35049
  • Cactus73
    #18701
    Bocs, ha túlreagáltam a dolgot, csak olyat irtál le amit nem hagyhattam szó nélkül.
    Egyébként meg KÖTELEZŐ kipróbálni a többjátékos módot !
    Egyszer EVOban még a játék elején( nem röhög ) elsőként volt annyi pontom, h csak én vezethettem helikoptert. Bőven elég volt arra koncentrálnom, h kit
    hova szállitsak, vagy honnan szedjem fel, meg ,h senki ne haljon meg miattam. Le ne löjenek, és ne verjem oda semminek a gépet, amig a levegöbe lövöldözö türelmetlen hangyaembereket probáltam betakaritani, akik teleírták a chatablakomat azzal , h merre menjek értük :)
    Szóval az ugy más, hidd el !
  • ekre
    #18700
    na na! nézz rá az x-plane-re :)
    amiben nagyon jónak tartom az fsx-et, az a grafika. tömör gyönyör, vfr repkedéshez imádom. igaz, hogy most már 250 giga felett van, de valami eszméletlen szép és valóban vfr közeli élményt képes gerjeszteni (noha távol áll a valóságtól)
    míg mondjuk az x-plane inkább a repülés modelljére lett kihegyezve, a grafika kevésbé látványos (aláírásomban lévő linket nézd meg, egyszer talán befejezem :)). ellenben a repüléshez köthető részek jóval jobbak. pl a gép viselkedése szélcsatorna elvén működik, a gépek alkatrészeire külön számolja a rájuk ható fizikai hatást, stb (pl nem mindegy, hogy a gép egyik futóján a kerék elpukkant, vagy hülye volt a pilóta és elhagyta a fél szárnyát, flaps-et, stb. fsx-ben ilyen nincs is)

    csak némi kép arról, hogy mennyi a különbség fsx és x-plane között. fsx-ben olyan szinten vezetem a heliket (inkább a helik vonzanak), hogy öröm nézni (full realistic módban, semmi automatika, külön helis addonokkal). x-plane-ben alig tudom a gépet egyenesen tartani, egy kis fuvallat és izzadok, mint a ló, hogy ne crash legyen a vége. fsx-ben egy zsebkendőnyi helyen leszállok bármely helivel. x-plane-ben örülök, ha a kiszemelt LZ 100 méteres radiusán belül teszem le a helit :)

    félreértés ne essék, nem az fs szériát fikázom, mert imádom. csak azért annak is bőőőőőőőven vannak hiányosságai (holott annak konkrétan a repülés a profilja), mint ahogyan természetesen az x-plane-nek is.
  • JanáJ
    #18699
    Szvsz i7 utáni vasak már röhögve el tudnák vinni a mindent leszimuláló csoda játékot, csak nem lesz aki ezt leprogramozza. :-S
  • Papa01 #18698
    Bizony, az IL-2 nagy élmény!! :))
    (Bocsi az OFF-ért... )
  • Papa01 #18697
    Hát az tény, hogy soha nem örültem azoknak a küldiknek, ahol technikát kellett vezetni.. Ízlések és pofonok.. :)
  • [NST]Cifu
    #18696
    Ebben ne legyél olyan biztos. Hatalmas feelingje van annak, ha egy gép irányításához összetett dolgokra van szükség. Én anno nem hittem volna, hogy a haverjaimat sikerül rábeszélni Il-2-re, mivel ugyebár nem egy annyira egyszerű játék (ívelőlapok, hűtőrostély állása, stb.), de azért csak elszórakoztunk vele. Igaz a Földről való felszállást egy idő után hanyagoltuk, nem másért, csak azért, mert embertelenül sok időt rabolt el, amíg mindenki megtalálta a helyét a földön a 109-essel. :)
  • ekre
    #18695
    bf-ben attól kaptam frászt, hogy a repülésnek sok értelme nem volt. a "pályák" adottsága miatt körbe-körbe kellett repkedni, nagy móka, mondhatom :)
  • Papa01 #18694
    Persze, semmi nem tökéletes, :) azért az FSX-nek, vannak olyan jellemzői amelyek viszont más szimulátorokban nincsenek annyira kiemelve, lemodellezve.
  • Torzonborz
    #18693
    akkor csinálj magadnak olyan scernáriót amiben csak gyalogos egységek vannak. problem solved. :P
  • JanáJ
    #18692
    Szerintem nem lenne nyerő, ha flight simulátor szinten menne pl a repülés, mert akkor az olyan tahó bokorugrók mint én nem tudnának még pályaeditorban sem repkedni. :-D
    Még a BF-ben volt vicces amikor 5 vadász, 4tank és 3 helikopter volt én meg egyedül gyalog. :-D
  • ekre
    #18691
    még valami, egy példa :)

