35048
  • Solt
    #26318
    Na de ilyen szinten? Kiugrom a pilótafülkéből, előkapom az rpg-t, lövök vele zuhanás közben, majd visszahuppanok a pilótafülkébe?? Eleve szánalmas, hogy ilyen valakiben egyáltalán felmerül, de, hogy még meg is lehessen csinálni... :D KO.
  • fkubi
    #26317
    Lassunak nem lassu, viszont tenyleg pont akkor merul le az eger, amikor nem kene. Persze, ha figyelnek a piros ledre, akkor ez elkerulheto lenne :)
  • fkubi
    #26316
    Logitech MK 250.
    Az eger 3-4 het alatt elfogzaszt egz AA elemet. A billentyuzetbe 2 AAA kell. Az megy tobb, mint fel eve.

    Kabel nelkul orom az elet, csak neh keresni kell az egeret :)
  • DancZer
    #26315
    Repulo szimulatornal sincs fizika, mert ott a repules iranyitasa es a muszerek hasznata a lenyeg. Arma eseten ez a lehetosegek(viz,fold,levego) es a nagy palyak valamint a valos
    fegyver viselkedesekben nyilvanul meg. A szimulatorok szent gralja az amit sokan szeretnenek, hogy szuper grafika, fizika, es egyebek. Szerintem nem tevedek nagyot, ha azt mondom hogy jelenleg a BIS termekei allnak a legkozelebb a szimulatorhoz.

    Sajnos az AI szamara fontos a biztonsag, mert nem akar meghalni, bar lehet hogy ez kicsit furcsan hangzik. :-) Szerintem a valosagban sem onalosodnak a katonak, hanem varjak a felettes parancsat.

    Az amit te szeretnel, de az ai nem az azert van mert te nem vagy ai. Igy celszeru human jatekosokkal tolni multiban(nem domi es warfare publicon) hanem ismerosokel. BadDog ek ugytudom mostansag eleg sokat coopoznak, videokat is tesznek youtube ra.

  • DancZer
    #26314
    Optimista vagyok, mert tudom amit tudok. Hallotam ezt azt, es a modellek minoseget nagyon szigoruan veszk. Uj emberek mentek a BIS hez akiknek szamit a minoseg. Pontos reszleteket nem tudok mondani, de nezzetek meg a take on helicoptert. Ha ilyen szinten hozzak az arma 3at en tokeletesen elegedet leszek.
    A szkeptikusok vegyek figyelembe azt, hogy a BIS is evrol evre valtozik, es nem feltetlenul lesz minden ujonnan kiadott jatekuk bugos.

    Boldog karacsonyt mindenkinek!

    U.i: bocsi hogy ekezet nelkul irok, de tableten szornyu lassu ekezettel irni :-)
  • repvez
    #26313
    Ha szimulátorrol beszélünk az nem ott kezdödik, hogy liheg a katona, hanem hogy van fizika, rombolás, normális jármü irányitás.
    Amig az alapfunkciok nincsenek lefektetve addig ezek a dolgok csak szemfényvesztés.

    Igen megértelek, hogy ezeket irod, de nem is arrol irtam hogy az AI az egyik pillanatban sehol a másikban meg jönnek ezerrel, mert azt én is utálom.De Ha menni akarok akkor jönnek utánnam rendesen és teszik a dolgukat.Itt meg mindenre parancsot kell osztogatni ,mert anélkül még levegöt sem vesznek, legyenek önállobbak

    Amugy meg csináltam egy tesztet Ha leengedett fegyvernél egy lámpaoszlop aljára célozva majd onnan felkapva és jobbgombbal vállhoz emelve a fegyvert, hogy a lámpát célozzam a tetején 10 böl 10x máshol állt meg a kurzor.Ez az ami bosszant és nem csak mm-re volt eltérés.
    A másik meg futás vagy menetbol ha leeresztett fegyvernél mész semmi visszajelzésed sincs hogy egy váratlan helyzetnél hova fogja felkapni a fegyvert(bekapcsolt szálkeresztnél sem ).
    Mert azért ez mégsem valóság, húzni kell egy határt a játszhatóság és a realizmus között.
    DE mindt mondtam ez nem azt jelenti hogy pontlövö fegyvereket szeretnék, mert a ballisztika ugy is megteszi a hatásást, hogy hiába célzom be pontosan ha egy hosszu sorozatnál 5mes körzetet teleszor és lehet nem találja el a célt.

