35048
  • Pill
    #9800
    Az az igazság, hogy nyár van és nem bírom, hogy ne bulizzak.
  • blash
    #9799
    van olyan

    neznivalo:

    jutub -> XAM 1.3 GAMEPLAY
  • Pharaoh
    #9798
    Hi!

    Az 1.08 patch felrakásakor baja van a CDkey-el. Van olyan warez key, amit elfogad?
  • visine
    #9797
    Akkor kiegészítem a mondatot: "hogy itt e körben zömében jobban kedvelitek az mp-t..." Annak örülök, hogy sp párti vagy :)
  • Bucser
    #9796
    Tévedés. Single Player párti vagyok.
  • visine
    #9795
    És nemcsak a Perpetuáról van szó, mint magyar sp kampányról, hanem az ofpecen másról is, amire mi magyar, ofp/arma rajongók büszkék lehetünk!

    Olvassátok el az ofpec főoldalát, ITT, ma jelent meg! Lackonak gratula jár, bár tudom, hogy itt e körben jobban kedvelitek az mp-t!

    üdv
  • bucsher
    #9794
    én 3 perc alatt meguntam
    fasság
  • kassaidezso
    #9793
    "Amikor bekapcsolod akkor kell egy másodperc neki, hogy "bemelegedjen", ha sok fény éri akkor ahhoz állítódik be és ha ismét sötétebb helyre nézel akkor egy pici idő eltellik amíg újra normálisan látsz vele. Ahogy Boci is mondja tényleg baxa az ember szemét hosszabb távon, bár megvakulni nem lehet vele."

    Nem tudom, te milyen éjjellátót használtál, vagy milyenbe kuksoltál. Gondolom a második generációs típusok más technikai paraméterei is különböznek a korábbi változatokhoz képest, hiszen amit én láttam abban semmiféle késleltetett reakcióidő, sem bemelegedési idő nem volt. Hangsúlyozom, nem vagyok éjjellátó szakértő. Két típust láttam idáig működésben, és elég meggyőző volt a különbség. A régebben honvédségnél is használt, kifejezetten egy funkciós éjjellátó szarabb, mint az az optika amit fegyverre szerelve is lehet használni. Szóval szarul van megcsinálva a játékban, ez tény. Főleg, hogy nincs különbség a bluefor és opfor éjjellátóinak képe között. Ha már ennyire vérprofin akarnak szimulálni mindent (nem sikerült), akkor erre is fektethettek volna kicsivel több hangsúlyt. Pl. a bluefornak gen2, az opfornak meg sima.
    A vakság témához. Igen, ez az a jelenség amit hóvakságnak is neveznek. Ha fehér kép van a kijelzőjén, és azt bámulod, mondjuk egész nap (minek tenné bárki is ???), akkor átmeneti vakságot szerezhetsz. Természetesen sivatagban vagy havas területen napszemüveg nélkül töltött hosszabb idő miatt szintén megvakulhatsz. Igaz, csak időlegesen, de ez bőven elég. Ha valakinek volt már, tudja milyen szar. Másrészről maradandó károsodásokat okozhat, és sok esetben okoz is.
  • tpM
    #9792
    Hát mindig evolution megy (én már baromira unom) én azt tapasztaltam, hogy tökéletesen játszható nem laggol az AI annyira a piros lánccal meg ne foglalkozz :) ha kifagy akkor meg gyere vissza mert a pontjaid és a rangod megmaradnak.
    btw ha már összegyúlünk páran illene egykis VS-t is nyomni.
  • Rafia
    #9791
    1x voltam, akkor épp 4-en evolutionöztünk kb. 20 percig, amikor is kifagyott minden. Nem a playerszám a gond, hanem az, hogy bajok vannak a multival. Hiába a nagy távolságok, ha ezt már nem tudják ugrálás nélkül megjeleníteni, és baromi sokszor jön a piros láncszem is. (Nem, nem a gépemmel-hálóval van a baj). Eredetim van, de most kezdem megbánni a vásárlást. Talán lanon jó lesz még hülyülni botok ellen.
  • pedro870
    #9790
    Ha sp kampányt nyomnál és nagyon csalódtál a hivatalosban, esetleg próbáld ki a Perpetua kampányt. Magyar srác csinálta, a BIS fórumon elég pozitív visszajelzéseket kapott. Én még az elején tartok.
  • wardogzombie
    #9789
    te milyen játékkal játszol mer hogy nem armával az hétszentség.a magyar szerveren jó kis csapat jön össze olykor-olykor.zsííííííír
  • Bucser
    #9788
    Az ArmA kampánya (amit annak hívnak) egy rakás f*s. Ez kétségtelen. A kiadás idejére nem lett kész a kampány amit adni akartak hozzá így kimaradt. Viszont a pénzre már szükségük volt. (viva független fejlesztés)

