35048
  • JanáJ
    #25238
    Az a baj, hogy míg a manőverek le vannak programozva, addig a józan ész nem. Pl tök jó, hogy az AI az oldaladba tud kerülni. Ellenben ha rálősz nem keres fedezéket, max lehasal. HK-nál meg azt tapasztalom, hogy megállnak "gondolkodni", hogy merre karoljanak át jól. Ilyenkor elég jól felnyithatóak.
  • SötétBarom
    #25237
    FASZASÁG!
  • fkubi
    #25236
    Ezek a buvaros kepek :)
    Minyen mar az a buborek bakker? Megis, mekkora sebesseggel uszik?
  • DancZer
    #25235
    Ha neked is egy életed volna, meggondolnád merre, hogyan közelítsd meg az ellenséget.
  • Icebird
    #25234
    mehhehe ArmA2 ingyen!


  • DrRadon
    #25233
    "ACE nem okoz laggot ... csak figyelni kell rá mit hogyan osztasz be."

    Most minek érvelgessek este 11-kor, amikor te magad ismerted el, hogy okozhat lagot, ha a scriptek megerőszakolják a szervert.

    Te elméleti síkon közelíted a felvetésem, én meg látom a multi szervereknél, hogy 2500 a desync, és ha hiszed ha nem, sok közöttük az olyan, aminek a nevében ott az ACE. Persze lehet, hogy mind szibériai...
  • tpM
    #25232
    Ez nem védés, csak elmondtam a véleményem. Várom az ellenérved.
  • DrRadon
    #25231
    Véggggyed csak :P
  • tpM
    #25230
    Jó most ez úgy hangozhat mintha olyan könnyű lenne, de na, érted... :D
  • tpM
    #25229
    Az nem jelent semmit. Én meg találkoztam már olyan Evo pályával, ami alapjátékkal össze-vissza laggolt, meg kifagyasztotta szervert, de ez csak azon múlik, hogy a készítő mennyire ért a scripteléshez, meg hogy tudja az Arma motorja ilyen szempontból hogy működik. Az, hogy egy adott pályát valaki áttol ACE alá és nem figyel bizonyos kompatibilitási dolgokra nem jelenti, hogy ACE okozná a laggot. Ha nem hiszed kérdezz meg erről egy BI fejlesztőt. Rendesen be kell állítani a szervert, normálisan kell ütemezni a scripteket és az ég világon semmi gond nem lesz.
  • DrRadon
    #25228
    Há' persze! Csak nézd meg a walhallát. Az ACE-es verzió játszhatatlan.
  • Icebird
    #25227
    Na ez az hogy még Frontlines alatt sem volt gond a desync meg a lag, pedig az elég nagy volumenü pálya, és még a bugok is feledésbe merültek a jellegéből adódóan!
    Sajna most szünetel, és már tényleg nem tudom mi kell ahhoz hogy rendszeres nagy létszámú játék menjen esténként, bár az ArmA3 lenne az...!
  • tpM
    #25226
    ACE nem okoz laggot. Meg úgy általában normálisan megírt scriptek sem, csak figyelni kell rá mit hogyan osztasz be.
  • DrRadon
    #25225
    A bugok miatt még megértelek, de a desync meg a lag? Meg hogy örökös? Biztos szibériai szervereken játszottál, vagy ott ahol ACE van.
  • Neoncsoves
    #25224
    én amikor megvettem az ArmA2-t meg még utána is, amikor volt türelmem hozzá, próbáltam játszani. De szinte lehetetlen az örökös desync és egyéb laggok miatt. A bugokat már meg sem említem...
  • repvez
    #25223
    Ez igy van én legalább is csak arrol mondok véleményt amiröl személyes tapasztalatom van.
    Az hogy egy bizonyos esetekben az AI elfogadhatóan müködik még nem jelent semmit.
    Mi van azokrol amikor megkerüli az egész szigetet egy 500m-re lévö házhoz meg hogy ha 50m-re elszakadok a csapattol már kiabál hogy merre vagyok és megse talál . És inkább egyedül csinálom meg a küldit mintha agyvérzést kapjak az AI miatt.
  • tpM
    #25222
    Ehhez a hang tompuláshoz csináltam gyorsan egy példát, aki esetleg nem értené. Kb ilyen volt...
  • Solt
    #25221
    Na ez most, hogy jön ide? Aki fikázza itt, az tudtommal játszik is vele...

