3131
  • Harly18
    #286
    Így néz ki a Golf terepjáró


    Volt már Marrakesh, volt már Bediun, de most úgy néz ki, hogy a VW Golf alapjaira épített mini Toureg mégiscsak Cross Golf néven látja majd meg a napvilágot. Az új modell bemutatása már annyira közel van, hogy a németek már leplezetlenül furikáznak az észak-európai közutakon az autóval. A képeket leszámítva azonban sok info nincs, és az is bizonytalan, hogy a Golf Country emlékét felidéző SUV jövőre kerül a márkakereskedésekbe. (Német források szerint a hivatalos bemutató november környékére várható.) Az autó állítólag mind a Passat, mind a Golf Plus modellekből egyaránt építkezik, és az összekeres változat mellett elsőkerekes kivitel is készül.
  • coolman210
    #285
    anno én egy volkswagenes honlap szerkesztője voltam de aztán megfertőzött a motorzás és a lap egyre inkább átment a babettába.azért a galéria és atipusleírások maradtak.WWW.666coolman.gportal.hu
  • danyr
    #284
    audi
  • Harly18
    #283
    Én még nem is hallottam erről, jobb is...én inkább maradnék a VW-nél
  • Loál János #282
    Ez a Phaeton jobb. :O)))
  • Harly18
    #281
  • Harly18
    #280
    Emlékszem egyszer azt olvastam, hogy a Phaeton egy jellegtelen autó...

    Pedig szerintem az A8 a jellegtelen, sőt nagyon furcsa, még az A6 is szebb nála
  • Harly18
    #279
    Nekem is nagyon tetszik a Phaeton (az A8 kicsit furcsa) ás vennék is ilyet, csak arra gondoltam, hogy a VW-nek még bizonyitania kell a luxus kategóriában is (a Touareg-gel már bizonyitottak)és az embereknek meg kell szokniuk azt, hogy van VW luxus kocsi is, amely ugyanúgy kiszolgálja a gazdagokat. Ki kell taposniuk az utat. Néhány lususmodell után igenis sikeresek lehetnek... Magyarországon pedig a jól bevált Bmw-ket és Merci-ket veszik a legtöbbet, sajna...és nem Phaetont
  • Taranov
    #278
    Én, ha német autót szeretnék a legmagasabb kategóriából, biztos, hogy a Phaetont venném. Az A8-nál pl. sokkal jobban tetszik. A Jaguar tényleg egy kicsit szebb, de nem hinném, hogy több 25-30 milliós Jaguar jár Magyarországon, mint Phaeton.
  • Harly18
    #277
    A Phaeton pedig nem volt rossz autó, mindenhol dicsérték, hogy nagyon jó, csakhát vw jel volt rajta. Aki megteheti, hogy ilyen luxus járgánya legyen, az azért mutatja a gazdagságát is, szóval egy bmw, jaguar, mercedes, vagy akármilyen csoda sokkal jobban megfelel nekik, hiszen ezek szimbólumok, a gazdagságé és a vw meg nem az...
  • Tomalak
    #276
    T1 es nagyon kiràly cucc egy olyat bàrmikor elfogadék :d
  • Taranov
    #275
    Attól félek, hogy az új Golf nem az eredeti Golf formát kapja majd, hanem még tovább kerekítik, és nem lesz sokkal szebb az eredetinél.
    A Sciroccóra nagyon kíváncsi leszek, a Phaetont sajnálom, de az A8-cal szemben le volt maradva.
  • Harly18
    #274
    A VW újragondolja a Phaetont
    A Volkswagen 2008-ig több új modellel jelentkezik: ráncfelvarrja a Golfot, előáll az új Beetle-lel, s utolsó lépésként crossoveresíti a Phaetont.
    Arról már korábban beszámoltunk, hogy a VW feltámasztaná a legendás sportkupét, a Sciroccót, de az új márkafőnök, Wolfgang Bernhard több egyéb változtatást is tervez 2008-ig. Tokióban bemutatkozik a Polo GTI-változata, de a VW kiállít egy "háromliteres" tanulmányt is: a Polo Ecóba 1,4 literes TDI-motor került, amely a módosított aerodinamikának (speciális kötények, legömbölyített élek, stb.) hála beéri 3,6 liter gázolajjal száz kilométerenként. Példakép az Astra Eco, a bevezetés tervezett időpontja 2006.
    A Polo jelenlegi formájában 2008-ig marad, akkor érkezik a változatlan alapra épített utód. Hogy a kétajtós Foxnak ne teremtsenek belső konkurenciát, az új Polo valószínűleg csak ötajtós változatban készül majd, de a tervek még módosulhatnak. 2006-ban offroadosított, első kerekes változatban mutatkozik be a Golf, a Polo és a Fox, utóbbit Brazíliában már árulják. A VW hibrid álmokat is szöveget, az első elektromos és benzinmotorral szerelt Jetta 2007-ben az Egyesült Államokban debütálhat.
    Murat Günak főtervező vezetésével a wolfsburgiak nagyban dolgoznak a retroautó Beetle utódján, amely 2007-ben kerülhet a kereskedésekbe. Készül majd nyitott változat is, az alap állítólag a Detroiti Autószalonon bemutatott Ragster tanulmány.
    Ugyanerre az esztendőre tervezi a VW a Golf ráncfelvarrását, az új dizájn a jelenlegi Jettát idézi majd: több króm, markánsabb hűtőrács, összekötve a belső tér finomításával és a futómű újrahangolásával.
    2007 végén újulhat meg az egyterű Sharan is, amely a jövőben nem a Forddal együttműködve, hanem a Passat alapjára épülne.
    2008 a piacilag félresikerült Phaeton éve lesz, a VW az utódot nem limuzinnak álmodta meg. Az Audi-technika marad, a motorokat hosszában építik majd be, de nem a hagyományos négyajtós konstrukcióba: az új Phaeton a crossover szegmenset veszi célba, formája egyértelműen a SUV-okra emlékeztet.