    Amit lentebb írtál az még okés, hogy élményre vágysz és nem szimulációra, de azt is meg kell értened, hogy az addonkészítők többsége pedig pontos szimulációra vágyik. (én mint nem addonkészítő is). Az engine nem csak játékot szolgál ki, hanem mint te is tudod a VBS2 alapjául is szolgál. Az ArmA kicsit butább de minden belescriptelhető nagyjából mint ami a VBS-ben van. (meg butítható teljesen egy csomó dolog szóval ha arcade lövölde kell az is létrehozható)

    Mindenesetre nekem jobban tetszik az Arma mint az eddigi FPS-ek amikkel játszottam (és Wolf3d óta jópár megordult már a gépemen)

    persze nem is tartozók azok közé akik azt várták az ArmA-tól hogy kap egy 1.96- patchelt szinte tökéletes enginet (ez volt az utolsó verziószám OFP esetén) minden szép addonnal megáldva amit én akarok és hibátalnul fog futni.

    Sokan elkövetik azt a hibát, hogy az Arma-t egy bugfixált addonokkal ellátott OFP-hez hasonlítják és nem pedig az OFP 1.00-hozképest ami pedig ildomos lenne szerintem lévén ez is csak egy csontváz amit megint nagyjából az addonmakerek fognak feltölteni minőségi tartalommal.
  • steweee
    #9787
    na most néztem hogy jött e válasz a hozzászólásomra. örömmel tapasztalom hogy nem kaptam lehurrogós választ senkitől, még opflash vagy AA fanoktól sem

    annyi megjegyzésem lenne a dologhoz, hogy bár az éjjellátó meg egyebek lehet élethűek, ez egy játék, és a játékélményről kellene hogy szóljon.nem érdekel hogy PONTOSAN hogy zajlik az életben, mert az életben nem akarok senkit agyonlőni sem távcsövessel, sem egyéb más fegyverrel.

    viszont ha játszok szeretem ha az játék, és annyira van lebutítva a valósághoz képest, hogy az szórakoztasson, és nem bosszantson vagy ne kínszenvedés legyen egy egy pálya megoldása.

    az opflash ilyen volt, a heroeson kívül a legtöbb játékórát azzal töltöttem, számtalanszor megcsinálva a három kampányt és a missziókat. az arma technikailag előrelépés, de játékélmény terén visszafejlődés, legalábbis jelenlegi formájában. és ez sokkal fontosabb dolog
  • Rafia
    #9786
    úgy érted, 40 teli 32-est, amiből kb. 3 berzerk volt?
  • tpM
    #9785
    Néhány VTE kép...

  • Bucser
    #9784
    Biztos bennem van a hiba, hogy csak a serverbrowserben kb 40 teli servert találtam vegyesen coop vagy CTF vagy berzerker servereket...

    Nahát....

  • Rafia
    #9783
    hát...akárhogyan nézem, multiban ez a game egy rakás ***
    Kevés szerver, kevés player, rengeteg coop és még több lag.
  • kiskorúbézoltán #9782
    Lásd repvez #9779...

    Bár megpróbáltam azt is, hogy bal szemen gugli, jobbal célozni... Na ez az a pont ahol a sokat megmosolygott "svájcibicska" M-4 az mezei AK lelkébe tapos. :)))
  • neuro
    #9781
    AN/PEQ2 és minden újabb kategóriás fegyverre felszerelhető, amin van Picatinny rail.