    @tpM: Na igen, azt én sem értem, hogy, ha valami jó, akkor azt miért veszik ki...
  • DancZer
    #25220
    Én sem játszok COD-al, mert nem tartom jó játéknak, de azért nem megyek átt a fórumukra, hogy osszam az észt, meg fikázzak. :)
  • tpM
    #25219
    Az, hogy több hangot képes lejátszani nem nevezném új hangrendszernek (persze DSS 2-höz jól jön :D). Amúgy Arma 1-ben alapból benne volt, hogy a tereptárgyak befolyásolják a hangok terjedését pl. ha egy utcai tűzharcból beiszkoltál egy házba akkor a fegyverhangokat ilyen tompa puffanásként hallottad, nem értem Arma 2-ben már miért nincs ez benne.

    "Ezért nem értem miért megy itt a rinya és a fikázás olyan emberektől akik eddig se játszottak és nagy valószínűséggel az arma 3-al sem fognak."

    Arra nem gondolsz, hogy éppen azon dolgokárt nem játsszák, amikért rinyálnak/fikázzák? :)
  • DancZer
    #25218
    Én sem akarok vitázni. Az AI igen is gondolkozik, le is tesztelheted( ha leteszel egy ellenséges csoportot mondjuk utes-ra, majd valami távoli dombról rájük lősz 1-et sniperrel valahova mellé. Ezután átváltasz az AI-ra látni fogod, hogy a szakasz vezetője azonnal kiad egy parancsot, hogy induljanak fedezékbe, és egy körülbelüli pozíciót is jelöl, ezek után csak figyelned kell a reakciókat).

    Azzal nem értek egyet, hogy az OA-val megkaptuk az alapjátékot, vagy Te vettél rossz lemezt! :D Az OA-nál új hangrendszert kapott az engine, amit mellesleg egy magyar fejlesztő készített. Jött még hozzá a FLIR(tudom, hogy volt VBS-ben, de a kódátillesztés nem copy-paste-ből áll) az állítható látótáv és most az utolsó patch-ben a jobb ütközésvizsgálat aminek köszönhetően sziklákra is mászhatsz.

    A moddolhatóságot jó dolognak tartom, de nem kell túlzásba vinni, mert pórul járhat az ember, ha túl nagyok az igényei. Meg kell húzni egy határt a játszhatóság és az igények között. Én szvsz nem használok semmi kiegészítőt így egyszerűbb is az élet. :)

