35047
  • [NST]Cifu
    #1400
    800 Huf-ért sem fogják sokkal többen megvenni a játékot...
  • Mr Csé
    #1399
    :D
  • JohnnySmith
    #1398
    Jó de ő 800huf-ra gondolt nem 3000re :D
  • [NST]Cifu
    #1397
    Az OFP ára is eléggé lement a végére, mégsem adtak el belőle 10 milliót... szóval lehet, hogy e téren esetleg tévedsz?
  • Mr Csé
    #1396
    én csak armed assaultra értettem nem ugy álltalában :D
  • JohnnySmith
    #1395
    Tulképp 1et is érthetnék veled, (bár én kizártnak tartom hogy sok sok millióan vennék meg) de ezt a témát inkább fejezzük be, mert nagyon elkanyarodtunk a témától :)
  • Mr Csé
    #1394
    deha olcsobb lenne akkor megvennék 10 millioan is
  • JohnnySmith
    #1393
    10 milliót hogyan adsz el belőle? Itt nem milliós példányszámról kell beszélni hanem ezresről....
  • Mr Csé
    #1392
    akkor nemlessz warez ha gamékat 800ft fogják árulni szerintem ha europában megveszik mondjuk 10 millioan azmá 8000000000 ft :D ez ménem éri meg a gyártoknak ?
  • Pretorian
    #1391
    Ja, azokra gondolok, akik a Call of Duty játékélményét, illetve játékmenetét fogják keresni egy sokkal komplexebb, majdhogynem szimulátor jellegű játékban, mellékállásban pedig Vérpistikék is.
    Mert lesznek ilyenek bőven, biztos vagyok benne.
  • trident
    #1390
    Szvsz nem érdemes általánosítani (más játék-közösségek), mert sokféle ember/játékos van.
  • Bucser
    #1389
    Látom sok mondanivalód volt:D
  • tpM
    #1388


    Armed Assault
  • tpM
    #1387
    nah, most ,hogy igy mindenki kidumálta magát térjünk vissza az original témához :)
    Armed Asssult


  • f2d
    #1386
    Eh ez jó vita, mármint ami az alábbiakban lefolyt (warez, Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat, ArmA, OFP, dobostorta). Csak kár, hogy semmi értelme, mert ami sz@r az sz@r, ha warez ha original. Véleményt pedig úgy kell nyílvánítani, hogy ami nem tetszik azt nem hogy nem veszem meg, de még a warez változatát sem töltöm le. Viszont ami megéri a pénzét azt meg megveszem, mondjuk azért előtte nem árt egy warez verzóval meggyőződni a marketingesek által igértekről. Márcsak azért is meg kell venni, hogy a fejlesztők ne zárják be a boltot az anyagi csőd miatt, és készítsék el a folytatását, a folyamatosan megjelenő patch-ekről nem is beszélve.
    Szerény meglátásom ez: vásárlás a legnyomatékosabb vélemény nyílvánítás, akkor viszont nem értem, hogy miért lenne nekem több jogom fikázni a terméket, mint annak aki ezt okosan nem tette. Ez esetben inkább magamat kellene ócsárolni, hogy mekkora hülye vagyok, hogy egy szarért óriási összegeket kiadok.
    Összegezve: tessék csak nyugodtan warezolni, és az alapján véleményt nyílvánítani, fikázni, mert ehhez mindenkinek joga van! Amúgy is a marketingesek minden sz@rt eladnak, hála a wareznak így legallább ebbe az iparágba lelehet moderálni az átvertek és megkárosítottak népes táborát.

    ui.: bocs, de ez már nagyon kikivánkozott belőlem.
  • Doma #1385
    Ejjj ezért regeltél egy accot?
  • bucsher
    #1384
    Ezt most úgy mondtad, mintha én nem lennék bithun :P
  • Pretorian
    #1383
    Én is valahogy így gondoltam, amit leírtam. Csak a véleménnyilvánítás és az etikátlan szardobálás közötti különbségre próbáltam rávilágítani.


    Vaz', de jó lenne már valami konkrétabbat is tudni a megjelenésről. Flashpointot már ronggyá játszottam az összes kieggel+a jobb modokkal egyetemben, a Red Orchestra pedig még nem elég kiforrott (szerintem!!!), hogy sokáig el legyek vele.
  • [NST]Cifu
    #1382
    Azért tegyük szépen hozzá, hogy véleményt nyílvánítani nyugodtan lehet warez vagy orig játék alapján is. Ha a véleménnyílvánítás hangneme már más kérdés.

    Továbbá hogy mi sajnos még nem tartunk ott, hogy az ArmA-ról akár a warez, akár orig. játék alapján véleményt nyílváníthassunk. A véleményeket a videók és képek , valamint különféle interjúk és beszámolók befolyásolják jelenleg...
  • Pretorian
    #1381
    "De mivel piacgazdaság van, a legolcsóbb áron fogom beszerezni. Ami szoftver tekintetében zéró HUF."

    No comment...

