11580
Europa Universalis III
  • Tom3 #1660
    Hali! Kis kezdő vagyok még a játékban, magyarul játszom.
    Az a gondom hogy sok területet foglaltam és nagy a lázadások esélye. (Van amikor ki is irja hogy gondjuk van a valással, mezőgazdasággal stb.) Ezen hogy lehetne segiteni? Amúgy ez a háborúba hirtelen megbékél dolog már engem is irritál.
  • BlackShadow
    #1659
    az utolsó tetszik főleg .. kicsit bosszantó mikor csatába hív a szövetséges, nyerésre állunk simán, már 3 régiót foglaltam, erre szimplán köt egy békét vele feltételek nélkül.. ilyenkor ütném vágnám :D
  • Rolika16
    #1658
    Hmm jól hangzik elsőre :P
  • Solten
    #1657
    ogi.hu:

    A Paradox Interactive még a nyár előtt kiadja az Europa Universalis III. új kiegészítését.

    Az EU III – In Nomine-hoz kelleni fog a feltelepített EU III – Napoleon’s Ambition. A felhasználók több mint 90 ezer társukkal beszélhetik meg az új játék tartalmát a Paradox fórumain.

    Tartalom:

    * 1399-ben indul a játék története, IV. Henrikkel. Innentől kezdve több mint ötven évet ismerhetünk meg, és ezalatt a Bizánci Császárság fénykorát, a Tamerlane dinasztia idejét és a Százéves Háború végét.

    * Nagyobb rálátást kapunk az országunk jövőjét befolyásoló döntések tényezőire. Építsétek fel Nagy-Britanniát, emeljétek fel Párizst, hogy megérjen egy misét, vagy alapítsátok meg a Kelet-Indiai Kereskedelmi Társaságot.

    * A kezdeményezés a ti kezetekben van. Hozhattok ország vagy régió érvényű döntéseket, a szituációtól függően akár több száz lehetőségből.

    * Fedezzétek fel az új küldetés-rendszert, ahol a játékosok és az AI egyaránt saját céljait követi, így végtelen variáció jön létre a történelem lehetséges kimeneteleként.

    * Számtalan alkalom adódhat a lázadásra, hiszen a lázadóknak más céljaik és más képességeik vannak. A kolóniák fellázadhatnak a függetlenségükért, a konzervatívok az anyaországban szállhatnak síkra a jobbágyság felszabadítása ellen. A felkeléseket leverhetjük erővel, tárgyalhatunk a vezetőikkel, vagy – a legrosszabb esetben – tehetetlenül nézhetjük, ahogy az ország a hatalmukba kerül.

    * Az általános vallási toleranciát is ti határozzátok meg, és ezzel új dimenziót kap a stratégia. Ha a bíborosok sokáig vannak jelen az országban, a Pápa hatalma olyannyira megnőhet, hogy megtagadhatja az uralkodó támogatását, vagy akár kereszteseket vezényelhet az ország területére.

    * Az átdolgozott AI hosszútávú célokat figyel, és rengeteg logikai sémát használ.
  • Solten
    #1656
    Hja, de már rég kijöttek a bizánc mod-ok. Meg azt hiszem az mm gold-ba is beletették.
  • Lysandus
    #1655
    Nem is tudom ki írta, hogy addig nem játszik az EU3-mal, amíg nem lesz Bizánc. Hát most megjön az is! :-)))
  • Solten
    #1654
    MM goldban ha perszonálúniót vezetsz, egy idő múlva "megöröklöd" a területeket. Pl. Dániával játszottam , megkaptam Norvégiát és Izlandot.
    Arra kell ügyelni hogy a kapcsolat végig 150 vagy fölötte legyen.

    Lengyelországot nem tudom hogy működik-e a gépnek összejött :)
  • Solten
    #1653
    Event csak a gépnek van, tehát ő összehozza a dolgot, neked el kell foglalni.

    "Nincs évszámhoz kötve?"

    Nincs.

    "ÉS csak a Spanyolországi területeket kell?"

