35048
  • Cugel
    #9680
    Sziasztok!

    Textúrahibákat nem tapasztaltatok?
    Érdekes módon csak némely küldetésben vannak, nem értem mitől...?

    Ezenkívül ha meghalok, és respawnolok egy csapattársamba, akkor is textúrahibák, lassulás tapasztalhatók, de ilyenkor az Alt+Tab, majd visza megoldja a gondot.
    Egy ideig...

    Valakinél volt hasonló?
    Esetleges megoldást tudtok?

    Köszönettel:

    M


  • Suri hun
    #9679
    Kint van az Ati 7.6 driver de nem ajánlom mert nálam ArmA alatt folyamatosan fagyott a gép tőle.
  • kiskorúbézoltán #9678
    Off

    Lőszer tekintetében keress rá a "Copperhead"-re, a célmegjeleöléshez a "COLT" teamekre.

    On
  • blash
    #9677
    Ezzel csak az a gond, hogy runtime errorral elszall, ha parameterezve inditom, pl: arma.exe -nosplash -profiles=users -world=empty.

    De hamarosan lesz vegre egy cseh verziom.
  • lee56
    #9676
    hmmm, érdekesnek tünik a dolog.
  • Bucser
    #9675
    Akkor ok:) Tévedni emberi dolog:)

    Viszont nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan működhetett (a tüzérség számára való lézeres megfestés)
  • kiskorúbézoltán #9674
    Off

    "A Laser markernek soha semmi köze nem volt tüzérséghez.. MIndig is precíziós légicsapáshoz használták. A földi telepítésű verziót csak álló célpontok ellen mivel a mozgó jármű által felvert por lehetetlenné teszi a használatát. (IRL) De a ködöt sem szereti:)"

    A köd kivételével teljes tévedés amit írtál. :)

    On
  • bbchris
    #9673
    De várj, a poén az volt benne hogy a sima Sniper és a rifleman is csak pisztollyal volt . És ugye letettem az AmmoUS -t és nem vett fel fegyvert csak mascinegunnert . Na meg az RPG soldier-nek nem látszott a géppisztoly célzója , szal össze volt kuszálva az egész . A Gamecopy-s exe pedig ugyanezt csinálja . Aztán letöltöttem azt a Securom Hotfix-et amiben az arma.exe van és azóta jó . Ez most a Securom védelme vagy beletették alapba a peccsbe ?
  • tpM
    #9672
    Hmm hát tényleg van benne egy ilyen kis propelleres repülő amivel füst meg világító rakétákat lehet lőni :)
    Majd megkérdezem publikálhatok-e képeket azt megmutatom :]
  • Bucser
    #9671
    Apropó. csak csöves légvédelem lesz? mert akkor bekerülhetnének az Intruderek és a közelfelderítő kisgépek melyeket civil gépekből alakítottak át. Spottingra és füstgránátok szórására használták őket. Ráadásul egészen a 90-es évekig szolgálatban álltak sőt tudtommal hasonló gépeket a mai napig alkalmaznak az afrikai konfliktusokban.
  • tpM
    #9670
    Tehát, akinek pisztolyokkal rohangáló katonái vannak 1.08 alatt az vegye ki az 1.05-re készült addonjait.
    Vietnam: The Experience :
    Eddig a hangok nagyjából készen vannak, fegyverek(még lesz talán;M1Garand,Carbine,Thompson meg BAR) katonák ~80%.A sziget még eléggé beta :)
    lesz még UH1, A4 (LAU10,GBU változatban), B52-s mindenféle bombázási opcióval és napalm :D
  • blash
    #9669
    Me'g sehonnan sem.
  • Adam II
    #9668
    Van olyan mod ami rendes animációt ad a tárcserének? Úgy értem kiveszi a tárat újat rak bele és felhúzza a fegyvert.
    Milyen modokat érdemes letölteni?
  • Cugel
    #9667
    Sziasztok!

