11580
Europa Universalis III
  • Solten
    #1820
    Csak azért írtam mert kissé hosszú lenne megismertetni a játék lényegét e fórum keretein belül.. :)
  • zorrobomber
    #1819
    Nem rossz ötlet, de mivel általában írom őket, munkaidőn kívül nem szoktam kézbevenni ilyesmit :) Egyébként meg számíthattok sztem pár pc-s ultra szuper magazin olvasó noobra :)
  • Solten
    #1818
    Olvasd el a manualt (v. töltsd le.. :) )
  • zorrobomber
    #1817
    Valami egyszerűbb, Faq-t guide-ot tud vki javasolni? Valahogy többször nekifutottam már, régebbi részeknek is, de vmiért(realtime miatt) mindig az volt az érzésem hogy nincs koncepció a játékom mögött, csak pörgött azt idő, elkezdtem hódítgatni, stb. Lehet az a bajom, hogy nincs konkrét cél? Vki segítsen megismerni a játék szépségét, mik a legfontosabb dolgok amire érdemes figyelni, stb.
  • I.C.ram
    #1816
    MM Goldban inflációt is csökkenti.
  • McCartman
    #1815
    a Bureaocracy idea hatása nem az inflácio redukálás hanem '+5% tax income' -legalábbis az 'alap' játékban.
    a 'direct tax' mit takar? (és az 50%os növekedése)
  • I.C.ram
    #1814
    Ja de csak olyan országokkal, amiknek nagy a manpowerjük. Mikor mé kicsi volt Castilla volt kb 12ezer MP-m. Semmire nem volt elég. Granada elleni háborúban ledarálták az összes ember szinte.

    Mostmár nincs ezzel gondom, mert van 37ezer MP-m, alig nagyobb területre.
  • Solten
    #1813
    Így kisebb seregekkel is nagy sikerek érhetők el.
  • Solten
    #1812
    quality
  • grendics
    #1811
    inflatiot is redukálja nekem oyan -0,13-as minuszba van az elvi 0.08helyett

    ti melyiket favoziáljátok quality v quantity?
  • Solten
    #1810
    Nem tom', az MMGoldban ezek is át vannak dolgozva, azt hiszem a tax accessor annyit csinál hogy 50%-al megdobja a "direct taxot" az adott provinciában...
  • Solten
    #1809
    Én a hadseregnél rámegyek a minél nagyobb discipline-ra, minél nagyobb ez, annál hatékonyabbak.
  • lacidsz
    #1808
    Én lázadáskor hagyom a lázadókat 2-4 hónapig ostromolni, addigra szépen elfogynak, és akkor megyek nekik. Hadsereget nem is nagyon tartok, csak egy-két "rendfenntartó" csapatot (pl. Spanyolországgal az Ibériai félszigeten 1610-ben két csapatom van, egy déli, meg egy északi, 1-3-1-es felosztásban), ha háború tör ki, vagy polgárháború tör ki akkor jönnek a zsoldosok, amíg nem állnak fel a saját csapataim.

    Illetve az is bevált, hogy a szomszédos országoknak katonai hozzáférést adok, ilyenkor ha határtartományban vannak a lázadók, bejönnek "szomszédék" és elintézik őket.
  • I.C.ram
    #1807
    Nem baj, nekem eltökélt szándékom Madridból világvárost csinálni :) Megakarom majd hódítani az egész földközi tenger déli részét a Sínai-félszigetig. Ott meg van a másik COT: Alexandria.

    Amúgy ja 1484 ben vagyok, de még semmi híre a felfedezéseknek. Még a köv national idea slot sincs meg, csak 4 darb, szóval még be se tudnám rakni a QfNW-t.

