35049
  • Cactus73
    #18741
    Ezt a videót már én is felfedeztem. Meg is néztem párszor. Az a baj ,h ilyen fogorvosi nyálelszívó kéne pofámba miközben nézem, mert mindig belecsorog a billentyüzetembe az államról
  • DOGMAN
    #18740
    Pl az AI-t ha 4 magos a proci, akkor külön egy magon számolja.
    Meg a render egy részét is.
    Nekem 4 magos van és csak akkor esik le az fps 40-60-ról (sokszor akár 15-re is egy-egy pillanatra) vagy szaggat, ha tölt a vinyóról (elég sokszor sajnos).
    Van olyan parancssori kapcsoló ami kikapcsolja a több mag használatát, majd csinálok délután tesztet, így is, meg úgy is, és ideírom mi az eredmény...
  • JanáJ
    #18739
    Van valakinek tapasztalata hogy mennyivel ér többet egy 4 magos proci a játékban egy 2 magosnál.
    Most egy E6550-en, 2GB rammal, 8800GT/1GB-al megy. És lövésem sincs mit érné meg fejleszteni.
    Ahogy olvasom 2GB felett nem használja a ramot. Viszont sokat tölt lemezről.
  • nono55
    #18738
    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy tudna-e nekem segíteni valaki skin készítés ügyben.
    Konkrétan az UH-1C (asszem) típusú helin szeretném a textúrákat cserélni, de teljesen meg vagyok lőve, mert nem tudom, hogyan kezdjem. Photoshoppal próbáltam, de sajna a .paa fájlok csak összeillesztve vannak meg, így nem tudom őket megfelelően szerkeszteni. Köszönettel venném, ha valaki segíteni ez ügyben, és egy szélesebb körű tájékoztatást adna ezzel kapcsolatban. Konkrétan, hol kezdjem, esetleg milyen progi kellhet hozzá, hogy néz ki ennek a felépítése...stb. egyszerűen minden infót szeretnék erről megtudni. :)
    A válaszokat előre is köszi és bízom benne, hogy a kérdéseimre itt választ fogok kapni!
  • kelemenlajos
    #18737
    nah ez kész...
    reggel már ketten toljátok? Pff :)
    Ezeknek a mai fiataloknak mire nincs idejük... Nem baj ma este én is beKázmérkodom magam :)
  • andaxxin
    #18736
    Hali.Tud valaki Arma2 Hama szerót?
    Megvettem origiben,azt gondolom nem fogom megbánni.
  • #18735
    Bazzki ugy néz ki mint a második világháború egy tankcsatája. Nagyon brutális!
  • blash
    #18734
    Mar csak az evszamokat kene belevarazsolni a datumokban :P
  • DOGMAN
    #18733
    Na csessze meg az összes cod-os:
    ez a feeling nem a scriptelt csőjáték: (itt mindent az AI csinál a playeren kivűl)

    Arma 2 Huge Battle Over 1500 AI!!!
  • #18732
    Ujjab segítség kellene srácok! Üldözöm azt a ratyi LU valakit és már a bázis rámszolt hogy valamo Shovalami falutól északra látták de még nem érte el Gromot és egy piros golfban csapja. De hiába rohangáltuk körbe helcsivel azta rohadt területett sehol senki, nem hogy piros golf. Hol van az a majom?
  • tpM
    #18731
    Aaaaa ez a legjobb, én vagyok a rádiós :D
  • Icebird
    #18730
    Bal alul megtalálod!:)
  • Solt
    #18729
    30 magyar állandóra...

    A külföldi szerverek már most tele vannak minden este...
  • repvez
    #18728
    hogy kell ezt a magyaritást felrakni mert ha ugy irtam mint a többi modnál szokás nem tortént nálam semmi cimsorba mod=@huen
  • tpM
    #18727
    csak az én véleményem...
  • SötétBarom
    #18726
    30?!?! :/

    Magyarul semmi értelme megvenni.. Amikor én nyomnám, gondolom konganak a szerverek az ürességtől.. Azért, hogy egyszer végigtoljuk koopban, kicsit drága . . .

