11580
Europa Universalis III
  • BlackShadow
    #1860
    megjelent nemrég a rome, játszik vele vki? :)
  • Tom3 #1859
    Mármint patchre gondolsz? A verzióm 2.2-es.
  • Bala10
    #1858
    javítást letöltötted?
  • Tom3 #1857
    Újra raktam a játékot, és még mindíg ki fagy. Ha visszatöltöm a mentést pl. 1485 június 20.-ára az aztékokkal akkor 26.-án fixen ki fog fagyni. Viszont már 1470es években ugyanígy fix dátumon kifagy ausztria, mecklenburg(1480), magyarország(1460fele). :/ Fogalmam sincs mit tehetnék már vele, egyszer csak megáll a játék és semmit nem enged a gép és mindíg resetelnem kell a gépet... :(
  • grendics
    #1856
    minden honapban megy le magától, fogadj fel diplomatákat azok is viszik le.
  • DLacee16
    #1855
    tudom, de azt nem, hogy hogyan tudnám levinni...valamint érdekelne, hogy hogyan lehet multizni, mert haverokkal páran összeülnénk a világ meghódítására :D
  • grendics
    #1854
    igen, tul nagy a badboyod. azt az országirányitási menu elso fülén tudod megnézni: egy piros mondat a kapcsolatok felett vidd rá az egeret és megmutatja a repud mértékét. legjobb ha 0án van
  • DLacee16
    #1853
    ha van vmi történelmi ok, az isw elfogadható, magyarokkal vagyok 1522, és kb el van foglalva a mai olaszo. fele meg csehország, valamint lefelé bosznia, dalmácia,regusa, mon, plusz erdély beolvasztva, vhűbére szilézia és velence...a sok háborúskodás is lehet az ok?
  • DLacee16
    #1852
    hello all, én azt kérdezném, hogy hogyan tudok gyorsan és biztosan szerezni hírnevet, valamint casus belli-t, a magprovinciás nem igazán jó, a kölöcsnajánlat technika meg nálam bugos, szóval kellene segítség(deus velt-em is van, de az katolkisuokhoz nem jó, én meg csak európa felé tudok terjeszkedni)...valamint, ha van valaki, aki meg tudja magyarázni, hogy 1x-re miért támad meg (!)15 állam, az írja meg legyen szíves, köszi :D
  • grendics
    #1851
    felőlem lezárhatjuk, de hidd el, hogy tudom mit beszélek, főleg így diploma közelében...
  • pinnacle
    #1850
    Ha egy olyan országot támadsz meg, ami 1-nél több tartományból áll, akkor csak 2 lépcsőbe tudod teljesen elfoglalni.
    1 lépcsőbe elfoglalod az összes tartományát, békekötésnél a főváros(?) kivételével el tudod kérni.
    Majd a béke lejárta után tudod, elfoglalni (eltörölni) végleg az adott országot, egy újjabb háborúval, sok badboy pontért. Badboy ellen jó, ha kölcsönt adsz és ő nem tudja visszafizetni és Casus Bellit kapsz.
  • Botond #1849
    Nem volt önálló külpolitikája se erdélynak se horvátországnak, és az adót is a magyar király szedte. Amúgy meg a játék 1526 után magyarországot leveszi a térképről és ausztriát növeli meg a területeivel, szóval ilyen logika alapján akkor magyarországnak is külön kéne lennie vazallusként, és mégsem. Akkor hogy is van ez most?
  • Solten
    #1848
    Akkor nem a bekebelezés ha a bekebelezendő állam valakinek a vazallusa.
  • zlcsi
    #1847
    Hm... most újra kezted a játékot, Moldovánál miután elfoglaltam az egyetlen tartományát és békét ajánlottam, kisárgult a bekebelezés, ikon, ugyan akkor a bosnyákoknál nem, pedig ugyan ugy elfoglalatam mindenüket. Mi a különbség a kettő között?

    jóh, szerintem zárjuk le a történelem órát, nem erről szól a topik, de egyébként meg nem pontos amit mondasz,
    Erdélyben zömmel Székelyek laktak/laknak, akikről a hivatalos történelemszeméletnek nincs álláspontja, (ugyhogy szerintem el is fogadhatjuk, hogy ők a megmaradt hunok)

