35048
  • Feró Flex
    #26519
    Na valami ILYEN kéne a HP-é helyett.
  • tpM
    #26518
    Igen, minden Arma rész előtt ez megy.
    Amúgy meg a közösség már OFP óta a következő dolgokat szeretné: járműből való tüzelés, normális fizika (nem feltétlen ragdoll, de ne ugrabugráljanak a járművek), nem HP-n alapuló, részletesebb sérülésrendszer, olyan AI ami nem akad el lépten-nyomon és emberibben viselkedik stb. Ezeken kéne lennie a prioritásnak, nem pedig a mégnagyobb szigeten meg mégjobb grafikán. Persze tudom, A3-ban még lesz csomó szipiszupi dolog, mint az egyenruha váltás, robbanóanyagok, vízalatti hadviselés meg stb, de ha visszanéztek az ilyen beígért húzófeature-öket valahogy sosem sikerült épkézláb megvalósítaniuk a játékban. Pl OA-ban a "fejlesztett" fénykezelés, hátizsákok, telepíthető fegyverek, irányzék állítás stb, ezeknél mind olyan érzésem van, mintha csak így tessék-lássék belegányolták volna aztán kész. Az ígért dolgokat kéne legjobb tudásuk szerint implementálni, aztán ha minden fasza akkor utána lehet új dolgokat hozzáadni (mondjuk ezt ACE-re is mondhatnám, de azért van különbség:D).
  • repvez
    #26517
    amugy megint kezdik a parasztvakitást a videokkal,mert az animácioknál nem látok semmi olyat amit ne lehetne a mostani armával megcsinálni, csak azért nem igy néz ki mert nem készitették el .
    ÉS lehet hogy az A3 ban is a prezentácion kivül a játékban nem fog megjelenni az ilyen beszállási animáció,megint a semmiböl ugrálnak ki az emberek .

    Ezért haragszom rájuk,mert nemhogy a végletekig kifacsarnák a meglévő eröforrást inkább folyamatosan egy félkész ujat adnak ki.
  • repvez
    #26516
    valaki nem tudná leforditani azt ami ki van vetitve ? hátha megtudnánk belölle valami okosat
  • DancZer
    #26515
    Az első a karakter animációk összetettségéről és tervezéséről szólt. A második a játéktér kialakításáról.
  • Gascan #26514
    miről szólnak ezek? :)
  • DancZer
    #26513
    Van még 1:
  • DancZer
    #26512
  • DancZer
    #26511
    A crysis közösség.
  • Gascan #26510
    azért ez eléggé azon is múlik, hogy ki késziti ezt a szimulátort ... itt a gépek is elég fapadosnak néznek ki
  • DancZer
    #26509
    Kipróbálták milyen repülő szimulátort lehet csinálni a cryengine 2-vel.

    Figyelem, az alábbi képsorok a nyugalom megzavarására alkalmasak!

    http://www.crymod.com/uploads/mediapool/20090901FA/1.jpg
    http://www.crymod.com/uploads/mediapool/20090901FA/2.jpg
    http://www.crymod.com/uploads/mediapool/20090901FA/3.jpg
    http://www.crymod.com/uploads/mediapool/20090901FA/4.jpg

    Ebből is látszik, hogy minden játékstílus más és más játékmotort igényel.

    http://img30.imageshack.us/img30/4312/arma22009101816591753.jpg
  • Hogthar
    #26508
    Több felhőzet textúra létezik, minden időjáráshoz egy 2048*2048 as felbontásban.
  • koschwarz
    #26507
    szaré-hugyé....
  • Blackfoot1
    #26506
    Egy ismerősöm mondta hogy kilehet túrkálni áruházakban. Állítólag...
  • Blackfoot1
    #26505
    Köszönöm az infókat:) Hát igen végülis én csináltam már ilyen olyan szerkesztéseket a resistance hez és tudom mennyi energiát meg időt igényel a semmiből létre hozni dolgokat ezekhez a szimulációkhoz pl a semmiből textúrákat csinálni nem gyerekjáték és korrekt dolog az ha valaki kiadja pl az Arma ért azt az amúgysem túl nagy összeget amennyibe kerűl.Csak hol lehet megvenni???
  • DancZer
    #26504
    Olyan részleteset mint amit a videóban látsz, csak a mod-al lehet.
    Itt le tudod tölteni:http://forums.bistudio.com/showthread.php?p=2088089
    Első hozzászólás, letöltés a spoilerben.
  • DancZer
    #26503
    Hogy néha átvált sirályra még hagyján, de nem tapasztaltál más furcsaságokat? :D

    Pl. félrehord a fegyver?

    Szerintem ha tetszik a játék jobban jársz ha megveszed. Nemrég jött ki egy új frissítés hozzá ami még játszhatóbbá teszi. Ami a tört verzióra nem mondható. :)
  • Solt
    #26502
    sirály=warez
  • Blackfoot1
    #26501
    És van még egy apróság, miért jelenik meg időnként egy sirály külsőnézetben? Azért van mert nem eredeti a verzióm? Viszont 1.18 as. Szerintem biztos sokan használnak letöltött verziót és nem hiszem el azt hogy mindenkinek rossz lenne. Akkor szerintem nem töltenék fel torrent oldalra.
  • Blackfoot1
    #26500
    a textúra mérete nem 1024x1024? Mert én erre tippelek.
  • Blackfoot1
    #26499
    Sziasztok. Nem tudja valaki honnan lehet az ARMA hoz magyarítást letölteni? A combat operation-ra gondoltam.


