3131
  • Tetsuo
    #3131
    A Volkswagen-sztori II.: Tőzsdei háború a Volkswagenért

    A Volkswagen-sztori III.: Az új front: a károsanyag-kibocsátás
  • Tetsuo
    #3130
    A Volkswagen-sztori: A KdF-Wagentől az injektoros dízelmotorokig - Mi a baj a Volkswagennel?
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.09.18. 01:18:08
  • Bercy #3129
    Gombcsuklo talan? Nezd meg, hogy a gumiharang milyen allapotban van. Ha esetleg elrepedt akkor bemegy a por es elkopik a gombcsuklo.
  • mima1017
    #3128


    Sziasztok,

    Van egy 2003/12 4-es 20. évfordulós GTI-m amivel a következő a probléma:
    menet közben egy búgó hang a bal első keréktől(?!). Kerékagy cserélve, kerékcsapágy cserélve. A hangot ha egyenesen áll a kormány hallani, ha balra tekerem erősödik, mihelyst jobbra fordítom bármennyit is a kormányt a búgó hang megszűnik. Van ötletetek hogy mi lehet? A hang kinyomott kuplunggal is illetve üresben is jelen van. Kb. 20km/h felett kezdődik a hang.

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Stockbauer33 #3127
  • Stockbauer33 #3126
    http://www.hwsw.hu/hirek/55996/garcia-volkswagen-biztonsag-kutatas-nxp-hitag2-taviranyito.html
  • Stockbauer33 #3125
    nagyon fanoknak
  • Stockbauer33 #3124
  • Stockbauer33 #3123
  • wander01
    #3122
    2005 után tökmindegy, pd mindegyik. adagolós a tuti de az 2000 környékén volt kb. régebbi de olcsobb és megbizhato. bár már a pd-t is gombokért javitják mindenhol, szóval igazából tökmindegy...
  • tiborpapp
    #3121
    Sziasztok, segitseget kernek, en szeretnek venni egy dobozos 1.9 volkswagen caddyt, 2005-os evjarattol fiatalabbat, de nem tudom, hogy melyik evjarat legyen. Melyik evjarat a legjobb, vagy van-e kulonbseg motorilag koztuk, ha tudtok segiteni megkoszonom
  • Stockbauer33 #3120
    http://www.motorvision.de/videos/golf-r-400-vw-prasentation-468463.html
  • Pulpapapa
    #3119
    Üdv mindenkinek!
    Tessék parancsolni csatlakozni a csoporthoz, hogy mégtovább épüljön a magyarországi VW-sek köre.

    https://www.facebook.com/groups/235567746633144/
  • Misuka963
    #3118
    "Amikor pedig láttam, hogy az alregeddel kommentelgetsz saját magadra, Misuka, hirtelen rájöttem a szomorú igazságra: tényleg egy ostoba kis trollkodó csíra vagy, úgyhogy húzzál vissza a supermáriódhoz, meg a gumiszobába. Ne itt szítsd a feszkót. :)"

    Bocsáss meg de ez nekem szól-e ?
  • wander01
    #3117
    Korn, ha nem menne egy henger azt szerintem észrevennéd. Kb a motor mintha ki akarna esni a motortérből olyankor, rázkódik, nincs egyenjárás, azt észreveszed. Ha nem volt ilyen, én a helyedben a pillangószelepnek adnék egy kis pucolást meg wd40-et :) előfordul hogy fennakad az alapjárat, esetleg magasabban ingadozik? indulás után hidegen azért nem csinálja annyira, mert az automata szivato rajtavan, alapbol magasabban pörög.
  • wander01
    #3116
    Elöször azt hittem, hogy csak trollkodsz.
    Aztán rájöttem h egy phaeton igen annyiba kerül, lehet mégsem hülyéskedsz.

    Ezután végigolvastam amit írtál: Fikázol egy autót, amit a saját balfaszságod miatt "elvileg" összetörsz és csodálkozol utána hogy miután összetákolták , nyekereg. Ebből nekem az jön le, hogy full nem értesz az egész autóstémához, pláne nem vagy vw-s. Akkor pedig nem veszel vw-t 25 misiért, hagyjálmár kisgyerek a hülyeségeddel. Ráadásul aki megengedhet magának 25 misiért egy autót, az nem ír így, ahogy te. Mint egy kis takonyláda.

    Amikor pedig láttam, hogy az alregeddel kommentelgetsz saját magadra, Misuka, hirtelen rájöttem a szomorú igazságra: tényleg egy ostoba kis trollkodó csíra vagy, úgyhogy húzzál vissza a supermáriódhoz, meg a gumiszobába. Ne itt szítsd a feszkót. :)



  • sovatalevi
    #3115
    Énis téged :)
  • mehetel10b
    #3114
    vw=

    gagyi autó
  • mehetel10b
    #3113
    már miért lennék beteg?

    csak személyeskedésre futja?sajnállak...
  • sovatalevi
    #3112
    Arra mentek a többiek is :) :-j beteg vagy :D
  • Misuka963
    #3111
    Pedig egy időben a Phaetonokat dícsérték,utána már kevesebb fogyott belőlük,ezért is nem akar következő generációt a VW.Inkább a golfot a Passatot,Polot frissítik.
  • mehetel10b
    #3110
    hát én is bemutatnám a kicsikémet:
    2009-ben vettem ,0 km-esen,25 millióért. Nézegettem az s-es mercit is ,az 35-ért lett volna, mondom a 10 misit amit spórolok inkább elnyaralom,jó lesz ez is,nem kell a Merci.