    A multi meg egy kaptafára készül mindegy milyen játékot vagy stilust nézzük, mindenki rohangál egyedül mint pók a falon és lő mindenre ami mozog. fenn voltam ma 1 órát multiba kiproválva minden féle servert (coop, Warfare, domi stb..)hiába volt minden oldalon 30 ember csak a spawn pontoknál láttam 3 nál több embert és azok is mentek mindenfele.
    Az meg azért ne legyen már kikötés,egy játéknál, hogy klántagnak kell lennie annak aki normálisan szeretne játszani egyet amikor szabadideje van.
  • Gascan #26312
    nem kéne sokáig keresni, hogy Armából is tudjak mutatni olyat, amin sirni lehet :)

  • tpM
    #26311
    Mondja egy burzsuly, akinek sosem volt 22"-osnál kisebb monitora. :P
  • Solt
    #26310
    Nem hiszem, hogy ez felbontás függő lenne. Elvileg ugyanazt kéne látod mint nagyobb felbontáson... szerintem.
  • tpM
    #26309
    Amúgy zoom azért jó, mert aki "kisebb" (mondjuk 1440x900) felbontáson játszik, az már nem látja párszáz méterről a bokrot meg egyéb tereptárgyakat. Ekkora terepen játszódó játékhoz bizony illik egy ilyen lehetőség.
  • Solt
    #26308
    Hogthar és DancZer annyira optimisták, hogy már újra hiszek... BIS megváltozott, úgy lesz minden ahogy mondják... ezt mantrázd te is! :D
  • Solt
    #26307
    Hogy minden katona ugyanakkora, ez nálam már szőrszálhasogatás kategória, de nem vagyunk egyformák! :D A tárazások gyengék, ezt adom.

    BF3 egy kalap nagyon látványos kaka! A hangok és az animációk zseniálisak ez tény. A látvány is gyönyörű maxon, de megint egy csőben játszódik az egész, és tele van scriptekkel... a sarkon innen béke honol, a sarkon túl meg a 3. világháború kezdődik... én kész vagyok ettől. :D Ráadásul, ha jól vettem észre, akkor egyes esetekben az ai addig termelődik újra, amíg nem jutsz el a következő scriptig...

    Amin sikítottam, az a repülős rész... gyönyörű meg minden, de amik ott történnek, az vicc kategória! :D A multiját meg nem is említem... brutális ami ott megy... :D Most nézd ezt meg,



    A sírógörcs kerülget vazze... nem adnám a nevem ehhez a játékhoz basszus!! :D :D

  • tpM
    #26306
    Hisz ismered a BIS-éket. Én bízom benne, hogy most is egy minden igényt kielégítő, csiszolt, hibátlan programot kapunk.
  • Gascan #26305
    nekem az a bajom, hogy minden katona pont ugyan akkora :) meg a reload animációk se érnek sokat

    battlefield 3ban nagyon jól eltalálták a reloadot is meg a mozgásokat is, meg a hangokat is.. meg úgy mindent :)
  • Solt
    #26304
    A kedvencem amikor ülünk a platón, és várjuk a kaszást... :D

    Remélem a 3. részben ezek jó része orvosolva lesz, és nem csak megmarad ígéretnek jó pár dolog, mint a 2. rész esetében...
  • Hogthar
    #26303
    na igen a járműben való interakciót növelném meg én is, pl ha nem vagy sofőr tudd használni a fegyvered, vagy ha akarsz betudj hajolni a kormány mögé, elvégre ha tüzelnek rád nem fogsz mereven a kormány mögött ülni, vagy igen? Arma 3 ban legalább lesz fizika és az animációkat is javítják.
  • Solt
    #26302
    Csak akkor mozog előre és hátra, ha guggolva mész...

    Nem tudom más, hogy van vele, de egy szimulátornak nevezett játékban legyen benne minden ami megvalósítható szoba körülmények közt. Lihegjen, fáradjon, mozogjon a fegyver a kézben, ne lehessen több száz méterre pontosan lőni mozgás közben, stb.

    Nem tudom milyen árkádnak mondott fps-re gondolsz, de az általam próbáltak még ezt a szintet sem hozzák. Jobbak a hangok, szebbek a textúrák, és kidolgozott animációk vannak... ezt aláírom, de, hogy jobb lenne a "fegyvert fogok a kezembe érzés"... ezt részemről cáfolom.