    Amúgy a virágbolti verziót tesztelvén, arra jutottam, hogy elképesztő játék ez még mindig (már az OFP óta..) :)
  • tpM
    #18725
    Fürti: IRCen vadászd le, ott lapul :)

    SötétBarom: FADE-el, 7990Ft és ~10-15en toljuk, bár most kezd beindulni, szerintem leszünk 30an is mint OFPs időkben.
  • SötétBarom
    #18724
    Ez is FADE-el, mint az eddigiek? Haverral nyomnám hamachin, dehát: dehát.
    Többet nem fogok kérdezni, nem kell megijedni :)

    Ja igen, mennyibe kerül? Mennyien tolják (mondjuk este 11 után, ill. délelőtt, mivel többnyire akkor érek rá...)
  • Fürtös
    #18723
    Tempi hentnaplotbazze had tudja meg a nép milyen az ha multiban összezördül az Arma.hu:D
    Szólj Szekignek mert én ezer éve nem láttam:D
  • tpM
    #18722
    Mindenki balfasz az elején, de pár nap/hét/hónap/év (:D) után már lehet, hogy Te fogod gyalázni a többieket :)
  • [NST]Cifu
    #18721
    Coop azért mókásabb, mert tényleg vigyázni kell magadra. Nincs az, hogy rohanok előre, sorozatban puffogtatva az M203-at és az M136-ot, hátha eltalálok valamit, ha bármi rossz ér úgy is feléledek fél perc múlva felkiáltással. Az Op. Mongoose idején kb. egy-másfél óra volt egy-egy komolyabb próba, és általában az lett a vége, hogy egy órányi kutyagolás után rongyosra lőttek minket. De a feeling hatalmas volt.

    A Vs. kínosabb dolog. Ha nem vagy profi (én sem vagyok az), akkor azt látja az ember, hogy folyamatosan újraéled, mert ismeretlen irányból ismeretlen emberek ismeretlen fegyverekkel meggyalázták kis testét, többféle képen. Legalábbis nekem általánosságban ez a tapasztalatom a Vs.-el. :)
  • Papa01 #18720
    Köszi a tanácsokat, megfogadom! :)

    De ez ügyben sajnos teljesen tapasztalatlan vagyok... mi az az EVO? :)

    Köszönöm a segítséged,
    Üdv:
    Papa01
  • gregoryan
    #18719
    Hali!

    Szeretném megkérdezni, hogy tud valaki a normál serial key mellett másik kulcsot mondani?
    nekem a reloaded-es verzió van meg. Haverral ketten szeretnénk ketten játszani LAN on, de ott sem lehet ugye ugyanazzal a key-el nyomni.
    please help..
    THX, Greg
  • ekre
    #18718
    ajjaj, most kezdjem sorolni, hogy hány és hány játékot vettél látatlanba? :) pont ezzel nyavajogsz? :) gondolom, hogy már te sem veszel meg mindent, mint anno. sok volt a tanulópénz :)

    amúgy lehet, hogy érdemesebb lenne a demót felraknod. abból hiányzik a fade, ami most lehet, hogy egy agyfasz generátor neked, oszt nem is tudsz róla, hogy azért olyan a játék, mert aktív a fade.
    arról nem is beszélve, hogy a demó rendelkezik online résszel is, így legálisan kipróbálhatod, hogy milyen is onlány. állítólag az egyik dev is hostol külön egy demó szervert, onnan ismerhető meg, hogy ott vannak a legtöbben, ill jóval nagyobb a player limitje, mint a többi demó szervernek (ill valami egyedi multi nyenyenyunyát készített. érdemes lehet meglesni)
  • Torzonborz
    #18717
    heh próbáltam én mindent csak ezt nem pedig annyira egyértelmű :) köszi :)
  • Scottt
    #18716
    magyar
  • Torzonborz
    #18715
    pont tegnap néztem netes rendelős 7200 szóval ja occsó . de látatlanba semmit nem szeretek megvenni ezt meg ki kéne próbálni neten . úgy az igazi. meglátom mi lesz mert most még EVE-el is szoktam nyomulni .

