35048
  • Fürtös
    #26238
    Nem az.
    Ezt úgy képzeld el,hogy megnyomod az előre billentyűt és nem történik semmi,nyomva tartod és kb fél másodperc után elindul,és minden mozgás parancsra egérmozgásra ugyanez és fordítva: fordulsz az egérrel megállítod az egeret és vígan fordul tovább,ha bedurvul akkor néha egy másodpercet is késik.
    Elég érdekes jelenség,nekem lanon volt először, de akkor azt hittem a pálesz miatt laggolok...
  • Gascan #26237
    csak nekem Arma 2 releasetől zavart ez a hiba... úgyhogy nekem picit továbbtartott mig rájöttem :D
  • Gascan #26236
    javitom magam.. mouse smoothing ... nem aiming deadzone
  • Gascan #26235
    pedig ott az aiming deadzone a hiba.. nekem is pont ez a gondom volt és kikapcsoltam és mostmár ok
  • balazsgigi
    #26234
    Nálam is ilyen!Vagyis volt,most nincs fenn a gépem,de nagyon zavart engem is a dolog.
  • repvez
    #26233
    Ez a irj a bis forumra is marha jó dolog beirtam erre nem jelenik meg , beirtam mégegyszer erre kiirja hogy duplaposztot nem fogad el 5 percen belül, várok vele megint beirok erre kiirja hogy a moderátor majd eldonti hogy bekerülhet e a forumba.
    ennyi a szolás szabdsága náluk
  • Fürtös
    #26232
    Igazat beszél repvez,én is találkoztam ezzel a jelenséggel,csak nem emlékszem ,hogy oldottuk meg,de valami apróság volt csak...
    Néz körül a fórumokon,mert szerintem ismert probléma.
  • tpM
    #26231
    ah :D
  • repvez
    #26230
    Az a fegyver kilengés is nagyon b@ssza a csöröm, de most konkrétan az van amit leirtam hogy mp-etkésik minden ami az irányitáshoz tartozik
  • tpM
    #26229
    Szerintem nem egér lag-ra gondol, hanem a fegyver kilengéséről. Megállítod az egeret, de a fegyver így "kileng", és nem akkor áll meg mikor az egér.
  • DancZer
    #26228
    probalj meg esetleg defragmentalni a hdd-t, egy forumban azt irta a gyerek hogy neki segitett, es sokkal simabban ment utana a jatek.
  • DancZer
    #26227
    ha van lehetőséged próbálj beszerezni kölcsönbe egy jobb grafkártyát, hátha az okozza a problémát.
  • repvez
    #26226
    amugy még 16 órán keresztül 66%-al olcsobb a OA
  • DancZer
    #26225
    Nalam nincs ilyen problema, viszont a bis forumon mar olvastam hogy egyes hardvereken elojon eaz altalad leirt hiba. probalj rakeresni a Troubleshot topicban, hatha talalsz valami hasznosat. vagy meg az arma2.hu forumga is irhatsz, hatha masbak is volt mar ilyen. :-)
  • repvez
    #26224
    Azt értem direct célzáson mint az összes többi FPS esetében, hogy tényleg azt érzi az ember hogy ha 1mm-t mozdit csak az egeren akkor azt azonnal lereagálja a fegyver olyan utemben és olyan mértékben ahogy az egeret mozgatom.
    Nem ugy mint itt, hogy megmozditom az egeret majd 1mp-re rá megmozdul és fogalmam sincs rola hogy az az elmozdulás után hol fog megállapodni a végén és az egész célzás abbol áll, hogy rángatom ide-oda az egeret és mivel késön reagál rá ezért esélytelen odatenni a célkerestet ahova szeretném.
    Más játékoknál ahogy megmozditom az egeret megy vele a célkerest és amikor elérte a célt megállitom és azonnal meg is áll és már löhetek is.

    Ezért irtam, hogy jöhettek itt azzal hogy azok arcad lövöldék, de a játszatoság miatt sztem az elfogadhatobb és mint irtam itt a ballisztika és egyéb nehezitő körülmények miatt sem lenne olyan árkád még igy sem hogy csipőböl fejlövéseket löne mindenki.

