35048
  • kifli
    #25038
    a domination elején lévő zenét valahogy ki lehetne kaparni a játékból? :)
  • wardogzombie
    #25037
    jo csak én nem használom ezt a kombót
  • kifli
    #25036
    annyira nem vészes :D

    Q9550+5770 kombó akkor elbánik ezzel is valamennyire :)
  • wardogzombie
    #25035
    na most mennek el a jó büdös picsába komolyan
  • Solt
    #25034
    Én csak jeleztem, hogy amit szeretnél, szinte kivitelezhetetlen. Főleg úgy, hogy mindenkinél ugyanúgy nézzen ki...

    Egy valós képhez történő hasonlítás meg megint millió kérdést vet fel. Fényviszonyok, páratartalom, stb.

    Én lennék a legboldogabb, ha az arma szériának ezek lennének a legnagyobb problémái.
  • Hogthar
    #25033
    Régen tanultuk, de ha jól emlékszem a szem jobban érzékeny a színelváltozásokra mint a fényelváltozásokra, azaz ha feltolod a a fényeket de a színkontrasztot nem, a szem alkalmazkodik hozzá, ez azért jó mert erős fény sok részletet kitakar és ezért szebbnek fog tűnni a játék, (ellenben ugyebár nem takarná ki a ki nem dolgozott részeket). Ehhez általában szoktak tenni egy sárgás barnás effektet, hogy úgy tűnjön erős a nap sütés, ez csak egy optimalizáció, kis gépigényért cserébe szépnek tűnő grafika.
  • mijki
    #25032
    Létezik, csak a NASA őrzi :D
  • tpM
    #25031
    Az E6420-amat mindeképpp cserélhetem majd, ugye?
  • Gascan #25030
    az ajánlott gép sztem még nem létezik :)
  • mijki
    #25029
    Ez a minimum vagy az ajánlott?
  • lolSL
    #25028
    arma3 gépigény


    OS - Windows 7 / Vista
    CPU - Intel Core i5 or AMD Athlon Phenom X4 or faster
    GPU - Nvidia Geforce GTX 260 or ATI Radeon HD 5770, shader Model 3 and 896 MB VRAM, or faster
    RAM - 2 GB
    HDD - 15 GB free space
    DVD - Dual Layer compatible
    DirectXŸ - 10
  • tpM
    #25027
    Ahogy Ice írta, a szokásos VBS-es dolog... a FLIR, jelzőlövedék és még kismillió dolog így került át. Már kész van, működik az engine egy fejlettebb változatában, szépen át kell pakolni a kövektező részbe és meg is van az új húzófeature. Szóval nem kell annyit izélni nVidián... ezzel dolgoztak VBS alatt - ki tudja miért - ez lett áttéve. Arra sem válaszoltak BIS fúrumon, hogy az Arrowhead kedvéért külön felvett fegyver és becsapódás hangok hova is tűntek.
  • repvez
    #25026
    Ez megint az egyik véglet és megint egy másik irányba viszi el a témát.
    De azt te sem gondolod ,hogy ha valoshoz közeli megjelenést szeretnének akkor igy kéne kinézni a képnek, az meg most nem lehet kifogás, hogy mint iraq vagy afganistzztánnál, hogy csak homok és szikla van,mert egy mediterrán sziget minden csak nem sivár.Telis tele van szebbnél szebb virágokkal ,fákkal, gyümölcsökkel , állatokkal.
  • Solt
    #25025
    Mert az eléd tárja az RGB színskála 99%-t, míg egy TN ennél jóval kevesebbet. Tehát TN panelen te a büdös életben nem fogsz valós színeket látni. Arról nem beszélve, hogy egy magára valamit is adó modellező valószínűleg kalibrált IPS paneles monitort használ, így a színek arra vannak belőve.

    Itt meg van kismillió júzer, akik eleve olyan monitort használnak, ami nem alkalmas valós színek megjelenítésére. És akkor még a kalibrálás, különböző gyártók beállításai, vga-k színkezelése szóba sem jött.
  • repvez
    #25024
    Miért kéne IPS-s paneles monitor, a játékot se fogja mindenki azon futtatni, de attol még nem kéne a szineknek egybefolynia.Én is TN paneles monitort használok és ha jol tudom az IPS panel csak annyival tud többet, hogy nagyobbaka betekintési szögei és a szintere nagyobb,de ez nem azt jelenti hogy más monitoron a piros ne piros lenne.

    Scott: Nem tudom , hogy milyen fegyver és mellény, söt az sem biztos hogy valosak, mivel ahonnan leszedtem az a Ghost Recon játéknak volt valami airsoftos megfelelöje, ha jol emlékszem.A sisak is ezért olyan.
  • Solt
    #25023
    Csak a szokásos NV szponzorált szarkeverés... őket minősíti, hogy ilyenbe bele mennek. Ennyit kellett volna tenni:

    - Nem szeretnénk, ha az ArmA sorozat szerelmeseinek függenie kéne bármelyik vga gyártótól is, ezért az openCL-t választottuk, de így sajnos x euróval drágább lesz a játék.