    jut eszembe bannerben lévő serverhez mi a jelszó ? :) kell hozzá regelni oldalon vagy mi ?
  • ekre
    #18714
    má' occsóé' lehet venni használtan (sok codder túl akar rajta adni, bár a cd kulcs miatt rizikós lehet), ill ne szarozzá' vazze, monnyad lefelé a SOE accaidat (nem kell a duma, golden premium limited edition staion accod van, abból is kettő, tudom :D) oszt irány a bótba megfelévennie!
  • ekre
    #18713
    személy szerint benne vagyok. ez is egy hatalmas előny, hogy mondhatni nem ugyanazok a "mappek" (khm, lol) vannak, hanem naponta jön mindig valami új kihívás, akár egy teljesen más játékstílussal, más és más egységekkel és felszerelésekkel (persze van amin érződik, hogy egy kezdő szárnypróbálgatásai, de vannak a vér profi alkotások is. mindenki kezdte valahol :))

    a ts-t felrakom, ill szerintem mindenki telepíti a klánból (már tegnap felmerült :)), mert a hangkommunikáció elengedhetetlen (ventrin vagyunk)

    igazából az elején féltem, hogy egy HC szerveren mennyire nem fog menni a játék, de meg kell, hogy valljam, sokkal sokkal sokkal jobb, mint az átlagban megszokott public szerverek. igaz, hogy tegnap már egy könnyedebb beállítás volt aktív, de így is érezhetően nehezebb volt a játékmenet (egy átlag public szerveren 1-2 óra alatt bőven 150 pont felett vagyok, itt estére 50 pontot szedtem össze, bár csak gyalogosokra mentem, PKP-t egyszerűen imádom :))

    VS érdekes, mert bár játszottam ugyan az OFP-vel (azt max lanon), az arma1-el, de a VS az, amit soha az életben nem próbáltam. (ellenben más játékokban általában a pvp az, ami az első perctől érdekel. ezt is meg kell lesni, teljesen más hangulata lehet (és gondolom van is :)))
  • marja
    #18712
    "Srácok,elvakerolja nekem valaki miért nem akar a saját csapatom a "High-Command"stílusban reagálni a parancsokra?:(Mert ugyebár a másik 2 raj az csinálja amiket mondok az enyim meg szarik rá mit mondok:)"

    Szerintem ennek viszonylag egyszerű magyarázata van: Ők már ismernek. :-))
  • Cactus73
    #18711
    Szó sincs róla. Ne gondold ,h mindenki megarambó. Az persze elvárás, h ne akadályozd a csapatmunkát szándékosan. Ne csináld direkt az ellenkezőjét amire kértek. Ne mészárold le a többieket. De ezek alap dolgok. Ha mégis becsuszik egy TK, és elnézést kérsz, azért még nem fognak lerugni a szerverről. Tény ,h jobban észnél kell lenni, de MEGÉRI !
    Public szervereken vannak vér istvánok,( velük nem kell foglalkozni ) de segitőkész normális arcok is. Itt messze nem árt ,ha vágod az angolt. Bár észre fogod venni, h sokan ugy kommunikálnak , ahogy sikerül :)
    Multi gyakorláshoz szerintem a sokatt szídott EVO is bőven jó. A feladat nem bonyolult, és sokan játsszák. Értsd ezt ugy, h senki nem veled foglalkozik. Mész a többiek után és megprobálod magad hasznossá tenni.
    De csak jó tapasztalatom van evvel a társasággal is. ( ARMAHU ) Jó a hangulat, és mégiscsak "hazai" :)
    Viszont akkor fejhallgató mikrofon TS progi alapfelszereltség :)
    Nem sokat játszottam velük de az élmény volt.
    Mi inkább főleg helyi hálon játszunk szűk családi körben, meg föleg az editor előtt gyötröm magam.
    Ha elsőre nem kapod el az ízét, NE ADD FEL ! Az annyit tesz ,h rossz szerveren voltál. Probálj ki egy másikat ! Ez egy jó játék.
  • Cactus73
    #18710
    Akkor te nagyon professzionálisan álltál hozzá a kérdéshez :)
    Nálam abban kimerült az utvonalterv, h tudtam hova akarok eljutni. És elöször térkép, aztán gps. Végül amikor jöttek a nyomjelzők, onnan tudtam teljes bizonyossággal ,h megérkeztünk. Ésakko' valahova tegyük le egyben sztjóvan :)
    Másik dolog amit irtál, a szétlőhető farokrotor, meg üzatank. Engem ez teljesen lenyűgözött amikor felfedeztem. Nyilván ,h ettöl még nem lesz szimulátor, de ahogy te is mondtad: ERÖSEN FEELINGES !

