6060
  • norbee46
    #5777
    Jól össze keveredtek a textúrák import után.

  • norbee46
    #5776

    Szia Laci!
    Tényleg sok tuning lehetőség van ets 2-be, de a belteret elhanyagolták szerintem ezen a téren.
  • dgufoplast
    #5775
    :D Jó dolog az am szivatosat jáccik veled a program remélem nem érted félre amit írtam :D
    Nekem akkor csinált azt a zmod 3 mikor nem volt be aktiválva :) de nem is bírtam mert mire össze jött volna le járt a linces sajnos azért maradtam a 2.2.4 zmodnál :)
  • szabii98
    #5774
    .pmg-t egyszerűen nem nyit meg. igaz hogy már megvan .z3dben is, de na
  • dgufoplast
    #5773
    Bocs nem szóltam :D de viszont az érdekes dolog egy kicsit :D
  • dgufoplast
    #5772
    Neked be van aktiválva trial linces-el ? mert lehet azért nem nyitja meg mert nincs :)
    #5770:
    Ebbe van igazság de ha időt szánsz rá akkor gyorsan meg lehet azt is tanulni és nem sokkba tér el a konvertálási folyamat az ETS vagy GTS :) és zmodeler 2.2.4-el is jól lehet konvertálni :) meg a 2.2.6-al is csak egy baj van 2.2.6-hogy mindent egybe vonva inportál be sajnos meg exportálásnál is fedeztem fel vele pár hibát modellbe de nem akkor egész regényt le írni szóval stb............
  • szabii98
    #5771
    csak az a gáz hogy nekem a zmod3 full nem nyitja meg :D
  • LezFiddler
    #5770
    Sziasztok!
    Én pontosan ezek miatt a görcsölések miatt nem foglalkozom a ETS2 mod-olásával. Zmodeler3 fórumon írva is vagyon, hogy az ETS2-t csak azzal lehet normálisan importálni, exportálni. Ez így is van, gyakorlatoztam én is a próbaverzióval, azzal tényleg egyszerűnek mondható. ( Ez most kikívánkozott belőlem, nem tudom, hogy érdemes-e foglalkozni vele 2-es Zmodeler-el + az ETS2-ben annyi tupírozási lehetőség van, hogy az embernek nincs is igazán kedve mod-olni. )
  • norbee46
    #5769
    Szia!
    Annyira én sem értek hozzá! Ez az ets 2 meg még bonyolultabb szerintem.
    Én annyit szeretnék majd csinálni hogy a névtáblák ugyan úgy meglegyenek mint eredeti vontatóknál, meg függönyt raknék bele de nem tudom fog-e menni. Jól megbonyolították a könyvtár szerkezetet. Nem írom le a könyvtár szerkezetet mert sok mappa sok file van, azt tanácsolom hogy csomagold ki a base.scs-t az asztalra egy mappába és ott megtudod nézni hogy milyen az eredeti és összehasonlítod a tiéddel.
    Nekem 8 dds file-om van 17 mat file és 8 tobj file.
    De egész pontosan mit szeretnél?
  • szabii98
    #5768
    csak kamiont szerkesztettél? mit szerkesztettél rajta? eltudod mondani hogy milyen a .scs fájlod felépítése? mert még nemigazán értem a dolgot.
    A videóban alapból 2 féle shadow van, 3 vagy 4 féle color meg minden, nekem 10 mattom volt de csak 1 body....az gáz, ha 4 mattot használtam(shadow, 1 shadow file, glass az ablak, de lehet a lámpákra is azt kellett volna :S xD, chrome az emblémára és a sima color a többi dologra). Ez már alapból rossz? Valamint a mattnál a texture [0]-t(asszem) hagytam simán 'xy.tobj'-ként, mert Deniel Volvojánál is így volt, a videóban viszont texture [0]:'vehicle/truck/mercedes_actros_2009/xy.tobj' volt :D vélemények, ezeket jól csináltam?
  • dgufoplast
    #5767
    Igen :)
  • norbee46
    #5766
    Majd ha eljön az ideje megkereshetlek interior ügyben?
    Függönyt szeretnék majd bele tenni.
    Köszi előre is mindent!