    A beállitásoknál az volt az alap hogy a egér smooth opciot a célzási holtsávot és a fejmozgást 0-ra huztam, söt most visszavettem a grafikát átlagosra mindenhol az élsimitásokat kikapcsolva utofeldolgozást low-ra és ugy is csinálja ezt a késleltelést , de nem csak az egérnél hanem a karakter mozgása sem azonnali ott is észrevehetö a késés mind az elindulásnál mind a megállásnál.
  • DancZer
    #26223
    Take On Helicopter 1.03-as patch el érkezik az új script rendszer kiegészítve a jelenlegi SQF-et. Az új nyelv pedig a JAVA és így valószínűleg ez Arma 3-ban is benne lesz.
  • DancZer
    #26222
    Nem tudom mit értesz direkt célzáson, de lehet hogy nem lagg problémád van, hanem egyszerűen rossz beállítás.
    Options->Game options->Aiming deadzone, ezt húzd le minimumra és akkor nincs a fegyvernek holtjátéka.
  • tpM
    #26221
    Csak ACE-ben van, alapjátékban nincs.
  • Solt
    #26220
    Rosszul tudtad! :))
  • Gascan #26219
    szél úgy tudtam h nincs. ????
  • repvez
    #26218
    2gb DDR2, x2 4000+ és maradt a VGA, ez volt a régi gép amirol váltottam, de már akkor is ezért utáltam, mert egyszerüen lehetetlen volt célozni vele, de akkor betudtam a gép gyengéjének.Miért nem lehet olyan direktre megcsinálni mint a legtöbb FPS-be, itt ugy sem lehetne elönyt szerezni belöle a ballisztika és a szél miatt.

    Minden driverbol a legujabb win7 64bit társaságában.
    Azt azért nem hinném hogy egy egérkezelés fogná meg a VGA-t, bár BIS-nél ki tudja. És hogy egy lassan 4 éves játékot nem képesek játszható szintre kalapálni mostanáig.
    A legujabb játékok akadásmentesen mennek a mostani gépemen, pedig oda azért jobban elhinném hogy kevés neki a VGA.
  • DancZer
    #26217
    Nem tudom mit újítottál, de armánál a memória pont nem számít, hogy 4 vagy 8GB.

    Ahogy olvastam a lagg problémát valamiért az ugrott be, hogy hangkártya driver, de nem tudom miért. Mindenesetre próbáld meg feltenni a legújabb drivereket ha új windows-t tettél fel. Az FPS megvan, csak lassan reagál?
  • Hecker007
    #26216
    A betöltés inkább az HDD-től függ, nekem az SSD dobott sokat a betöltésen, a késése az irányításnak meg szerintem a VGA miatt van, a többi cuccnak elégnek kell lennie.

    DancZer: Köszönöm a választ, én eddig mindig külön mappába raktam :D
  • tpM
    #26215
    Release Candidate, tehát kieresztés cukorkadátum.
  • Scottt
    #26214
    Végül is igen,létrehozol a megfelelő helyen 1 ticketet a Dev-Heavenen,és ha elég sok "lájkot" kap,vagy könnyen megoldható stb,akkor megcsinálják : )
  • repvez
    #26213
    1650-es a felbontás bocs elirtam
  • repvez
    #26212
    Na ma mondom kiprobáljuk hogy mit alkot az uj vassal a játék mennyit gyorsul a régihez képest.
    Tehát feltettem a 1.10-es patchet a grafikát magas szintre és 1000m-es látásra a felbontást 1850re és a rendert is.utofeldolgozás kikapcsolva.
    ÉS a játék játszhatatlan és nem azért mert nem megy hanem azért mert az irányitás késik , nem keveset.
    Az irányitásnál levettem a smooth opciot 0-ra a fejmozgást szintén .
    DE még igy is ha megmozditom az egeret akkor 1 mp mulva reagál csak rá és ugyan ez van ha jobb gombot nyomok akkor is kb ennyi idö mulva teszi az optikát a feje elé.
    A gépem x4 965, 8gb DDR3 1600mhz, 4850 1gb ram, de nem hiszem hogy emiatt késne az irányitás.
    Arrol nem is beszélve hogy szinte semmit sem gyorsult a betöltés a 4szer több memoriátol sem.

    Nem hiszem el hogy nem lehet valamit javitani már ezen a fegyverkezelésen, az egész olyan vontatottan lassú, de még a robbanások is mintha lassitott felvételek lennének :(
  • DancZer
    #26211
    Ja egy új feature: A repülők a távolabbról láthatók, szóval nincs rá hatással a látótáv beállítás. Lehet tesztelni a legfrissebb bétával akit érdekel.
  • DancZer
    #26210
    fkubi: Ha még él a domain mehet az arma2.hu-ra.

    Gascan: Az RC még nem végleges patch, ha nem akarsz tesztelni várj a teljes verzióra.

