35049
  • DOGMAN
    #18782
    Na ezt mindenképp kipróbálom:

    Run on multiple hard drives

    If you don't have RAID and have 2 hardrives.

    ArmA2 is heavy on the harddrive I decided to split the ArmA 2 files onto two different hard drives, this can be done by making a mod folder on one of your separate hardrives. This makes loading faster, and allows you to simulate a faster data transfer rate.

    For example I have moved the following files (they mainly contain textures and models), others containing configs may cause problems if you are running addons. into F:\CA\addons as shown below:

    You can then run these files via the modfolder method

    (safest method) I use.
    -mod=F:\CA;@mod2;@mod3
    or
    to work with some mods/addons, depending on which files you have moved.
    -mod=@mod1;@mod2;F:\CA
  • Maverick
    #18781
    Nem a bootvis tool-ra gondolsz?
    Nem tudom hogy van-e ennek vistás megfelelője... vagy jó vista alá is?
  • DOGMAN
    #18780
    Ja emlékszem winXP mikor bejött akkor volt divat egy progi (nemtommianeve) ami az indításkor betöltött fájlokat a megfelelő sorrendben a vinyó iylen részére rakta, és olyan 60%ra csökkentette a boot időt.
    Namost mi módon és főleg milyen ARMA fájlokkal kellene ezt megcsinálni???

    Icebird: mit tudsz a motor fájl kezeléséről??
  • kelemenlajos
    #18779
    pl: oo defrag
  • Scottt
    #18778
    Nem de ha mondasz egy program nevet megnézem^^
  • kelemenlajos
    #18777
    vannak olyan defrag programok amik ki tudják emelni az adott könyvtárat a hdd leggyorsabb részére. Ilyennel próbálkoztatok már?
  • kelemenlajos
    #18776
    én meg lassan 31...
    ha magadra vetted biztos te voltál az egyik...
    miért nem dolgozol?
    Húzd ki az ország szekerét az adósságból ne játtszá, jóvan? ;)
    Este, kocsma és gyerek verés helyett lehet jönni, de reggel... pff... :)
  • Torzonborz
    #18775
    de még mindig jobb mintha egy rommá töredezett particíón lenne a játék + swap :P na mindegy felesleges ezt tovább ragozni . remélem fogják még optimalizálni mert azért még bőven ráfér a játékra.
  • DOGMAN
    #18774
    De gyorsabb nem lesz sajnos.
    Ugy szoktam, hogyha újítok be új vinyót, akkor az eggyel régebbi megy swap-nek. Persze egy így hülyén hangzik hogy van most egy 500-as rendszer vinyóm, plusz egy külön 200-ason a swap :D
    A 200-as elejéből le van vágva 20 giga swapnak, a defrag miatt, a maradék más célra felhasználható (archiválás)
    Az 500-as is több részből áll, a game is oda van telepítve, így a lentebb írt feltételek (fizikailag külön vinyó a két dolognak) teljesülnek.
  • JanáJ
    #18773
    Asszem kivágom otthon a swapet pendrivra, kérdés az USB mennyit lassít az elérésen.
  • Torzonborz
    #18772
    így van de mivel nincs külön + hdd-m így ez van de már az is valami hogy nem töredezik .
  • DOGMAN
    #18771
    Ha egy vinyóra teszed több partícióra a rendszert a swap-et (mert "illik"), azzal csak azt éred el hogy a swap nem lesz defragos.
    Az elérési időn semmit nem javítasz a külön partíciókkal hiszen a vinyó fejmozgása "soros" marad és ha épp a swap partícióról tölt valamit, akkor csak azután nyúlhat egyéb másik fájlhoz ha a swap-el végzett.
    Egyértelműen az optimális a külön (értsd fizikailag másik) swap vinyó, esetleg erre a célre egy kisméretű (max 10 GB) SSD. Igy ha swappel, és közben tölt is a ramba - mondjuk egy pbgo-ból pl textúrát -, az párhuzamosan fog történni, és csak a lemezvezérlő max sávszélessége lesz a korlátod!!!
  • [NST]Cifu
    #18770
    Nálam konkrétan az a helyzet, hogy távolról nézve kiégett T-72... zoomolok rá, a model ugyanaz, de a sértetlen T-72 textúrái jelennek meg, majd rá két másodpercel a fekete kiégett másodperc. Kétszer kaptam szívbajt, mikor ezt eljátszotta...
  • JanáJ
    #18769
    "swap-et illik is külön tenni"
    szerintem ha egy lemezen van akkor szinte tökmindegy, annyit ér, hogy ha nem fix méretű a swap akkor nem töredezik szét a lapozófájl

    Azt lenne jó tudni hogy elérési időt kellene csökkenteni vagy irási/olvasási időt.

