6653
Banner kerestetik, linkelt a mod topikba
  • SötétBarom
    #2606
    Kulcsszó esetleg, hátha megtalálja a kereső..
  • Rage47
    #2605
    nemrég ha jól tudom leirák rendesen h miket kell beállitani h viszonylag jól menjen, képet is szúrt vki be

    kéne egy rendes faq:S
  • SötétBarom
    #2604
    Nincs kedvem nagyon visszaolvasni 300+ üzenetet..

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy az irtózatos loading timeokkal lehet-e kezdeni valamit, esetleg elképzelhető-e, hogy a demo exe-től van? Nagyon hazateszi a játékélményt, hogy megyek 10 percig, aztán 3 perc loading.. Tiszta commodore feeling =(
  • Kraptor
    #2603
    Valaki tud egy jó torrentet ahonnan letölthető a kliens, priviben is jöhet:) Nem pirátoznék, öreg vagyok már hozzá de Steam en a magyarokat kitiltották a vásárlásbo és sajna marad ez...
  • shiftáj
    #2602
    ???
  • BEAST #2601
    np , bye
  • shiftáj
    #2600
    plz valaki az MDS filet tegye föl vmi tárhejre és dobjon meg a lionkkel, köcci:)
  • SNAKE01
    #2599
    csoki!
    nemtudom találkozott e más ezzel a problémával a gémben hogy egy bizonyos részen nem akar tovább menni.
    igazából azt csinálja hogy megcsinálom a prologue pályát és utána a videó elkezdése előtt lebassza a gépet és újraindul.
    akárhányszor próbálom.
    nemértem igazán de a demo-val is volt ilyen gondom akkor meg a gólemnél.
    esetleg valami tipp?

    amúgy valaki adhatna egy driver letöltés Atihoz amivel ő játszik.htx!
  • bandika64
    #2598
    Kösz hogy megírtad a honlap címet már 240-el töltöm.FTP címet nem tudsz véletlenül?
  • gregoryan
    #2597
    vitatkozás helyett inkább az én töltős problémámon törjéteka fejeteket please :d

  • koschwarz
    #2596
    ez csak egy kiragadott példa volt, másrészről gondolom nem lesz minden sarkon egy sárkány, harmadrészről azt aki ezt kérdezte, kérdése ezek szerint még rosszabb fényben tünteti fel, hiszen a játék is segít neki...
  • BEAST #2595
    nem ertem , annyit tudsz hogy van x sarkany akit y modon lehet megolni , de fogalmad sincs hogy hol szerepel a jatekban , de mivel te akkora pr0 vagy mire elkezdesz jatszani es oda jutsz magadtol is megoldanad , tehat nem ront a jatekelmenyen (*omgspoiler* mellesleg szo szerint kiabalja a tarsad hogy mit kell csinalni amint meglatod a sarkanyt es meg csak nemis figyelmeztet hogy spoilergyanus dologrol beszel , a szemet nem engedi hogy magadtol jojjel ra , szornyu ) ... ha meg nem sikerul igysem megolni , majd lehet mondani neked hogy a kereso a lap aljan van.

  • koschwarz
    #2594
    nem kisfiam, csak van egy fórumos szabály, hogy ha valamit elárulsz a játékból mert valaki ilyen fasságot kérdez hogy pl: "hogy kell megölni a sárkányt?" (ahelyett hogy próbálkozna, vagy gondolkozna) akkor illik előtte odatenni azt hogy spoiler, ugyanis vannak olyanok, akik nem kíváncsiak arra hogy más gyökér mért nem tudja megölni a sárkányt. de ezt bunkók általában nem szokták megérteni


  • BEAST #2593
    o jaj , mi lesz igy veled , meg a vegen osszeomlik a vilag mert par dolgot olvasol a jatekrol , persze fogalmad sincs hogy mikor hol lesz benne , de caps lockra meg anyazasra kivalo erv , gg
  • gregoryan
    #2592
    valaki tud ara mondani valami, hogy teljesen jól fut a gamma,nem akad,

    de egy játékállás visszatöltése után viszont kb 2 percig a hang is, meg minden úgy szaggat mint az állat.. kb 2 perc, és fut megint jól utána :s.. próbáltam crackel is, meg securom loaderrel is, hátha a crack a hibás, de nem..
    gondolom csak nem vid karesz beállíts, hiszen máskor jól fut.. csak töltésnél nem..
    HELP
  • Isegrim
    #2591

    Köszi köszi köszi!.. Mondjuk nálam hihetlen lassan jön le, de annyi baj legyen !!
  • Tomy Lee
    #2590
    Nah alkottam véleményt a játékról:Iszonyatosan tetszik!!Igényes,szuper,profi munkát végeztek rajta
  • teddymac
    #2589
    Köszönöm
  • Tomy Lee
    #2588
    Nah megkaptad a válaszokat szépen
  • KoPf04
    #2587
    Textúra szűrés

    A textúra szűrés egy olyan alapvető képesség, ami feltétlen szükséges a szép 3D-s képekhez. Számos célból használják, például szomszédos textúrák összemosására, vagy olyan textúrák készítésére, amelyeket egy szögből nézve (gondolj egy hirdetőtáblára, amit egy extrém szögből nézel) valóságosnak tűnnek. Vannak különböző textúra szűrési technikák, a legfontosabbak a point-sampling, bilinear, trilinear és anisotropic szűrés.