    De ha már itt tartunk jó lenne IR patch vagy IR strobe is a szövetséges katonáknak :)
  • tpM
    #9780
    Az M16A4-en van asszem AN/PEQ4 lézercélzó aminél csak éjjellátóval lehet látni a pontot :) persze a BI ezt lusta volt megcsinálni pedig a sima lézercélzó működik.
  • repvez
    #9779
    Sehogy se lehet benne célozni, legalábbis amihez nekem volt serencsém azzal nem lehet.
    Mivel 1 optikája volt középen és vagy 10 cm-re kilogott.Igy 2 megoldás létezok vagy "csipöböl tüzelsz" vagy a fegyverre szerelsz éjellátot.Ami a magyar viszonyokat nézve maradna az elsö variácio.
  • neuro
    #9778
    Tényleg kiskorú, hogy lehet NVG-ben célozni, mi a "hivatalos" módszer? Odafér az ember arca benne az irányzék mögé? Illetve nem rontja a távolságbecslést, fókuszálást?
  • Bucser
    #9777
    Akkor rendben. Ha te mondod elfogadom ilyennek:)
  • kiskorúbézoltán #9776
    Hmm, szerintem pont az éjjellátó van a legjobban megcsinálva, a valóságban is kb ilyen, bár az , hogy azon keresztül nézel bele az irányzékba az úgy baromság ahogy van. Amikor bekapcsolod akkor kell egy másodperc neki, hogy "bemelegedjen", ha sok fény éri akkor ahhoz állítódik be és ha ismét sötétebb helyre nézel akkor egy pici idő eltellik amíg újra normálisan látsz vele. Ahogy Boci is mondja tényleg baxa az ember szemét hosszabb távon, bár megvakulni nem lehet vele.

    A hangtompítóban az a móka, hogy a torkolattüzet is - rendszerint -eltünteti. Én azt tapasztaltam, hogy éccaka az AI szerteszét lövöldöz éjjellátó nélkül, csak közelről vesz észre.

    Engem sokkal jobban bosszant az optika nélküli rpg, meg az újratölthető 84-es. Az árkád sérülésmodellezésen már túltettem magam. :)
  • Boconadi
    #9775
    jó ugy más, így már érthető, csak nem akartam szétoffolni a topikot több hsz érdekében
  • Bucser
    #9774
    De nem vaksötétben.
  • Boconadi
    #9773
    NV-t és azon belül a szemedet is igazából is rohadtul bassza a fény. Átmeneti vakságot is okozhat tudtommal, mint pl, ha napos időben a hóra nézel.
  • Bucser
    #9772
    Nem fényforrásba nézek vele.

    Hanem a fényforrástól 60-70 méterre áldogáló emberkét és besötétül az egész képernyő. Holott egyetlen fényforrás sincs a látómezőben. Ilyen formában ez a NVG használhatatlan (szerintem)
  • tpM
    #9771
    Hát gondolom sötét helyekre tervezték nem arra, hogy fényforrásokba nézegess vele :D
  • Boconadi
    #9770
    thx!
  • Bucser
    #9769
    Spotter + Shooter.

    A Spotter figyeli a környezetetet felméri a távolságot, felméri a helyzetet és figyeli a találatot és korrekciót ad ha szükséges.

    Bővebben

    Ő is mesterlövész. Ugyanazt a kiképzést kapja. De a feladat fel van osztva.

    Összefoglaló a Wiki-n
  • Bucser
    #9768
    Viszont a night vision baromi szarul van megoldva (ahogy az egész HDR talán egy kicsit túl erős lett holott nagyon sokat dob a hatáson) egyszerűen számomra hihetetlen, hogy éjellátóval belenézek a távcsőbe és a célponttól 50-60 méterre lévő fény olyan szinten elvakít hogy vaksötét látszatét kelti. Nem tudom élőben ez hogyan működik, de ha utána elnézek egy sötétebb helyreott rendbejön az NV majd visszanézek azelőző spotra és megintcsak lehetetlen a célzás...

    Ez normális??
  • Boconadi
    #9767
    élőben is vannak ilyen távolság mérő sniperek?
  • Bucser
    #9766
    Igazából szép nagy távolságra vannak konfigolva a távcsöves fegyverek a játékban.

    Vegyük pl a dragunovot. Szórakoztam vele egy kicsit. leszedtem a SP/MP multi utility practice fieldet (amiben taxival ki lehet utazni a varosi gyakorlótérre a helikopőterekhez vagy épp a lőtérre ahol kék célpontok vannak)

    Nos ott elővettem egy dragunovot és teszteltem kicsit. Közelről (azaz a lőtér végéből kicsit fölé ment a lövés mint ahova céloztam. Majd elszaladtam a bunker tetejére ott már egy 1,5 miliméterrel a szálkereszt alá kellett célozni.