    Üdv. Norbi.
  • dgufoplast
    #5765
    Igen azt is :) van is olyan amit ki cseréltem :)
  • norbee46
    #5764
    aha akkor nincs gáz.
    Interior szerkesztést is érted?
  • dgufoplast
    #5763
    Nincs mit szívesen :)
    Ha lent re gondolsz oda ki is fogja nekem is irkál hogy ezt a textúrát nem nyissa meg sorba a többi hibát meg stb.....
  • norbee46
    #5762
    Köszi a segítséget!
    Mondjuk még mindig kiírja üzibe hogy:ZModeler is ready.
    Can't open file for read:

  • dgufoplast
    #5761
    Na őrülök hogy sikerült :)
    Azt szerintem hagyd meg nekem is meg van :)
  • norbee46
    #5760
    Na végre látom text-et is nem csak az autót.
    Ott szúrtam el hogy pmg konvertnél nem ugyan abba a mappába mentettem.
    Mentésnél alapból truck1 néven mentettem így most 2 pmg-m van az a kérdésem hogy az "eredetit" törölhetem-e?
  • dgufoplast
    #5759
    Én meg fogtam ki másoltam a base.scs fájt az asztalra és ki csomagoltam és mindent ott hagytam benne meg a def.scs fájt is és a mappának ets 2 nevet adtam neki és onnan nyitottam ki a truck.pmg :) probáld meg így hátha jó lesz és akkor csinálom meg azt a dolgot hogy meg adom az elérési utakat mikor exportálok mert annak kell
    Én nem használom azt a verziót de meg van nekem is :) de jobban 2.2.4 est használom :)
  • norbee46
    #5758
    Mondjuk én 2.2.5-öt használok de gondolom hogy nem ez a gond.
    1. kimásoltam a vehicle mappát.
    2. ets edit-el átkonvertáltam a pmg-t.
    3. zmod->import->pmg->base.scs útvonal megadása hogy hol van a vehicle mappa
    4. én text-et nem látok
  • dgufoplast
    #5757
    Én azért írtam mert ha át nevezed ki nyissa textúrával a modellt legalábbis nekem igen zmod 2.2.4,2.2.6-nál is :)
    #5743:
    A másik dolog az meg azért van
  • norbee46
    #5756
    Szia!

    Köszi a segítséget! De én a pmg-t sem neveztem át truck1-re.
    Ezt nem értem.
  • dgufoplast
    #5755
    Értem
    #5752:
    Igen ugyan az az exportálás folyamata
    #5754:
    Át kell nevezni tc be a truck.pmd erre truck1.pmd-re és jó lesz :)
  • norbee46
    #5754
    Miért írja ki mindig hogy nem tudja megnyitni olvasásra a pmd-t?
    2.2.5 -el próbálkozom.
  • szabii98
    #5753
    úgy csináltam ahogy a videón. az 'Euro Truck Simulator 2 leállt' exevel állt le először, utána meg sem jelenítette, valszeg módok miatt, úgyhogy majd megnézem holnap
  • norbee46
    #5752
    Sziasztok!
    Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
    Szeretném kérdezni a hozzá értőktől hogy ets 2 exportálása ugyan az mint itt a banner alatt található vagy más az eljárás?

    Köszi előre is!
  • dgufoplast
    #5751
    Nem hibával lépet ki véletlen ? Olyan még nem volt hogy ki fagy legalábbis nekem nem de olyan volt hogy ki dobot hibával az asztalra :)
    #5750:Lehet nem jó az scs fáj amit csináltál vagy másik lehetőség nem jó helyre raktad vagy más dolog csinálja ?
  • szabii98
    #5750
    mondjuk most elindult, de nem látja a konvertet :/ asszem ennek neki kell ugornom megint
  • szabii98
    #5749
    hány száz oka lehet hogy konvert után kifagy a játék?:)
  • dgufoplast
    #5748
    Ha más is meg találta a videót mert nincs el rejtve csak keresni kell és meg lesz de lényeg hogy azt a videó exe (fВидеоурок 1. Реконверт в ETS2.exe) fájt át kell nevezni arról a névről amin van ets 2 re és működni fog :)
  • szabii98
    #5747
    dgufoplast kolega küldött nekem egy konvertet segítő videót (Видеоурок 1. Реконверт в ETS2.exe). Ezt hogyan indítsam el?:D
  • bakter985
    #5746
    ezekkel tisztában vagyok,és mennek is.a kerekek csatlakozási pontjaival már szórakoztam,és az jó is lett.:))csak a többi nem megy:(((
  • LezFiddler
    #5745
    A 2.2.5 a legjobb.
    Az alapok mennek? Gondolok itt pl.: a mozgatásra, forgatásra, méretezésre, vagy egyáltalán az autó importálására.
    Amíg az alapok nem mennek addig nem érdemes nagyon nekifeküdni.
    Becsületemre legyen mondva: megpróbáltam fraps-el videót csinálni de olyan karcsú a gépem, hogy a kép minősége egyenlő lett a nullával!
  • szabii98
    #5744
    jól megszívom ezzel a zmod 3mal...
    már elkezdi betölteni a dolgokat, de out of memoryval leáll :/ zmod 2.2.6 és 2.2.4. 100%os betöltésnél kifagy, ha az #5743 -ban leírt dolgokat megcsinálom, ha nem akkor végig sem várja a 100%-t... :D valakinek 5letek?
  • dgufoplast
    #5743
    Mi előtt ki nyitnál egyet is nem ártana etsedit nevű progival át konvertálni a pmg-t így a gyárit ki nyitod aztán rá mész (TT-> GTS)és truck1 nevet adjál neki és úgy mentés aztán a tcm-be át nevezed a gyári kamion truck.pmd azt is truck1.pmd re aztán enter de tcbe csináld az fontos és aztán ki nyitod és meg jelenik zmodeler-be :)
  • bakter985
    #5742
    gts-be szeretnék,és zmodeler 2.2.5-tel próbálkozok ismerkedni
  • Ricsi234
    #5741
    Sziasztok!ETS2-ből próbálnám beimportálni az alap kaminokat..De valamiért nem látja a játék hanem csak ezt..Mit rontottam el?

