35048
  • tpM
    #25398
    Jajj, nem lett élethű mert a golyót ly-nal írtam. :D
  • Solt
    #25397
  • tpM
    #25396
    azal sincs baly volt egy leirás linkelve régeben amiben aszt irta h a javeiln golyója felmegy és onnan szakícsa át a tankok felső pajzsát mert ott vékonyab
  • repvez
    #25395
    most hogy mondod lehet hogy csak 1 furat van, de ez esetben meg levédetem az ötletet és felterjesztem ujitásként :P
    Ez egyszerübb és tár kivétel nélkül is lehet ellenörizni hogy kb mennyi a maradék
  • Solt
    #25394
    A "golyót" még megértem, de a tölténnyel mi a baj? :)
  • DancZer
    #25393
    GM-6 nal a csovet is lehet cserelni, egy optika meg pik pak megvan. amit arma3 alfaban lattun, abbol meg nem lehet tenyszeru kovetkezteteseket levonno, mert meg nagyon kezdetleges. az alfa verziot altalaban nem is mutatjak meg a kozonsegnek. azt meg nagyon sokat kell konfigolni, tesztelni. viszont a betat mar nagyon varom,remelem lesz public abbol is mint a take on helicopters-bol.
  • JanáJ
    #25392
    A honvédségnél a táraknál max azt láttad hogy teli van-e, ha már csak 28 lőszervolt benne az is olyan volt mintha 2 lenne benne.

    @solt: töltényt ne mondj Cifunak mert kicakkoza a feneked :-)

    Az új Pmag tárakon már számmal mutatja menni lőszered van. :-)
  • repvez
    #25391
    A tárakon elvileg van 3 furat hátul ha jol tudom a negyedénél felénél és 2/3-adnál igy ha a a fesö 2 furatnál látod a löszer hátulját az alsonál meg már nem akkor a fél tár még megvan.
  • Solt
    #25390
    Belenéz???? Baszki, ha egy töltény van benne, az akkor is felül van, nem a tár alján lődörög! :D

    Így max azt lehet megállapítani, hogy egy darab még tuti van benne...
  • Gascan #25389
    már több filmben is láttam hogy kiveszi a tárat és megnézi hogy mi a helyzet.. nem súlyra állapitja meg hanem belenéz
  • Solt
    #25388
    Itt is a játékra gondoltam... én elég sok ilyen szituációval találkozom amikor 20-30 percekre felmegyek arra a "halas" szerverre... :) Nyilván ez a "rambózás" kategória...

    Meg kell kérdezni Cifut, hogy mennyire életszagú ez... :)
  • tpM
    #25387
    Amúgy OA-ban alapból van ACOG-on nyílt irányzék, nem?
  • Solt
    #25386
    Ugyan! :)
  • JanáJ
    #25385
    Valaki aki volt mostanában szerveren, az árulja el milyen ACe verziója van.
  • repvez
    #25384
    amit leirtál ez csak akkor játszik ha magáűnyos farkas vagy és mindent neked kell csinálni egy csapatban mindenre van ember igy fedezve egymást távoli és közelharcnál, igy meg elég egy szerelék a fegyverre mindenkinek a postjának megfelelő.
    Én pl sehol nem láttam még videon vagy képen irakban vagy afiban hogy valaki cserélte volna az irányzékokat
  • JanáJ
    #25383
    Akkor egyetértünk. Bár ezt pöttyet túllihegtem.
  • JanáJ
    #25382
  • Solt
    #25381
    Ez evidens...
  • Solt
    #25380
    Én a játékra gondoltam, nem valós szitura... itt maximum annyit tehetsz mint amit néhány agyhalott, hogy filccel pont a képernyőre! :D
  • JanáJ
    #25379
    Míg kiszeded a tárat, addig védtelen vagy. Ha a nagykönyv szerint csinálnák, akkor míg az egyik tárat cserél, addig a másik biztosítja.
  • JanáJ
    #25378
    Nem reflexből. Épületharcnál tanítják is. Nem a nyílt irányzékot használod, hanem csak elnézel a cső mellett. Helyes fegyvertartással ahova nézel, oda lősz. Nekem az tetszet ACE elött, hogy van "hudos" célkereszt, csak nem ér össze, ezért egy embert 20-30 m-ig találsz el vele.
  • Solt
    #25377
    El, de jobb szeretek nem reflexből lövöldözni. :) ACE-ben jó a nyílt irányzék, de ez ugye az alap játékban nincs.

    Aminek én örülnék de nagyon, az a letámasztás lenne, méghozzá úgy, hogy adott támaszték magasságához igazodva helyezkedne a figuránk is... No meg az ülve támasztós sniper póz... :)
  • Solt
    #25376
    Franc se tudja... ez másodpercek alatt megvan, ha elbizonytalanodtál, hogy mennyi is lehet benne, szerintem nem rossz módszer... főleg, ha takarékoskodni kell...
  • JanáJ
    #25375
    Szerintem 30m-ig egy ember alakot eltalálsz csőből.
    Az acogon meg pl van nyílt irányzék és ez zseniállis ACE-ben.
    Ami jó lenne az ha a magnifiert lehetne fel le hajtani.
  • JanáJ
    #25374
    Szvsz ez nem túl realisztikus. Én ki nem venném a tárat e miatt. Ha kiveszem akkor már ki is cserélem egy telire. A súlláról állítólag már érzed egy idő után mennyi van benne (sok/kevés) bár ez nekem kicsit városi legenda.
  • Solt
    #25373
    ACE2 kettőben ez úgy van modellezve, hogy tár ki, és a tár súlya alapján állapítja meg, hogy mennyi van benne. ( ha halvány emlékeim nem csalnak )
  • Solt
    #25372
    Mondok egy szituációt, amikor ez jól jöhet a játékban. A respawn pontok városokban vannak ahol semmi szükséged optikára. A várost elfoglalják, így a bázisról jössz ki... optika fel, amíg be nem érsz a városba, hogy foglalhass, majd optika le, amikor beértél.