    Még hirtelen egy ready boost-ra képes pendrive ugrot be ramdisk helyett.
    de most már abba hagyom az OFF-ot
  • Torzonborz
    #18768
    1 hdd-n de mindegyik külön partíción vagy ( swap-et illik is külön tenni ).
  • JanáJ
    #18767
    A swap, a windows és a játék hol helyezkedik el a HDD-(ke)n?
  • Torzonborz
    #18766
    mondjuk én olyan túl nagy swapelést nem vettem észre. 4870 512 mb , 2 gb ddr 2 ram , 4 gb swap.
  • DOGMAN
    #18765
    jaja az úgy jó lenne
    csak én most ezért fel nem teszek 64 bitest semmit :D
    Akko rmivel a külön vinyó nem segíett azt gondoljátok, hogy a rendszer swap-ból töltöget??? De miért nem a ramból ha az meg van???
    Bistudio vazzz...
  • Torzonborz
    #18764
    ramdisk-re teszed a spaw-et.
  • DOGMAN
    #18763
    vagy egy 2 gigás ramdisk, 64-biten persze a többi 4 mellé, csak mivel veszed rá a játkot hogy az odarakott pbo-kat használja? :D
  • JanáJ
    #18762
    Vagy még egy 15K-s SAS lemez lenne jó :-)
  • nono55
    #18761
    #18738-ra valaki plíz reagáljon.
  • JanáJ
    #18760
    "SSD-t kipróbálhatnád!"
    Ennek feltétele hogy a cégtől kikölcsönözhessek egyet.
    Sima SDHC mennyire oldhatná meg? Mert HDD-nél lassab, de elvileg kisebb elérési idővel (?) bár ez csak tip.
  • DrRadon
    #18759
    Megoldást lásd pár HSZ-szel lejjebb, illetve számít az is melyik pályán próbáltad éppen.
  • potyi21
    #18758
    hellotok! miert akad az Arma2 a gepemen? Intel dualcore 3.00ghz,4gb corsair ram,750 seagate barracuda,ati 4870 gddr 5/1gb -s karyta ! ilyen konfiggal miert nemtudok fullon jatszani? keves a grafkari ?
  • Solt
    #18757
    Azért elkurvulnék... bár, ha nagyon megfeszítem magam, szerintem abban is találnék hibát! :D :D :D
  • Solt
    #18756
    Na igen, csak nem mindegy minek a 40-50%-a! :)) Egy 2.6GHZ-s procinak, vagy egy 4GHZ-s procinak... ;)
  • DrRadon
    #18755
    Ha adnak VBS2-t akkor azért eltekintünk tőle, igaz?
  • Solt
    #18754
    Tedd csak szépen oda vissza, ahonnan leszedted! Rossz vagy! ( Az 5. letöltés után ad hozzá serialt )
  • DrRadon
    #18753
    4 magosnál fölösleges a 4 GHz, ha csak nem akarsz 1500 MI-vel mozit rendezni. A teszten is csak 40-50%-os volt a magonkénti terhelés 4 magos esetén.
  • Solt
    #18752
    A tökön rúgás olcsóbb mint az SSD... támogatom! Indulhatunk! :D
  • DrRadon
    #18750
    Sajna a szűz vinyót már próbáltuk ArmA1-nél, de nem segített. Marad az SSD, vagy a BIS tökönrugdalása, hogy nem illik csak 1GB-ra programozni így 2009 tájékán.
  • Solt
    #18749
    SSD-t kipróbálhatnád! :) Szerintem 4GHZ körüli 4 magos, 1GB-s VGA, és SSD a kulcsa a swap kérdésnek...

