6060
  • Gis80s
    #5657
    Nem mondom, hogy kirúgtam a ház oldalát ezzel a módosítással, de kezdésnek nagyon elégedett vagyok vele :)





    bullseye: köszönöm, azt néztem is, de sajnos elég gyér az angol tudásom, szóval túl sokra nem jutottam....ezért bíztam benne, hátha valaki előrébb jár már a sztoriban :)

    dgufoplast: letöltöd az oldalukról a zmodeler3-at, aztán létrehozod az online licensedet. Kis idő után aktiválni fogják és akkor létre tudod hozni a saját gépredre való licens kódot. Ha ez megvan, akkor kimásolod a kódot, majd a programba belépve About-ra rámész és a License informationnál nyomsz egy SHIFT-et és akkor magától berakja a korábban kimásolt kódot. Ekkor azt fogja írni, hogy Failed. Ekkor vissza kell menned az online felületre és "My license"-ben rá kell nyomnod a "Validate"-ra. Ezután a Zmodeler 3-at indítsd újra és működni fog.
  • dgufoplast
    #5656
    Már nem kell le járt a triál linces key :) így már nem is bírom aktiválni se :)
  • dgufoplast
    #5655
    Üdv! valakinek sikerült már aktiválni zmod 3-ba a triál lincest mert nekem sehogy nem jön össze a dolog sajnos nem tudok be lépni valaki tudja miért ?????? úgy csináltam mindent ahogy van a zmod 3 fórumon de nem bírom aktiválni és így nem engedi meg nyitni a pmg fájlokat se sajnos ???????
  • bullseye9
    #5654
    Kukkants be a hivatalos Zmodeler fórumra, ott van egy ETS2 filter guide, ha jól emlékszem.
  • Gis80s
    #5653
    ....ha esetleg valaki már barátkozott a Zmodeler 3 / ETS2 kérdés körrel, akkor az legyen kedves megkeresni :) Előre is köszönöm!
  • LezFiddler
    #5652
    Azaz.
  • MANos Viktor
    #5651
    Blum, LezFiddler: Az volt a baja hogy akartam tenni hozzá még Extrude-al, és a Zmod valószínűleg többször is megcsinálta ezt mert beakadt valószínűleg emiatt volt. De már orvosolva lett. :D
  • Blum
    #5650
    Aztarohadt :DDDD

    Valaki aki modellezte szerintem frankon lemasolta tobbszor is,utana meg "torolgesse a tokom" elven inkabb osszeattacholta. Biztos ami biztos :D
  • LezFiddler
    #5649
    Szia!
    Szerintem elképzelhető, hogy a modellt valamelyik vicces srác copy-zta vagy 80-szor.
    Kapcsolj át polygon módba és nézd meg közelebbről.
    ( Én is kíváncsi vagyok )
  • LezFiddler
    #5648
    Nincs gond Imi, tényleg nem emlékszem rá!
  • MANos Viktor
    #5647
    Sziasztok ezt a problémát hogy lehetne orvosolni? Van ez a modell ami 3,5Mb a .z3d fájl és rohadtúl lassítja a zmodomat.

    A kijelölt rész össze van attach-olva, igazából ez miatt lassú az egész.

    Nemtudom hogy a kijelölt részben hol van ennyi polygon...