    Bár ne tettem volna.Jöttek szépen a hibák elő. Vasárnap hajnalban mentem haza egy buliból,2 napos volt. Mentem vagy kiló 60-al ,erre kiszaladt egy vaddisznócsorda pont elém,én fékeztem ,durr bele a fába. 5 misi volt a javítás, de nem pénz gondoltam,ennyit megért egy jó buli.De nem tudták megcsinálni pedig stuttgartba is kivittem a vw szervizbe ott se dudtak mit kezdeni vele!!!4

    Ez elég gáz egy 25 misis kocsitól.Amúgy futómű problémái voltak nyikorog állandóan!

    pár kép erről a gatyi ócskavasról,nem baj,elég öregecske,5 évesen megérett a cserére.
    Amúgy megy jól,nemhiába 4172cm3,334 ló, a fogyasztást sose néztem, mindíg teletankoltam amikor negyedig volt a tank oszt jó.
    Szóval nálam a vw



  • FRe4k
    #3109
    Üdv!
    Érdekelne, hogy mitől ingadozhat az alapjáratom? Régebben indításnál felugrott akár 1500-ig is . Elvittem szerelőhöz, elvileg beállította , de most nem felmegy, hanem leesik az alapjárat.Hideg motornál kevésbé csinálja , de amint ráteszem a fűtést, vagy a világítást , egyből megugrik. Egy ismerősöm szerint nem megy az egyik hengerem, és azt tanácsolta hogy cseréljük ki a gyertyákat. 96-os golf 1.6 AEE motorkódos.
  • sovatalevi
    #3108
    A barátnőőm is ezt hajtogassa :D
  • Pipör
    #3107
    sztem felesleges felfogatni, dobd ki ;)
  • sovatalevi
    #3106
    Hellóbelló.

    wander01: nagyon szép kocsi,grat.

    Kérdésem az lenne : Mivel tudnám felfogatni rendesen ezeket a ledeket?
    A képen még fent vannak,de sofőr felőli résznél már le esett.
  • Bercy #3105
    Ez meg mindig egy nagyon szep kocsi, gratulalok hozza!
  • wander01
    #3104
    atyaég. szinte pont 5 éve irtam hogy megyek átvenni az autómat egerbe :) ebbe a topicba 2009. máj. 26. 13:25 | #2761

    5 ÉÉÉV!!!
    hihetetlen. És azóta megvan, hibátlan, csak a km már 146 ezer, 23 ezer helyett.

    hibalista: jobbelső tompitott xenon és bal első helyzetjelző egyszer kiégett.
    elhasználtam rengeteg olajat, a második általam beruházott nyárigumi szettet koptatom, és a második télit (most vettem ősszel, előtte még a 4-es golfról voltak rajta a télik :) ) azóta befigyelt egy felnipolirozás még és két hátsó teleszkóp volt cserélve. meg minden ami folyik illetve fogy.

    Fenntartás: sima 4-es golfhoz képest kb +30% plusz a többletfogyasztás (10-11 liter).

    és egy frissebb kép mert amiket régen linkeltem már nem müködnek :D

  • wander01
    #3103
    hali! én az EGR szelepre tippelnék, de nem vagyok szerelő. viszont ott szokottt lenni, és az audiban is igy néz ki kb. kipufogogáz visszavezetés, a környezetvédelmi szirszarokhoz kell. nálam régen a golfban beragadt és bejelzett a computer. kis kalapáccsal kétszer odabaszarintva megoldottam a problémát, utána évekig hibamentes volt, majd eladtam :)
  • kirol
    #3102
    Ez szerintetek mi?




    Kattogó hangot ad ki. Nem tudom miért.
  • Pipör
    #3101
    Hellotok! második autónak kinéztem a Golf IV.-es típust, kérdésem valaki letudná írni, hogy Comfortline trendline highlineba milyen felszereltségek tartoznak bele? neten nem találom másik meg ez a 3 motor között vacilálok:
    1.9 tdi 90LE, 1.9TDi 110 LE , 1.9 TDI 4 motion szerintetek ?
  • milk4
    #3100
    Google-be beírni nem könnyebb?
    1.6(3 fajta 1.6-os motor van): 6,2L/100(vegyes)
    1.9: 4,9L/100(vegyes)
  • tiborpapp
    #3099
    Fogyasztasra melyik a jobb?
    Golf 4 1.6 benzin vagy 1.9 tdi
    (rovid tavokra, napi tobbszori 2-3 km, eves 8000 km)
    Koszi
  • veteranjames
    #3098
    Szia, miben segíthetek?
  • veteranjames
    #3097
  • veteranjames
    #3096
    Üdv!
    Vw tuning cuccok vannak elfekvőben,ha érdekel valakit.

    Ha nem akkor ne is kattints rá.

    Szép estét mindenkinek.



    Diesel teljesítmény növelés, www.ricker.hu


  • sovatalevi
    #3095
    Nem tudom,hogy mit csinalt vele :) Annyit tudok,hogy jobbfele elol volt utve.Aztan azutan lehet sportfelfuggesztest rakott?
  • wander01
    #3094
    nekem az első lökös alja gyanus. a küszöb mintha nem lenne olyan mélyen. nem volt az rácsingosabbra cserélve?
  • sovatalevi
    #3093
    Igen,egy autoszerelo volt a tulaj.
  • milk4
    #3092
    Használtan vetted? Ennek szerintem vágva van a rugója.