    Én is nagyon várom és az, hogy a BIS fejlesztők a fórumokban pozitív válaszokat adnak egyes ötletekre méginkább fokozza az érdeklődésem. Meg hát lesz benne GM6 Lynx ami ugyebár magyar termék. :)
  • Fürtös
    #25217
    Én csak létramászást akarok,meg járműbe beszállós animot,meg esetleg épületrombolhatóságot.
    De elsősorban egy jó munkát akarok,hogy bírjak vasat venni ez alá a szar alá:D
    Meg nem akarok műanyag hatású texturát meg színeket az ezeréves ofp ben 100x élethűbbek a színek mint ezekben a szarokban...
  • repvez
    #25216
    Nem akarok nagyon vitázni, mert egy oldalon álunk csak máshogy látjuk a dolgokat.
    Amit a BF vonalrol irtál igaz , de ugyan ugy igaz az arma-ra is.
    Mert it se mondhatod, hogy olyan sokat gondolkodnának az AI-k.Meg mennyit panaszkodtak mások is hogy érdemi fejlesztés nélkül kiadnak egy kuldetés lemezt és ujra eladják az alapjátékot. Mi lenne ez ha nem Profit szerzés a játékosok igényeinek figyelembevétele nélkül.
    3 lehetöségük lett volna már OFP ota kijavitani olyan hibákat és featuroket amik az arma 3 ba is lehet hogy benne hagynak.
    És hasonlo okok miatt nem tudok rendszeresen multizni sem, mert egyrészröl örülök hogy mindenki saját igényeire tudja formálni a játékot, de ez egyben meg is öli, mert ahány szerver annyi féle verzio amihez nem lehet csak ugy kapcsolodni.
    Mig a többi játékhoz a nap bármely szakában bárhova lehet kapcsolodni egy kis játékra ide meg csak 1 szerverhez kell beállitanod a játékot és a többirol akkor le kell mondani kompatibilitási hibák miatt.
    És hozzáteszem én is örülök és nagyon várom az arma3-at mert eddig azt látom hogy történnek érdemi változások, de kicsit félek is hogy ujra csalodnom kell mint az eddigiekben.
  • Solt
    #25215
    Ha a két rész között legalább a villódzó textúrákat, a bozótban tizedelődő fps-t, a lagokat, a multiban elfogyó cpu erőt megoldották volna, már nem lenne az ember ilyen elégedetlen... az élsimítási anomáliákat már említeni sem merem...

    Ha ilyen téren látnék némi változást, még optimista is lennék...
  • Neoncsoves
    #25214
    valahogy nincs keretem arra, hogy minden évben kidobjak valami olyanra 8ezer forintot amit aligha játszok 1 napig, akkor is szenvedve a multiban lévő desync és lag miatt, aztán 6-7ezrekért vegyek meg kis DLCket meg kiegeket mert hú dejó... persze egy normális újításért meg várjak a következő részre ami megint 8-10ezer lesz és megint jön hozzá a sok szar! már unom ezt a profitbuzi világot... persze az ArmA sorozat még közel nincs ahhoz ami mostanában a CoD és a BF sorozattal történik pénzügyileg (5 pályáért adjál 4ezer forintot, stb), de elindultak ezen az úton ami rossz.
  • Solt
    #25213
    Már megbocsáss, de én az 1-hez képest nem érzek valami hűűűű, de nagy fejlődést. Azt hiszem játszottam vele eleget ahhoz, lássam az értékeit, hátrányait.

    A fikázás meg jogos... egy szót nem szólnék, ha a BIS által elhangzott ígéretek benne lennének a játékban.