    Majd kimentem a rádiótoronyhoz (onnan látszanak még a hátsó célpontok akkor már bőven lehetett lőni a skála szerint.)

    Az igazi gond inkább a távolságok felmérésével van. Azaz jó lenne tudni, hogy milyen messzire lövök. (gondolom lehetne scriptelni egy távcsövet mely alkalmas távolságmérésre így egy sniperteamben lenne értelme a 2 usernek hisz egyik spottol, távolságot mér és véd, a másik pedig céloz és lő)

    Na szóval semmi gon nincs ezzel:) egyébként tudtommal a red Dot irányzik az M4-eken szarul van beállítva. kéészült erre is egy mod azt hiszem és az újabb fegyvermodokban is azt használják.
  • tpM
    #9765
    Sötétben a torkolattűz szépen megvilágít...
    És ez tök jó, hogy mindenhol aztmondják, hogy az opflash sokkal jobb pedig ennek is az az alapja.
  • steweee
    #9764
    be tudok konfigolni mindent, te hol olvastál olyat a hozzászólásban hogy nem ?

    na, most az éjszakai pálcélosok elleni küldetést választottam. mondjuk elég érdekes hogy ha nem csinál az ember külön profilt, nem menti el a billentyűkonfigot hanem a defaultot adja újra. elég bosszantó

    hát a night vision lehet ugyan élethű, de egy rakás szar, kifolyik a szemem hgoy lássak.érdekes hogy mi vagyunk a spec opsok nv googléval, és a sima katonák meg az első pár lövés után halálos pontossággal lekaszabolnak messziről is, bár nem értem hogy hangtompítós lángrejtős fegyvert hogy szúrnak ki

    szánalmas, el nem hiszem, de a sima opflash sokkal jobb volt mint ez. gyalogos katonaként überkiller voltam, úgyhogy ne merje bárki azt mondani hogy biztos azért mert béna vagyok

    egyszerűen csak rosszul van megírva. még várok pár peccset hozzá, azt hiszem
  • blash
    #9763
    Peldaul mit nem tudsz bekonfigolni? En peldaul kulon inverz egeret szeretnek repcsikhez, helikhez...

    Vmivel fele kell celozni, vmivel meg nem, mindez me'g nagyban fugg a tavolsagtol is. Probalgasd...
  • steweee
    #9762
    na, tapasztalataim:
    nem tudom mennyit javít az 1.08 az eredetihez képest, mert én már csak ezzel láttam meg vele a napvilágot, de egy athlon 2800+ nvidia 7600 gs és 1,5 giga rammal minen normal árnyékok nélkül tökéletesen megy még növelt látótávval is, és egy ilyen játékhoz sztem tökéletes a grafikája. tehát ezzel nincs gond

    ami nem tetszik az a továbbra is gagyi irányítás, bár hozzátenném hogy azt a pár funkciót amit használ is az ember be lehet jól konfigolni, de eszem megáll minek annyi lehetőségre gombot adni amit úgysem használ az ember. el lehet tökölni vele az elején míg kiirtja az ember az előre konfigolt szarságokat

    a másik a mesterlövészpuska. a második pályán a kampányban egyből az orvlövészkedés nemes útjára léphetünk, de kevés örömmel. nem találtam logikát a dologban. az addig rendben van hogy nem mindig a célkereszt közepére érkezik meg a lövedék, de ezt talán annak mozgásával kellett volna megoldani, mert elég meglepő hogy akkor sem oda megy ha másodperceken keresztül mozdulatlanul a célra tartok.a gurulata a lövedéknek reális, de nem igazán hiányzik sztem. nem vettem észre hogy nagyobb távolságnál felé kellene célozni, illetve nem tudom belőni a távolság és az oldalirányú mozgás gyorsasága alapján hogy mennyivel kellene a célpont elé lőni hogy találjon, pedig eddig az összes játékban nagyszerű mesterlövész voltam. bár lehet ezt is majd megszokom, még keveset játstzottam vele, nem akarok elsőre ítélni, de mindenesetre furcsa a dolog
  • bbchris
    #9761
    Köszi , kipróbálom . Hát ez tényleg más mint az action parancs .