35047
  • DancZer
    #34246
    Ezek az új egyenruhák?
  • Paladin
    #34245
    Kíváncsi leszek, mikor jön ki. Ma este jelentik be az E3-on, ha minden igaz, nálunk 20:30-kor indul a stream.
    Majd meséljen, aki nézte :)
  • DancZer
    #34244
    Én azért várok mást is mint a sziget meg a fegyverek a kiegészítőtől. Szerintem még van pár kártya amit nem játszottak ki. A motor újítások rengeteg tesztelést igényelnek és emiatt nagy a hatásuk is a játékra. Szerintem még előrántanak pár dolgok. Egyelőre ezt "adták" oda a dev-es verzióval egy kis hypenak meg gondolom kiváncsiak, hogy mik az első reakciók.
  • repvez
    #34243


    Elég jól néz ki, de eléggé elszomoritó, hogy ilyen konfigon is beakad és az objektumok fel ugrálnak a semmiből , meg változtatják az alakjukat.
    Semelyik másik játékban még nem tapasztaltam ennyire durván ilyet, meg az a recegést zizegést a egész képen, , nem tudom, pontosan megfogalmazni, hogy mi okozza, de olyan mintha zizegne az egész képernyő és megfájdul a szemem vagy elfárad miatta, akár milyen másik játékot probálom még akkor is ha nincs meg a stabil 30 fps akkor sem éreztem ilyet azoknál.
  • Hogthar
    #34242
    Ahogy lesz időm írok egy teljes wiki-t róla arma.hu ra, ha kész leszek belinkelem
  • JanáJ
    #34241
    Engem érdekel részletesebben is.
  • Solt
    #34240
    Valamit biztos tudnának még finomítani rajta, de alapjaiban ez a DX11 sajátosságai, korlátai miatt ilyen, szóval teljesen nem lehet a nyakukba varrni. :)
  • Gascan #34239
    amugy az ilyen es egyeb teljesitmenybeli problemak nem abbol fakadnak, hogy ugyan azt az eginet foltozgatjak Op. Flashpoint ota, amikor meg csak 1 CPU volt? Es mivel DayZ amugy is beta vagy alpha ott meg lehet probalgatni ...
  • tpM
    #34238
    Ezt egy aláírásban találtam. Az volt odaírva: "ArmA CPU használat dióhéjban". :D
  • Hogthar
    #34237
    Míg nincs dx 12 érdemes odafigyelni a beállításokra. Anno belemásztam az optimalizációba és 1080p be játszom 7500/2500 as látóhatárral magasnak mondható beállításokkal stabil 50-60 fpsel(Ha nagy a káosz néha leesik 30 ra) multiplayert, mostanra középkategóriásnak mondható géppel. Ráadásul a jó fpsre nem a minimum grafika a megoldás.
    Ha érdekel valakit leírom részletesebben is mit hogy érdemes állítani, az egyik fő lényeg hogy oda kell figyelni melyik effektet miből számol és aszerint állítani az értéteket. A vsync érdemes kikapcsolni lelimitálja az fps-t és a AA&PP belül a FSAA szintén, a lehető legoptimalizálatlanabb élsimítás, helyette érdemes mást használni.
    Plusz és ez a része elég fontos: a felhasználó/"felhasználóneved"/arma3/arma3.cfg ben a "refresh=" értéke legyen pont annyi mint a képfrissítésed, ezt azért emelem ki mert az arma nem mindig állítja be ezt jól, ezen kívül a
    "GPU_MaxFramesAhead=" legyen 4 és a "GPU_DetectedFramesAhead=" legyen 0. Az utóbbit lehet visszaállítja 3 ra majd, ezt úgy lehet orvosolni ha a videó-kártya beállításoknál is át állítod, de annyira nem fontos paraméter.
  • Solt
    #34236
    Hát ez az, így éri meg jobban... ha az érdekelné őket, hogy mi lenne a prioritás azoknak, akiknek a hátán idáig felkapaszkodtak, akkor lehet másképpen nézne ki a történet. Rengeteg lehetőség lenne ebben a játékban szimulátorosabb szemszögből, csak őket ez a réteg nem nagyon érdekli "már".