    Jó páran kizárólag azért játszunk vele, mert nincs jobb. De ez még nem jelenti azt, hogy ami van, az jó.
  • DancZer
    #25212
    Bizonyára te is tudod, hogy a BF a MW sokkal sikeresebb játék mint az ArmA pusztán azért, mert ők azt tálalják amit az emberek többsége igényel (gondolkodás nélkül menni előre és lelőni az AI-t ami szintén nem gondolkodik, csak annyit tesz, hogy ha egy adott pontba elér a játékos, akkor a trigger hatására megjelenik a szobában és kifut az ajtón és ha nincs a játékos és közte fal, akkor lő is) ebből nagyon sokat profitálnak, mégjobb programozókat és grafikusokat fizetnek meg, hogy tovább fokozzák a hatást továbbá az sem érdekli őket, hogy aki mondjuk a régi BF-ek csalódottak lesznek ha megtudják, hogy nem kapnak egy jobb,minőségibb játékot amit szeretnek játszani, egyedül az számít nekik, hogy legyen profit. A BIS most ért abba az állapotba, hogy tud áldozni egy projektre több erőforrást, nem véletlen, hogy 3 játékot is fejlesztenek párhuzamosan. Én örülök annak, hogy mikor jövőre megjelenik az Arma 3 egy csomó új dolgot kapunk és ami a legfontosabb, hogy a szoftver folyamatosan fejlődik, miden kiadásnál újabb dolgokat viszek be. Ezért nem értem miért megy itt a rinya és a fikázás olyan emberektől akik eddig se játszottak és nagy valószínűséggel az arma 3-al sem fognak.
  • tpM
    #25211
    A másik, hogy a nagy terület nem gond ennek a motornak, hiszen csak azt a részt tölti be ahol a játékos tartózkodik. Bele lehetne tenni akár egy kontinenst is, és normálisan futna, csak az elején a betöltési idő lenne nagyon hosszú. :)
  • repvez
    #25210
    Szetem azok az idök elmultak mikor még rá lehetett fogni, hogy azért nincs ez meg az mert sok egység meg nagy terület .
    Meglehet nézni a BF3-at vagy bármelyik mostani sandboxos cuccot, sztem semmivel sincs kevesebb egység a pályákon mint az armában és a terület is hasonlo egy pályán. Mert mi értelme van a nagy szigetnek ha egy falu egyik részére korlátozodik a küldetés és a sikeres teljesités után ujra tölti a kovetkezö pályát. Vagy ha kicsivel kisebb is a terület avgy az egységek száma azt kompenzálja a többszörös polygonszám és shaderek meg a fizika, mert bár lehet hogy árkád és nem realisztikus de mégis van benne fizika törnek az üveget a fények árnyékok szebbek , sokkal részletesebb a belsö és külsö tér, nem olyan sivár mint egy sivatag, pár sárkunyhoval.
  • Gascan #25209
    a gondod az hogy a battleeyet kell külön feltenni.. lehet csak be kell másolni valahová...

    a battleeye az a csaló elleni védelem a játékban, azért nem tudsz neten játszani mert nincs a megfelelő helyre téve.. ha nagyon visszaolvasol pont 500x meg fogod találni a megoldás menetét...

    ha nincs kedved akkor ott a net :)
  • kifli
    #25208
    nem akarlak elkeseríteni, de egy oa-val jobban jártál volna (eredeti oa+warez arma2-vel meg a combined operation is, fordítva nemtudom...)


    bár mi nem warezal próbáltuk, hanem az én arma2-met feltettük havernál, akinek csak oa van meg :)
  • Solt
    #25207
    Üdv,

    Szerintem OA lesz a megoldás! :)
  • magyarl
    #25206
    Hali! Kicsit fáziskéséssel ugyan, de szert tettem egy eredeti Arma2-re :)
    Fel is peccseltem a legújabb 1.09-re, de azt tapasztaltam hogy arra a néhány életjelet mutató szerver közül eddig egyikre sem sikerült belépnem. Mission-t áttölti, aztán 1-2 villanás múlva újra a szerverkeresőben találom magam, még csak hibaüzenetet sem dob.

    Mit kell még letöltenem, felraknom (pl: mod) hogy tudjak online public serveren játszani?
    Vagy már sima Arma2-vel esélyem sincs multizni, mindenki az OA kombóval tolja?
    Kösz a segítséget előre is :)
  • Solt
    #25205
    Tény, de azért a végletek közt lehetne valami arany középúton szambázni... :)
  • DancZer
    #25204
    Visszapillantó tükör meg már NFS 1-ben is volt. Csak azzal nem tudtál 80 emberrel együtt csatázni egy több négyzetkilométeres pályán. :)
  • tpM
    #25203
    2020-ban játszódik, hátha ki fognak... :D
  • Solt
    #25202
    Minek is az... hiszen még csak 2011-t írunk... 2020-ra talán majd az üvegek kitörnek...
  • tpM
    #25201
    Egy fejlesztő aztmondta, hogy nem lesz összetettebb rombolás...
  • Solt
    #25200
    Azért a fizikához annyit, hogy ezt a ki tudja hány éves HL2 is tudta... sőt...
  • JanáJ
    #25199
    Mert elkaszálták a programot a hidegháború végével, de már sorozatgyártásra kész volt a cucc. Engem inkább a ruszki "hibrid" heli borított ki.