    Hogy lehet hatékonyan lekűzdeni a lázadásokat? Az egész seregem azzal van elfoglalva, hogy ide-oda rohangál a lázadásokat leverni, amik nem ritkák, hogy 12-13ezer fős sereggel jönnek, bár egyelőre a kb feleakaroa Men-at-arms seregeim elbírnak velük. De azért jó lenne megszüntetni a lázadásokat... :(

    Amúgy, ha sokáig rebelek elfoglalják egy városom, amin nincs senkinek Core-ja, akkor azzal nem történik semmi? Az idők végezetéig ellesz foglalva a lázadók által? Vickyben az volt, hogy, ha sokáig elfoglalják, akkor szépen csatlakozik a szomszédos államhoz egy idő után.
  • grendics
    #1806
    mivel az afrikai provinciádban senkinek nincs coreje nem lesz semmi. amugy meg ha már itt tartasz olyan 1480korul vagy és akkor már indul a felfedezés és vissza birod foglalni.
    szvsz kár volt a másik két cotot megsemmisiteni mert jobb 2 mint 1 mert a tulajdonaidban lévo cotokban tudsz monopoliumot elérni
  • I.C.ram
    #1805
    Castillával indítottam most egyet. Egész jól állok. Az Ibériai félsziget teljesen az enyém, kivéve Granada provincia. Egyszer már háborúztam Granadával, de nagyon megszopatott, mikor észrevettem, hogy Gibraltar 5-ös szintű erőd. Egy rakás zsoldossal sikerült csak bevenni, akik egy vagyonba kerültek. Törökök szövetségbe léptek velük, de szerencsére nem sok vizet kavartak, miután a flottájuk nagyrészét vízalá küldtem. Szóval mostmárcsak Granada kell szerintem Spanyolország létrejöttéhez. Portugálok diplonannex-e után kaptam egy gyarmatot is Dél-Amerikában, de nem tudok eljutni oda, mert az odavezető út felfedezetlen. Ez hogy lehet? Morokkó alatt is van egy ugyanilyen területem. Hülye voltam, és küldtem misszionáriust, de 22% az esély, szóval tuti felfognak lázadni, viszont nem fogok tudni eljutni oda, hogy leverjem a lázadókat :D Ilyenkor mitlehet tenni? Buktam a területet?

    Leromboltam két kereskedelmi központot: Andalúziában, és Liszabonban is, és helyettük létrehoztam egyet Madridban, ami már 600-as összértéket produkál kb :) 4 kereskedőm bent tanyázik, szóval dől onnan a lé rendesen.
  • grendics
    #1804
    tax accessor is csökkenti de az olyan 20+-os government(?)-nél kapod meg
  • Solten
    #1803
    Sajnos nem. Van még a Bureaocracy idea az is csökkenti... Egyébként meg ne törődj vele, gyorsan fejlődik a technika, 1500-as évek közepétől már lehet kolonizálni. Bár a napokban megjelenő MM GOLD 2 szerint máshogy van az egész kolonizációs hercehurca (még nem néztem meg a manualban).
  • I.C.ram
    #1802
    Inflációt nem lehet semmi mással csökkenteni, csak ideákkal? :( Ez azért baj, mert akkor kell egy slot a nemzeti banknak, ami nem igazán jöhet össze, ha hamar akarok kolonizálni.
  • Solten
    #1801
    Nincs mit. A "történelmi kolonizáló államok" (Anglia, Spanyolország, Franciaország, Portugália) még a játék elején kapnak egy kolonizáló-eventet, azért küldözgetik bőszen a telepeseket. Inflációt soha nem hagytam elszaladni, kb. nullán volt. Ha nő az infláció lassul a technológiai fejlődés. Inflációt csökkenteni nemzeti ideákkal lehet (nemzeti bank, -meg van még egy nem jut eszembe a neve-). Minden technológiát érdemes fejleszteni, egyszerre én a stabilitásról leveszem nullára, és költök a többire. A Goverment és Land és Production technek adok egy picivel többet.
  • I.C.ram
    #1800
    Értem. Kösz! Láttam, hogy a spanyolok zsinorban küldik ki a telepeseket, 1485től kb. Ők kapnak valami eventtel felfedezőt? Ahogy láttam nekik se volt QfNW ideájuk.

