6060
  • péistike
    #5817
    Sziasztok! Tudna valaki segíteni hogy miért lett ilyen a lökhárító? Első modellem nem kell megszólni!
  • norbee46
    #5816
    Szia Laci!
    Hát ez tényleg zavaros egy kicsit.Azt mire érted hogy hány szegmensből álljon alapkör vagy a furatok? A többit azt nagy vonalakba sejtem.
    Tudsz-e zmod 3-ról vmit hogy mennyibe kerül?
  • LezFiddler
    #5815
    Norbi!
    A kiosztás kör vagy ív mentén működik de kicsit görcsölni kell vele.
    Vegyük alapnak a teljes kört, a 360°-ot. El kell dönteni, hogy hány furatot szeretnél bele. Ezután ki kell okumlálni, hogy mennyi szegmensből álljon és ezekbe a részekbe vagy cikkelyekbe kell beleszerkeszteni a furatokat.
    Ha egy körcikkelyt megszerkesztesz a kellő furatmennyiséggel, már csak copy-zni kell forgatással.
  • norbee46
    #5814
    Szia!
    Igen jól látod a dolgot spline-al megrajzoltam és utána forgattam.
    Na a tükrözéssel már jó! Köszi a segítséget!
    A kiosztással mi a helyzet az sem lehetséges?
  • LezFiddler
    #5813
    Szia!
    Tehát: a Spline-al létrehoztál egy "vonalat" és arra a mintára forgattad rá a felületet? Ha igen, és így áll fenn a gond, egyszerűen csak töröld a felületet ( pontosabban most már a modellt, és a Spline-al létrehozott vonalat, ívet tükrözd saját tengelye mentén. Ha így forgatod rá a felületet, jó lesz.
    Úgy tudom, hogy közös metszetet Zmodeler-el közvetlenül kivonni nem lehet, ( én még nem találkoztam ilyen lehetőséggel ) ezért a modelleket már eleve úgy kell szerkeszteni, hogy majdan a metszetük kivonható-, törölhető legyen.
  • norbee46
    #5812
    Szia Laci!
    Forgatással hoztam létre és minden felületet a "héjszerkezet" belső felére hozott létre.
    Viszont szeretnék még kérdezni tőled olyat hogy melyik paranccsal lehet kivonni pl:két egymásba helyezett objektum közös metszetét. Nem tudom érthetően írtam-e? :) A másik kérdésem pedig hogy egy kör mentén szeretnék furatokat elhelyezni x mennyiségben, van ilyen parancs hogy kiosztás vagy vmi hasonló?

    Köszönöm előre is a segítséged!
    Üdv. Norbi
  • LezFiddler
    #5811
    Szia Norbi!
    Nem nagyon értem a problémát. Ezt extrudáltad? Mert akkor előfordulhat, hogy az ellenkező irányba húztad ki a modellt.
  • norbee46
    #5810
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni hogy hol tudom beállítani azt hogy ha létre hozok egy objektumot (nem alap testek-re gondolok itt pl:henger ) akkor ne az objektum belső felére hozza létre a felületet hanem a külsejére. Hozok egy képet egy tapadókorongról mondjuk ez már jó mert minden felületet meg flip-tem.

  • norbee46
    #5809
    na hát elég érdekes ez a zmodi!
    Most megjeleníti de csak egy kék kockát látok.
  • norbee46
    #5808
    Szia!
    nincs lezárva mert a kamiont megnyitja! #5780
  • imihaver
    #5807
    Szerintem ez a pmg le van zárva azért nem tudod rendesen beimportálni!
  • norbee46
    #5806
    Mondjuk azt még csak valahogy értem hogy a kamionon csak egy dummy van a helyén, de hogy a pmg-je importálása után sem látom az alkatrészt azt már nem.
    Hát az upgrade mappában lévő oldalszoknya importból ez lett. És out of memory-t dob.
    Íme a kép


  • norbee46
    #5805
    Üdv!

    Azokat az alkatrészeket hogy tudom megnyitni amik az upgrade mappán belül vannak?
  • norbee46
    #5804
    Azért kössz a segítséget srácok!
    Majd még agyalok hogy hol rontottam el!
  • norbee46
    #5803
    Hát sajna így is csak pmg pmd mat file-ok jöttek létre.
  • dgufoplast
    #5802
    Ja értem én úgy szoktam hogy végig meg adom azt a utat ahol van a pmg fálj te esetedbe még ott lent lehetne tovább adni az elérési utat hátha jó lesz ha utána se akkor nem tudom mi van vele szóval úgy a hogy fent van recent foders-nél :)
  • norbee46
    #5801
  • dgufoplast
    #5800
    A metrial-nak nem fontos meg adni az elérési út vonalat de viszont ott a modell elérési úttal nem jó valami ha mp3 mercedes helyén van az mp4-es :) így kéne ki nézni e az elérési útnak /vehicle/truck/mercedes_actros_2009 ez a mp3 mercedes-é de nekem akkor nem jöttek létre tobj fájlok ha nem voltak jók a textúrák meg a modell elérési útja
  • norbee46
    #5799
    #5797
    Elérési útnak a vehicle\truck\mercedes\ van megadva az eredeti autónál is itt van.
  • szabii98
    #5798
    nem lehet hogy nem így exportálsz? ha véletlen a vehicle vagy a truck kimarad már rossz lesz
  • norbee46
    #5797
    De mi a hiba textek-el?
    Mondjuk most néztem hogy material editorban nem csak simán pl: color.dds
    hanem mappa struktura szerüen:\vehicle\truck stb ez a baj?
    Elérési útnak a vehicle\truck\mercedes\ van megadva az eredeti autónál is itt van.
  • dgufoplast
    #5796
    Tobj a textúra véget nem jön létre vagy a modell elérési útja nem jó van meg adva pmc azt meg ne keres mert nekem se jön létre az ets 2-nél de azt nem tudom hogy miért
    De van pár ki adott modell aminek nincs pmc fálja azt még nem fedeztem fel ets 2-nél hogy lehet létre hozni vagy meg csinálni hogy jó legyen
    De lehet hogy a shadowonly veszi figyelem be ütközésnél mert ets vagy gts azt tudom hogy kell a collision és akkor jó az ütközés :)
  • norbee46
    #5795
    Szia!
    Ha neked csak a pmg-t exportálja ki és 0 bájtos akkor rossz néven vagy rossz helyre exportáltál.