  • ozz
    #273
    koszi :-)))
  • Harly18
    #272
    Itt sok jó képet találsz!
  • Harly18
    #271


  • Harly18
    #270
    Erről sajna, csak ilyen méretű képeim vannak. De a Google-ban könnyen tudsz találni nagy méretű képeket!
  • zico87
    #269
    Csumi van itt valakinek Corradoja ? mert az a king a Volkswagenbe szerintem !!!
  • ozz
    #268
    errol az elsorol nincs nagyobb felbontasu keped ????
  • Harly18
    #267
  • Harly18
    #266
  • Harly18
    #265
  • Lteebee
    #264
    Aha.
  • Harly18
    #263
    Most itt nem csak a külsejére gondoltam, hanem arra, hogy a VW olyan kocsikat csinál általában, amik évek múlva sem megy ki a divatből és évek múlva is technikailag rendben lesz. Más gyártók kocsijai 4-5 év múlva mehetnének a roncstelepre, mert annyira tönkre mennek...
  • Lteebee
    #262
    Az én szememben ez mondjuk nem sokat számít.

    Tőlem 356-os Porschét is gyárthatnának.

    Twingo pl. 14-15 éva van és abban a méretben praktikusabbat még nemigen láttam.
  • Harly18
    #261
    Ki hinné erről a Golfról, hogy 1998-ban mutatkozott be( 8 éve!!!!)? Szerintem, ha most jelenne meg, akkor is formailag tök rendben lenne.
  • Harly18
    #260


  • Harly18
    #259
  • Harly18
    #258
    VW Golf Plus Goal
  • Harly18
    #257



  • Harly18
    #256



  • Harly18
    #255
    Látom kicsit lappang a topic, de rakok be néhány képet és lehet véleményezni:



  • Lteebee
    #254
    Hát elemenként a fényezés gondolom 20-30 ropi körül lehet.
    Ha lakatolni kell, akkor az is kb.
    Én ilyesmi számokból szoktam kiindulni.
  • Harly18
    #253
    Köszi ezt a velős hozzászólást, de még nem tartok ennyire itt, mivel még a zsozsó is hiányzik hozzá, csak gondoltam valaki tisztában van ezekkel és fel tudok majd készülni "lelkileg" és anyagilag is, mert hát nem lesz olyan "kicsi" kiadás ez.
    Amúgy egy 1970-es 1300-ás Bogarunk van 1.6-os mocival. Eddig, ha volt gond mindig Bogár szervizbe vittük Pestre. Szerintem nem kell majd annyira komoly felújitással számolnom, inkább esztétikailag kellene rendbehozni, de hát ezt én laikusként nem nagyon tudom megállapitani. Szóval még sok időm van mire eljutok odáig, hogy kihez is vigyem megcsináltatni....
  • Lteebee
    #252
    Jórészt igazad van, de ugyem mind hallottuk már a "ki volt az az állat?!" kezdetű mondatocskát autó-, villany-, vagy éppen számítógépszerelőtől.
  • cenobite
    #251
    Milyen évjáratú az autó? Milyen típus: 1300-as? Az ár attól is függ, hogy hol csináltatod. Motort és egyéb dolgokat (futómű, stb...) csak és kizárólag Bogárszerelőnél csináltasd meg, mert lehet hogy valamivel drágább, de legalább értenek hozzá. Nem tudom hol laksz, de ha megírod, utánanézek Neked. Az enyémnek most nyáron újítottuk fel az első futóművét, amit előzőleg valami "szaki" csinált - szóval nem Bogárszerelő -, és hát ne tudd meg milyen megoldások kerültek napvilágra. Szóval csakis Bogárszerelőhöz vidd!!! Sokat számít!
    A legjobb, ha az a szerelő ért a kasztnismunkához is, mert akkor ugye azt is meg lehet ott csinálni és talán sikerül egy jobb árat kikalkulálni.
    A belső kárpit/ülés és egyéb nyalánkságok, valamint a fényezés pedig már más kérdés. Itt szét kell nézni és a legszimpatikusabbat/legjobbat kiválasztani. Kérjél több árajánlatot, mert tízezreket takaríthatsz meg. Öcskös most húzta meg a kocsiját, kellett kasztni és fényezés. Kért ajánlatot több helyről és ahova végül vitte, ott megcsinálták neki 50valahány körül a javítást+fényezést. Másik helyen 80 körül akartak ugyanezért a melóért kérni.
    Én is oda fogom vinni ahova az öcskös. Azon kívül, hogy egyben van a kasztnis+fényező, és olcsó, van referencia is. Most csináltak egy kb. 40 éves Jaguárt angol megrendelésre, úgyhogy nem dolgozhatnak olyan rosszul...
  • cenobite
    #250
    Egyik barátom is így volt vele, aztán most szerinted milyen autója van? (Segítek: katica....., csere.....)
    Nemrég vette.
  • cenobite
    #249
    Egy Bogarasnak úgyis a Bogár a "LEGLEGLEG". Én is akarok a Bogi mellé egy másik autót majd, mert most télen pl. garázsban van és csak száraz időben használom. De a Bogár Örök, az mindig lesz. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne legyen.
  • Harly18
    #248
    De te nem vagy Bogaras és amúgy is relativ, hogy ki mit szeret és mit nem
  • Lteebee
    #247
    Vezettem úgy nyolc éve egy cimbim bogarát, nem élveztem.