35048
  • DancZer
    #26358
    szoval ez a tobbieknek keszul, hogy az usa felvaghasson milyen fasza enginet licenceltek? csak nehogy az legyen belole mint az Unreal 3 engine licencelesebol,mlasd americans army... :-)
    minden esetre en szkeptikus vagyok ezugyben. szerintem meg soka lesz belole szimulator, addig meg maradnak a filmes bemutato videok :-)

    Mas: kepzeljetek javitottek a TOW hibat es az uj beta ban mar benne van.
  • kifli
    #26357
    hát elvileg, ingame videók. És olyantól meg nemkell tartani, hogy ezzel akarják lenyőgözni a vásárlókat, mert us hadsereg megkapja, a többieknek meg szopó :D
  • DancZer
    #26356
    Jaja, csak aztan birjunk ala vasat rakni! :-D Egyebkent VBS 2.0 ban mar teszteltek a A3 renderét, szóval remelhetoleg az A3 ala sikerul elfogadhatoan optimalizalni. :-)
  • DancZer
    #26355
    Ilyen videokat ovatosan kell kezelni. Amit latsz az az hogy milyen szep animaciokat lehet vele kesziteni(pl. egy filmhez). Amit emlitesz fizika az pl multiban nincs meg, es meg ezen kivul sokminden mas se. Nem veletlen, hogy az osszes videoban a latvanyra mennek ra, es nem a szimulacio ra.
  • Hogthar
    #26354
    Hamarosan jön az arma 3 amiben már lesz fizikai motor, és animáció javítás, extrém élethű grafika nekem nem is kell annyira, ha beleteszik még a bf 2 es hang megoldásokat, macit ragadok és elkezdem szopogatni a nagy ujjam.
  • kifli
    #26353
    Ingame videók, és azért látszik, hogy a fizika elég jó például.

    Legalábbis második videóban, 15mp körül, mikor mennek a csapatszállítók, a kerekeik egész realisztikusan mozognak a talajviszonyoknak megfelelően. Ha ilyen részletekre is gondoltak, akkor bizony a többi dolog sem lehet rosz.
  • Hogthar
    #26352
    Ehez hasonló grafikára képes az arma is csak effectekkel. mutatok egy egyszerű példát, holnapra feltöltöm a videót.
  • DancZer
    #26351
    Mar egy ideje nyomon kovetem a temahoz kapcsolodo BIS forumot es ezeken a fantasztikus marketing videokon kivul semmit sem tudni az engine-rol. Jó jó, az egy dolog hogy szép, de mit tud még? Folyton csak ilyen videokkal jonnek elo. Ki nem vagja mirol irok, az nezzen meg egy VBS techdemot.

    Speciel en nem orulnek, ha ilyen lenne az arma, mert mar igy is szaggat.
  • DrRadon
    #26350
    Ó, abszolút nem OFF. Álmainkban mindig így jelenik meg az Arma.
  • Hogthar
    #26349
    Jah ezt néztem én is, sajnálatos ,hogy ezt mi nem kapjuk meg, tabu mint a VBS.
  • kifli
    #26348
    kicsit off:



  • Hogthar
    #26347
    Jah jó rég voltam fenn, de felnézek a kedvedért
  • wardogzombie
    #26346
    zsír Am sokat fogytál stresszelsz az új munkahelyeden?Valszeg msnre is azért baszol feljönni.
  • Hogthar
    #26345
    Igen, és te kedvedért hajlandó lennék leszedni magamról az armás tokokat is
  • wardogzombie
    #26344
    első 3 másodpercben te vagy?
  • Hexex
    #26343
    Üdv!Arma 2 FREE-n szokott valaki játszani?Valamikor jo lenne egy coop pályán menni Magyarokkal!
  • Hogthar
    #26342
    ilyen egy saját coop pálya: coop
  • Scottt
    #26341
    Szükséges, hogy legyen jármű,ami lehet üres is.Trógernek tróger,de azért általában szokott lenni szerintem,ha más nem 1-1 civil autó.
  • tpM
    #26340
    Ugyan az a marhaság... "its really
    important to have always an vehicle on the map. No matter what vehicle, could be an empty car,
    helicopters, Jets and so on."