    Az első fejlesztő aki felfedezi, hogy a DX12/Vulcan megnyitja a lehetőséget a normális összhaderőnemi szimuláció előtt, az "tarolni" fog. Hatalmas előnyük van azzal, hogy nekik szinte csak a repüléshez szükséges követelményeket kéne kipofozni. Persze értem én, hogy a szimulátoros réteg bevételben nem termeli meg azt amit a zombik kergetésében örömet lelő réteg viszont igen... ez van, csak ezt néha nehéz benyelni! :) Sebaj, nyerek a lottón, felvásárolom őket, aztán mehetne sört főzni... :)
  • Solt
    #34235
    Nem tudom, hogy az APEX mióta készül, de a DX12 érkezéséről 2014 tavasza óta (tervezett specifikációk nyilvános publikálása) lehet tudni, fejlesztők számára gondolom még hamarabb engedtek betekintést. De egyébként ez szinte mindegy is, mivel egy DX12-s update-ért nyilván nem lehet pénzt kérni, míg egy DLC nyilván hoz is a konyhára, nem csak visz.

    Szerintem, ha lett volna egy közvélemény kutatás, hogy a közösségnek mi a fontosabb, egy új sziget pár új tartalommal, vagy egy DX12 update, amitől gyakorlatilag teljesen új lehetőségek nyílnának meg a játékban (plusz például nem az orrunk előtt kapna "új" textúrát a fű és 200 méternél nagyobb távolságból is látható lenne, stb) akkor lehet, hogy nem az APEX jött volna ki győztesen. De bármi is lett volna a végeredmény, legalább megkérdezték, és az ember azt érezné, hogy érdekli őket a véleményünk...

    A VR-t szerintem alul becsülöd. AC-s példát tudok mondani, megkérdezték a közösséget, hogy milyen új tartalmat látnának szívesen a játékban, és a VR támogatás az első háromban végzett 10 lehetséges fejlesztés közül. (ha jól emlékszem)

    A dayz sikere óta szerintem nem nevezhetőek kis cégnek... Mondjuk én vagyok a naiv, hogy azt hiszem nekik az ArmA széria tényleg a szívük csücske, és nem csak pénzszerzési forrás.
  • JanáJ
    #34234
    Paladin részben leírta. Szerintem ez így éri meg nekik jobban. Sajnos a Day Z nagyon betalált. Bár lehet, hogy pont ez húzza majd az Armát maga után. Nekem inkább az volt a visszás, hogy mennyire aprólékosan megrajzolnak minden rozsdás ágyút. Miközben a kutya nem foglalkozik vele. :-) A levegőben is erősíthetnének. Értem, hogy ez egy gyalog szimulátor, de lenne egy csomó fakezű - mint én - aki kicsit jobb rep modellel imádná.
  • Paladin
    #34233
    Apex korábban be volt tervezve, másrészt a közönség nagyobb része jobban örül az új contentnek, mint a számára nehezen megfoghatónak tűnő technológiai újításoknak.
    A VR és követelményei horror árai mellett az meg főleg nem a nagyközönség igénye.