    Na asszem megvolt a gyakorlójátékom. Angliával nyomtam egyet. Sikerült létrehoznom 1485-re kb Nagy Brittaniát. Kicsit unalmassá vált, hogy nem igazán lehet hova terjeszkednem, de nem is lett volna szerencsés, mert a badboy-om írek ledarlásával, és skócia diploannektálásával az egekbe hágott.

    Tetszik ez az MM. Jó, hogy sokkal nehezebb terjeszkedni, mert kb feleannyi badboyod lehet, mint a simában, mire elkezdenek basztatni a többiek.

    Mennyi amúgy a normális infláció, ami még tartható?

    Ha jól tudom egységek gyártásal, építkezésekkel is lehet csökkenteni az inflációt, vagy azzal az instant-fejlesztéssel, amivel 200 aranyért kapok 100nak megfelelő előrelépést. Szóval, ah ezekre költök, akkor csökken az infláció, ugye?

    Melyik technikát nem érdemes fejleszteni? Elég nehéz egyszerre mindent támogatni. Mintha a production kezdetben nem lenne olyan fontos, jól látom?
  • Solten
    #1799
    Nem, 4-et. Ötödikként már választhatod a Quest for New World-öt.
  • I.C.ram
    #1798
    Mármint az Exploration oszlopból az összeset??? Az baromi sok.
  • grendics
    #1797
    eloszor fol kell szedned a tobbit a sorábol és utána eventben kapod meg.

    elolvastam a manualt: nagyon várom sok jo dolog
    vmi olyasmi kéne bele h az AI felfogja ha én vagyok az elso akkor nemugrál majd, akármennyi a repum mert meg lesz b*szva ahogy az sokszor megtörtént már...
  • I.C.ram
    #1796
    Na kipróbáltam az MM-et.

    Van egy kérdésem: Miért nem lehet National Ideanak választani a Quest for New World-öt? Azt látom, hogy feltételeknek kell teljesülni. Ebből a Medium Power megvan. Kell meg a High Exploration, amit fogalmam sincs, hogy mit takar. Mit kell csinálnom, hogy ezt is megkapjam?
  • I.C.ram
    #1795
    Kösz!

    Csak most kezdtem el EUzni. Eddig inkább Victoria meg HoI ment :)
  • Solten
    #1794
    Beta Manual
  • Solten
    #1793
    Ne idegesíts hogy nem tudod.. :D MM Gold mod már régóta van, ezerféle verziója kijött már. A készítők tök profik mindig toldozgatják. Megoldották pl. hogy Franciaország ne darálja be Spanyolországot...


    MM Gold 2: Ápr. 18
  • Solten
    #1792
    Ezért szeretek kis államokkal kezdeni.. :D Hjah, néha fordítva is működik a dolog...
  • I.C.ram
    #1791
    Tök ugyanez volt nekem is. Castilla szépen elárult, de harc közben, szóval semmi értelme nemvolt, mert folytatódtak a harcok tovább, csak nem voltunk többé szövetségesek. Spanyolok két perc alatt ledarálták. Gibraltár már francia kézen volt... békét kötött, és szépen megindult felém. Na ekkor léptem ki :) Ja és mielött még mondanátok, hogy én akartam, így jártam, hát nagyon nem. 0 volt a repum kb, és ő üzent hadat nekem. Ja meg elötte fenyegett is, hogy ne nagyon terjeszkedjek.
  • grendics
    #1790
    kalandom a franciákkal:
    nekikmentem mikozben burgundyval harcoltak elfoglaltam 5-6 megyéjét persze 1-t sem akat odaadni. burgundyval gyorsan békét kotott és csak nekem tudodd jönni mert castille elárult a vazallusaim meg csak néhány ezres sereget raktak partra.
    végul fel kellett adnom portugáliába pár teruletet mert annyira nem tudtam semmit csinálni ellene
    ->übertáp...
  • grendics
    #1789
    ja gondolom ok is az mm-el tolják
    tavasz végére jon az in nomine nevu kieg

    az oszmánok nagyon tápok voltak a valosgágban és ez sztem a játékban is reális habár mo erosebb volt mint a játékban
    a franciák meg inkább csak a 17. századtol erosodnek meg nagyon
  • I.C.ram
    #1788
    mi ez a magna mundi? Valami mod?