    Az miért lehet, hogy teljesen alacsony beálítások mellett, kb1500m-es látótávnál, 1024*768-as felbontásnál, normál aa-val, a "convoy ambush"-nál megy 90-110fps-el szinte mindig, a "gunship"-nél pedig ugyanazokkal a beállításokkal, 25-35fps, ráadásul amikor elindul a küldetés egyszerűen nem rakja rá a textúrákat az objektumokra!
    Érdekes módon, ha ekkor Alt-Tab-al kilépek és vissza, a textúrahibák megjavulnak, viszont az fps marad 25 körül...
    Az armory-val játszva, az ottani öszes pálya tökéletesen fut 80-90fps körül, semmi textúrahiba...

    Valaki tapasztalt hasonlót?

    A config C2D6300@3,2GHz, 2*1GB Ram, Asus G8800GTS320MB, legújabb driverek.


    Köszönettel:

    M
  • bbchris
    #9666
    Nahh nem akarom teleszemetelni a topicot , így későn . Bocs mindenkinek , szal letöltöttem a német oldalról azt a 1.08 securom hotfix-et na és így már működik minden . Végre vannak fegyverek a küldikben . Azért írja le valaki hogy mi ez a Lockolósdi . További jó game-t mindenkinek .
  • bbchris
    #9665
    Valami itt le van Lockolva vagy mi , lécci valaki írja már le hogy mi történt ebben az 1.08-asban hogy senkinek nincs csak pisztolya és van olyan fegyver ami ugyan lő de nem látom a célkeresztjét . Még mielőtt megkérdezné valaki hogy warez , NEM mert már eredeti Supergamer-es van tehát megvettem .
  • bbchris
    #9664
    Ui . És alig vesz fel fegyvereket , hiába rakom le a Weapon US ládát nem veszi fel belőle a fegyvereket csak a maschinegunnert és a LAW-ot .
  • bbchris
    #9663
    Felraktam az 1.08-as peccset , de mi történt ??? Úristen a Snipernak csak pisztolya van és az összes katonának amit idáig küldetéseket szerkesztettem pisztollyal rohangálnak . Nálatok van ez a hiba ?
  • Siluro
    #9662
    Köszönöm a választ, tetszik a kép. Tudnál majd élménybeszámolókat tartani? :) Mert ez a téma nagyon érdekel. A sima ofpben is leginkább ezzel az addonnal játszok.
  • bbchris
    #9661
    A Vehiclecargo.sqs az a kis script való arra hogy a heli magával vigye a tankot a levegőben , te hogyan oldottad meg hogy ne vonszolja tovább ? Ugye beírtam én is hogy flyInHeight 5 le is tette de nem hagyja ott a tankot a földön .
  • Bucser
    #9660
    Jahh csak a valóságban lejjebb tudom csúsztatni a fegyvert ha ki akarok kukkantani mögüle, itt viszont teljesen le kell vennem a célról a fegyvert.

    De mindegy alszeg az lesz:)

    Másik problémám: felraktam az FDF soundpackot. Aztán felraktam asszem az RACS 2.0 pakkot. Azóta a 2d Scope-al rendelkező fegyverek maxra zoomolva láthatóak és nem látszik a skála pl a dragunovon.

    Érdekes, hogy ez a nem jelentkezik például a tankok vagy ironsightal használt fegyverek esetén csak a 2 d scope esetén (azaz amikor ACOG4x vagy scope van fent az M24-en az SPR-en a Dragunovon vagy a többin.)

    Elég zavaró.
  • tpM
    #9659
    Ez igazából is ilyen :) ajánlom a red-dotos változatát.
  • Bucser
    #9658
    szokni kell a sebességüket és a mozgáok irányát.

    viszont feraktam a Swissmodot és a SG550-esek ironsightja hihetetlen béna szerintem... nem lehet kilátni mögülle, át rajta pedig (ugye a lyukon át) csak minimálisan... Szerintem borzalmas ez a megoldás.

    Le kell vennem a fegyvert a célról, hogy lássam mi hol van...

