6060
  • fuszhi
    #5617
    Igen, csak azokat. Lehet az a baj ha csak a megváltoztatott fájlokat rakom be a többit kitörlöm, hogy emiatt van az anomália?
    vehicle/trailer_eu/company/ és ide betettem csak azt a kettő megváltoztatottat.
  • norbee46
    #5616
    Hát ahogy én látom a cement szállítónak a dds-ét raktad rá erre a félpótra annyi különbséggel hogy tettél még rá egy feliratot.
    Persze lehet hogy nem jól látom! Csak a company mappán belüli dds-eket szerkesztetted? Most így kora reggel ennyi jött le a képből.
    Majd még agyalunk rajta de most irány meló!
    Meg aztán vannak itt nálam tapasztaltabbak is hátha segítenek ők is! :)
  • fuszhi
    #5615
    nos már siker mert :) megjelent végre odabent is, viszont ha közel megyek akkor, jó a festés , ha eltávolodok akkor meg egy érdekes dolog veszi kezdetét mintha a tükröződő felület látszódna és nem az ami oda illik. Elhoztam a képet hátha valakinek támad egy jó ötlete vajon miért is lehet.
  • fuszhi
    #5614
    Köszönöm kipróbálom.
  • norbee46
    #5613
    Szeva!

    Nem a base-be kell vissza csomizni! Ha kész vagy a dds szerkesztésével, akkor létre kell hoznod egy ugyan olyan mappa szerkezetet!
    Pl: vehicle/trailer_eu/company/ ebbe beleteszed a skin-jeidet (dds).
    Majd ezt be csomizod akármi.scs és mehet a mod mappába!

    Sok sikert! Remélem tudtam segíteni!
  • fuszhi
    #5612
    ezt irja mikor indítanám a szimulátort
  • fuszhi
    #5611
    DDS paraméterekel lehet a probléma még arra tudok gondolni. Esetleg valaki tudna segíteni abban hogy milyen paraméterekkel kell elmenteni a dds fájlt mert lehet itt van elásva a ... :)
  • fuszhi
    #5609
  • fuszhi
    #5608
    sziasztok szeretnék egy pótkocsi átfestést az ets 2 be.

    Odáig eljutottam hogy extraktorral kicsomagoltam a base.scs -t majd megkeresem a megfelelő dds fájlt és kicserélem visszacsomagolom
    át állítom RAR-ról ZIP-re a tömörítőt,aztán Normal-ról Raktározásra fájl nevét átírom base.scs-re de hibaüzenetet dob mikor indítanám a játékot.

    Az a kérdésem én nem photoshop-pal "nyúlok" hozzá a dds fájlhoz hanem a netpaint is megtudja nyitni. Létezik hogy az lenne gondja hogy ezek a fájlok két rétegből rakták össze ezért van egy valamennyire áttetsző réteg és a minta ezen a rétegen ami ugye kettő Layert jelent , de mikor megnyitom akkor egy layerként nyitja meg az egészet tehát nincsenek felületek. Lehetséges ha ezt photosop-pal csinálnám akkor kidobná azt a akárhány felületet amennyiből az adott dds fájl áll? Lehet az a gondja hogy csak simán átfestem és mentem? Gondolom nem az a baja. Üdv
  • imihaver
    #5607
  • PacsutaTibi
    #5606
    Ha minden igaz kijött.
    http://forum.zmodeler3.com/viewtopic.php?f=22&t=5757

    Amúgy én már augusztus végén letudtam szedni egy bétát belőle. Mondjuk jól megkavarták a materiálokat egyenlőre még nem látom át, hogyan lehetne rádobni bármire is egy textúrát.
  • norbee46
    #5605
    Ez engem is érdekelne!
    Nekem a legutóbbi infó-m hogy 2012 Október.
    Pontos dátumot nem tudok.
  • Tsaba01
    #5604
    Üdv.
    Zmodi 3 ról tudtok vmi infót?
  • bullseye9
    #5603
    Legegyszerűbb, ha valamelyik publikált kamionból kiveszed, nézz szét a letöltőoldalakon, biztosan találsz neked megfelelőt.
  • tomi151996
    #5602
    helló azt szeretném kérdezni hogy tudna valaki linkelni nekem kettő név táblát ?
  • Blum
    #5601
    Ahhoz nem kell a Zmodeler,azt "skinezni" kell.

