35049
  • Game Hunter
    #18500
    Egy. Mivel az eredeti 1.01xxx verzioval jott ki, es erre kell feltenni az 1.02.58134 patch-et.
  • Scottt
    #18499
    Ide csak fanatikusok járnak..:)
  • Game Hunter
    #18498
    Ez igazi fanatizmus Solt ur reszerol.:)) Komolyan mondom ki se kellett volna jonnie a jateknak, aztan maradna az America's Army, Battlefield, Combat Arms, Counter-Strike stb jatekok, oszt jolvan!:D Nem lenne ilyen gond, hogy tuzgyorsasag, lovedek tulajdonsag szimulalas, stb...
    Meg igy is tobbet nyujt mint a legtobb fps jatek!:) Ki kell probalni ARMA elott es/vagy utan a fent emlitett jatekokat es egyesevel fogjatok kitepni a hajszalaitokat, persze akinek van!:D
  • w77d
    #18497
    magyarországon csak magyar felirattal lehet kapni...
  • Sponnyabob
    #18496
    Hali! Meg tudná valaki mondani hogy hány patch van eddig a játékhoz és melyiket érdemes/kell feltenni hogy javuljon a helyzet. Ja és láttam hogy teljesen magyarul is van a játék ez alapból benne van vagy valami patch vagy ilyesmi kell hozzá? Köszi
  • Solt
    #18495
    Ja még annyit... hogy ki büntet kit, arról azt hiszem lényegesen más az elképzelésünk! :D Én pénzt adtam nekik, ergo valamilyen szinten elismertem a munkájukat. Annyit amennyit kértek érte, számomra megért a munkájuk. Más kérdés, hogy a korábbi tapasztalatokból kiindulva nagyjából tudtam mi vár rám... eleinte egy kis bosszankodás a bugok miatt, aztán az idő előre haladtával szépen javítgatják, ACE2 meg ( számomra ) tökéletesíti, amennyire ez lehetséges a kereteken belül! ;)
  • tpM
    #18494
    Meg még ilyen finomságok, hogy az AKM-nek (7.62x39) ugyan akkora a visszarúgása mint az AK74-nek (5.45x39). De majd ACE 2... :)
  • Game Hunter
    #18493
    Igazabol nem probaltam a demot, mert akkor meg nem volt kint, mikor egy klon verzio mar elerheto volt, igy azt neztem meg, hogy tetszik-e es edemes-e penzt adnom erte. Jol dontottem, mert megerte!) A kedvezo ar, a jatekelmeny stb... mind-mind amellett szolt, hogy erdemes megvenni.:)
  • Solt
    #18492
    "Szóval nem igazán értem miért vársz el olyat, amire nem is tettek igéretet? Az, hogy te másként értelmezted a szavaikat, azért nem kéne büntetni a fejlesztőket."

    Erre a válasz: "Hiteles fegyver szimuláció"

    Na most a Te meglátásod szerint, a "hiteles" és a "szimuláció" szó milyen elvárást támasszon a készítők felé? Mert akárhogy is csavarom ezt a kérdést, ezen két szó hallatán én HITELESNEK és SZIMULÁLTNAK várom a fegyvereket!

    Hiteles: elnevezések, kinézet, súly ( mert ugye a súly is megoldható )

    Szimuláció: valóságnak megfelelő ( ami nem hadititok ) teljesítmény adatok ( tűzgyorsaság, kaliber, hozzá tartozó lövedék tulajdonság szimulálás, stb ), animált mozgó alkatrészek, tárazás, stb...