    Szükséges, hogy legyen egy üres jármű a pályán, különben nem működik. Most ez szerinted nem igénytelen? :D
  • Hogthar
    #26339
    most adta ki az 1.41 es verzióját ebben már javította : armaholic
  • DancZer
    #26338
    Ha ez tenyleg igy van, talan:-)jelezni kene fele a hibat. Mig nem jon ki az ACSE addig is volna valami. :-)
  • tpM
    #26337
    Hát igen, ez a JSRS eléggé elb*szott megoldást használ. Techinkailag annyi, hogy minden egyes lövésnél kreál egy láthatatlan objektumot, ami kiadja magát a távolság hangot. Ezek az objektumok végül sosem kerülnek törlésre, szóval minél többet lősz, annál több ilyen szar generálódik, és egyre jobban laggol...

    Ezért is lesz jó az ACSE, mert a többi hangmodder is átveheti, lesz egy egységes hangkezelő motor.

    Ez a PKM-es vidi szép és jó, de ez csak egy fegyver. Úgy nem lehet, hogy a PKM-ből minden ilyen hangzású, a többi fegyver meg innenonnan lesz összekapkodva.
  • Solt
    #26336
    "Épp elég embernek kell már így is a címem"

    :D:D:D:D:D
  • Scottt
    #26335
    Épp elég embernek kell már így is a címem,nem akarom, hogy egy-két kósza hacker is lenyúlja,nem szeretem a Steamet..

    Hog: Itt a script,van még 1 komolyabb változata az UPSMON a'laaz utóbbi már nekem túl komplikált volt.De a sima elég jól skálázható,szóval a Delta operátoroktól kezdve Che Guevara gerilláinak a tudásáig betudod állítani, hogy mennyire legyen okos az AI.

    Szerintem ma megveszem az OA-t,és megnézem mit alkotott Jarhead.
  • repvez
    #26334
    Kár, pedig azt hittem hogy ez olyan lesz mint az ARMA2:Free verzió csak online kompatibilissé téve OA-ra.TEhát kampány nélkül kisebb felbontásu texturákkal és hanggal.
  • Hogthar
    #26333
    Ésszel és ész nélkül is megnéztük, mind 2 esetben remekel az ai. UPS scriptet nem nagyon ismerem, de kíváncsivá tettél. Jarhead hang módját már jó ideje szemmel követem, sajnos a szerveren nincs engedélyezve, mivel kér a szervertől adatokat és így állítólag szerver lagot okoz, ezért nincs feltöltve a bikulcsa.
  • Solt
    #26332
    Steam-n most 7,5 ajró...
  • Scottt
    #26331
    A.C.E,vagy anélkül? :) Az UPS scripttel is elég kellemessé lehet varázsolni az AI képességeit.Hang terén pedig most jött ki annak a Jarhead csávónak az 1.4es soundmodja,állítólag nagyon jó lett,abban is van távolságtól függő hang sricpt stb.Kipróbálnám, de most nincs fent az Arma.

    Az OA-t lehet kapni bevásárlóközpontokban is?Ha igen elkocogok egybe.
  • Hogthar
    #26330
    Tegnapi játék folyamán rá kellett jönnünk ,hogy az ai igen csak sokat fejlődött mostanában. Szép bekerítő taktikákat alkalmaznak, miközben egy nehéz fegyveres tűz alá vesz elterelve a figyelmet, a fedezékeket már kihasználja és ha tűz alá veszed fedezékbe megy, elismerésem a Bisnek ez az a szint amit már az elején is kellett volna.
  • Hogthar
    #26329
    hoppá valós pkm hang minden irányból, ezt akár fel is tudnátok használni a modotokhoz : videó
  • tpM
    #26328
    Majd összeállunk velem + Solt-tal aztán tolunk valami komolykodós kópot.
  • Gascan #26327
    asszem egy issel többet lett mint szerettem volna :)
  • Gascan #26326
    Egyébként ACE-el nem szokott is közös játék lenni? valami szervezett?
  • Hogthar
    #26325
    WARNING : Combined Operations Lite is NOT Free Arma2 Combined Operations, please note you still need the paid ARMA 2: OA ... you can get on Sprocket.