    Nem ba+ albániát is...
  • Rolika16
    #1652
    Hát különös amikor francikkal voltam háboru nélkül megalakult. Teljesen mind1 mikor foglalom el aragóniát? Nincs évszámhoz kötve? ÉS csak a Spanyolországi területeket kell?
  • grendics
    #1651
    ha elfoglalod jön az event.
    egyébként teruleteket h lehet örökölni? pl mit kell csinálnom a dánokkal h norvégia teruletét békés uton megszerezzem vagy a lenygelekkel litvániáét stb.
    és milyen beállítás kell h legyen mármint uralkodoknál histroical stb.
  • Rolika16
    #1650
    El kell foglalni nemár , néhány kommentel elörébb azt írtad MM gold-ban event lesz . Nem kell elfoglalni . Na most akkor hogy ?
  • Solten
    #1649
    Foglald el Kasztíliával Aragóniát. Csak idő kérdése és létrejön.
  • Rolika16
    #1648
    Na vki lécci Kasztilíával vok kell hozzá az hogy aragóniával szöviben legyek? vagy vmi más?
  • Solten
    #1647
    ideák
  • Solten
    #1646
    A legalsó csúszkát told el teljesen balra (így nem növekszik az infláció):



    Különböző idák (pl. nemzeti bank) csökkentik az inflációt, és tolhatod majd jobbra a csúszkát, nő a bevétel, de nem nő az infláció. Valamint ha teljesen balra tolod, a fejlesztésre több lé jut, viszont kevesebb marad az államkasszában.
  • Solten
    #1645
    Baromságot írnak, 1 kieg. van, a napoleons ambition.
  • BlackShadow
    #1644
    na hát én sztem antitalent vagyok ehez a játékhoz.. ezzel az inflációval nemtudok mit kezdeni :D
    kezdtem egyet milánnal, már nyomom pár éve.. inflációm 3.5% (-1 es havi balansszal) nézem a többi országot .. mindenkinek _0_ .. na most ez mifranc? :D -2 alatt nem növekszik az infláció, de nekem az éves jövedelmem 23 így nem jön ki a -2 .. halp! ^^
  • Rolika16
    #1643
    Tudom hogy már kérdeztem ezt vagyis ilyesmit de . Hogy Spanyolország meglalakuljon kell az hogy aragóniával szövi-ben legyek? vagy esetleg más? MM gold-al nyomom...és NA


    Ja és most pont multizunk haveral egy kasztilíai-angol szöviben .
  • Rolika16
    #1642
    Fasza lesz:P
  • grendics
    #1641
    új kieg jön:
    http://www.pcdome.hu/hirek/14711/europa_universalis_ujabb_kiegeszito

    azt irja h eddig 2kieg van. de melyik a másik(napoleonon kivul?)
  • grendics
    #1640
    a történelem szerint 1525-ben de mm-ben kicsit késobb szoktam látni de akkoris csak core provinciák lesznek nem alakul át rögtön poroszországgá.
  • Rolika16
    #1639
    Jó de , ez kb mikor van?(év szerint) event mappában kerestem, de nem találom sajna.
  • Solten
    #1638
    Az MM gold modban gép egy eventel létrehozza.. Azt hiszem játékosként a Német lovagrenddel kell lenni és a protestáns reformáció elterjedésével átalakul Poroszországgá..
  • Rolika16
    #1637
    Poroszországot meg lehet valahogy alakítani ? És kivel? és kb mikor?
  • Solten
    #1636
    Próbáld újratelepíteni a játékot és ha a problem továbbra is fennáll, val.szeg akkor tényleg hardverhiba..
  • rpvf9891
    #1635
    letöröltem a cache fájlban levő cuccokat, de így is meghalt az egész...
    amúgy a guild kettővel is játszottam mostanában és az is elszállt, egyszer, vagy kétszer, de összességében rendesen működött.
    ha még esetleg valami tippje van valakinek, akkor szóljon.
    azért köszi.
  • rpvf9891
    #1634
    köszi, megnézem mégegyszer a dolgot, hátha...
  • BlackShadow
    #1633
    ha csak ennél a játéknál jelentkezik a dolog akkor nemtudom, esetlegesen lehet, h memória hiba. vid kártya gondnál nem fagy le csak egyből újranyomja a masinát.. szal marad a mem :) v az előző hozzászólás alapján a játékkal van a gond.
  • Solten
    #1632
    Próba: map könytár cache almappájában törölj ki minden fájlt.
  • rpvf9891
    #1631
    Sziasztok !