  • LezFiddler
    #5740
    Szia!

    Neked is kellemes mindent!
    Sokat segítene ha leírnád, hogy melyik verzióval ( Zmodeler ) próbálkozol, mert a verziók között azért van némi különbség. Illetve melyik játékba szeretnéd majdan exportálni az autót?

  • bakter985
    #5739
    helló.

    igy utólag is kellemes ünnepeket,és sikerekben gazdag új évet.
    azzal merészkednék felkeresni Titeket és egy kis időtöket rabolni hogy egy kis segitséget kérjek.
    nem akarok olyan lenni mint a többi átlagos kis csitri,hogy innen onnan leszed kamionokat és aztán azzal flancol hogy ezt Ő csinálta,és lebukik hogy hát ezt mégsem Ő készitette,vagy csak a képet leszedi valahonnan,mint ahogy ez már párszor megtörtént.
    Ugyan akkor azt sem szeretném hogy valaki más elkészitse azt amit szeretnék változtatni a kamionomon,mivel akkor nekem is lemarad a sikerélmény,meg hát hiába is kérném,nem vállalná el senki sem:(
    Ezért merészkedem,próbálnák arra megkérni valakit,hogy ha lenne ideje,megoldható lenne akkor mint tapasztaltabb modellező,csak annyit szeretnék kérni,hogy ha szerkeszti a kamiont,és esetleg nem felejtenel el,annyit kérnék hogy légyszi ha nem esik nehezére akkor rögzitse videóra,és akkor én is megtudnám,megtanulnám rendesen hogy kell egy kamionról dolgokat leszedni,és azt egy másikra rárakni.
    remélem hogy ezzel a kéréssel nem leszek unalmas,és ezt a kis kérésem teljesithető.
    találtam valami videót amin ilyesmit csinálnak de sajna idegen a szöveg és nem tom milyen nyelven van,hogy leforditsam.

    remélem eme kis kérés teljesithető,és nem egy hatalmas leugatás lesz a válasz.
  • szabii98
    #5738
    ZModeler is ready.
    Can't open file for read: Browse.../automat/20/bd8997a422dd9035fad00fe3842a5409ff3a08.mat.
    Can't open file for read: Browse.../automat/e2/54b5cd1592c615412718a97595868c48b0a716.mat.
    Can't open file for read: Browse.../automat/23/2a5d8f9fe27201da95029406c6f1d953683491.mat.
    Can't open file for read: Browse.../automat/ef/ec56bb79101faceadd6f10ce2c14ecc8e5109f.mat.
    Can't open file for read: Browse.../automat/c9/c48adb54c7bc03f167149f3ab8c8e69a6c76a2.mat.
    Can't open file for read: Browse.../automat/fd/77e2a90b33dc582dabbb43fc72b30fe6ee7d03.mat.
    Can't open file for read: Browse.../automat/37/baa67921e6bc592fb7ca0beb65d186fe36d7e2.mat.
    Can't open file for read: Browse.../automat/9b/15949211c17e219a2355ac65a11c64c53f4dab.mat.
    Can't open file for read: Browse.../automat/12/6b1f3116ad7e22a45e8b9a82d90277c97850ac.mat.


    na most ilyen hibánál mit kell csinálni? szarul csomagolt ki az extractor?(ets2 base)