    Bilinear szűrés

    A bilinear szűrésnek nem nagy a számításigénye, de alacsony minőségű szűrés. A textúrák közötti ugrásokat a négy legközelebbi képpont (alatta, felette, balra és jobbra) átlagával tölti ki. Minden modern 3D-s kártya tud hardveresen bilinear szűrni.

    Trilinear Szűrés

    A trilinear szűrés egy jó minőségű szűrés, amely a négy legközelebbi képpontot használja a második legmegfelelőbb mipmap-ról, így biztosítva elmosódottabb átmenetet a különböző mip map szintek között. A trilinear szűrés nyolc képpontot generál, és átlagolja ezeket a leképezés előtt. Mindig mip mapping-et használ. Csökkenti az ugrási effektust, ami a szomszédos mip map szintek között történik. A legtöbb modern 3D kártya tud trilinear szűrni teljesítménycsökkenés nélkül.

    Anisotropic szűrés

    Ez a szűrés a legjobb, de a legjobban ki is használja a CPU-t a 3 fő eljárás között. A trilinear szűréssel szép képeket lehet készíteni, de a pontokat csak a közeli négyzetből veszi, ami némely esetben nem a legmegfelelőbb. Anisotropic ("minden irányból") több, mint 8 képpontot vesz figyelembe. A képpontok száma, és hogy ezek melyek attól függ, hogy milyen szögből látod a felületet a képernyőhöz viszonyítva. Nagyon szép, amikor alfanumerikus karaktereket nézel valamilyen szögből.

    forrás:http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Linux-Gamers-HOWTO-hu/x614.html
  • Tomy Lee
    #2586
    Trilinear kicsit részletesebben:

    Trilineáris szűrés:
    A bilineáris szűrés, mip-mapping és a mip-blending technikák együttesét hívják trilineáris szűrésnek. Az egyszerű mip-mapping hátránya, hogy a nézőponttól távolodva egy adott felületen egy adott textúra többféle mip szintje kerül kirajzolásra, és a mipmap szintek közötti átmenet éles vonalként látszódhat, illetve merőleges felületnél mozgás közben hirtelen vált mip szintek között. Ezért trilineáris szűrésnél a megjelenítő kiszámolja a távolságnak leginkább megfelelő két mipmapre a pixel színt bilineáris algoritmussal, majd a kapott két pixelszín között megfelelően súlyozva kikever egy eredő pixelszínt.
  • Smitiz
    #2585
    Vazz, pedig rá is kerestem...

    Köszi
  • KoPf04
    #2584
    A gamespot értékelése szerintem hulladék és nem tükrözi a valóságot.De az ott megtalálható egyéni értékelések már annál inkább.
    A gamestar is szokott túlzásokba esni pl amit már majdnem hogy személyes sértésnek vettem annak idején a Condemned-del amit csináltak.
    Több oldalas cikk meg segítségek stb 80 akárhány százalék,holott az egy kiemelkedő alkotás szerintem.Fullos graf,közelharc teljesen egyedi,játékmenet....számomra felejthetetlen.ÉS miért ennyi?Mert éppen a egy köcsögnek adták a cikk készítési jogát.
    E mellet a szar WoW-jukat az egekbe magasztalják,pedig az igencsak okádék szerintem.
    De ez megint csak az én véleményem,nem akarok senkit megsérteni.
    Bocsoffért...
  • Árnyvadász
    #2583
    Tárgytalan.
  • Tomy Lee
    #2582
    Bi-linear Filtering
    Kör alakú alakzattal dolgozik, amihez 2×2texellel közelít (2×2texelt vesz figyelembe). A pixel színének megállapításához a 4texel átlagát veszi. A közeli objektumok így szépen elmosódnak (gyengülnek az élhibák és textúrazajok lásd AA), igaz ez csak egy mellékes hatás. Ennek a szűrésnek két hátránya van:
    - kör (vagyis hát 2×2pont) formájú alakzattal dolgozik, ami az esetek többségében pontatlan (kamera irányára nem merőleges poligonok).
    - 4szeres sávszélesség igénye van a Point Samplinghoz képest.

    Tri-linear Filtering:
    MIP-Mapping ötletét adja hozzá a Bi-linear-hoz. Mindkét MIP szinten végrehajtunk egy Bi-linear szűrést és a két értéket átlagoljuk. A memóriaigény megint duplázódik és még mindig kör alakzattal dolgozunk.