    Ha nyerek a lottón, kicsinálom ezt a céget az fix...
  • Scottt
    #25022
    A valós képen a katonánál milyen fegyver van?Meg a ballisztikus mellénye se ismerős..
  • Solt
    #25021
    Na jó, ehhez alapból mindenkinek kalibrált IPS paneles monitort kéne használnia. Utána lehetne ezeket összehasonlítani.
  • repvez
    #25020
    Csináltam egy kis összehasonlitást egy valos képpel :
    Real vs arma3
    És csináltam egy kis PS modositást ami tölem tellet, de már ha csak az ég szinét kékre változtatom, már az sokat jelent a megjelenésben:
    PS verzió
    Még lehetne mit finomitani a szinek kicserélésével és élénkitésével, de nem értek a PS-hez annyira.
  • tpM
    #25019
    Meg hogy ronda a grafika. Mondjuk ez Armára nem igazán jellemző, inkább csak a többi játékra.
  • kifli
    #25018
    kevésbé látszik ha akad a játék
  • repvez
    #25017
    Csak azt tudnám, hogy mostanába miért az a trendi, hogy a látványt eltorzitják valami egységes szinnel.Miért nem lehet mindennek olyan szine mint valojában?
    A red dragonba is meg az osszes fps-be ez venni észre ahogy az armaba is ,hogy rátesznek valami egységes szint.Általában valamilyen sárgásbarnás kotyvaszt amitöl minden egybefolyik.Mutassanak egy olyan területet is ahol csak néhány szinek a különbözö árnyalatai szerepelnek?
    Sehol egy pipacsmező vagy mustárföld vagy fekete szántóföld, zöld mezök a tárgyakról nem is beszélve.Minden egyszinü még az ég is sárgásbarnába hajlik.
  • kifli
    #25016
    azért az az élethű kicsit túlzás :D
  • Hogthar
    #25015
    Nem azért mondom de egyenlőre tök hülyeség szidni, arma 2 ről is az első képek arma 1 es szintűek voltak, szerintem megfelel majd egy arma 3 nak, ha már az arma 2 megfelelt egy arma 2 nek az arma 1 után. Beletesznek pár újdonságot jobb grafika és pár új kacat és mi megfogjuk venni ugyanúgy, végül is rosszabb már nem lehet.
  • mijki
    #25014
    lehet :)
  • Scottt
    #25013
    Csak az elmúlt 40HSZ szól erről,talán kicsit lekéstél róla :)
  • mijki
    #25012
    ARMA III
  • Gascan #25011
    lehet nvidiától kapnak érte valamicskét :)
  • DrRadon
    #25010
    Hát ja, a VBS videókban már lehetett látni jó dolgokat, szóval már régóta használnak fizikai algoritmusokat, amiket OpenCL-lel a VGA kártya márkájától függetlenül tudnának a CPU-t tehermentesítve számoltatni. Csak hát... komolyan nem értem őket. Azt hiszik, ha rajta lesz a dobozon a PhysX logó, akkor menőbb lesz a játék? Vagy nem hallottak mg az OpenCL-ről meg a Havok-ról?
  • Gascan #25009
    hogy élethű a fizika nem úgy mint armában?
  • JanáJ
    #25008
    Itt most mit kell látni.
  • tpM
    #25007
    Na igen, de ezek az újítások kb olyanok mint Arma 2-höz képest az Arrowhead. Ez inkább egy Arma 2.5-nek felelne meg, ahogyan az Arma 1 is OFP 1.5 volt. Oké, tudtam én már nagyon régóta, hogy jön a 3, de valami tényleg nagy áttörésre számítottam...
  • Icebird
    #25006
    Nem kell sokat beleképzelni ebbe a PhysX-be, szokásukhoz híven egyszerűen belerakják a VBS2-ben már rég használt cuccot!
    VBS2 Humvee umkippen
    VBS2 Humvee aufladen

  • Gascan #25005
    hát igen.. tájékoztatásban sok mindenkinek van még mit tanulni
  • Berkut111
    #25004
    Na jo a tankot beneztem en is. Az egy Merkava 4 mind ket kepen nem Magach 7.
    Akkor meg ISRL vs. WHO? Ezek bealltak a EA/Activision sorba. Kell money a nagyobb hazra.
  • Solt
    #25003
    #24992 :)
  • kifli
    #25002
    akkor aki az art-ot csinálja nem ért hozzá/így jobban mutatott :)

    vagy akkor már tényleg nemtudom miről van szó :D
  • Solt
    #25001
    Nem az újról van szó! :)
  • kifli
    #25000
    vagy ennyi van kész :D
  • repvez
    #24999
    Na sztem most kell elkezdeni egy másik oldalra lementegetni a képeket és z irásokat és a megjelenés napján a pofájukba dorgölni ha valami megint ugyan olyan lesz mint az eddigiek.
    Sajna az elsö arma idejében nem tudom hova tüntek el azok az oldalak ahol ezeket leirták és képek is voltak, ott azt irták, hogy olyan sérülés rendszer meg NPC lesz benne hogy ha belelövök az elsö percbe a falba akkor a kampány végén is meg fog látszodni , meg hogy meg fognak ismerni a falubeliek és ugy viselkednek velünk ahogy bántuk velük.
    Itt is lesznek majd ilyen marketing maszlagok ezeket kell elrakni , hogy vagy a fejlödést látni lehessen rajtuk vagy azt amit nemcsináltak meg.
    Amugy meg mi tart nekik még 1 évbe hamár szinte az egész rendszer adott nem kell a nulllárol ujrakezdeni.DE ebbol megint az lesz hogy kijön szebb garfikával az érdemi részek meg maradnak a régi OFP-s idökböl.