    Általánosságban beszéltem, de nem azt mondtam, hogy így csináld, vagy úgy. Mindenki úgy szemetel, ahogy akar, nekem édesmindegy. Moderátorként. (mivel nem vagyok az.) A topic takarítása úgysem az én feladatom. Játékosként már nem mindegy, hogy ki mit mond (szerintem). Leírtam, hogy hogyan lenne etikus egy-egy negatív "véleménnyilvánítás" (fika). Ezt akartam mondani.
  • dronkZero
    #1380
    Te általánosságban beszéltél, mindenkihez, aki elolvassa. Tehát hozzám is.
    Etikus meg talán az lenne, ha átlagbérhez igazítanák a fogyasztói árakat, legalább regionálisan. (Persze, akkor meg kezdődne a "szoftverturizmus", jönnének a franciák meg a németek Kelet-Európába szoftvert vásárolni)
    De mivel piacgazdaság van, a legolcsóbb áron fogom beszerezni. Ami szoftver tekintetében zéró HUF. Ha feltétlen szükséges az eredeti, például multihoz, és még tetszik is, akkor megveszem.
  • JohnnySmith
    #1379
    Csak arra utalt hogy ha mondjuk nem a demoról hanem a warezolt játékról fröcsögsz... (sajnos én is szoktam) akkor az annyira nem etikus....
  • Pretorian
    #1378
    Hozzád nem is szóltam, olvass vissza ha akarsz. Azt írtam le, hogyan lenne ETIKUS. Tetszik-tetszik, nem-nem. Lexarom.
  • Borg
    #1377
    Ezt nem én hoztam fel, csak reagáltam rá, mert ökörség volt :)
  • dronkZero
    #1376
    Nekm te ne mondd meg, hogy mit mondhatok, és mit ne! Köszi!
  • JohnnySmith
    #1375
    Komolyan olyan agyrém példákat tudsz felhozni........ :DDDDDDD
    Én még nem voltam olyan éttremben vagy cukrászdában ahol szar volt valami...akkor hívjuk az ÁNTSZ-t :D
  • JohnnySmith
    #1374
    Oks akkor mp_demo :) Egyébként valszeg ha lesz demo akkor az mp lesz;)
  • Borg
    #1373
    Hát már nem azért, de én cukrászdában nem előre szoktam fizetni, hanem akkor ha megettük :) És ugye ha szar, akkor eleve nem fizeti ki az ember.
  • Borg
    #1372
    SP-vel nem nagyon foglalkozok, engem a multi érdekel majd belőle.
  • Mr Csé
    #1371
    pont azé demo me ingyenes
  • Pretorian
    #1370
    10-ből nyolcan warezolnak. Ez tény. Nem is erre tettem a hangsúlyt a kommentjeimben, hanem a jogos-vagy éppen jogtalan anyázásra.
    Anyázni akkor van jogod, ha megvetted a terméket és szar.
    A demo célja, hogy ízelítőt nyújtson a teljes játékról, vagyis ezt, és ennél csak többet fogsz kapni a teljes verzióban.
    Ha nem ettél még dobos tortát, megkóstolhatod a cukrászdában, hogy megtudd, milyen.
    Fizetés nélkül viszont nem eheted meg az egész tortát, bármennyire is szeretnéd.
    Ha mégis megeszed a tortát, és nem fizetsz, akkor nem anyázhatsz, mert nem jogos.
    Ha kifizeted a tortát, de az egy kalap xar, akkor jogosan anyázhatsz a panaszkönyvben.
  • Pretorian
    #1369
    Én nem szidtam.
  • JohnnySmith
    #1368
    De valamit tisztázzunk, neked bejön mondjuk az ARMA de nem KIPRÓBÁLOD mert arra ott a demo, hanem végigjátszod és ESETLEG utánna megveszed...
  • [NST]Cifu
    #1367
    Mi mennyit szídtuk anno a BiS-t az OFP 1.0-ás állapota miatt, amikor még nem is volt kapható itthon a játék?
  • Borg
    #1366
    Nekem az az elképzelésem a szerzői jogok tiszteletben tartásáról, hogy szívesen fizetek nekik, ha minőségi játékot adnak jó supporttal, és én jól elvagyok vele.
    De CSAK akkor fizetek nekik érte, ha minderről már meggyőződtem. Mint ahogy az élet más területein sem dobok ki az esetenként több tízezres kategóriájú árukra addig pénzt, amig egy kicsit utána nem néztem, hogy mit tud, és jó e. A játékoknál ezt a warez biztosítja.

    Majd ha olyan megélhetési szinvonal lesz itt is, mint nyugatabbra, akkor majd itt is jogos lesz a warez ellen kézzel lábbal kapálózni. Addig viszont, legalábbis a kipróbálás erejéig ezt fogom használni.
  • JohnnySmith
    #1365
    Nekem is ez jött le :)))
    Fura... Mondjuk én is warezolok ;)
  • Pretorian
    #1364
    Nyilván azokról beszélek, akiknek tetszik a játék.
  • Pretorian
    #1363
    A kivétel erősíti a szabályt. Általánosságban sajnos az a jellemző, amit leírtam. Egyébként nem azt mondom, hogy nem lehet negatív véleményed a játékról, ha nem veszed meg, hanem azt, hogy ha letöltöd a warez verziót, akkor ne járj be a topicba anyázni a fejlesztőket, mert nem jogos. Egyébként neked szerintem valami egészen egyedi elképzelésed van a szerzői jogok tiszteletben tartásáról, szerintem ne nagyon reklámozd ezt az attitűdöt.
  • Borg
    #1362
    A BF1942, meg a BF2 is ilyen. Hogy a HL2+CSS-t ne is említsem. Mondjuk a BF2-t nem vettem meg ezek közül, mert nem kívántam senki bétatesztere lenni egy rakás szar játékban, ami amúgy egész jó is lehetne. Ennek megfelelően azóta kb félévente 2-3x raktam fel a warezt, hogy bekukkantsak mi a helyzet...
  • Zsolo007
    #1361
    Nagyon jó példa erre a Galactic Civilizations 2. Nulla védelemmel jött ki, warezon felkapott lett, futótűzként terjedt, aztán mennyien meg is vették :)