    Mit lehetne ezzel kezdeni? :S
  • imihaver
    #5646
    Elnézést, én nem néztem a verziószámot Laci!
  • LezFiddler
    #5645
    2.2.4-nél van még ilyen lehetőség Imi?
    Ő már megcsinálja automatikusan mindet, nem?
    ( már nem emlékszem rá )
  • imihaver
    #5644
    Az exportálásnál ki van pipálva a (pmd,pmc,mat,tobj) ?
  • LezFiddler
    #5643
    Nem jó útvonalat adtál meg exportálásnál.
  • mattyee
    #5642
    Üdv mindenkinek!Azt szeretném megkérdezi, hogy van egy bolt amit lemodelleztem parkolóval stb... és amikor ki exportálom nem ad csak pmg fájlt.Aki tudja mi lehet a probléma kérem segítsen.Előre is köszönöm a válaszokat.
    (Zmodeler 2.2.4)
  • fuszhi
    #5641
    Sikerült nagyjából az elképzelésem , de még iszonyatosabb lehetett volna ha nem így rakják össze ha már módolható. Amúgy nem említettem semmit örülök így is hogy egyáltalán lehet.
  • fuszhi
    #5640
    A padló ami kockás, az meg carpet_dark.dds névre hallgat. A helyzet az hogy ezekkel a másodjára megvásárolható belső teret változtatjuk. Illetve egyik másik a sima fülke egyes részét is változtatja ha más képet rakunk a helyére a fabric_gray.dds meg nem látszik a képen de akkor itt van remélem másnak komfortosabb lesz így mintha ő keresné végig számomra nem volt egyértelmű mindegyik még a neve alapján se és maga az alap text alapján se.
  • fuszhi
    #5639
  • péistike
    #5638
    sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy miért van az hogy az ETS2-es base-t scs extraktorral kibontottam utána átalakítottam a pmg-t és hogyha pl az asztalról akarom megnyitni a pmg-t akkor beimportálja a gépet. De ha viszont berakom a vehicle-be hogy texelve hozza be akkor a zmodeler működése leáll. Miért? :O
  • fuszhi
    #5637
    remek hogy hozzá lehet nyúlni először mindegyiknek más szint adok hogy megtudjam mi az ábra felfedje valójában mi mihez is tartozik azt később bohóckodok , de jó jel hogy elszineződtek
  • fuszhi
    #5636
    ja megvan
  • fuszhi
    #5635
    ...olyanra gondoltam a fülkét átalakítanám mondjuk van a prémium meg a másik választható s az egyiket átfesteném mondjuk a műszerfalat meg az ülés huzatot az anyagos faltapétát meghagyom mer az bejön. Csak hát még nem találom a fülke fájljait. Azért ha valaki véletlen tudná hol keressem azt megköszönném. Üdv (közbe én is keresgélem)
  • LezFiddler
    #5634
    A vertex processing mode legyen hardware-re állítva, akkor jó lesz.
  • Blum
    #5633
    Visual C++-okat pakold fel egytol-egyig,DX frissites es VGA driver frissites.
    De az is lehet,hogy a VGA driver kezelofeluleten elnyomkodtal valamit (ha turkaltal benne,akkor allitsd vissza defaultra)
  • vajo
    #5632
    2.2.5
  • Blum
    #5631
    Melyik verzio?
  • vajo
    #5630
    Valakinek ötlet arra, miért laggol a Zmod? Akarom forgatni vagy 5mp után fordítja el...
  • fuszhi
    #5629
    az ötletadó képkocka
  • fuszhi
    #5628
    itt van kettő
  • fuszhi
    #5627
    hoztam egy képet a másikról is igen egy cégnek a festését módosítottam, ha szerencsém van akkor olyan cég aminek van mind a három fajta így szállíthatom azt a pótkocsit amit átszerkesztettem.
  • norbee46
    #5626
    Te nem egy bizonyos pót-hoz csináltál festést! Hanem egy cégnek a festését módosítottad! Tehát az a festés az meg fog jelenni ponyvás pótón is meg dobozoson is elvileg attól függ SCS hogy csinálta meg. Arra gondolok itt hogy pl: a transinet cég festése lehet hogy csak ponyvás és dobozos pótokra írtak fuvart, de lehet hogy tartályos-ra is.
  • fuszhi
    #5625
    Igen köszönöm a segítségeteket , viszont nem tudom hogy melyik pót az ami ponyvás és melyik, amelyik nem az. Elvileg amit átfestettem az nem kellett volna hogy ponyvás legyen , de lehet hogy mindegyikből 3 féle van a tartály kocsis a ponyvás és a "dobozos".
  • norbee46
    #5624
    Teljesen abban a hitben voltam hogy dxtbmp-t használsz.
    Most látom hogy pain.net-et. :)
    Na de a lényeg hogy sikerült!
  • fuszhi
    #5623
    Majd ha egyszer találkoznék a másik festéssel - remélem lesz olyan- , akkor azt is lefényképezem. Nem tudom miként variálja át az egészet egyetlen kis "Mip mapek" de mindenesetre már megjavult a többi kamion fura festése is.
  • fuszhi
    #5622
    Uraim nagyon köszönöm a segítséget mindegyikőtöknek királyok vagytok köszi tényleg még egyszer . Hát ez hatalmas :) Köszi DG :) Mindenre gondoltam csak erre nem. Idesüssetek.
  • dgufoplast
    #5621
    Én így mentem el és jó :)
  • fuszhi
    #5620
    noobi46: úgy tettem , valami más ötlet? előre is köszönném

    DG : mibe mentsem el DXT5 be mentem valóban.
  • dgufoplast
    #5619
    Szerintem azért van mert mikor el mented nem DXT5 be mented el a dds fájt stds-nekem is ez volt :)
  • norbee46
    #5618
    A dds-ek neveit ugye nem változtattad meg?!
    Próbáld meg hogy bent hagyod mind a 10-et és csak annak a két cégnek a dds-ét módosítod amit eddig is szerettél volna. (a dds-ek nevei maradnak ugyanazok!!)