ekre#18700
na na! nézz rá az x-plane-re :)
amiben nagyon jónak tartom az fsx-et, az a grafika. tömör gyönyör, vfr repkedéshez imádom. igaz, hogy most már 250 giga felett van, de valami eszméletlen szép és valóban vfr közeli élményt képes gerjeszteni (noha távol áll a valóságtól)
míg mondjuk az x-plane inkább a repülés modelljére lett kihegyezve, a grafika kevésbé látványos (aláírásomban lévő linket nézd meg, egyszer talán befejezem :)). ellenben a repüléshez köthető részek jóval jobbak. pl a gép viselkedése szélcsatorna elvén működik, a gépek alkatrészeire külön számolja a rájuk ható fizikai hatást, stb (pl nem mindegy, hogy a gép egyik futóján a kerék elpukkant, vagy hülye volt a pilóta és elhagyta a fél szárnyát, flaps-et, stb. fsx-ben ilyen nincs is)
csak némi kép arról, hogy mennyi a különbség fsx és x-plane között. fsx-ben olyan szinten vezetem a heliket (inkább a helik vonzanak), hogy öröm nézni (full realistic módban, semmi automatika, külön helis addonokkal). x-plane-ben alig tudom a gépet egyenesen tartani, egy kis fuvallat és izzadok, mint a ló, hogy ne crash legyen a vége. fsx-ben egy zsebkendőnyi helyen leszállok bármely helivel. x-plane-ben örülök, ha a kiszemelt LZ 100 méteres radiusán belül teszem le a helit :)
félreértés ne essék, nem az fs szériát fikázom, mert imádom. csak azért annak is bőőőőőőőven vannak hiányosságai (holott annak konkrétan a repülés a profilja), mint ahogyan természetesen az x-plane-nek is.