    Hogy őszinte legyek én még a zoom opciót is kivenném belőle... totál hülyeségnek tartom.

    Az ai-nak vannak hülyeségei, de még így is a kategória legjobbja. Még mindig inkább ez, mintsem az, hogy, a küszöb előtt kihalt a pálya, ha átlépem meg özönlik az ellen...

    Arról meg már nem is beszélve, hogy ez is, mint manapság már szinte minden, igazából online jó... ott vannak olyan szituációk, amibe bele tudod élni magad. Más kérdés, hogy a népszerű szervereken vannak olyan egyének, akikhez képest a micro ai maga a zsenialitás csúcsa.

    De, ha ennyire offline akarod tolni, akkor ace... ott van 1-2 olyan küldetés, ahol az ai mesterien be lett állítva... riadóztat, bekerít, fedező tüzet lő, stb... más kérdés, hogy ezek meg inkább coop küldetések... ( biztos van normális kampány is már )

    A játék nem hibátlan, ez tény, de amiket felrósz hibaként, szerintem azokkal "semmi" gond. Engem személy szerint jobban zavar, hogy nem lehet járműből kilőni, bárhová fegyvert letámasztani, nincs dinamikus épület rombolás, még mindig hp alapú a sebzés, szarabb a hangmotor mint az előző részben, és még tudnám sorolni...

  • repvez
    #26301
    Az is meg amikor a vállhoz emelve megyek akkor is elöre hátra mozog az egész (nem a zoom nézet).Ha én a valóságban beszoritom a vállamhoz a fegyvert az max föl-le és jobbra-balra mozog elöre hátra nem.
    ÉS mivel játszani akarok vele ezért nekem ne kezdjen el lihegni meg egyebek, még johogynem a legnagyobb harc közben leül pihenni aztán 10 perc után meg feláll ,hogy kipihente magát ,én meg addig malmozzak, ezeket a dolgokat ne tegyék bele egy játékba.

    ÉS azért nem tudok olyan örömmel játszani vele, mert egyszerüen nem érzem hogy fegyvert fognék a kezembe érzést, mint az árkádnak mondott FPS-ekben.Inkább azt érzem, hogy az egérrel csat utasitom és majd amikor ő ugy gondolja cselekszik.Ha optikát használok akkor meg ha közeli nézetre váltok mintha nem oda nézne utánna mint zoom elött és igy ujra meg kell keresni a célt ami addig 2x lelő.

    Félreértés ne essék az arma a világ legjobb játéka lenne annyi lehetöség van benne, de az AI-val és a fegyverkezeléssel annyira el lett rontva amennyire csak lehet.A pályák vontatottak ha ugy játszanék ahogy az AI diktálja akkor 1 nap az 1 nap lenne a játékban is, ha meg nem várok rájuk akkor meg lehetettlen játszani.
  • Hogthar
    #26300
    Boldog karácsonyt Mindenkinek.

    Mármint nem az a bajod, hogy a többi fps-től eltérően ha gyalogolsz a katonával a fegyvered összevissza mozog, mozgás közben távolra szinte lehetetlen célozni úgy kileng a fegyver?
  • Solt
    #26299
    Isten bizony nem vágom mi bajod az irányítással... egyik általad leírt hibát sem tapasztaltam. Csinálhatnál egy videót, amin látszik a kép is, és az egered mozgása is.

  • lee56
    #26298
    Csak a földlakóknak, ejnye, milyen diszkriminatív vagy :) Amúgy köszi, neked is :)
  • repvez
    #26297
    Ahogy lejjebb irtam, direktebb és gyorsabb irányitást és az önkéntelen fegyvermozgások megszüntetése.
  • DrRadon
    #26296
    Boldog Karácsonyt minden régi és leendő Armásnak, valamint a többi Földlakónak!
  • Feró Flex
    #26295
    Boldog Karácsonyt:)
  • Hogthar
    #26294
    Mit is szeretnél pontosan? szerintem nézz körül itt : Armaholic
  • repvez
    #26293
    Nincs valamilyen lehetöség , leirás vagy mod, plugin vagy bármi amivel a saját izlésemnek megfelelöen lehet az irányitást modositani?
    Többnyire singlébe nyomom , igy nem lenne gond a mással valo kompatibititás.
    Most ,hogy van olyan gépem amin el is megy a játék addni akartam egy esélyt neki, de felbassza az idegem a fegyver és karakter kezelés hiányosságai és körülményessége.
    A grafikai gondokrol nem is beszélve a textura zizegése kifolyatja a szemem a szinek egyhanguak kivehetetlenek a különbözö tárgyak.
    A kiadás ota nem tudták megcsinálni,, hogy ne süssön be a nap a tank vagy zárt épulet belselyébe.
  • Hogthar
    #26292
    A postprocess effectet kapcsold ki
  • Feró Flex
    #26291
    Király!