    A magyar nyelv sajátosságai szerint nekem az a hiteles, és a szimulált ami olyan pontosan mint élőben. ( értelem szerűen a tehén kakijának a szaga nem ideértendő! :D )

    A Te verziód akkor lenne helytálló, ha az oldalon ez szerepelt volna:

    A lehetőségekhez képest hiteles fegyver szimuláció! Ebben az esetben egyet is értenék veled. De mint tudjuk a " lehetőségekhez képest" kifejezés bizony nem szerepel... csak a hiteles fegyverszimuláció! :)

    Így véleményem szerint minden kritika jogos azzal kapcsolatban, amely ezen kérdésben a hiányosságokat kéri számon. Ha nem a hülye reklámduma, és a vásárlók hülyének nézése lenne a divat, akkor kevesebb kritika is érné az urakat... ;)
  • Game Hunter
    #18491
    Igen, jol mondja Solt!) En nem javaslom trident a warez verziokat, mert eleg sok anomália van ezekben a verziokban. Gondolom a vedelem miatt. En tudom, mert probaltam, de igy is megtetszett a game, oszt megvettem!:) Meg a multiplayer resze is isteni szerintem!:)
  • Gascan #18490
    MiG-28-nak nevezték az F-5E-ket, igen. Jót is nevetett rajta a hozzáértő ember. Az USAF-nak voltak MiG-jei, de az hétpecsétes titok volt, így filmben nem szerepelhettek. Ez egy filmbéli megvalósítási kérdés abból az időből, amikor a CGI még finoman szólva se volt fejlett.

    Igen.. mostmár emlékszem.. de én nem nevettem rajta :) Ez csak egy film.. ilyen hozzáállásal nem is kéne tévé előtt ülnöm, mert tele van marhasággal :)

    F-35B a játékban a neve a járműnek, nem jogvédett, használható, ahogy a többi amerikai fegyver is a valós jelölését viseli, M1A1, UH-60S, AV-8B, stb.

    A különbség abban van, hogy az F35-X35 még fejlesztés alatt áll.. a többit, amit emlitettél pedig már alkalmazzák.

    Észre lehet venni. Az, hogy gatling fegyvernél pedig trükköznek, még feltünőbb, csak a trükk mikéntje nem volt világos. Nem azzal van a gond, hogy trükköznek, hanem azzal, hogy ezt hogyan teszik, és mit mondanak közben...

    Nekem még nem tűnt fel.. de szerintem, ha inditanánk egy szavazást akkor az eredmény az lenne, hogy játékosok 95%-ának se. Mond meg nekem, hogy melyik mondatjukból látod azt, hogy ez trükk? Szerintem inkább programozási technika. Mit mondanak közben? Ami az Arma 2 oldalán, használati útmutatójában szerepel az megegyezik a játékban látottakkal.

    Szóval nem igazán értem miért vársz el olyat, amire nem is tettek igéretet? Az, hogy te másként értelmezted a szavaikat, azért nem kéne büntetni a fejlesztőket.

    Elárulod nekem miben egyszerűsít az, hogy az F-35B modellje hibás, hogy az MP5 tűzgyorsasága hibás (van a játékban 700 és 800 löv/perc tűzgyorsaságra beállított fegyver)?

    Szerintem az F35B modellje nem hibás, csak valami fontosan nem tudunk. Az MP5 és más fegyverek tűzgyorsasága pedig egységes matematikai műveletkre ad lehetőséget, ami nem jelent olyan komplex számitási feladatokat, mint amilyeneket te szeretnél. Cserébe "alacsonyabb" gépigényt kapunk, és több FPS-t.

    Vagy elárulod milyen indoka van annak, hogy a Szu-34 fegyvereinek elnevezésénél 3 eltérő azonosítási rendszert alkalmaznak? Miért nem tudták R-73-nak írni az AA-11-et? Vagy ha NATO jelölést alkalmaznak, akkor miért nem AS-14 a H-29, ? Ez egyszerűen csak igénytelenség, ha szimulátornak nevezik a saját játékukat.