    Anisotropic filtering:
    Az eddigi szűrési eljárások valójában csak arra voltak jók, hogy a közeli alakzatokat elmossák (ez valójában mellékhatás) a távoli alakzatok még mindig pixel össze-visszaságok maradnak az alulmintavételezés miatt. A legjobb minőség akkor érhető el, ha minden egy rácspontból látható texelt felhasználunk a szín meghatározásához és figyelünk a textúratérképen látható alakzat formájára is. Persze ezek az eljárások nagyon komoly memóriaigénnyel rendelkeznek. Általában 16-32 texelt vesznek figyelembe pixelenkét és ügyelnek az alakzat elfordulására is.
    Anizometrikus szűrést többféleképpen meg lehet valósítani. Az ATi pillanatnyilag RIP mapping megoldást használ, ami egyfajta elforgatott MIP mapping. Nem csak az egyes MIP szinteket számolja ki a kártya, hanem bizonyos szögelforgatott textúrákat is. Ezeket az elforgatott textúrákat használja, miután megállapította az éppen renderelt poligonlap elfordulását a kamerához képest. Az eljárás gyors mivel nem kell minden pixelnél elforgatni a textúrát csak egyszer a RIP mapok képzésekor, de nem teljesen pontos minden szögre. Az nVidia valami fejlettebb forgató eljárást alkalmaz, ami független az elfordulás szögétől. (ha valaki ismer részleteket az nVidia módszeréről legyen szíves tájékoztasson)
  • Tomy Lee
    #2581
    Fontos!Acdsee-vel amikor kikerested a képet és megnyitottad és amikor resize image funkcióban vagy jobb oldalt alul először vadd ki a preverse aspect ration-nál a pipát majd utána fogod tudni jobb oldalon fennt a pixels-nél átméretezni a képet nyomsz a done-ra majd visszadob egyel előrébb és ott tudod elmenteni az átméretezett képet(save as)ahova akarod.Utána az easy convertal már mrnni fog a dolog.
  • teddymac
    #2580
    Valak i elmagyarázná mi aza bilinear meg tril akármicsoda vagy mi szösz
  • Mr Bishop
    #2579
    Kösz szépen Tomy Lee !
    Megpróbálom.
  • KoPf04
    #2578
    Szerintem ha kikapcsolod a simítást meg a szűrést,a játék láthatóan csúnyább lesz ,viszont biztos hogyy jobban fog menni.De így kapsz egy csomó fürészes élt és még ócskább texturákat...
    Ha ráteszed a HDR-t mit kapsz,egy két mapon csilli villi vakító effekteket meg napsütés ben orbitális szaggatást ha a kártyádnak nehezére esik azt megjeleníteni.
    Nem tudom milyen kártyád van,azt tudom mondani hogy kisérletezz.
    Az élsimítás csökkentése erősen javít a frame-en,ez biztos.
    Döntsd el mi kell tiszta éles kép szép kontúrokkal,vagy ócska kép de úszhatsz a fényben?
  • Tomy Lee
    #2577
    #2515
  • el Boogie
    #2576
    Vazze legalább annyit tegyél már meg, hogy lejjebb görgetsz! hsz: #2515 Dante3 - itt megtalálod belinkelve
  • Tomy Lee
    #2575
    Tehát először acdsee-vel elkészíted a képméretet elmented majd az easy convertel átalakítod kisebb méretre(optionba állítsd a képformátumot-jpeg-re)és a progi a C-Image Output mappába menti az átkonvertált képeket.
  • Árnyvadász
    #2574
    Kérdés:

    Nem úgy van a játékban, hogy csak egy kaszt tanulható? (minden skill pont adásnál enged bármelyikre rakni)

  • Tomy Lee
    #2573
    AcdSee:kép megnyit-resize Image(bal oldalt)
    Easy-graphic-converter(option-ba beállít képméret képformátum)
  • Smitiz
    #2572
    Valaki tudna nekem adni egy crack linket?
    Visszakerestem de nem találtam :(
    Gamecopy-n is megnéztem, de Dark Messiah-ra nem adott ki semmit :(
  • teddymac
    #2571
    Nem lehet valamit kiszedni a dvd-böl,hogy ki lehesen irni DVD5-re
  • Mr Bishop
    #2570
    Az oké, de a mérete megmarad sajnos
  • Alwares
    #2569
    Ugy hogy pl megnyitod akármivel paintel és elmented jpg-be....
  • Mr Bishop
    #2568
    Sziasztok !
    Segítsetek légyszíves.
    Képeket szeretnék ide betenni, de átlag 2 Mb-osak, hogyan tudnám lekicsinyíteni olyanra, amit az sg kíván ?
    Előre is kösz a segítséget.
  • balu666
    #2567
    Ez sajna pont így van, pláne ha egy újság exlúzív tesztelési lehetőséget kap, na az mindjárt +20% indúl.(kivételek bocsi)