35048
  • Hogthar
    #26398
    úgy emlékszem ,hogy arma 1 ben volt csak ez, arma 2 ben rendesen lekezeli már, nem kell tömörítgetnie, és azért a stereo még is csak jobb.
  • tpM
    #26397
    Nem tudom mit korlátoz. Az Armának a .wss a legmegfelelőbb, ezt kezeli a legkönnyebben. 44 100 Hz a maximális mintavételezési frekvencia, és (zene és környezeti hangok kivételével) csak mono (egysávos) hangokat fogad el.

    Az ogg-ot minden egyes lejátszásnál ki kell tömörítenie az engine-nek, ezért nem ajánlott a használata Armában.
  • Hogthar
    #26396
    TPM olvastam egy fórumon ,hogy bajok vannak a hang minőséggel mert lekorlátozza az arma. Gondolom wss formátumba mentetek, viszont az arma támogatja az ogg formátumot is, én abba szoktam menteni mert jobb a minősége, csak annyi ,hogy elérésnél oda kell írni a formátumot
    pl.: begin1[] = {"DMsounds\sounds\m4a1\m4a1_1.ogg", 1.77828, 1, 1000};

    ogg formátumról.
  • fkubi
    #26395
    A random lefut, de ugy nezem, csak egyszer, amikor betoltom az OFP-t, es nem minden lovesnel.
    Ha 200+random 2000-et irok, akkor masik veletlen szamot valaszt. De mindig ugyanazt...
  • DancZer
    #26394
    Ha csak ketten akartok jatszani, jelszot kell tenni a szerverre es mehettek interneten keresztul egyeb virtualis LAN hasznalata nelkul.

    Hamachival sokat lehetnszivni, ha mindenkeppen LANon belul akarjatok akkor tungle.
  • Hogthar
    #26393
    Ha csak 2 en akartok játszani neten, akkor egyszerűen lejelszavazzátok a szervert és máris nem csatlakozik be más.
  • repvez
    #26392
    DE csak azt akartuk, hogy csak 2en legyünk és sima koop missiont játszunk végig,de olyat mintha SP lenne legyen benne feladat és AI, nem csak agyatlan rohangálás.
    A BF3 meg kössz inkább nem az SP részen is kinszenvedés volt végigmennni(nem a nehézség miatt) a multijátol meg a hideg is kiráz amilyen videokat láttam rola.

    A LAN részt ugy értem hogy a multiplalyeren belül az internet opciot átállitottuk LAN-ra és ott csináltunk szervert,de hiába irtuk be a IP cimet semmilyen variáciobban nem jött össze a kapcsolat se hamachi se ugy hogy a másik gép a server.

    Az utánna következö részt meg ugy értettem, hogyha megmaradtak volna az ARMA1nél de beleteszik azokat az elemeket amiket irtam és az lett volna az ARMA2.Tehát maradt volna az akkori terület nagyság a grafika csak a többi elemet bövitették volna ki amit a gépek teljesitménye addig engedett volna.

    És még mindig azért idegesitem magam vele mert sajnos nincs más alternativa amivel ilyen sokmindent meg lehetne tenni.Sajnos ezt a BIS is tudja és ha nem csinál tul nagy változást akkor is megveszik mert nincs más.
  • wardogzombie
    #26391
    Ezen most meglepődtem mert mikor utoljára játszottam vele már alig alig voltak fent játékosok.Valahogy fel kéne szenvednem a gépre...
  • DrRadon
    #26390
    B.U.É.K Neked is Marja!
  • DrRadon
    #26389
    30-100 játékos szokott lenni. Többnyire evo meg domi a sláger, de van még Berzerk Airfield és rendszeres vs. Ez utóbbiban sok olyan játékos is van, akiket láttam az Arma2-ben is, de valamiért inkább Arma1-ben vs-eznek.
  • wardogzombie
    #26388
    "Az egyiikünk a LAN részben megcsinálja a servert a másik meg az IP- cimet a távoli részen beirva, de nem kapcsolodik igy."
    hogy hogy a LAN részben?
  • wardogzombie
    #26387
    Ők akkor se nyertek volna ha az arma1 szintjén maradnak max beleölnek még egy kis pénzt egy olyan játékba amivel amugyse játszik senki már.Nem tudom futtatni az elsö részt de szerintem egy kezemen meg tudnám számolni hány aktiv játékos lehet jelenleg fent.Kár érte,szerettem pedig minden hibája ellenére is.
  • DancZer
    #26386
    Ezt most mire irtad? Ha hostolsz egy szervert interneten, barki ra tud csatlakozni, csak ki kell keresni a listaból. Amúgy ha ennyire nem vagy megelégedve a játékkal akkor miért kínzod magad feleslegesen? BF 3 ban minden benne van amit felsoroltál, sőt talán meg sokkal több is. Teruletek is sokkal kisebek, igy nincs felesleges hely kidolgoza. :-)
  • wardogzombie
    #26385
    B.U.É.K
  • marja
    #26384
    Boldog új évet mindenkinek!
  • repvez
    #26383
    B.U.É.K mindenkinek!