    Hallottam, hogy lesz valami kieg, ami negatívban kitolja a játékidőt, és benne lesz Bizánc is. Ez igaz? Mikorra várható?
  • I.C.ram
    #1787
    Most kezdtem egy újat Franciákkal, hogy tényleg ilyen táp-e. Az! 1490-re már diploannexoltam Burgundyt, az összes francia vazallusom, angolokat kiűztem Európából, és fél olaszország is a vazallusom... Pfff... 1820ig a holdat is meglehetne hódítani a franciákkal :(

    Amúgy érdekes, mert nekem most a törököket Ausztria kis-ázyiáig verte vissza. Isztambul osztrák kézen volt kb 1490-re :D
  • Solten
    #1786
    Pár nap és megjelenik a magna mundi gold 2. Állítólag most már tényleg "visszavesznek" Franciaországból és az Oszmán Birodalom lendületéből, a játékaim többségében a törökök már Svájc határánál jártak... :)

    Jah másik Oroszország. Svédekkel eleve lehetetlen volt a game, manpower a béka s*gge alatt (max. 12k) és betámadtak a ruszkik szintén 30 ezres seregekkel...

    Úgyhogy kiváncsian várom az új verziót.
  • I.C.ram
    #1785
    Hát az én játékomba legyőzhetetlen volt. Castille-jával szövetségben voltam, akinek hűbérese volt Portugália is. Szövetségesem volt még Svájc is, meg pár miniállam Itáliában. Spanyolok köpnyi nyelni nem tudtak, két parc alatt EGÉSZ Ibériai félsziget francia kézen volt. Svájcnak se kellett sok, Hozzám meg küldte a 30-35ezres seregeit a semmiből! Csak néztem, hogy a tök üres provinciáin előugranak ilyen 20ezres csapatok.
  • grendics
    #1784
    muzulmánnál nemhiszem h lehet mert ott a convert se jon elo

    franciák tényleg erosek, legjobb velük jo viszonyba lenni
    most esélyt látok legyozni oket:
    angliával: skotok, portugálok, svédek a hubéreseim castille szovetségesem
    britanny teruletérol megyek(mert elfoglaltam rogton: jo idopont kell amikor burgundiával harcol
    1 gáz van infláciom az egekben és a rozsák háboruja is tart szal nem biztonságos a hátországom de késobbre szvsz nemjo hagyni oket leigázni mert magába olvasztja a kis szarokat és meghoditja egész burgundiát aztán meg felfedezget is szal most vagy soha!
    majd elmondom mi lett
  • lacidsz
    #1783
    Akkor hagyták volna a fordítást, ilyen munkát én nem adnék ki a kezemből, akár az én hibám, akár nem. Bocs, de teljesen kiakadtam rajta, megveszem a játékot, és a pénzemért ilyet adnak, utána meg kereshetek a neten hogy miképpen változtathatnám vissza angolra a szöveget. Szégyen a fordítóknak és szégyen a forgalmazónak.
  • I.C.ram
    #1782
    Tököm kivan ezzel a túltápolt Franciaországgal. Szenvedek csomót, mire megszerzem egész észak-Itáliát Velencével+ pár területet, erre Franciaország betámad ilyen 30ezer fős seregekkel, amiket a semmiből varázsol elő, és oda az egész munkám... :( Régen nem volt ilyen táp Franciao, csak most lett az, szerintem. Képtelenség megállítani.
  • Grrrrrrr
    #1781
    Muzulmánt nem tud?