    Tehát nem lesz ingyenes, egyébként ha meg van az arma 2 őd, csak az OA t kell megvenned ami 2000 huf
  • repvez
    #26324
    Erről a CO lite-ról mit lehet tudni? A sima A2-re is lehet telepiteni és igy compatibilis lesz online a legtöbb szerverrel? vagy csak a A2free-hez lesz jó?
    Mert jelenleg csak az alap A2 van meg és igy megusznám , hogy meg kelljen venni a kiegészitöt.
  • wardogzombie
    #26323
    "élessz már fel itt fekszem a ház mögött" Igaz?
  • Hogthar
    #26322
    Ha coopozni akarsz pont ez a játék ahol nem kell klánhoz tartozni ,hogy tudj játszani, csak annyi kell hogy felvállald a hangod és felgyere tsre amikor van kedved játszani. Itt tsen 1 klánról tudok és egy frakcióról ,de ők se veszik komolyan a dolgot. Egyébként mikor van időm szerkesztek coopokat és effectálom is a pályákat, hogy hangulatosabbak legyenek, szóval ha van kedved coopozni ,csak gyere fel tsre és meglátod, hogy az ai nem is annyira buta. Jah meg annyi hogy ne legyél rambo, mert az csak én lehetek.
  • wardogzombie
    #26321
    +1
  • Solt
    #26320
    Áldott, Békés Karácsonyt kívánok az Uraknak!
  • Solt
    #26319
    Ha úgy lenne mint ahogy sokan elgondoljuk, akkor RoF, CloD szintű repmodel, Steel Beasts szintű páncélos szimuláció kellene bele, és ezek után kezdhetnénk beszélni a bokorugró részről, aztán terepnagyságról, és a kinézetről. A kérdés csak az, hogy mindehhez milyen gép kellene, mikor ezek önmagukban kiakasztanak egy átlagos gépet.

    Mivel az arma sorozat eléggé összetett, alapból onnan indulunk, hogy kompromisszumot kell kötni. Pont ezért van "szemfényvesztésnek" benne például a lihegés, a fegyvermozgás, stb. Szimulátornak árulják, de abban egyetértünk, hogy ez még attól messze van. Viszont még így is egyedülálló ebben a szegmensben, ergo gyakorlatilag ennek is örülni kell. Bosszantó, hogy hatalmas lehetőségek vannak benne,( lásd vbs2, ace ) és ehelyett olyan amilyen.

    A fegyvert oda, abba az irányba kapja fel kb, amerre nézel. ( kivéve track ir esetén ) Gondolom azért nem mindig pontosan ugyanoda, hogy ne legyen kiszámítható, ugyanis arcade játékokban divat filccel bejelölni a monitoron azt a részt, ahova felkapja a baka a fegyvert... így célkereszt nélkül is csípőből tudnak pontosan lőni. ( nem minősítem )

    Az armában szerintem nincs semmi olyan hardcore szimuláció, ami a játszhatóság rovására megy. Pont ellenkezőleg... szerintem túlzottan a játszhatóság felé billen a mérleg a szimuláció helyett. Lásd zoom, célkereszt, javelin + m240 párosokkal rohangáló mini rambok, stb.

    Az ai utasítására, ha jól emlékszem van egy program, ami hang alapján adja nekik az utasítást, így nem kell nyomogatni a billt. Próbáld ki, nagyban egyszerűsíti a kezelést... ( gondolom )

    Szervezett keretek nélkül a multi olyan amilyen... mindenki rambozni akar, és a pontlista élén végezni. Erről nem a játék tehet. Ha szervezettségre vágysz, nem kell klán tagnak lenned, szimplán megkeresed a magyar közösséget, és tuti, hogy tudsz valahova csatlakozni pár játék erejéig klán tagság nélkül is.