    Na látjátok ilyenkor tud elgurulni a gyógyszerem jó messzire.
    Mikor több évvel a megjelenés és jopár patch után ilyen alapvetö funkciók nem müködnek .ÉS azért fizessek, hogy egy külsö program használatával tudjam csak azt a funkciót használni amit alapból tudnia kellene, ráadásul az sem mindegy hogy milyen program.

    Akkor minek a fejlesztések?Inkább maradtak volna meg az ARMA1 szintjén mint alap és ahelyett hogy csinositják a grafikát meg2x-ezik a területet inkább forditották volna az eröforrásukat az ilyen dolgokba és a plusz részletességre,animáciokra, fizikára, hangokra.Senki nem használja ki ezt a területet ,de a felsorolt elemekböl mindenki nyert volna.
  • DancZer
    #26382
    B.U.É.K.

    Használjatok Tungle-t. Hasonlo a hamachihoz, csak sokkal jobb. Felmentek egy kozos szobaba, es utana az armaban mar lan-on latni fogjatok egymast, ha egyforma az arma verzio. :-)
  • tpM
    #26381
    enm lehet mert ne mük9dik
  • repvez
    #26380
    Tudja valaki hogy mi lehet a probléma ha ARMA2 1.11-es patchel 2-en akarunk játszani, de nem látjuk egymást nem tudunk egymáshoz csatlakozni.
    Már probáltuk hamachival is ugy sem volt jó.
    Az egyiikünk a LAN részben megcsinálja a servert a másik meg az IP- cimet a távoli részen beirva, de nem kapcsolodik igy.

    A másik részen wifis router mögül megy a net nálam sima ASDL modemröl.

    Mivel vagy hogyan tudnánk összekapcsolodni és esetleg a gyári kampányt játszani vagy koop kampányt letölteni ahol ugy vannak megszerkesztve a pályák mintha SP-be játszanánk csak itt be tud csatlakozni más is mellénk ?
    ACE jó lenne hozzá ?
  • Icebird
    #26379
    BUÉK!
  • DancZer
    #26378
    valamilyen változás történik azért?

    probald meg esetleg: hit=")200+(random 50));";
  • fkubi
    #26377
    config.cpp-bol (OFP) kene veletlenszeru hit erteket beallitani nehany ammora.
    Az ECP-ben veletlenszeru fusteffekteket csinaltak, de ha ugyanazt probalom az ammonal, akkor nem mukodik.
    pl: { ... hit="200+(random 50)"; ... }
    Zarojellel/nelkule, macskakormokkel/nelkuluk sehogy.
    Valami otlet?
  • repvez
    #26376
    Sajnos az ellen nem véd ! kérem kapcsolja ki :)
  • fkubi
    #26375
    Es ez fogja az AI kezet, mikozben megprobal atmenni a hidon? :)
  • Gascan #26374
    Arma támogatja rendesen a 8gb ramot?

    elég mostanában 1gb ram a videokártyára ilyen játékokhoz mint az arma, rof?
  • Solt
    #26373
    Az igen! :))
  • Hogthar
    #26372
    ACSE móddal hogy álltok, mikorra várható a megjelenés?
  • repvez
    #26371
    ha esetleg érdekli valakit hogy az uj ATI hogy teljesit ARMA alatt
  • Hogthar
    #26370
    Editorba rakj le egy Environment - effect modult, azután init.sqf be írd be a következőket :
    "colorCorrections" ppEffectAdjust[ 0.52, 1, 0, [0, 0.09, 0.09, -0.35],[1.62, 0.48, 0.85, 5],[0.02, -0.03, 0.29, 0.53]];
    "colorCorrections" ppEffectCommit 0;
    "colorCorrections" ppEffectEnable true;