    fsx egy nagy hibája, hogy a gépet egy egésznek tekinti. nincs olyan, a gép egyes részei leszakadnának, tönkremennének (flaps leszakadás, stb).
    de egy konkrét példa: arma-ban pl adott az a lehetőség, hogy a far rotor sérülése esetén igen komoly gondba kerül a pilóta, mert a gép masszívan pörgésnek indul. fsx-ben ilyen nincs. ez csak egy példa. az fsx pedig flight simulator ugye :)
  • Papa01 #18690
    Igen. :) Szerintem nem kéne bele, de attól még másnak bejöhet..
    Nem értem ezzel mi a gond? :D Nyilván az én véleményem egy a sok közül, ami pusztán egy vélemény és semmi több!

    Vagy megbántottam ezzel valakit? Remélem, azért nem... :)
  • a.carkey
    #18689
    Meg X-Wingeket felvonultató MMOkat. :)
  • ekre
    #18688
    ismét a repülők és helik témája. az aláírásomból, ill pár commentemből gondolom, hogy lerí, hogy biza imádom a repüléssel kapcsolatos szimulátorokat. igen, az arma, ofp repülés modellje nulla, illetve nincs is. ettől függetlenül nagyon feelinges, amikor az erdős részeken kolbászolunk, közben helik keringenek a fejünk felett, gépek kergetik egymást, stb.
    noha a fizikája (túlzás fizikának nevezni) közel sincs egy fsx-hez (ami a szimulátorok közt a gyengébb minőségű szimulációt képviseli), mégis hatalmas élmény a helikkel, repülőkkel hadba vonulni.
    noha ezen esetben egyáltalán nem a szimuláció minőségét veszem figyelembe, hanem magát az élményt. hatalmas.

    akit ez irritál, az inkább ne vezesse. de azért, mert neki nem tetszik, mástól miért kéne megvonni ezt az élményt? egyébiránt ha már annyira ragaszkodunk a valós repmodellhez, érdekelne, hogy az, aki agyfrászt kap ettől a modelltől, az mit kezdene fsx-ben vagy x-plane-ben egy c-130-al (ami szintén távol áll a valóstól, legalábbis gondolom én :)). egyébként belefutottam pont az arma2 esetén abba, hogy valaki mondogatta, hogy csinál egy valósághű c130 takeoff-ot (nem igazán értettem, hogy hogy érti :)), majd amikor mondtam neki, hogy akkor a fékszárnyon állíts, csak pislogott, hogy miért, az fékezéshez kell. jah, mondom, akkor hagyjuk).
    akkor meg az lenne a baj (bár én örülnék, mint majom a farkának, de az arma profilja nem a repülés pontos modellezése, leginkább a gyalogos fronton van toppon, de ezen felül mással is foglalatoskodhatunk, ha épp úgy tartja kedvünk. az arma varázsa pedig _szerintem_ a bő lehetőségekben rejlik. van ami egész jó, van ami gyenge. ettől függetlenül az egész egység hatalmas és teljes mértékben egyedi.
  • [NST]Cifu
    #18687
    Bár én is szeretem az ArmA-t, és jóval komolyabb játéknak gondolom, mit a COD4-et, de szerintem, ez a Helis/Repülős/Tankos vonal nagyon nem kéne ebbe a szimulációba..
    Engem idegesít, mert szerintem nagyon arcade-stílusú, nem is értem miért tették bele..