    Ami a day-z "baszakodást" illeti, szerintem egy viszonylag kisebb cégnél korrekt megoldás az, hogy nem párhuzamosan próbálunk két engine-t átírni, hanem átírjuk azt, amelyik könnyebb, aztán meglátjuk abból mit tudunk felhasználni a másikhoz. Tuti előbb készülnek el, mintha egyszerre próbálkoznának.
  • Solt
    #34232
    Akkor próbáld ki mondjuk a Helicopters küldetést. 4GHz-s 4770K + GTX980Ti mellett, gyakorlatilag mindegy milyen grafikai beállításon kapok olyan 45-50 FPS-t ha a látótáv nagyobb mint 2 km... sőt, ez még "fokozható" ahogy húzod feljebb. Befordulsz a tenger felé, kiakad az FPS mérő, vissza a hegyek felé fordulva amikor a két heli is bekerül a képbe az X gyalogossal jön a diavetítés. Ahogy növeled a látótávot, (ezáltal drasztikusan nő a számolandó objektumok száma) úgy lesz irdatlanul CPU limites a játék, ami gyakorlatilag a DX11 "hibája", de elvben azért ennyire nem egyszerű a sztori, mert az egész széria (és minden más hasonló szimulátor) ezzel a nyűggel küzd már a kezdetek (sok-sok éve) óta!

    Abban a pillanatban amikor a DX12/Vulcan API képességei nyilvánosságra kerültek, el kellet volna kezdeniük azon dolgozni, hogy minél előbb implementálják a motorjukba valamelyiket, mert a vázolt problémára csak ez(ek) jelenthetnének megoldást, az erősebb vas vásárlása nem.

    Nyilván van az a kompromisszumos megoldás amivel jól játszható a játék, csak mondjuk ehhez korlátozott látótáv párosul ami tulajdonképpen az egész játék lényegét kérdőjelezi meg. Anno minket sem zavart multiban a 30 FPS, a tőled 1 km-re lévő gyalogos aki "lebegett" a hegygerincen, és a szinte nulla látótáv ha valami repülő alkalmatosságba ültél, csak éppen abban az időben ezekre nem volt érdemi megoldás... no meg nem volt elterjedt a TrackIr (fix 60 fps igénye), nem a szemét LCD kijelzőt bámultuk, és akkor még szóba sem hoztam a VR-t, aminek a használata jelenleg szerintem instant okádás ilyen FPS droppok mellett.

    Szóval ennyi év szopás, és a játék lényegét (hatalmas bejárható terület, nagy látótáv esetén komplex összhaderőnemi lehetőségek) figyelembe véve örömtáncot kellett volna lejteniük az új API-k hallatán (volt is valami poszt az egyik fejlesztőtől már az elején, hogy de kurva jó) és azonnal nekiállni a fejlesztésnek... mondjuk az APEX helyett, de a dayz-l való baszakodást nem is említem! :) Szóval nem, nem mi ülünk fordítva a lovon! :)

    Ha az APEX helyett érkezett volna egy DX12-s frissítés, akkor most nem azon menne megint a "vita" hogy szarul fut, milyen gép kell alá, hanem örömködhetne mindenki, hogy baszki, még VR alatt is jól fog muzsikálni a játék... az APEX ráért volna később, akár drágábban is, mert ilyen fejlesztések után, tuti, hogy mélyebben zsebbe nyúltunk volna.

