  • Solten
    #921
    Reputationtól függhet ha elég sz@r még a jóisten is megtámad
  • Solten
    #920
    "katonasággal kapcsolatban hogy a katonaságot és a tengerészetet absolute nem kell fejleszteni"

    Nem értek egyet, a land techet úgy is feljeszteni kell újabb épületekért. Plusz új egységet kifejlesztesz, a hadsereged összes egysége az újjá változik (ha core provinciákban gyártottad és beállítod "alapra" az újat). Ha folyton dismiss-elsz előbb utóbb elfogy a manpower. Nagy seregnél ez elég kellemetlen, főleg ha veszteségeket kell pótolni.
  • Solten
    #919
    Vegyes a nyerő. Én 6 gyalogost, 4 lovast ás 1 ágyút használok 1 hadseregként általában.
  • LSSAHPAUL
    #918
    nana :) Azért 21-es supply limit ritka :) Szal ajánlom az 5000-es csapatokat, ellenben nézhetitek hogy a max. attrition nagysága milyen összefüggésben van a hónapvégi katona elhalással :)
    Visszatérve még azt akartam mondani a katonasággal kapcsolatban hogy a katonaságot és a tengerészetet absolute nem kell fejleszteni. Ugyanis ha elfoglalsz egy provinciát valszeg ott úgyis lesz valami modernebb egység, és ott kell gyártani, az elavultakat meg diszmiszelni kell egy csata után :) A hajó gyártást már leírtam nemrég, azzal kiegészitem hogy kémeket is küldök egy a hajóflottám melletti provinciához és kalozókat hivok meg potom 25-30 pénzért, majd magam számolom fel a kalozt, kapva meg a legujabb hajót, ami mondanom se kell minimum 70be kerül 2 évig gyártódna.
  • I.C.ram
    #917
    Oda van írva a területekre a supply limit.

    Pl, ha 21, az azt jelenti, hogy 21ezer katonát képes ellátni veszteség nélkül.
  • joebacsi
    #916
    majd eccer :)
  • LSSAHPAUL
    #915
    A játék elejét nem számítva támadó felállást a nyerő. Azaz menni menni előre, hamegversz egy sereget addig üldözni mig fel nem oszlik. Közben a gyalogosokkal az igy elhagyott ellenséges földekre ráálok, így elkezdődik az ostrom..
    A lovasokat 5-sével külön, a gyalogosokat és az ágyukat meg egy 4+1 arányban. Ez nagyon fontos mert ha 5 nél több egység van egy földön ( általában 5öt még megenged ) akkor veszteség keletkezik :)

    Nincs kedve valakinek multizni egyet ? Légyszi próbáljuk már ki !!
  • Alal
    #914
    Ti milyen seregeket szoktatok gyártani? Különveszitek a lovasokat meg a gyalogosokat, vagy vegyes csapatokat csináltok?
  • LSSAHPAUL
    #913
    Az AI normál fokozaton elég bután játszik.. Megtámad egy 2 provinciás ki állam, hogy miért gőzöm sincs, nekem több mint 20 szövetségesem van, európa 75% enyém,ázsia nyugati fele, a közel-kelet,észak-afrika, ( magyarokkal vagyok ) hadseregem kb 50x nagyobb, neki egyetlen szövetségese sincs, arra sincs esélye hogy 1 db katonámat megöljön...
    más. teszteltem az ágyút.. ellenem bevetette valami szerencsétlen kis állam és egész jól szivatott, gondoltam legyártok párat. Hát nem sok jót tudok mondani róla. Az első komolyabb csatában lenullázódott, viszont ostromnál úgyveszem észre hogy hamarabb betöröm a falat ha van a seregnél.
  • LSSAHPAUL
    #912
    Ezzel teljesen egyet kell értsek. Az lenne a legjobb ha a játékban Hunyadi János régens lenne a király illetve a hadsereg parancsnoka is egyben. Erre van lehetőség a játékban, és a valóságban is gyakorlatilag így volt.
  • Lysandus
    #911
    Oké, csak ugye amint belevág az ember a játékba lőttek a történelmi hűségnek alapból. Tehát nem igazán lehet rajta számonkérni. Elég bután nézne ki pl, hogy Habsburg királyok vannak Magyarországon, miközben Ausztria már rég a múlté.