    Ezt te írtad a #18668-ban. :)

    Szerintem emiatt "támadnak", ha lehet élni ezzel a kifejezéssel. :)
  • Papa01 #18686
    Én a magam részéről tartom feleslegesnek, és hidd el nem akarok senki alól kivetetni semmit.. :) Nem hinném, hogy ilyet írtam volna. :)
    Abban igazad van, hogy jócskán megdobná a játék HW igényét. Sajnos.

    Üdv:
    Papa01
  • Cactus73
    #18685
    Nem bántásból mondom, de mivel te nem játszol multiban, Neked tényleg mindegy ,h ki ül abban a tankban vagy repülőben. De azért alólunk ne akard már kivetetni, mert nekünk ez igy jó :)
    Ha árnyaltabb lenne a járműszimuláció...
    DE MILYEN ÁRON ?
    Mindenféle gépre ható erőket és egyéb lófarkakat akarnál plusszba kiszámoltatni a procival,( per jármű ) mikor már igy is a legkeményebb gép kell a program alá ?
    Hidd el ,h a többségnek ez igy nagyon megfelel. És PONT ez a poén benne ,h MINDENBE be lehet ülni.
  • [NST]Cifu
    #18684
    Vagy Harpoon. :)

    Egyébként a DW-ben volt Perry Fregatt. ;)
  • a.carkey
    #18683
    "Dangerous Waters szinten"

    Azért ilyen mélységekbe ("tengeralattjáró szimulátor") nem kéne belemenni! :D

    Elég lenne a Fleet Command rts része, megszemélyesítve. Ott is volt minden:

    Seal és egyéb különleges alakulatok partra rakása
    tomahawk
    tengeralattjárók
    repülőgépes csapások, backfire bombázók, helikopterek
    rakéták és ellenrakéták
    városok, repterek, támaszpontok
    stb.
  • DrRadon
    #18682
    ArmA1. IC. Minden héten 70 élő ember az egyik oldalon 70 a másikon. Nemzetközi csapat a világ minden tájáról (katonák, diákok, civilek vegyesen), tábornokkal, zászlóaljakkal, technikákkal, elfoglalandó területekkel, több tíz négyzetkilóméternyi hadműveleti területtel.

    Szigorú parancsnoki hierarchia, TS kommunikáció, és mindenkinek meg van a dolga. Van aki csapatokat szállít helivel, van aki páncélost visz, de a többség egyszerű gyalogos baka, akiket felülről vezényelnek. Hétről-hétre átéled az izgalmat, a 3 órás meccs végén a diadalt vagy a teljes kudarcot.

    S közben pezseg az egész, ugratjuk egymást vagy épp lebasszuk a másikat, pörög a chat bontogatjuk a söröket és közben jól érezzük magunkat. Hogy mennyire, arra nincs szó.

    Igaz nem teljesen tökéletes a szimuláció, de még mindig a legnagyobb szabadságfokot adja egy ilyen eseménynek, lehetővé téve, hogy a repülő, a helik, az a pár páncélos és a sok-sok baka egymást támogatva foglalja el az egyik területet a másik után, odafigyelve a kis szoba napóleonok utasítására.
  • #18681
    Köszi!!!
  • Papa01 #18680
    Az az igazság, hogy én még nem multiztam sem az OFP-vel, sem az ARMA 1-2- vel... A küldetésekkel és a hadjáratokkal szoktam játszani.

    Bár az tény, h csoportosan minden jobb mint egyedül... :))

    Üdv:
    Papa01
  • Icebird
    #18679
    Szerintem finomabban ezzel a gyomlálási szándékkal, mielött az ofps veteránok szétcincálnak apró darabokra (köztük én is)!:)
    Legnagyobb feelinget vennéd el mikor egy multis front pályán egymásnak feszülö tankok a sectorok között, felettük heliböl ugráló bakák próbálnak a tankokat alászacselezve sector közelébe férközni?
  • Torzonborz
    #18678
    én sem tudom milyen igazából egy bmp2-öt vezetni de a játékban jó móka vele rallizni . :)
  • [NST]Cifu
    #18677
    Mert enélkül nem lenne meg a lehetőség sem, hogy éljenek vele a játékosok. Van azért annak egy feelingje, ha a ledobás és a kimenekítést egy játékos és nem AI végzi. Van egy feelingje annak, ha lehet AH-1 / Ka-52 / Mi-24-el tűztámogatást nyújtani a csapattársaknak. Ha egy csapatnak kell együttműködni ahhoz, hogy az a fránya H-29L oda csapódjon be, ahova kell.