    Fogalmam sincs, hogy a valóságban csinálnak-e ilyet, de nem lennék meglepve, ha a válasz erre igen lenne... főleg olyan terepen, ahol a bozótosban kezdesz, és egy város a végállomás...

    Nem hiszem, hogy olyan nagy mutatvány lekapni és elrakni mielőtt beérsz egy városba... előnye viszont nem kevés van. Gondolj csak egy M16-ra...
  • JanáJ
    #25371
    azért egy ilyen optikát le fel tenni nem sokkal több mnt egy tárcsere

    @Gascan: miért vennéd ki a tárat, hogy tudd mennyi van benne. A kincstári tárakon még furat sincs, hogy lásd mennyi van benne. Max súlyra érzed.
  • repvez
    #25370
    értem,de akkor se cseréled igy az irányzékokat, mert mégha magadnál is hordod ,azok a hátizsákban vannak és azt meg csak ugy lehet ha leveszed a táskát megkeresed felrakod a fegyverre amit leszereltél az el a táskába.
    Azt ,hogy igy lehessen cserélgetni minimum ott kéne az oldaladon logni egy karabineren minden ilyen cuccnak.
    Arrol meg nem is beszélve, ha korlátozva lesz az invertory vagy a suly akkor nem valoszinü hogy ezekkel lenne tele és nem full tárakkal.
    Persze tudo, hogy ez csak egy elég kezdeti prewiev és lehet hogy épp ez volt a lényeges megmutatni, hogy ezt is lehet majd, de ha ez igy marad az gáz.
  • Gascan #25369
    én már láttam olyat, hogy az acog távcsövet egy katona leszereli és zsebrevágja közelharc előtt .. persze nem élőben, hanem filmben :)
  • tpM
    #25368
    Gondolom volt nála mindenféle optika, elég gáz lenne, ha csak úgy kötetlenül lehetne váltogatni. Szerintem úgy lesz, hogy ezek a kiegek ilyen külön tárgyak lesznek, amiket magadnál tarthatsz és csak akkor választhatod... Bár BIS eddig minden ilyen új feature-t félkészen csinált meg.
  • repvez
    #25367
    mondjuk annál a résznél egy kicsit felhuztam a szemoldokom, mert egy katona nem ugy megy harcolni, hogy viszi magával a fegyvere szerelhetö összes felszerelést és a harcmezön váltogatja éppen mi ami kell.Max hangtompitot szerelnek fel bevetés alatt, a többit elötte felszereli azt ugy marad mig vissza nem tér a bázisra.
    ÉS a cseéket is elég gyorsan tette.
    Ahoz képest, hogy az edigi arma verziokban egy sima fegyverváltás több mp-ig tart addig itt egy irányzék csere pikk pakk megvolt.
  • balazsgigi
    #25366
    Egész délután kerestem.Legközelebb nem tudnál kicsit előbb csinálni?Szívesen benéznék.Általában külföldi szerverre szoktam felnézni,bár még újoncnak mondható vagyok.
  • tpM
    #25365
    Miből gondolod, hogy nem lesz megcsinálva a reload? Újradolgozott animációs rendszer az egyik fő feature, csak akkor már megcisnálják rendesen. A videóban mikor a különféle irányzékokat rakta a fegyverre akkor mondta, hogy ehhez még nincsenek animációk berakva, de majd lesznek.
  • Gascan #25364
    fúhaa.. ez eléggé felizgatott :) legalább 25x toltam végig még a warezos opfort 14 éves fejjel :)

    azt figyeltem egyébként, hogy nagyon gyengék az animációk, a reload még az Arma 3-ban se lesz rendesen megcsinálva - nem lehet látni ahogy utántölt, a hangja meg jól félre van ütemezve.... plusz nem lehetne olyat csinálni, hogy ne puska csövénél fogják a puskát (m16, m4) hanem a tárnál úgy mint azt szokták, hogyha nincs front grip..

    meg ACE-ben van olyan hogy megnézi kb. mennyi töltény van még.. annak miért nincs hangja ha 1x kiveszi a tárat?

    egyenlőre ez minden :)

  • tpM
    #25363
    Egy kis nosztalgia: Cold War Rearmed 2.
  • DancZer
    #25362
    ArmA 2, ArmA 2: OA és egy PHWar nevezetű mod amit ők pakoltak össze.
    Lengyel invázió - VS játék a lengyelek ellen fórumon mindent megtaláltok, ha nem akkor pedig kérdezzetek! :)
  • JanáJ
    #25361
    Köszi, amint faragok a gépre TS3-at. :-)
  • JanáJ
    #25360
    Szvsz:
    -Arrowh
    -Ace2 opciósan
    -TeamSpeak
  • tpM
    #25359
    Ja bocsi, azt hittem az teljesen más...