    Nem vagyok haditechnikai szakértő, de egy bizonyos fegyvernek általában egy megnevezést szoktat adni. Ez pedig a gyártó megnevezése. Ezért lett az A10-es repülő, A-10. Nem tesznek különbséget aszerint, hogy mely alakulat használja. Szintúgy igaz ez a rakéták vagy bármi más esetében. Például a Maverick rakéta.. Szóval szerintem a más név eltérő tulajdonságokat takar.
  • blash
    #18489
    ArmA 2 - Multiplayer Tanks and Infantry



    Beagyazva szarabb minosegu, linkve a jobb.
  • Game Hunter
    #18488
    En azt mondom, hogy a hibak ellenere is eleg jo jatek(szim) szerintem!:)Azert remelem, hogy a hibakat kijavitjak, mert az van bosegesen sajna, de akkor is sokkal osszetettebb es jobb a tobbi fps-nel szvsz!:) Vegre egy jatek, ami nem arrol szol, hogy ledaraljuk egymast azt jolvan.
  • Solt
    #18487
    Ha jól emlékszem Uram, akkor directx frissítés a megoldás kulcsa! :)
  • trident
    #18486
    A pcdome.hu-ról töltöttem le a demót, de nem indul el újratelepítés után, hiányzó x3saudio1_6.dll hibát kapok.

    Letöltsem újra vagy alkalmas a reloaded 1.02.58134 verzió, hogy kipróbáljam az ARMA2-t? (kíváncsi vagyok reá, lehet nem az én ízlésem szerinti az arma, de egy próbát megér).:)
  • Game Hunter
    #18485
    Allitsd at az ArmA2.cfg file-ban, a refresh=85; resznel.
  • Solt
    #18484
    Ebben is van valami, de ez inkább a többi céget is minősíti... ettől a BIS nem lesz jobb! :)
  • Bucser
    #18483
    Na gyerekek azért ennyire nem kéne ekézni az BiS-t, mert még mindig többet foglalkoznak a játékaikkal mint majd legtöbb kiadó/fejlesztő....
  • Sir IvanHoe
    #18482
    Tud valaki arra nekem megoldast,hogy ha a felbontast felkapcsolom 1200x1024-re akkor ne 60hz menjen hanem 85hz?
  • repvez
    #18481
    igen probálkoztam azzal is, de ha lenyomoma t gombot akkor csak vibrál vagy csak arra az idöre jelenik meg amik a gombot lenyomom igy lehetetlen ráklikkelni bármelyik emberre is.
    És tényleg a badland és az elötte valo pályán jelentkezett.itt meg is rekedtem ezmiatt.
  • Solt
    #18480
    Bezony... jó kis "ultra radikális" modot lehetne készíteni! :D :D
  • Scottt
    #18479
    Igen,és mostmár elvileg a csávó meg tudja fogni rendesen az elülső markolatot is szóval nem olyan csálé lenne:)
  • a.carkey
    #18478
    Válts át egy másik emberre a vezérről, és vissza a vezérre. Nálam is előjött ez a hiba ... :D
  • Solt
    #18477
    :D Hát sajnos AMD nincs, így marad a jó öreg AK... :)

    ( valaki ügyes kezű csinálhatna szuper AMD és Gepárd modelleket! ;) )
  • Scottt
    #18476
    Fegyver típus?
    #18471:Érdekes az ACE mod ami gyakorlatilag az ilyen kis "stiklik" javítását szolgálja maximum 5fps-t vesz el és 1000x jobbá teszi a játékot^^
  • Solt
    #18475
    "Ez egyszerűen csak igénytelenség, ha szimulátornak nevezik a saját játékukat."

    Ennyi... sajnos... abszolút nem jön át az az érzés, hogy a szívükön viselnék az ArmA sorozatot... az egésznek csak bevétel szaga van. És mivel nincs konkurencia bármit megtehetnek... mi meg még ennek is örülünk mint majom a farkának... ez van... sajnos...
  • Paladin
    #18474
    A Delaying the bear és a Badlands küldikben fordul elő először. (Állítólag az utóbbiban az első falu elfoglalása utána cutscene után helyrejön).
    A legújabb patch (ami 6.26-án jött ki, a verziószámra nem emlékszem hirtelen) után a küldiket újrakezdve rendbejön a dolog.
    Viszont a következő küldetésben, a Dogs of Warban újra jelentkezik a hiba (hogy mindenkinél-e azt nem tudom, de elég sokan sírnak miatta a hivatalos fórumon).
    Erre egyelőre még nem olvastam megoldást sehol.
  • [NST]Cifu
    #18473
    A Top Gun filmben meg az F5-re mondták, hogy MiG 19 ha jól emlékszem .. na és? :)

    MiG-28-nak nevezték az F-5E-ket, igen. Jót is nevetett rajta a hozzáértő ember. Az USAF-nak voltak MiG-jei, de az hétpecsétes titok volt, így filmben nem szerepelhettek. Ez egy filmbéli megvalósítási kérdés abból az időből, amikor a CGI még finoman szólva se volt fejlett.