    Horváto. tényleg Sz László és Kálmán "hóditotta" meg, de nem ugy ahogy gondolod, egy korona örökösödési háború volt, ugy lettek horvát királyok mint ahogy a habsburgok magyar királyok. Magyaro és Ausztira sem egyesül teljesen...
    Volt külön magyar országgyülés, és horvát (Sabor). Mint ahogy párszáz évvel késöbb volt külön magyar és osztrák parlament, kormány stb.
    Nagy Lajos felosztotta a birodalmát 2 lánya között, vagyis két lányának a férje között.
  • grendics
    #1846
    erdélyben a vajdára gondolsz? amit magyarok töltöttek be és arra az erdélyre ahol kezdetben zömmel magyarok laktak? mert az nem volt külön állam csak 1541 után ugy röpke 150évig.
    arra válaszolj ha egy király nevez ki egy terület élére egy tisztviselőt akkor neki ott nincs befolyása? és elmondom neked h az erdélyieknek nemvolt semmiféle kulon joguk, legfeljebb néhány etnikumnak de az más

    horvátország viszont különállt magyarországtol de az a terulet a miénk volt, nem ugy mint
    pl:
    Nagy Lajos 1370-82ig lengyel király. lengyelország területe nemvolt a miénk.
    V. László magyar király: 1440/44/53-57:cseh magyar osztrák uralkodó. magyarországnak nemvolt semmi köze a csehekhez tényleg csak a király személye. ez a perszonálunió. a horvátokat mi pedig meghódítottuk:
    Szent László+Könyves Kálmán
  • zlcsi
    #1845
    Értem, mi van akkor ha egy hatalom csak egyetlen egy tartományból áll? Pl Moldova. A béke ajánlatoknál van bekebelezés, de szürke. Ez miért van?

    A Szerbekket is elvertem, töllük el is tudtam fogalni egy területet a 2-ből ugyhogy jol elvertem őket és ezt tettem a béke feltételéül+ vazalluságot. De teljesen őket sem tudtam eltörölni.


    Erdélynek mindig is volt saját ura, a honfoglalás időszakában gyulának hivták ez a rangot majd mindig máshogy, a lényeg, hogy a királynak közvetlen fenhatósága nem volt, csak az éppen aktuális urakodon keresztül. Ez nem jelenti azt hogy külön állam. Úgy lehet ez elképzelni mint a mai Németország, egy ország több tartománnyal, amiknek vannak bizonyos jogai.
    Horvátország országgal meg nem volt több mint perszonálunio, a két országot csak a király személye kötötte össze, semmitöbb. Az hogy magyar nemeseket nevezett ki pár helyre ahhoz joga volt mint horvát király, de ennyi.
  • grendics
    #1844
    erdély sohasem volt a magyar királyság része?? lol ti láttatok már törikönyvet? a 11. században hercegi dukátus terulet volt majd könyves kálmán szünteti meg 1106-ban. az örszág szerves része. a török kiűzése után(1699) a Habsburgok nem egyesítették ujra magyarországgal ezért volt benne az árilisi törvénykben. a románok az évszázadok során betelepült vlachokbol jöttek létre. románia eredeti területe 1862-ben jött létre moldva és havasalföld egyesülésével

    Horvátország: jóval több volt mint perszonálunió, csak a habsuburg korszak alatt a magyar királyi cím a habsburgoké volt így ők azt tehettek horvátországban amit akartak(nemcsak ott...
  • Botond #1843
    Velyik újsághoz full eu3 a melléklet most szóval lesz pár kérdés az elkövetkező időben, úgy készüljetek. :)
  • Solten
    #1842
    Az ellenség több tartományát kell elfoglalni ("becsíkozni"), aztán a békefeltételek közt (demand tribute), megjelölöd a számodra fontos provinciát, és mérlegeli hogy átadja. Minél magasabb a győzelmi százalék (megnyert csaták, elfoglalt területek) annál nagyobb erre az esély. A békefelteltételek közt nem csak területi hódítás szerepelhet, meglehet tenni vazallusnak (ez akkor fog menni ha az országa min.90% elfoglaltad kb.), lehet kényszeríteni hogy tegye szabad országgá a vazallusát stb.
  • Tom3 #1841
    Béke/peace és bekebelezés/annex. Ha rá mész a provinciára akkor irja milyen nemzetiségek élnek ott, tudtomal azzal nem lehet semmit se csinálni. De te magad írtad tudsz területeket elvenni, akkor tulajdonképpen -1nemzet a térképen. (Vagy csak egy nemzet bizonyos területeit?)
  • zlcsi
    #1840
    Hát ha már történelem órat akarsz tartani legyél egzakt. Erdély a török hódoltság után sem integrálták, mivel ez az 1848-as aprilisi törvények egyik ponjta volt, amit ugye a szabadságharc leverése után el is töröltek, tehát ilyen módon valóban több volt mint egy megye, de ugyanakkor jóval kevésbé volt független mint Horvátország ami csak perszonálunioval volt hozzácsatolva az országhoz, és soha nem képezte szerves részét. Mindig is megvolt a saját országgyülése, és minden más ami egy független államhoz kell.