    Ha nem lenne benne, az lenne az igazi hiba.
  • Papa01 #18676
    na ez gondom nekem is..., akkor minek bele? :)
  • [NST]Cifu
    #18675
    Őszintén szólva a kampányt még nem játszottam végig, nem tudom, ott kell-e légijárművet vezetni. Egy-két SP/Co-op küldinél tudom, hogy kell. De amúgy nem vagy rákényszerítve erre. Domiban például épp az a helyzet, hogy szinte alig lehet pilótába állni... :)
  • Papa01 #18674
    Az rendben is lenne, hogy igyekeznek a teljes harctéri képet visszaadni. (és az jó ötlet, ha pl gyalogosként jelölök ki célpontot egy légi egységnek), az nem tetszik, amikor vezetni kell.. számomra nagyon illúzió romboló... (nem mintha tudnám igazából milyen egy Cobra-t vezetni.. :) )

    Üdv:
    Papa01
  • [NST]Cifu
    #18673
    mi lenne ha egy felszállás 20 gombnyomás után sikerülne.

    Az nem a 20 gombnyomás esete, hogy a helikopterek és repülőgépek fizikája egy kalap ******. Ha játszottál az IL-2-vel vagy a Lock-Onnal, esetleg a Flight Simulator sorozattal, akkor kb. sejtheted milyen egy többé-kevésbé normálisan megírt repülőgép-szim fizika. Namost az OFP/ArmA/ArmA2 nem rendelkezik ilyennel.
  • Papa01 #18672
    Csige791:
    Persze, igazad van, de én is ezt mondom, mivel ez egy "gyalogos szimulátor", akkor abban legyen nagyon jó (és szerintem az is), és kész. Mivel a repülő, helikopter, stb, szimuláció területen vannak megfelelő programok, aki azzal szeretne megismerkedni megteheti.. :)

    Alapvetően szerintem az ArmA-ban,ezen eszközök fizikája (repülő, helikopter, stb) botrányos, inkább a gyalogos rész tökéletesítsék tovább..
    De ez csak egy vélemény... :)

    Üdv:
    Papa01
  • [NST]Cifu
    #18671
    A lényege a játéknak az, hogy lehetőleg a teljes harctéri káoszt áthozzák. Tehát ne csak gyalogosként, de harcjárművekkel is tudj részt venni a harcokban. Volt erre már lehetőség más játékban is, lásd BF sorozat például, ám ott még annyi realitás sem volt, mint itt. Én is örülnék annak, ha a repülésszimuláció a Lock-On / Black Shark szintjén, a harckocsi szimuláció pedig a Steel Beast 2 Pro PE szintjén lenne, de nincs. A Black Shark és Lock-On baja az, hogy csak repülőgépekkel/helivel (9 típus illetve egyetlen típus) tudsz játszani, így pedig kimarad a szárazföldi egységekkel való együttműködés a képből. Tudsz úgy indítani H-29L-t a Lock-Onban, hogy szárazföldi egységek jelölnek meg egy célpontot? Nem. Hát erről szól a dolog.