    Arra esetleg nem gondoltál, hogy nem tudtak jogokat szerezni, hogy használhassák az F35 nevet?

    F-35B a játékban a neve a járműnek, nem jogvédett, használható, ahogy a többi amerikai fegyver is a valós jelölését viseli, M1A1, UH-60S, AV-8B, stb.

    A gond az, hogy az X-35B modellje van a játékban F-35B elnevezéssel. A két gép bizonyos szinten másképpen néz ki.

    Továbbá... nem mindegy neked játékban, hogy mennyit lő az MP5, ha úgysem veszel észre különbséget..

    Észre lehet venni. Az, hogy gatling fegyvernél pedig trükköznek, még feltünőbb, csak a trükk mikéntje nem volt világos. Nem azzal van a gond, hogy trükköznek, hanem azzal, hogy ezt hogyan teszik, és mit mondanak közben...

    ezeken a pontokon lehet egyszerűsiteni a játékot, amivel csökkenthetik a rendszerkövetelményeket....

    Elárulod nekem miben egyszerűsít az, hogy az F-35B modellje hibás, hogy az MP5 tűzgyorsasága hibás (van a játékban 700 és 800 löv/perc tűzgyorsaságra beállított fegyver)?

    Az ARMA2 egy videojáték, ami a legélethűbb harci szimulátor... de ettől még játék marad!

    Vagy elárulod milyen indoka van annak, hogy a Szu-34 fegyvereinek elnevezésénél 3 eltérő azonosítási rendszert alkalmaznak? Miért nem tudták R-73-nak írni az AA-11-et? Vagy ha NATO jelölést alkalmaznak, akkor miért nem AS-14 a H-29, ? Ez egyszerűen csak igénytelenség, ha szimulátornak nevezik a saját játékukat.
  • [NST]Cifu
    #18472
    Ilyen hibám még nem volt. Olyan már igen, hogy átvezető videóban a lehúzódó Ural elakadt egy táblában, és nem tudott tovább menni... :)
  • Gascan #18471
    A felét sem értem amit mondasz... :)

    A Top Gun filmben meg az F5-re mondták, hogy MiG 19 ha jól emlékszem .. na és? :) Arra esetleg nem gondoltál, hogy nem tudtak jogokat szerezni, hogy használhassák az F35 nevet? Továbbá... nem mindegy neked játékban, hogy mennyit lő az MP5, ha úgysem veszel észre különbséget.. ezeken a pontokon lehet egyszerűsiteni a játékot, amivel csökkenthetik a rendszerkövetelményeket.... Szerintem tök jó ötlet felszorozni a sebzést a lövedékek számával.. egyszerű, olcsó és hasznos.

    Az ARMA2 egy videojáték, ami a legélethűbb harci szimulátor... de ettől még játék marad!

    Ezt kimásoltam az Arma2.com oldaláról... asszem erről beszélünk :)

    "Hiteles fegyver szimuláció

    Fegyver ballisztika, elhajlások, anyag átfúródások, környezet rombolása, valós tárkapacitások, nyomjelzők, lőszer típusok és becsapódások."