    Erdély 1400-as években nem volt annyira független, hogy különálló országként tüntessék fel. Föleg nem román nemzetiségi nevű uralkodokkal.
    Akkor még alig volt ott román. Székelyekből, szászokból és magyarokból állt a népesség 95%.

    De mind1, nem is ez a lényeg.

    Hogy lehet egy területet véglegesen elfoglalni sziplán háborúval. Mert ha el is foglalom minden területén nem lesz az enyém csak becsikozódik. Ha békét kötök tudok elvenni területeket, amig az enyém lesznek, így viszont nem tudok nemzeteket kiirtani.
  • I.C.ram
    #1839
    Az nem románia :D Transylvania=Erdélyi fejedelemség, ami mindigis különálló részét képezte az országnak, csak a török kiűzése után integrálták a magyar királyságba.
  • Gamer KR
    #1838
    ha jót akarsz játszani, visszaállítod angolra, a magyarosításban "durva" dolgok vannak, tapasztaltam.
  • zlcsi
    #1837
    öh köszi szépen :)

    lenne még kérdésem :) Ha elfoglalok egy tartományt csak becsikozodik, ki irja hogy elfoglaltam mégsem tudok rendelkezni a tartomány felett, hogy lehet hozzám csatolni?

    Magyarokkal kezdtem el játszani, és hát szurja a szemem, hogy Erdély romániának van feltüntetve, bár legalább hübéres, ha 10 év mulva kérem töle az egyesülést megfogja tenni? Vagy neki áll szivozni? Ha szivozik megüthetem anélkül hogy bad pontot vagy mit kapjak?
  • Bala10
    #1836
    pár hszel lejebb kérdeztem
  • zlcsi
    #1835
    Hali

    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet az egységeket összevonni? Mert valahogy biztos meg lehet csinálni mert a gépnek együt mozog, és nekem is van pár ahol több ezred vagy együtt, de nem tudom, hogy hogy lehet össze vonni őket, elég idegesítő egyesével mozgani őket.
  • Bala10
    #1834
    megvan, köszi
  • Tom3 #1833
    Magyarosításnál az annex bekebelezésre van fordítva.
  • Bala10
    #1832
    márcsak 1 bajom van, hogy magyarosítva van a játék:D
    de majd lefordítom. :)
  • BlackShadow
    #1831
    békekötésnél Annex-et kell választani. ha az esetlegesen szürke, akkor követleni kell (demand) és a 'cede provinces' -nél kiválasztani a területeket. 1 komplett királyságot nem lehet 1 lépcsőben elfoglalni, a fővárosa megmarad, és majd csak a következő háborúban tudod annex-álni.
    de, h ne nőjjön a badboy-od, követelésnél még kipipálod, h 'make vassal' (asszem :D) és akkor később diplomaták segítségével keríted uralmad alá :)
  • Bala10
    #1830
    köszönöm, sikerült.
    még egy kérdés, ha legyőzök egy "várost" országot, azt hogyan tudom magamhoz csatolni? mert ha békét kötök akkor visszakerül a régi tulajdonosához, pedig legyőzetm.
  • Gamer KR
    #1829
    Az összevonni kívánt egységeket egy helyre (provinciára) és kijejölöd őket majd bal oldalt, "merge the selected units".
  • Bala10
    #1828
    Sziasztok.
    hogyan lehet seregeket egyesíteni? van egy jópár 160-300as létszámú és szertném "egybegyúrni" öket. :) ez lehetséges?
  • BlackShadow
    #1827
    changelog van vhol?
    (lusta utánanézni :))
  • grendics
    #1826
    nembaj ugyis kijött a rome addig lehet azzal probálkozni
  • Solten
    #1825
    Paradox fórumról:

    RELEASE DATE FOR MAGNA MUNDI GOLD 2 WAS POSTPONED FOR A WEEK.

    IT WILL BE RELEASED FRIDAY 25 APRIL.


  • Solten
    #1824
    1 tartomány teljes bevétele ugye a "tax és production" összege:



    Ezeket számos tényező befolyásolja, befolyásolhatja:



    Van egy alapérték, függ attól hogy milyen épületeket húztál fel, lakosok számától, vallástól, államformától, stabilitástól, kereskedelmi központ a tartományban van- az több bevételt jelent, és ezerféle dologtól... A Constable dobja meg +50%-al (azt hiszem az egész tax értéket). A tax assessor meg megdobja az egész értéket 1-el.
  • Solten
    #1823
    MM Gold:

  • Solten
    #1822
    Jah, neked volt igazad:

  • Solten
    #1821
    Egyébként szvsz az alapjáték elég "száraz", így mindig mod-al játszottam.

    A Legjobb auz MM Gold mod, a napokban jelenik meg a következő verzió, drámai változtatásokkal, manual a #1794 hsz.-nál.