    Nincs jobb játék, amely képes a teljes harcteret felölelni (én még a haditengerészeti részét hiányolom kicsit, Dangerous Waters szinten ^^). Ez van, ezt kell / lehet szeretni...
  • csige791
    #18670
    Papa01:
    Ez a játék a kacsa esete, az is tud úszni, repulni, meg gyalogolni, de egyiket sem tokeletesen. Durva is lenne ha ez lenne a legjobb, repszim, a legjobb tank sim, plusz amiben amugyis a legjobb. Akkor nem maradna hely a tobbi jateknak a piacon. Bár én örülnék neki.
    A másik dolog, hogy így is sokakat elriaszt a komplexitása - lásd pár hozzászólóval lentebb, nem tud vele játszani így inkább bele köt a grafikába - mi lenne ha egy felszállás 20 gombnyomás után sikerülne.
  • csige791
    #18669
    Hát pedig megnyertuk. Egyszercsak kizoomolt a kamera, "belolem" es kiirta hogy congratulation megtisztitottuk a szigetet vagy mi. Az utolso varos Cseronogorszk volt, de azt is mar csak ujra vissza foglaltak ilyen piros csikos volt, bementunk 15-en meg 2 repulo lebombazta parszor, és vége :)
  • Papa01 #18668
    Szia Cifu!

    Bár én is szeretem az ArmA-t, és jóval komolyabb játéknak gondolom, mit a COD4-et, de szerintem, ez a Helis/Repülős/Tankos vonal nagyon nem kéne ebbe a szimulációba..
    Engem idegesít, mert szerintem nagyon arcade-stílusú, nem is értem miért tették bele..

    Ha repülni akarok, ott a LocOn, Black Shark, Condor, stb.. (Bár egyikben sem vagyok valami nagy szám). Azok valóban szimulátorok. :)

    Üdv:
    Papa01
  • w77d
    #18667
    gyerekek ennek a játéknak egy 4 magos proci a minimum. Lent vagyok a balatoni nyaralóba, az itteni gépemben egy gyenge négymagos van, de mégis jobban fut mint az otthoni bivalyerős kétmagoson....
  • Torzonborz
    #18666
    kihalt ? szögletes ? ööö izé ...még jó hogy csak szerinted . :)

    a cod-al való hasonlítás meg nem tudom miért jó. majd ha megjelenik az új OFP akkor azzal kell összevetni .
  • [NST]Cifu
    #18665
    Mutasd meg nekem légyszíves, hogy szállsz be a CoD4-ben egy Ka-52 vagy AH-1Z szintű helikopterbe, vagy egy harckocsiba, esetleg hogy csinálsz ott olyat, hogy 500 NPC ellen küzdesz. Nem rossz a maga szűk képességei mellett a CoD4, de a kulcsszó az, hogy korlátozott képességek. Kis játékterület, erősen lekorlátozott szabadságfok mellett. Aki arra vágyik, az itt nem találja meg a számításait...

    Kihaltnak egyébként nem nevezném, ha a kampányban (vagy megfelelő küldiben) sétál az ember, a falukban van civil lakosság, sőt autóforgalom is.
  • [NST]Cifu
    #18664
    Egy Csedaki rádióállomás van a falu szélén, pótkocsira telepítve, azt mutatja. Válts át olyan emberre amelynél van Satchel Charge (magyarban Táskabomba, a következő patch után Rádiós bomba), azt kell ide lerakni, majd ha biztos távolságra futottál, felrobbantani ugyanebből a középső egérgombra előhozható menüből.
  • blash
    #18663
    RPCsJS?
  • RoyalPredator
    #18662
    Üdv.
    Sajnálattal közlöm, hogy ez a játék igencsak... most megbántok sokakat, de szánalmas.
    Alapvetően jó a koncepció, csakhogy a vizualitás terén pl hi-res texítúrákkal telenyomnak mindent, de annyira kihalt és szögletes minden, ami 2009ben szégyen. Ezt még bőven elnézném, ha a játék irányítása nem lenne egy kalap fos. Egész idő alatt olyan érzésem volt, hogy valami katona-kiképző mátrix BÉTAverziójában vagyok, és fenyeget a kékhalál. Azon se csodálkoztam volna, ha egy windowsos hibaablak pofáncsapott volna, mert annyira valóságtalan az egész. Szóval ahogy eltervezték a játékot nagyon jó lett volna, de ez seholsincs egy 2 éves COD4hez képest.

    Ez van, ez az igazság.
    SZERINTEM játszhatatlan. ->RPCsJS