    Csak zárojelben, - zárojel nélkül - mondom, h én mindvégig Arma 1 röl beszéltem. Nem tudom a kettöben mik vannak. De rövidesen megtudom
  • Torzonborz
    #18709
    mennék én csak :

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    virágbolti verzióm van tudod az az újratöltve féle és hát izé azzal nincs pofám feltolakodni oda :)
  • tpM
    #18708
    De mondjuk tök jó lenne, ha valami komolyabb coopot (vagy VS-t!) is tolnánk, nem állandóen ezt a Domi/Evo végtelenszer respawnolós vonalat :)
  • Scottt
    #18707
    Srácok,elvakerolja nekem valaki miért nem akar a saját csapatom a "High-Command"stílusban reagálni a parancsokra?:(Mert ugyebár a másik 2 raj az csinálja amiket mondok az enyim meg szarik rá mit mondok:)
    Illetve ha veszek egységeket azt a saját csapatomba osztja be,nem lehetne utánpótolni a már kihaló félben lévő csapatokhoz őket?
  • Papa01 #18706
    Oks, semmi gond, megbeszéltük! :)
    A multit kipróbálnám, de az egy dolog, hogy magam csendességében ellövöldözgetek, :) de szerintem nekem még magas a multi.. gondolom pörögni kell 1000-el.. :)
  • Papa01 #18705
    Na igen az X-Plane más tészta, bár én magam csak hallomásból ismerem, de én is csak azt hallottam amit írtál.. jobb a repmodell.. ha lesz forintom majd beruházok arra is.. :)

    Ha helis vagy, a Black Shark-ot gondolom ismered... :) Na, abban amit lebénázok, leszállni is alig tudok vele, csodálom azokat, akik mesterei.. :)
  • ekre
    #18704
    sajnos még bahtak kiadni a linuxos binárist, így nincs még szerverünk (bár asszem az lesz, hogy linuxra vbox telepít, arra meg feldobunk egy wint (bár a francnak sincs kedve ezért +1 win licenszt venni.....))
    pedig de szép is lenne.... 100mbit le/fel, 4x intel xeon quad, 32gb ram, stb stb stb, csak hát szegénykém ott porosodik, mert arma2server nincs linuxra (jó anyjukat)

    így most public szerverek, 2 napja arma.hu. jó a ping, jó a társaság és nincsenek "fejbelőllekme'beszátá'ahelibe'előttem" pistikék :)

    Dio volt fent tegnap, este tod fe' pofád te is :)
  • Torzonborz
    #18703
    Ekre van saját szerveretek ? vagy hol szoktál nyomulni leginkább ?
  • ekre
    #18702
    hehe, nekem volt már, hogy beszóltak :)
    általában ha csapatszállítót viszek, akkor szólok chaten, hogy x perc múlva indulunk ide vagy oda, addig lehet jönni. no nem azért állok a bázison, mert jájdejó, hanem tervezek 1 biztonságosnak mondható utat a kijelölt LZ pontig (lehetőleg úgy, hogy ne egy tisztás felől közelítsem meg a harc színterét, stb), ill ennek fényében egy visszautat is szeretek megtervezni, ill körülbelülire eltervezni.
    no ez pár vérpistinek nem tetszett 1-2 nemzetközi nyílt szerveren, csak ment az anyázás, hogy "ménemmegyünkmán". lehet úgy is, csak annak általában az a vége, hogy levegőben leszedik az egész bandát, stb (egyébként az arma.hu-n épp ezért nem is nagyon vezettem még csapatszállító helit, nem tudom még, hogy hc módban mire számíthatok, azt a felelősséget meg nem akartam vállalni, hogy a csapat miattam pusztuljon).