    Ettől persze lehetne még jó legalább a kiinduló pontban a király személye, de akkor meg inkább régensség kellene hogy legyen. Nehezen képzelhető el, hogy a kisgyermek király adminisztratív géniusza (már ha lehet egyáltalán erről beszélni ilyen helyzetben) +8-at +10-et vagy akármennyit ad bizonyos kutatásokra. Vagy ugyanez a hadi jártasságáról.
  • Solten
    #910
    Nem is ez a gebasz, hanem hogy Erdély magyar vazallus.. Gondolom francia vagy román törikönyv a játék alapja
  • LSSAHPAUL
    #909
    nyugi értjük. A gond azzal van hogy maga a kiindulási állapot ami ugye fix dátum, azt picit elnézték. Egyébként 1454 pont egy nagyon zavaros időszak volt király szempontból mert ugy elméletileg 5. Lajos lenne a király de még pici.. a haver töritanár tudna erről megélni ha valóban lesz levél írva akkor szólok neki hogy irja ide a tényeket.
  • I.C.ram
    #908
    Értsétek már meg, hogy a játék nem történelem hű, hanem bizonyos területeken eléggé random...

    Ötvenszer le volt már írva, hogy az uralkodók mind random nevek, kivéve a kampány legelső uralkodója.

    Lengyelek is keleti kultúrális blokkban vannak... Cska így lehet szimulálni a technikai elmaradottságát a régiónak.
  • LSSAHPAUL
    #907
    Akkor írd meg azt is hogy 1454-ben nem 6. László volt hanem 5.
  • Solten
    #906
    Azért van is így van, mert a készítők a magyar királyságot az "Eastern" Tech Group-ba sorolták... Ezért vannak hagymakupolás templomok. Dobok nekik egy ímélt hogy történelemből elégtelen.
  • LSSAHPAUL
    #905
    Na van pár tapasztalatom az új peccsről, kezdem a jó hírrel. Igaz hogy 1 hónap alatt kb 20 kémbetörés történik viszont többnyire ártalmatlanok, sőt a kalózok létesítése a kikötőimnél nagyon nagy hasznot eredményez. Ugyanis a legfejlettebb hajókat kapják, és egy 20 hajós flottával ezeket 100% arányban sikerül elfoglalni!!! A rossz hír az hogy hard fokozaton a magyar királyság kilátástalan helyzetben van. Képtelenség "nem hátrányos" békeszerződést kicsikarni a törökkel, továbbá az infláció megállíthatatlan még a hamar a "nation ideába" választott nemzeti bankal se. :(
  • Solten
    #904
    Hy emberek! Aki jól kijátszotta magát, a játék fórumán érdekes dolgokra bukkanhat (új térkép, grafikai módosítások/tuning), vagyis egy csomó mod a gamehez: http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?f=357
  • LSSAHPAUL
    #903
    Mégiscsak erőt vettem magamom és feltettem a legújabb peccsett.. És nem is olyan vészes, csak megkell szokni hogy minden napra jut egy kémkedés, ami nálam sajnos 75% ban sikeres, viszont van egy nagyon jó hírem !!!! A kémkedésnek köszönhetően ugy vannak a kalózok. Nos ezek a világ legmodernebb hajóját használják. És amikor megcsapom az 1 darab kalozt a 34 darabos hajóflottámmal akkor nagy eséllyel enyém lesz! Már van 3 db Caravel-lem !! Ekkora királyságot, televan ágyúval, sokkal jobb mint az én legerősebb Carrack-om!
    És nagyon sok királyság van még benne. Pl most már jelzi hogy ki hogy lépett be egy hábrúba.. egysorban vannak azok akik szövetségesek.. ezekkel vigyázni kell hogy ne a főnököt kapjuk el előszőr mert ha békét kötünk a másikkal is béke lesz!
  • Grrrrrrr
    #902
    még csak előrendelhető magyarul. szóval szerintem nincs.
  • Alwares
    #901
    A magyar nyelvi fájlok megvannak valakinek?