    Banner lenyilo menujeben megtalalsz minden elindulashoz (sot..) szukseges segitseget.
  • The Best
    #5600
    Pl: a rendszámtábla hogy lehet szerkeszteni.?
  • The Best
    #5599
    Hali tudna valaki segiteni elindulni. mert még nem haználtam de szeretnék szerkezteni. de nem sikerül valami kézikönyv vagy leirás lépésröl lépésre?
    elöre is köszönöm.
  • LezFiddler
    #5598
    Nincs mit.
  • The Best
    #5597
    Köszi már meg van.
  • LezFiddler
    #5596
    Szia!

    EZ kell neked.

    (A banner-ban megtalálható)
  • The Best
    #5595
    Hali tudna nekem segiteni valaki abban hogy kell elinditani ezt a programot
    mert azt irja program futatasi hiba elöreis köszi
  • tomi151996
    #5594
    okés majd akkor utána nézzem azt azért köszi csak még kezdö vagyok és nem nagyon tudok még semmit
  • Blum
    #5593
    modify-->scale

    [Nem bannam,ha hasznalnad a bannerban talalhato dolgokat]
  • tomi151996
    #5592
    és lenne még egy kérdésem letöltöttem egy polcot de túl nagy hogy tudom lekicsinyíteni
  • Blum
    #5591
    Leginkabb a Modify-->Move paranccsal.
  • tomi151996
    #5590
    helló tudtok nekem segiteni próbálgatok csinálni egy kamiont és a belsőnél tartok és hogy tudom oda helyezni a tárgyakat ahova akarom?
  • LezFiddler
    #5589
    Az akkor már érdekes.
  • ztajti
    #5588
    #5587:
    Ugyanúgy csináltam, ahogy írtad, de ugyan az a probléma most is. Sajnos.
  • ztajti
    #5587
    Oké, köszi.
  • LezFiddler
    #5586
    Kiveszed egy meglévő modellből aztán helyezgeted, méretezed kedved szerint.
  • ztajti
    #5585
    ez eddig oké, csak a 3d nézetben hogy csináltad meg a collision-nek, hogy csak a frame látszódjon, a face ne? (Ne legyen oldala, csak a kerete)
  • LezFiddler
    #5584
    Bocsi, megint a lényeg maradt le:
  • LezFiddler
    #5583
    A pm-et megkaptam.
    Viszont ha nincs PMC fájlod az azt jelenti, hogy nincs a modellednek collision-ja, azaz ütközőzónája!
    Magyarul: ha nekimész az autóval, simán átmész rajta mintha ott sem lenne.
    Plusz még a modell árnyékát is a collision adja.
  • ztajti
    #5582
    pmc file-t nem hozza létre a zmod, csak a pmg-t és pmd-t

    LezFiddlernek pm ment. Privátban folytatjuk.
  • LezFiddler
    #5581
    Tehát megszerkesztetted a modellt, textúráztad, a tulajdonságainál megadtad az elérési utat. Exportáltad ( ugye megvan az összes fájl? PMG, PMD, PMC, tobj, mat. és persze a dds ) majd megírtad a hozzátartozó sii. fájlt.
    ( Az sii. fájlt valószínűleg megírtad, hiszen ha nem így lenne, nem látnád az editorban a listában. )
    Ezek után még sem látszik.

    Zmod-os képet tudnál mutatni a materials editor-ról és a modell tulajdonságairól? ( hogy lettek megírva? )
  • ztajti
    #5580
    Találtam egy táblát, és annak a méreteihez igazítottam, de ugyan az a probléma, mint volt. Szóval nem érek ebből semmit.
  • vajo
    #5579
    Nem mondod :)))) Azért kérdezem, mert abba nem találtam semmit. xD
  • Blum
    #5578
    De,itt van. LINK
  • Ricsi234
    #5576
    A log ezt írja:
    16:58:14 : [model] Unknown variant name 'default' on model '/vehicle/truck/daf/hood.pmd'
    16:59:37 : ui t console:system_02
    16:59:39 : ui t console:system_02
    16:59:41 : ui t console:system_02
    16:59:47 : ui t console:system_02
    17:01:34 : [model] Unknown variant name 'default' on model '/vehicle/truck/daf/hood.pmd'
    17:01:34 : [model] Unknown variant name 'default' on model '/vehicle/truck/daf/hood.pmd'
    17:02:58 : ui t console:system_02
    Mi nem jó az interiorral?