    Nekem csak pmc és tobj file-ok hiányoznak.

    Aki tud az kérem segítsen. (zmod 2.2.5 és ets2-be szeretném betenni).

    Köszi előre is!
  • szabii98
    #5794
    rossz export. figyelmesen nezz at mindent, eleresi utvonal stb. nekem az szokott lenni, h kiment mindent, de a pmgre 0 bajtot ir
  • norbee46
    #5793
    Srácok gondban vagyok!
    mat pmg pmd file-ok megvannak de tobj és pmc nincs.
    Mi a gáz?
  • szabii98
    #5792
    okés :)
  • dgufoplast
    #5791
    Ő nem van glass az általába ets vagy gts-hez szokták használni meg van a glass_ex az meg ets 2 használja :) de minden hová ami külső test és átlátszó lesz vagy is üveg oda mehet a grass_ex :)
  • szabii98
    #5790
    Ja értem, akkor a Glass=üveg, Glass_ex pedig a lámpára meg ilyenekre, ugye??:)
  • norbee46
    #5789
    Igen.
  • dgufoplast
    #5788
    Érdekes dolog ha úgy csináltad mint a kamionnál akkor be kéne töltenie neki a textúrákat hibát ír ki rá lent hogy nem találja a matokat ?
  • norbee46
    #5787
    Az alap játékban szereplő vontatók-hoz miért nem tölti be a texturákat?
    Hiába nevezem át a pmg-t, pmd.
  • dgufoplast
    #5786
    Jó úgy de viszont akkor azok lilák vagy rózsa színűek lesznek vagy milyen az azért nem jó :) a grass textúra az meg üvegé :) az kell arra hogy át lehessen látni rajta :)
  • szabii98
    #5785
    elvileg én csak azt akarom használni, amit feltextúráztam, a többit meg úgysem cseréli le szóval elég nem?
    és a sima glass textúra mire jó?:S :D
  • szabii98
    #5784
    egy kérdés: ugye én az alap mercit csinálom, de én csak a 4x2 alvázas a kabint texturáztam fel, a többit is kell?:D
  • dgufoplast
    #5783
    Akkor metrial editor új metrial és itt meg találod a glass textúrát és ez a neve glass_ex.dds /vehicle/truck/share/glass_ex(glass) elérési utat nem fontos adni a metrialnak mert az a matba be lehet írni csak a trucknál minden út jó legyen meg adva hogy majd a tobj-ok is jók legyenek :)
  • norbee46
    #5782
    Hát ez az hogy nincs glass textúra, és mivel import után összekeverte a text-eket nem tudom hogy melyik kell rá. Olyan van hogy badges az is fekete. De ha adok neki átlátszóságot akkor nem a fülke belsejét látom hanem a zmod ablak hátterét. Tehát vmi nem kóser.
  • dgufoplast
    #5781
    Miért mi van vele kell rá a grass textúra ami fekete és kész vagy más van vele ?
  • norbee46
    #5780
    Már így állok, de a lámpabúrát és a szélvédőt és oldal ablakokat nem értem.

  • norbee46
    #5779
    Szia!
    Az scs-ből kicsomiztam a vehicle mappát abba átkonvertáltam a pmg-t.
    Importnál pmg és alul a base.scs-nél már csak azt a mappát adtam meg ahol vehicle található. (tehát vehicle-t már nem kell megnyitni pl: C:\asztal\mp4\ )

    Egyébként csalódtam ebbe az mp4 modelbe mert egy pár alkatrész nem is alkatrész csak skin. (csak megjegyeztem!) Meg nem értem hogy miért van két szélvédő, az egyik csak maga a szélvédő a másik alkatrész szélvédő+oldal ablakok.
  • dgufoplast
    #5778
    Nekem nem működik az mp4 merci sajna :)
    Mit adtál meg neki mikor be importáltad ? melyik mappát azt amit ki csomagoltál vagy ets 2-ét ? de ahogy nézem annyira nem vészes a dolog :)