6060
  • LezFiddler
    #5858
    Egészségedre!
    Nem is igazán a köszönetnyilvánításon van a hangsúly, inkább azon, hogy minél előbb reagálj.
    Ha nem reagálsz a kérdésedre adott válaszra, a segítségnyújtó azt érezheti, hogy feleslegesen törte magát és előbb-utóbb ebbe bele lehet unni.
    Ha sikerült megoldani a problémát, akkor nyugodtan le lehet írni, hogy mi volt az, ( akármilyen piti dolog ) más is tanuljon belőle.
  • Wabidriver
    #5857
    Privátban már megköszöntem a segítséget.Itt azért nem tudtam mert nem nagyon voltam gépközelben.De ezáltal szeretném megköszönni a segítséget az import-hpz is és az export-hoz is.
    A probléma az volt h nem jól adtam meg importnál az útvonalat.
    Mégegyszer elnézést kérek mindenkitöl hogy itt nem köszöntem meg.
  • imihaver
    #5856
    Ez számomra is rejtély!
  • LezFiddler
    #5855
    Értem.
    Kicsit forrófejűek a srácok.
    Mentségére legyen mondva, hogy privátban lezsíroztuk a dolgot.
    ( bár azt sohasem fogom megérteni, hogy ha segítséggel sikerül megoldani a problémát, akkor mi a f..ért nem lehet közölni nyilvánosan, hogy valójában mi volt a gond. )
  • Blum
    #5854
    Kollega egy kicsit elragadtatta magat koszonetnyilvanitaskor,mar ami a szmajlikat illeti :)
  • LezFiddler
    #5853
    Basszus! Lemaradtam valamiről?
  • Blum
    #5852
    Na,akkor ezt a koszonetnyilvanitast megprobalod megegyszer ...
  • LezFiddler
    #5850
    Megpróbálom képpel illusztrálni mert úgy érzem, valami nem világos.

    Ha a"base.scs" résznél nem-, vagy hibásan mutattad meg a "vehicle" mappa elérési útját akkor is látja a program az autót ( megnyitja ), viszont nem lesznek textúrák, nem lesz "collision", tehát csak egy egyszínű szürke autód lesz amit később nehezebb lesz exportálásra előkészíteni!



    Én az ETS base. fájlját a D meghajtóra csomagoltam ki egy ETSbase nevű mappába. Ezt lehet látni a képen. Ha figyelmesen átolvasod a banner-ben lévő Helyes importálás című irományt, nem lehet probléma.
  • LezFiddler
    #5849
    Szia!
    Itt válaszolok, nem privátban.
    Ezt olvasd át figyelmesen mert nem jól importálsz!
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1130100675&no=181
  • Wabidriver
    #5848
    Sziastok elröl a problémárrol lenne szó:

    Berakok minden fájlt és mégis csak a legelsőt nyitja meg ez szerintetek miért lehet mert én már megnéztem kb 25 vidit és ugyanennyi oldalt meg fórumot de nem jöttem rá
    Előre is köszi a segitségeteket
  • Wabidriver
    #5847
    Sziasztok
    Kaptam youtube-on egy elég jó videót ami szerint dolgoztam én is pont úgy csináltam én is csak annyi külömbséggel hogy a videon mikor berakja az ilyen fájlokat mint például bodypaint,glass stb neki a fájlok neve igy van
    :/vehicle/truck... mig nálam mindegyiknek new material a neve és igy csak a bodz paint jelenik meg nálam.Szerintetek ez e a probléma forrása és ha nem akkor ez mitöl lehet előre is köszi a segitséget
    Itt a link a videohoz:
  • Gis80s
    #5846
    Szia!

    Én az alábbi videó alapján sikerrel jártam....hátha Neked is segít.
    VIDEÓ LINK
  • vajo
    #5845
    Hali
    Nem tudjátok, hogyan lehet Zmod3-ban megoldani azt, hogy a materialt beállítani az ETS2-höz. Mert én már minden próbáltam de semmi. A lényeg, hogy a bal oldali az alap, sima amit létrehozol új ként.




    A jobb oldali pedig az alap ets2-es amit a modell tartalmaz. Csak mert így mindig meg kell nyitni egy modelt ha kell a mat. Ha tudtok help-et köszi. :D
  • dgufoplast
    #5844
    Üdv!
    Azt hol lehet meg változtatni hogy a z3d fáj el érési útja jó legyen mert nekem az asztalon volt ki téve mindig hogy kéznél legyen és most dokumentumokban van be rakva az a mappa amibe benne vannak a z3d fájlok és most textúra nélkül nyissa ki de ha meg asztalra rakom akkor meg jó erre van meg oldás mert ha asztalon sokáig van akkor 2 hónap után a gép be mondja az unalmast eddig több szőr is elő fordult sajnos mert ha túl sok minden van az asztalon akkor le fogja a gépet egy idő után vagy ez mástól van ????
  • TopGun
    #5843
    Sziasztok! Valaki segitene nekem pot-ot konvertalni ETS-bol ETS2-be?
  • Blum
    #5842
    Udv!