    Ez csak nálam van így vagy másoknál is?
  • blash
    #9657
    Ja, nem nagy szam jobbra-balra mozogat leszedni. Persze kikapcsolt celkereszttel, nyiltiranyzekkal.
  • Cugel
    #9656
    A static még csak elmegy, de van valaki aki moving targets-ből leszedett 1-nél többet? :)
  • Bucser
    #9655
    ja... (hogy rúgnám picsán azt aki kitaálta a feladatosdit, meg az unlockolósdit...)
  • Cugel
    #9654
    Az utolso patch miatt van nálam "armory" a play menu-ben?

    Nagyon hangulatos... :)

    M
  • Bucser
    #9653
    Valóban ha a bokor mögött állsz. De ugyanezt a tesztet megnézném úgy, hogy benne állok a bokorban és az AI elmegy mellettem ha mozdulatlan vagyok.

    Másik dolog inkább aljnövényzetre gondoltam nem bokrokra. (tudod a képből kiálló fűszálak melyek kb fél méter után falat alkotnak és kinézni belőlük vagy egyebet nem lehet. vagy térdelve gugolsz és célpont leszel vagy fetrengsz és úgy maradsz. ergó semmiel sem vagy előrébb.
  • blash
    #9652
    Mast mutat be ez a video, de jo pelda arra, hogy az ai mar NEM lat at a bokron:

    http://arma.hu/arma/video/AIbushtest.wmv
  • tpM
    #9651
    20.00 c00p
    adress : www.arma.hu| port 2340| jelszó: nincs|
    1.08
  • CosaNostra
    #9650
    modokat és addonsokat hogyan lehet elindítani?
  • Bucser
    #9649
    Félek attól, hogyha a vietnam modhoz normális magasszárú aljnövényzetet akartok akkor a NASA minden gépe sem lesz elegendő hozzá. a másik sarkalatos probléma pedig az AI... Lévén, hogy ő látni fog én meg nem látom őket (a mostani fűvel is ez a bajom)
  • tpM
    #9648
  • Bucser
    #9647
    Szerinted miért van gyalogság a hadseregben? Miért vannak azokon belül felderítők? nekik nem az a dolguk, hogy előrerohanjanak és kinyírassák magukat hanem hogy megtalálják a beásott ütegeket esetleg táborokat és azokra tüzérségi támadást kérjenek koordináták alapján. Ez manapság a GPS megjelenésével sokkal könyebb lett. Újabban ez még kiegészült a lézeres célmegjelöléssel és légi csapásméréssel.
  • tpM
    #9646
    Elöl van 1 FO az mondja hova csapódik be.
    És ez szimuláció.
  • CosaNostra
    #9645
    aha, akkor a tüzérségnek nem is lehet célt adni? vagy vki skubizza, hogy jó helyre megy-e a löket, mert az is vicc, hogy látható célokat lehet csak lőni tüzérséggel, ebben mi a szimulátor?
  • Bucser
    #9644
    A Laser markernek soha semmi köze nem volt tüzérséghez.. MIndig is precíziós légicsapáshoz használták. A földi telepítésű verziót csak álló célpontok ellen mivel a mozgó jármű által felvert por lehetetlenné teszi a használatát. (IRL) De a ködöt sem szereti:)
  • tpM
    #9643
    Célon kell tartani.A tüzérséggel meg nemhiszem, hogy lehet használni mer nincs rajta semmi digitális műszer.
  • CosaNostra
    #9642
    kösz mindenkinek, majd kipróbáljuk. NVG gondolom a night vision. Azt a kis aksiszerűséget vágom. A markerrel elég egyszer kijelölni a célt, vagy folyamatosan a célon kell tartani? Vhogy tutira lehet akkor használni a tüzérséggel is, nem?
  • tpM
    #9641
    A Laser Marker-be kell ilyen aksi szerüség és a pontocskáját csak NVG-vel lehet látni, Harrier-nek a bombája asszem működik vele.