    Segítséget szeretnék kérni ! A problémám a következő:
    1. Elindítom a játékot, és a töltési fázis utolsó részénél kifagy az egész, a kurzor sem megy, megszűnik a hang és kész... újra kell indítani a gépet
    2. Elindítom a játékot, sikeresen betölt, de amikor országot akarok választani, akkor ugyanazt csinálja, mint az előbbi pontban.
    3. Elindul minden, játszom is vele rendesen, de amikor el akarom menteni, akkor fagy ki, vagy el tudom menteni, de amikor ki akarok lépni menübe, akkor száll el az egész.
    És a vége a dolognak mindig ugyanaz, méghozzá restart...

    Még annyit hozzáfűznék a dologhoz, hogy tavaly, kb ugyanilyenkor játszottam vele pár hónapig és nem volt semmi gond. Pár dolgot modoltam benne, de attól biztos nem szállhatott el.

    Azon gondolkodom, hogy ha megvenném eredetiben, akkor is ezt csinálná e... Mert hát ez nem az... (tudom, lehet ez a gond, de akkor miért működött negyed évig normálisan...)

    Feleslegesen pedig nem szórnék ki az ablakon 4k-t, hogy aztán a borítóját nézegethessem.

    Ha valaki tudna valami tippet, azt nagyon megköszönném !
  • BlackShadow
    #1630
    nem lehet az inflációt visszafogni? milyen játék ez? :D
  • Rolika16
    #1629
    Kell hozzá 1.3 patch és akkor settings fájl-t megnyitod játék könyvtárában,és language=l_swedish-re írod át . S lám csodát magyar lesz.


    1.3 hoz nem kell semmi crack
  • Rolika16
    #1628
    National Ideas És a ott Nemzeti Bank másról nem tok . Én kiszoktam kapcsolni anélkül is elég nehéz sztem .(szvsz)
  • koj
    #1627
    Sziasztok! Hol lehet letölteni a magyar nyelvű EU 3 at? Van olyan torrent oldal vagy valami amin fennt van a magyar? A sgeítséget előre isk köszönöm! A gépem elég hozzá? Inel 2 Duo 4,4 Ghz proceszor, 2 GB ram, Nvidia Gforce 8600 512 Mb rammal!
  • BlackShadow
    #1626
    annex problem megoldva :D
    most már csak az inflációval küszködök..
    levittem egészen -4.9 ducat / hó -ig a mutatót, de csak szimplán megfagy az infláció.. -2 nél még simán emelkedik :\ mikor csökken az a fránya szám? :)
  • Rolika16
    #1625
    Egyszer elfogja fogadni,próbálkoz,nekem volt,amikor csak 4-re fogadta el... 50%-60% esélyed rá unlikely-vel kb...tehát neked ennél több esélyed van rá...
  • BlackShadow
    #1624
    kösz :) már csak az annex kérdésem él :D
  • grendics
    #1623
    histroicalba játszva savoyai jeno azért nemrossz foleg ugy h megse halnak...
  • csaltam
    #1622
    Nem csak a katonák fejlésztese fontos... ha nincs nagyon jó generalod akkor cseszheted, 3 szor több katona 4 landel jobb és a törökök visszavertek :S

    am én mindet egyformány fejlesztem: minél többet fektetsz be annál gyorsabban fejlődsz, több pénzed lesz és erősebb leszel, persze közben építeni kell, és terület foglani... a háború jó pénzkereseti lehetőség :D

    jah infláció: -20% nál -20% építési, kolinizációs... költség
  • grendics
    #1621
    ausztriával sikerult elérni h 5tel jobb katonáim legyenek mint a második franciáknak(kb 1700ra) törökök leovtak maradva vagy 10el képzelheted hány katona kellett h kiuzzem oket magyarországrol