    Mondjuk minden ilyen elmélkedés felesleges, mert zéró konkurenciájuk van, és némi morgolódás után úgyis csak ez marad, úgyis megvesszük a DLC-t, stb.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.06.10. 14:39:28
  • JanáJ
    #34231
    Ez elég szubjektív ugye, hogy mi a jó. 4K-ban, 100km-es látótávval tényleg szuperszámítógép kell. Egységet is sokat kezel, mert valami király kategóriás gépen ment még az 1500 AI. :-) Szerintem szervert kellene combosabbra rakni, az fogy el örökké.
  • Paladin
    #34230
    Marhaság.
    Jó beállításokkal még a g860-omon is szépen futott, az i5-ön pedig mesés.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2016.06.10. 12:06:12
  • JanáJ
    #34229
    Ezt azért konkretizáld. A 3+ éves gépemen 70 fps-el megy a az üres sziget számomra tűrhető grafikával. Ez most deves szerveren repülve már 20-24 fps. Nem tudom mit lehetne javítani a szerver oldalon, lehet erőből meg lehetne oldani erősebb vassal. Tekintve hogy hülye is vagyok hozzá, meg nem is tudom mi van szerver oldalról, így ez megválaszolatlan. Ami Tanoában tetszik, hogy nagyon jól kombinálták az üres és erdős részeket. Nincs értelme a 2km+-os látótávnak, mert 1.5 km-re ott a dzsungel ami mindent kitakar. Repülve viszont zavaró, hogy 3km-re ott a "köd". Mondjuk ez a látótávolság dolog nekem fetisem, plane az olyan lapos és üres pályákon mint a korábbi görög szigetek.
  • Fehercsoki
    #34228
    Nem létezik olyan gép, amin jól fut...
  • JanáJ
    #34227
    A lenti videót végignézve szerintem mi ülünk fordítva a lovon. A BIS bár nem hatalmas, de nem is egy kis garázs cég. Mivel egy játékszoftverről beszélünk (pro)aktív felhasználókkal, így az igényeket sem lehet nehéz begyűjteni. Szerintem a gépigény nem téma, nem a csóró magyarokra fejlesztenek, vegyél alá gépet. És valószínűleg a népet jobban leköti a cserélhető, színes, szagos kiegészítők, mint a DX12. :-( Az aktív tagok számát azért más is behatárolja, ahogy idősebb lesz az ember úgy tölt egyre több időt mással (pl: pelenkázás :-) ).
  • Paladin
    #34226
    Nagy szerver üzemeltetési tapasztalatom nincs, de anno amikor azért multiztuk nagy public servereken, nem volt semmi gond helyben, ha a server fps-e 15 körül mozgott.
    Az biztos, hogy az én közepes i5-ösömön, ha fut localba a dedikált párhuzamosan a játékkal, négyen úgy 50-100 ai-val semmi gondunk nincs.
  • jimcat
    #34225
    igen a fantasztikusan néz ki de életelen az egy nagyobb coop közösségben azt jelenti ahol van a sok éves amd alapu gépektől a viszonylag új i7 ig minden hogy 20-50 ai nál már összefossa magát az fps és semmi élményt nem add. Nincs semmi olyan amit kis modolással ne lehetne megoldani. Ha visszaemlékeztek érdekes modon arma 2 domiban hiába esett be a szerver fps 15 alá még játszható maradt itt évek óta az van hogy hol a szerver fps esik be hol a kliens. erre kéne valamit kitalálni de vártuk a dx12 őt hogy majd lesz igy meg lesz úgy. Jelen állás szerint konkrétan vissza lett modolva a játék arma2 re annyi hogy afegyverek modolhatok meg az Ace amennyit hozzátett.aztán ennyi az alapmegvalositás szar akkor lehet itt küzdeni nézzétek meg hogy kopott(párdon átalakult) a közösség mennyi aktív ember van most meg mennyi volt arma2 ace alatt
  • JanáJ
    #34224
    Nekem nem az optimalizáció hiánya a gond, hanem még nem jó. Nem az a baj, hogy lassú, hanem hogy néha csúnya. De így is megérte, fantasztikus a térkép. Meg a pályából adódóan nem is kellenek a nagy látótávok.
  • Solt
    #34223
    És ez így is fog maradni amíg nem váltanak DX12-re... optimalizálhatják, de érdemi változás nem lesz, mert egyszerűen ennyi objektum már sok DX11 alatt.
  • bazccka
    #34222
    Igen, vannak már működő szerverek, élvezkedtem pár kört :)
    Reménykedem én is, hogy valamit javítanak az optimalizáción anélkül, hogy a minőség rovására menne. Talán van is rá esély, mert döntően mindenki erre panaszkodik.
  • JanáJ
    #34221
    Nem tudom nézted-e, de tegnap volt belőle 2-3 domi szerver. Hihetetlen jó a pálya. Végre van értelme a csónakoknak, ki tudod használni az úszó APC-et. Persze az is segített, hogy tettek bele reptechnikát, nem volt kiherélve a jármű park. Viszont zabálja az FPS-t és nem tudom mi okozza, de csak nagyon közel vált át nagyfelbontású textúrára.
  • Gascan #34220
    szuper! nagyon tetszik!
  • DancZer
    #34219
  • DancZer
    #34218
    Köszi!
  • Fehercsoki
    #34217
    Itt.
    A lényeg:
    "DX12 postponed indefinitely"
    "It has been decided that our company will first tackle this in the new Enfusion engine, as its rendering pipeline is more compatible. Afterwards we'll still evaluate porting it back (or using the knowledge we'll have gained) for Arma 3."
  • repvez
    #34216
    Valamelyik sitrep ben írták, meg, hogy a dx11rol könnyebb dx12be átirat, és dayz alatt több tapasztalat jött össze a dx11rol ezért azt használja mint egy teljesen új motort. Pedig az sem ártana. Ahogy néztem a videót semmi különleges nincs ami javult volna az eddigiekhez képest a látványon kívül, a kocsi irányítás, rombolhatosag, a dzsungel se nézett úgy ki ahogy az art képeken.
    Tudom ez még az első verzió de egyenlőre nem győzött meg.
  • DancZer
    #34215
    Ezt hol hallottad? Én eddig sehol nem láttam/hallottam infót arról, hogy a DayZ enginet kapná meg az arma a jövőben.