    Előre is köszi ezt az iszonyatos sok melót:)))
  • tpM
    #26290
    ACSE-ről pedig annyi mondanivalóm lenne, hogy ugyan csak jövőre, de kész lesz. :D

    - Környezet (mező, hegyek, házak, erdő/fák stb) automatikus érzékelése, és ez alapján hang megadása.
    - Különféle környezetenként egyelőre 6 féle távolságra beosztott hangok; fél méteren belüli (ez a belsőnézeti lövésdörej), fél m - 50m, 50-100 m, 200-500, 500-1000m és végül 1000 felett a fegyver maximális hangerejéig. 500m feletti távolságoknál már nehéz azonosítani, hogy pontosan milyen fegyvert is hallasz.
    - Az utolsó lőszer elsütésekor lehetőség van külön hangot megadni a belsőnézeti effekthez. Ebben az esetben azért lehet más hangja a fegyvernek, mert a mechanizmus már nem helyez új lőszert a töltényűrbe (ezt most nem tudtam jobban megfogalmazni).
    - (ACE) füldugó szimulálás. Ha be van dugva a füled, akkor eltompulva hallod a lövésdörejt.
  • Feró Flex
    #26289
    Köszi Tempi mester:)
  • tpM
    #26288
    Arma 2 alá már nem lesz több, majd csak 3-hoz.
  • Feró Flex
    #26287
    2011-re vagy akkor befejeztétek?
  • repvez
    #26286
    A blur és bloom effektet hol lehet a menüben vagy a cfg fájlban kikapcsolni? mert egyikben sem találtam.AUgy emlékszem, hogy régen volt egy kegety mod erre , de az utánna mintha bekerült volna a játékba is mint kapcsolható elem vagy rosszul emlékszem ?
    Ha csak moddal lehetséges akkor melyik a legujabb verzió erre a problémára ?
  • tpM
    #26285
    Akit esetleg érdekel, kijött az utolsó ACE Arma 2-höz.
  • kifli
    #26284
    azt nemtudom, steamen mindig a legfrisebb verzión tartja. Csak innen gondolom, nem azt a brutálmódon betömörített verziót kapta le :)

    sima arma2-m dvd-s nem steames, arra nem tudtam felrakni az 1.1.1-et, mert korrupt az install azt írja :O

    Pár napja tettem fel, akkor gond nélkül felmentekl a patchek.

    Amúgy arma 2-t kell patchelnem co-hoz?
  • koschwarz
    #26283
    ma reggel 2 megával jött.
  • DancZer
    #26282
    Az szép. ezek szerint az 1.60 ot fel lehet tolni a tiszta A2 installra? tartalmazza az osszes eddigi patch-et?
  • kifli
    #26281
    steam 1,7mb-vel szedte le, 2400mb :D
  • DancZer
    #26280
    ezen nem kell csodálkozni, nem te vagy az egyedüli akinek kell a patch. :-)

    hogthar:
    A dev-heaven.com, de mielőtt beírsz egy újat keress rá hogy nem jelezte-e mar valaki. Valamint a hiba leírást részletesen fejtsd ki, esetleg csatolj pelda küldit. Celszerű leirni a lepeseket, hogy hogyan idezheto elo a hiba.

    Olyan hibajelentessel nem tudnak semmit kezdeni, amihez meg orákig kell nekik analizálni, hogy mire is gondolsz. Ezert az ilyeneket mint pl.: "nem jó a célkereszt xy fegyvernel" nem veszik komolyan. ha célt akarsz erni légy kitartó és alapos. :-)
  • repvez
    #26279
    azért elmehet a BIS a jó ... a hivatalos oldalrol az a nyuves patchet 1 orába telik letölteni . 30kb al jön csak :(