    Amúgy úgy tudom, ez az utolsó RC mert már működnek rendesen azok amiket bele akartak tenni. Már csak a visszajelzésekre várnak, hogy tényleg hibátlanok e a fejlesztések. Várhatóan még karácsony előtt megjelenik. :)
  • Gascan #26209
    az RC azt jelenti, hogy az hivatalos patch? tehát semmi béte féle?

    mert eddig én igy tudtam, csak valamelyik RChez odairtak hogyha nem akarok tesztelgetni akkor várjam meg a teljes verziot .. úgyhogy nálam itt elveszett a fonál :)
  • koschwarz
    #26208
    van valakinek véletlenül egy eladó arma reinforcement-je? megvenném.
  • fkubi
    #26207
    Most kaptam levelet, hogy meg mindig nalam peneszedik az arma.hu es armedassault.hu domain. Mar reg nem letezo szerverre mutatnak.
    Rairanyitsuk az arma2.hu-ra oket, vagy mehetnek a levesbe?

    Kinel van az arma2.hu, Szekig?
  • Hogthar
    #26206
    Bár szerintem vannak olyan nyomorékok akik naponta nézik az armaholicot és úgyis leközlik a többiekkel ha van valami újdonság, jut eszembe kijött az RC3 as patch
  • DancZer
    #26205
    A lényeg, hogy egy könyvtárba telepítsd a két játékot. Először Arma2 aztán meg a kiegészítőt. Utána pedig a patch-eket.

    repvez: Ez egy olyan progi ami figyeli, hogy mikor jön ki új arma 2 béta. Könnyen és egyszerűen nyomon lehet vele követni a változásokat. Semmi köze a BIS-hez. A közösségnek csináltam, mert szerintem hasznos az ilyen, mert nem kell napi szinten nyomozni, hogy: "na jött új béta? mit változtattak?"
  • Hecker007
    #26204
    Üdv nekem is lenne egy kérdésem, lehet hogy már kérdezték sokan ezért elnézést hogy most én is. Hogyan telepítsem az Arma2+OA-t hogy Combined Operations legyen?
  • repvez
    #26203
    ezek mit jelentenek? te is modositod a játékot vagy csak beirogatod a bugokat meg a kivánságaid és vagy lesz belöle valami vagy nem ?
    Mert ha érdemi változást is hoz akkor tudnék pár listát irni hogy min kéne változtatni :)
  • repvez
    #26202
    SYSTEM REQUIREMENTS
    -------------------
    An original version of Arma 2: Combined Operations / Operation Arrowhead / Reinforcements 1.50-1.59.

    HOW TO INSTALL THE PATCH
    -------------------------
    - Run the patch exe to apply the patch setup automatically.
    - It will install all content of the patch to the folder with your Arma 2: Operation Arrowhead installation.
    - Please note that it is not possible to rollback to a previous version after the installation of this patch, only a full reinstall of the game is possible, if you want to keep your previous version you may want to backup the entire game installation folder before applying this patch.
    - NOTE: This patch will also update your:
    * ARMA 2 1.05 to 1.11.
    * ARMA 2 BAF 1.00 to 1.03 if necessary.
    * ARMA 2 PMC 1.00 to 1.02 if necessary.

    A changelogban irta
  • DancZer
    #26201
    Sztem majd a végleges 1.60-ban lesz benne az 1.11. Amúgy hol olvastad?

    Ma elkészítettem az idei év utolsó Arma 2 Beta list verzióját: http://dev-heaven.net/projects/a2-beta-list/files
  • repvez
    #26200
    Kérdésema következö lenne, hogy ha csak az alap arma2-t szeretném használni akkor hogyan tudom felpatchelni a legujabb verziora?Mert olvasom hogy az 1.60RC felpatcheli 1.11-re de ha elinditom a telepitot kiirja hogy nincs fenn az OA , külön meg nem találtam 1.11-es patchet.Akkor most hogy is van ez?
    Remélem a következö patch az ilyen ALL in one lesz mert miree felmennek rá a patchek lenyugszik a nap.
  • Hogthar
    #26199
    Csak akkor írja ki hogy a cd kulcsod használt ,ha az illető aki a te cd kulcsoddal játszik ugyanazon a szerveren játszik, ha több szerveren is próbálkoztál, akkor vagy bizonyos szerverekről bannolva vagy, vagy pedig a registriddel lesz a gond. Ha nem turkáltál benne lehet valami vírus vagy gép hiba (pl a C: meghajtós vinyód baszakodik és a registryben lévő adatok nem mindig pontosak, vagy a windowsod kezd behalni.)
    Természetesen én is csak tippelgetek, remélem azért tudtam segíteni.