    A DX-12 ről azt nyilatkozták, csak Apex után foglalkoznak vele, miutá a DayZ-ben már kipróbálták. Ahogy Paladin is írta.
  • Solt
    #34214
    Az nem zavar ha később jön, legalább a dayz alatt letesztelik, de ez a bizonytalan időre elhalasztva nem hangzik jól. De nem gond, majd megveszem akkor, amikor már látni a fényt az alagút végén. :)
  • Paladin
    #34213
    Kb . az előző oldalon idézte be Repvez valahonnan.
    Valahogy úgy fogalmaztak, hogy először a DayZ engine-t alakítják át, mert az kompatibilisebb, és utána meglátják, mi a helyzet az Armára portolással. (Meg hogy emiatt nyilván nem lesz az Apex része)
  • JanáJ
    #34212
    Tegnap multiban egy APC-vel bóklásztam és az AI repülője megsorozott. Bemenekültem egy épület mellé. Minek után az AI megint rám repült, de csak a házat tudta megsorozni. Viszont harmadszorra abból az egy irányból jött ahonnan bántani tudott. Létezik, hogy van ennyi esze, vagy csak véletlen?
  • Solt
    #34211
    No ezt jó tudni... azt tudtam, hogy előbb a dayz kapja meg, de azt nem, hogy a halasztás határozatlan időre szól. Addig nem veszem meg, amíg nincs DX12, egy újabb CPU limites résznek nem sok értelmét látom.
  • Fehercsoki
    #34210
    Határozatlan időre elhalasztva, először az új DayZ engine-t fogjuk megkapni, de az "csak" DX11-et tud, és később ahhoz jöhet a DX12 támogatás.
  • JanáJ
    #34209
    Igen, ez engem is zavar. Hiába tesznek egyre nagyobb településeket bele, ha nincs mellé élet. Pl ez a 2x2 sávos sétáló utca is vicces. Ha meg háború van, akkor miért nem egy szétlőtt terület? Amúgy a sziget nagyon baba, kérdés lesz-e / lehet-e multi szervert csinálni rá. Mert dev.-ben nem tudok multizni, de csak ott látom a szigetet. Vicces lesz ha mindig le kell húzni 6 GB-ot, ha váltok. :-)
  • Solt
    #34208
    Nem is lesz?
  • Fehercsoki
    #34207
    Nincs és nem is lesz.