    Mit igérnek itt, ami nem úgy van? Azt sehol sem igérik, hogy mindent úgy alakitanak, ahogy az valóságban történik.. mivel az a játszahtóság rovására menne.
  • repvez
    #18470
    hát a sriptelés hibákat jo lenne minél elöbb megoldanák, mert már a második küldetés ota nem jonnek utánam a társak hiábamondok nekik bármit válaszolnak, de még csak nem is mozognak egy helyben sem .

    igy nagyon nehéz játszani.
  • Solt
    #18469
    Hát nem az épületen belül gondoltam a kitárazást, de valóban pontosításra szorul a dolog. Tehát kitárazás épület előtt! :D
  • DrRadon
    #18468
    Csak ne nagy létszámban. Tudod az épületek HP-ja miatt. Néhány tár és a zarándokokra omlik :D
  • DrRadon
    #18467
    Ez jobb mint az egyik Chernarus-i táborban az állványon díszelgő Sahrani (ArmA1) térkép :)
  • Solt
    #18466
    Majd ACE2 helyre teszi ezeket, amennyire lehet. Mondjuk nem bánnám, ha Tempi "becsempészne" téged a társaságba... ;)
  • Solt
    #18465
    Ezennel zarándokhellyé nyilvánítom a helyet... életében egyszer minden magyar ArmA harcosnak el kell oda zarándokolnia, és egy tárat a levegőbe engednie, ezután tiszteleg, hátra arc, és dagadó keblekkel oszolj! :D :D

    Köszi az infót... ;)
  • El Brujo
    #18464
    ezt olvastam az új patch leírásában: "Kikapcsolható pár post-process effekt (bloom, elmosódás stb)"
    ezt hol tehetem meg? menüben nem lelem. nem szeretem az elmosódást.
  • [NST]Cifu
    #18463
    A valósághű fegyverszimulációt a BiS állítja. Pár érdekesség (forrás by Tpm):

    Az Mp5 tűzgyorsasága 600 lövés / perc. Mindegyiké. A valóságban 700 a beépített hangtompítós változatoké, 800 a "hagyományos" változatoké, és 900 lövés/perc a rövid MP5K és társai tűzgyorsasága.

    Szintén a fegyverszimuláció része a nagy tűzgyorsaságú fegyverek megoldása. Egy Gatling gépfegyverből nem fog 4000 lövedék távozni percenként, hanem szépen leosztja, hogy ~1000 lövés/perc legyen, és felszorozza a lövedékek sebzését. Tehát négy helyet egy lövedékkel számol az engine, csak a sebzését megnöveli négyszeresére. Hurrá...

    Sajnos jópár sebből vérzik még a játék...

    Szomorú, hogy az élethűség hajszolása közben bagatel hibákat követnek el. Még csak nem is az X-35B modellű F-35B-ről, vagy csak egy csőből tüzelő Silka v. Tunguzka esetéről van szó.

    A fegyverek elnevezése sem konzekvens. Az orosz járműre telepített fegyvereknél 3-4 név is lehetséges. A gyártó saját elnevezése, a hadsereg elnevezése, amely ráadásul fegyvernemektől függően más-más is lehet, és végül ott a NATO jelölése. A Szu-34 esetén ez a három van keverve, Gs-30-1 gépágyú, C-29 irányított levegő-föld rakéta és AA-11 levegő-levegő rakéta.
    A harcjárművekre telepített lövegek elnevezése is hasonló, szinte mindenhol a 2Axx jelölést használják. Kivéve a T-72 és T-90 esetén, ott a tüzérség által használ D-xx jelölést alkalmazták valamiért. Így a T-72-be ülve D-81-et látunk fegyvernél. Nem hibás, csak akkor miért nem 2A46, mint a többi hasonló fegyvernél.
    Aztán az olyan problémák, minthogy a Copperhead missile (küldetésből angol eredeti szöveg). A Copperhead egy irányított, 155mm-es tüzérségi gránát. Nincs hajtóműve, tehát nem missile/rakéta....
  • ekre
    #18462
    a középpontban lévő épületről van szó, ott van, a jobb oldali szárnyban.

    http://www.g-g-c.de/forum/attachment.php?attachmentid=2664&d=1242335484
  • ekre
    #18461
    104129.
    itt van egy buszmegálló, ill mögötte egy nagy épület, amibe be lehet menni. a főbejáraton bemész, jobbra fordulsz a folyosón, a kijárat előtt jobb oldali fal, közvetlen a kijárat előtt.