    És még az érdekelne hogy mekkora az arma ban az égbolt textúra mérete pixelben?

  • JanáJ
    #26498
    Naa, ne szivasd bárgyú lelkem. Nem lehet megoldani a fal rombolást?
  • fkubi
    #26497

    tankponthu
  • DancZer
    #26496
    Ja, ahogy mondtam. Épület rombolás. :-)
  • JanáJ
    #26495
    Nem értelek. Szétlőhető fal nincs benne. Max 2-3 méteres falrészek dönthetőek le.
  • DancZer
    #26494
    Akit érdekel egy nagyszabású csata jelezze a http://www.arma2.hu/forum/viewtopic.php?f=37&t=16250&p=17720#p17720 fórumba.
  • DancZer
    #26493
    Az épulet rombolás bennevan a jatekban, nem lehet ki-be kapcsolgatni.
  • JanáJ
    #26492
    Hogy tudnám ezt - ha tudnám - engedélyezni?
  • DancZer
    #26491
    Nem Crysis szinten megvan oldva. :)
  • tpM
    #26490
    Bőven elég akkor átlátni amikor odazoomolsz, szerintem olyan gépekkel amik az A2/3 normális futtatásához kellenek igen is megoldható lenne, mégha nem is Crysis szinten.
  • JanáJ
    #26489
    Köszi.
    Most, ha egy falrészt kidöntök (pl: hk-val) és ugyan így elkezdek távolodni, akkor amíg a falat látom addig a lyukon átfutó ellent is?
  • Hogthar
    #26488
    Idővel erre is sor kerül, egyelőre még gépünk sincs hozzá. Ahogy szét esett az a sziklafal nekem a SOF 2 jutott eszembe, ott is az emberek feje hasonló képen háromszög alakokban esett szét.

    Repvez. Az összes effekt működik, csak egy kettőnek vannak alapfeltételei, pl ha nincs az utófeldolgozás legalább lowon ,akkor csak a RBG csatornák fognak működni, ha játszadozol velük belehet finomhangolni szépen.
  • DancZer
    #26487
    Lényegében igen. Több féle megoldás létezik ilyenre:
    1. Valós időbe rombolod, tehát felbontod a modellt(crysis fák szétlövése).
    2. Kisebb darabokból építesz nagyobb elemet és mindegyiket külön kezeled(ezt láttuk a videóban).

    Sajnos mindkét megoldásnak ugyan az a hibája. Kis látótávnál viszonylag egyszerűen megoldható, nagy látótávnál viszont nehéz jól megcsinálni. Mondok rá egy példát:
    Tegyük fel, hogy szétlövöd a fal közepét V alakban(ahogy a videóban is szétlőtte).
    Majd elkezdesz hátrálni és a fal egyre távolabb kerül tőled, vagy te a faltól? :D
    A V alakú vájatot továbbra is fent kéne tartani, hogy átláss rajta. Ugyanakkor optimalizálni azaz a modell részletességét csökkenteni kell, mert különben nagyon erőforrás zabáló volna. És úgy csökkenteni a modell részletességét, hogy a V alakú vájat megmaradjon elég problémás. Főleg, ha már 1km-re vagy a faltól és még mindig azt akarod, hogy látható legyen a fal mögött elfutó ember.

    Voxel technológia kéne, ami Arma-ban nincs, még! :)
  • JanáJ
    #26486
    Ez azt jelenti, hogy egy ekkora fal 100x annyi erőforrást vinne el? Mert nem tudom ezt elképzelni, akkor kb ez a fal annyi vasat eszik fel, mint egy kiépített falu. Vagy ez még túl béta és ezért eszik ennyi erőforrást?
    Volt valami játék, amiben minden rombolható volt és az is már vagy 5 éves. Red Hummer vagy mi.
  • DancZer
    #26485
    Szerintem alapból tudja, csak nem így építik fel az objektumokat, mert akkor egy fal nem 10-20 polygon lenne hanem 1000-2000 :D
  • wardogzombie
    #26484
    jó kemény fal szilánkosra törik
  • JanáJ
    #26483
    Ezt most alapból "tudja" vagy mod?
  • DancZer
    #26482
  • repvez
    #26481
    tegnap késö este sikerült kezdenem vele valamit.
    Csak annyit tettem, hogy 2x rákattintottam a PBO-ra az megnyitotta a játékot és egyböl betett a pályára és a rádió menüben ott voltak a csüszkák.

    HÁt azt hittem azért finobabban lehet állitgatni az értékeket és tobbminden értelmes változot, mert vanank amire semmit nem reagál és vannak olyanok ami eg teljesen szétcseszi az egészet a legkisebb változtatásra is.
    Egyedül a brighness és az RGB csatornák állithatása hoz eredményt.
  • Scottt
    #26480
    Kipróbáltam,ha nem kb délig használható utána teljesen sötét lesz tőle minden,de amúgy elég feelinges nekem bejött,bár azért néha kikapcsolgattam : )