    Megvan!
  • imihaver
    #5841
    Szevasztok!

    Többen kérdezték már tőlem ezért csináltam egy kis segítséget hozzá!

    3 tengelyes kamion kerékdummy nevei top nézetben :)



    Kedves HG szerintem mehet a bannera!
  • xmute
    #5840
    Köszi a választ,

    közbe megtaláltam én is az 1.-t, vagyis akkor maradnak ezek.

    Egy másik kérdésem is lenne, hogy, hogy lehet egy mesh lapnak mindkét oldalát letexturázni?! Jelenleg azt a módszert ismerem, hogy le kell duplikálni a mesh-t és az egyiknek a normals-t meg kell flippelni (jó magyarsággal) :)
    De így duplázódik a polygonszám! :(

    Valami más módszer?!
  • RENCES
    #5839


  • danyr
    #5838
    Két módszer adott:
    1,Display-Local Axes-Center to Object
    2,(manuális)Modify-Move-Move melett kis négyzet-Move Pivot only.
    ;)
  • Blum
    #5837
  • LezFiddler
    #5836
    Ez is majd egyszer kész lesz.
  • LezFiddler
    #5835
    Szia!

    Egy ideje nyüstöljük egymást a programmal de még nekem sem sikerült rájönnöm, hogy hogyan kell a pivot-t nem manuálisan középre igazítani.
  • Dadam89
    #5834
    Sziasztok 1 olyan kérdésem lenne hogy van 2 féle interiorom az eggyikben neműködik a gps nemzavarbe más mod megnéztem a másikban viszont igen.
    A kérdés hogy hogyan tudnám párosítani a dolgot hogy a jóól működő gps t átrakjam a másik interiorba?
    Válaszokat előreis köszönöm.
  • xmute
    #5833
    Sziasztok,

    a következő a problémám:

    Van egy 2 objektumból már össze Attach-elt objektumom, aminek a pivot point-ja jelenleg a bal oldalinál van (kép róla itt)

    Hogy lehet NEM manuálisan beigazítani a pivot pointot tengelyesen középre, ill. magát az objektumot is tengelyesen középre beugasztani?!
    Valahogy így!

    Valaki leírná pontokba szedve a megoldást?!
    Köszi!
  • dgufoplast
    #5832
    Üdv!
    És csak simán be raktad a másik helyére és ennyi nem is nevezted át a dolgokat meg amit kell ? hozzá ?
    Előtte jobb lett volna biztonsági mentést készíteni én mindenről szoktam :)
  • LezFiddler
    #5831
    Szia!
    Itt a többségünk szinte kizárólag csak ETS/GTS-el foglalkozik, így nem biztos, hogy kapsz a kérdésedre érdemi választ.
  • Locominator
    #5830
    Sziasztok. Letöltöttem egy Pannonia(3d-s modell) motort és a zmodeler 2-ben le festettem és .WFT-be el mentettem majd az NRG900 helyére be raktam a SparkIV-ben. Az összes jármű eltűnt a játékból. Valaki tudna segíteni hogy mi a baj vagy mit kellett volna csinálnom?
    Előre is kösz: NFSLORAND
  • Roonika
    #5829
    Sziasztok..egy ilyen -re keresek zmodeleres cuccokat..! Előre is köszönöm..!
  • péistike
    #5828
    Miért? :O Mi a baj? Elrontottam valami? :S
  • LezFiddler
    #5827
    Én kérek elnézést, amiért segíteni próbáltam.
  • péistike
    #5826
    Hali. Újabb próbálkozás.. Immár egy napelemzőre akartam rakni lámpát és kipróbáltam.. ismét kudarc..:( az általam modellezet rész megint olyan sötétebb..:(
    Kép:
  • LezFiddler
    #5825
    Szia!
    Kezd úgy a dolgot, hogy megpróbálod rendesen importálni, mert így igen csak foghíjas a szerkezet!
    Mutass képet Zmodelerben csak külön a lökhárító tulajdonságairól.
  • péistike
    #5824
    Imihaver: Megpróbáltam úgy ahogy mondtad.. Sajnos ugyanaz..:/
  • péistike
    #5823
    még nem próbáltam nem volt rá időm.. de ma szerintem megnézem..:)
  • imihaver
    #5822
    Tapasztalat?
  • péistike
    #5821
    most erre volt lehetőségem mert nem akartam az egészet újrabirizgálni.. de majd holnap kipróbálom úgy is..:)
  • imihaver
    #5820
    Default materialra sosem teszünk textúrát! Hozz létre egy "new material-t" és arra tedd a dds-ed!
  • péistike
    #5819
    Zmodeler 2.2.2
  • imihaver
    #5818
    Mutass már egy képet a material editorrol illetve hanyas zmodelerrel dolgozol?