    Ez mondjuk elég látvány effect inkább introkhoz lehetne alkalmazni, de majd rájössz.
  • Scottt
    #26369
    És ha nem akarok szelet,csak a fényeffeket érdekel,akkor, hogy néz ki a dolog?
  • wardogzombie
    #26368
    este egy warfare?
  • Hogthar
    #26367
    a legelső érték ami 0.52 van a fényerősség, ezt oda akartam még írni bocsának a dupla kommentért.
  • Hogthar
    #26366
    Editorba leraksz egy egységet, legyen nyár, olyan reggel 06:00 tól max 10 ig legyen az idő, rakj le egy Environment - effect modult, rakj le egy weather modult, azután játékon kívül tallózd ki a küldetést. Ha nincs init.sqf ed csinálj egyet, egyszerű szöveges dokumentum, ha már van nyisd meg. írd be a következőket :
    waituntil {!isnil "bis_fnc_init"};
    [player,0.07,0.4,false] call bis_fnc_sandstorm; // ha a false értéket átrakod true ra akkor újságdarabokat is fog fújni a levegőben, városban igen látványos.
    setWind [10,10, true];
    "colorCorrections" ppEffectAdjust[ 0.52, 1, 0, [0, 0.09, 0.09, -0.35],[1.62, 0.48, 0.85, 5],[0.02, -0.03, 0.29, 0.53]]; // a legeslegelső érték a fényerősség, én reggel 6:20 ra állítottam a pályát, ha későbbre rakod a küldetést kiéghet a kép, úgyhogy ebben az esetben javaslom a lejebb vételét.
    "colorCorrections" ppEffectCommit 0;
    "colorCorrections" ppEffectEnable true;

    ezután elmented az initet, indítod a küldetést és máris láthatod a hatást.
    jó tesztelgetést.
  • Scottt
    #26365
    Nem vagyok nagy küldetésrajongó,inkább az Editorral csinálok kedvemre való küldiket,szóval érdekelne^^

    Jól néznek ki (Y)
  • DancZer
    #26364
    A fények tényleg nagyon jók és a részletesség is, de én még mindig egy multis videot varok ahol ugyan ez van(részletesség, rombolhatóság, fizika). Mer ez igy jelenleg egy jó engine arra, hogy ilyen látványos videókat készítsenek.

    A penetráció van, de vajon kilőhető egy jármű ajtón keresztül a sofőr? Aztan ott a FLIR vajon változnak is a hőképek(járművek, halott ember)? Ezekre a kérdésekre nem ad választ a techdemo. Helyette mutat valamit, amibol az emberek nagy része következtet a többire, néha hibásan. :-(

    Nekem csak ez az egyetlen bajom a RTI-el.
  • Hogthar
    #26363
    Az effectet küldetésekbe lehet beágyazni ami azt jelenti ,hogy csak adott küldetéseknél fog működni. A fegyver és a karakter model saját, még finomítani kell rajtuk, de hamarosan publikálva lesznek.
  • Scottt
    #26362
    Fuhh,milyen effekt,meg, hogy lehet beállítani?A modell milyen modból van?Elég pöpec lett..
  • Hogthar
    #26361
    Itt a beígért videóm :effect
  • repvez
    #26360
    Azért a videokbol lehet következtetni pár dologra, ha azok tényleg ingamek és nem csak a video kedvéért van megszerkesztve mint arma néhány videoja .Ott is agyonscriptelték a mozgást a video kedvéért aztán játékban soha nemjött elö az a mozgás vagy az a eset.

    Ezekben a cryengines videoknál, ha mást nem azért az lehet tudni, hogy a lövedékek tényleg átmennek a tárgyakon és szét is viszik azt .A másik hogy a fények sokkal több és jobb eredményt mutatnak.Van dinamikus fény-árnyék éjjel nappal .ÉS ha más nem sokkal több és részletesebb a környezet.Az egész arma olyan sivár.
  • kifli
    #26359
    szerintem inkább a crytek erölteti max a demókat, amik a játékfejlesztőknek mutat irányt, hogy használjanak cryengine 3-at.

    Nemvéletlen a baszottnagy cryengine 3 logo.