    Tudom, tudom, anyámat, ez kapásból kb 2kiló, de akkor is! :D
  • DOGMAN
    #18748
    Gondolom a pbo-kat swappeli.
    Érdekes hogy _mindig_ swappel ha nem mozdulok el csak 1 órán át félpercenként fordulok 180 fokot egérrel, a 30-dik percben is swappelni fog, bár nem annyit mint az elején.
    Mintha előre el lenne döntve, hogy a hátad mögött levő dolgokat még a ramból is kiteszi/felülírja.
    Multiban pl berespawnol Stary Soborba: körbenézek akad minta disznó, aztán helyrejön, majd ezután (forgolódástól függően) ahogy mászkálok a faluban, swappolgat, látszólag random, de mindig egy nagyobb szögű elfordulás után.
    Át fogom tenni én is egy tök üres 80GB-s vinyóra az egész játékot, lehet megéri...nemtudom
  • JanáJ
    #18747
    Köszönöm. Órajel mennyire számít a procinál, megéri megtépni?
    Azt tudjátok a hogy honnan tölt vinyóról, mikor kerreg? Swap file, vagy maga a játék? Ki akarom próbálni mit szólna egy külön vinyónak a progi, esetleg egy SSD-nek.
  • Cactus73
    #18746
    "Mi az az EVO ?"

    Ilyen :)

    Amit azért nem árt tudni röviden... Ez egy összevágott video. Nincsenek benne az eseménytelenül átautózott/átrepült negyedórák. Ami után lehet ,h 1 darab fejlövés megérkezésed első percében, és ismét a respawn ponton találod magad. De ezt szokni kell :)
    Röviden arról szól, h szedett vedett emberkék hol csordaként, hol meg egyesével szállingozva igyekeznek elfoglalni az egész szigetet. Teszik ezt városonként. Minden városban van egy rádiótorony, azt kell kiütni satchellel.( Ilyen jelenet is van a bejátszásban )
    Ez egy kóperativ jellegü küldetés, tehát minden játékos a támadó oldalon van az AI ellen. Mivel a terület igen nagy, a játék bármeddig elhúzodhat.
    Főleg attól függ, h mennyien verődtök össze, meg mennyire sikerül összehangolni a csapatmozgásokat. Én jól elvoltam vele. Az az egy gyökérség van benne, h visszatermelödik az ellenség, amig ki nem ütitek a tornyot. Nem is ez a baj, hanemhogy pont az "arcodba". Sokkal kultúráltabb lett volna respawn-pontokat létrehozni a városokon kívül/között.
    Jah és attol EVO, merhogy evolution. Fejlödik a karaktered a teljesitményed függvényében. Rendfokozatod és pontjaid növekszenek menet közben. A pontjaidat elvásárolhatod, a magasabb rendfokozat meg az egyre komolyabb technikák vezetéséhez kell.
    Nagyon nem akarok kedvet csinálni hozzá, mert nem ez a legnyerőbb játékmód. Meg az se biztos, h Arma2 be átörökítették. ( vagy már nem igy hívják ) Példának szántam multi gyakorlásra. Ez arra pont jó, h megszokd, h "nem vagy egyedül".
    Aztán ha belerázódtál, nézhetsz komolyabb kihívások után :)
  • DrRadon
    #18745
    Google és download, vagy a legfrisebb DX.
  • ezzy
    #18744
    Sziasztok,1 kis segítséget szeretnék kérni.
    Ki akarom próbálni az ARMA II demót de a játék indításnál hiányolja a "X3D Audió 1_6dll"-t.
    Mit tegyek?
    Újra telepítettem de ugyan az a hiba.
    Előre is köszi!
  • DOGMAN
    #18743
    Én meg már elég rég voltam, Storm-ról meg nem is beszéljünk.
    Láttam olyan fiatalkori fotóját, amin a háttérben egy T-rex falatozott csendesen pár ichthiosaurusból...
  • csige791
    #18742
    Ezeknek a mai fiataloknak mire nincs idejük...
    30 leszek. :)