35047
  • Solt
    #34286
  • Hogthar
    #34285
    Ha így van akkor elnézést, videókról és képekről nem tűnt ekkorának.
  • Paladin
    #34284
    Szép munka :)
    Egyébként sebaj, akkor majd rászánom magam egyszer, hogy komolyabban utánakeressek.

    Tanoa map btw 100 km2 (szemben Altis-szal, ami 270)
  • Hogthar
    #34283
    Nyilván sok minden függ a küldetés szerkesztőjétől, de azért az se mindegy milyen tartalom áll rendelkezésére, Ezt a Vtolt amivel 3-4 kiló-méterről tüzelek hőkamerával mielőtt tudnád hogy jövök gépet nem nagyon lehet használni multiplayerhez, még ha limitálod is az üzemanyagát akkor is OP.
    Szerintem még a C130 as is fölösleges lenne.
    Lehet realisztikus, de egy játéknál kell figyelni a játék mechanikai szempontokra is, mert nem gubbasztani akarunk egy bokorban vagy napokon keresztül figyelni célokat hanem valami akciót és taktikát gyakorolni.
    4 kilométerről lövöldözni célokat egy csapatszállító járműszállító lebegő repülővel enyhén túlzás számomra, de ha nektek nem akkor azt mondom oké csak én éreztem túlzásnak és akkor jogos a tartalom.
  • DancZer
    #34282
    Bocsi, h nem olvasom el az ezészet, de szerintem nem a játék tartalma határozza meg hogy milyen egy küldetés, hanem az h hogyan hasznája ezeket a küldetés szerkesztője. az egyensúlyra minden esetben a küldetés szerkesztőnek kell gondolnia. Elég jól testreszabható miden, csak sokan nem tudják használni.

    Egy példa: lehet úgyis adni A-10-et, hogy csak egy két dolog van rajta és az üzemanyag is kevés("még nem érkezett utánpótlás" körítéssel)

    Aki játszott teaCup airfildet az tudja mire gondolok. Ott is orosz járművekből több volt, mert törékenyebbek voltak, ugyanakkor az amerikai oldalon kevesebb mert szívósabbak voltak.

    A heli otthagyós témához: ha valaki elvisz egy helit és otthagyja a frontvonaltól 5 méterre az több okból is lehet.
    1. újraszületik a heli és lesz*rja, ergo nincs értéke a helinek.
    2. nem születik újra a heli és nem tudja milyen értéke van (sokat játszott olyannal ahol az 1. pont érvényesül)
    3. megsérült (ez a legkisebb valószínűségű :D)
  • Hogthar
    #34281
    Paladin 34274hsz.: Lehet amatőrnek fog hangzani de nem nagyon tudom mi az a github.
    Modellekhez értek, tudom hogyan tudsz átkonvertálni modelleket armába pl.: 3dmaxxal, értek még az armás oxigen personal editorhoz, ezen kívül arma textúrázási technikáját ismerem mint a rossz pénz(elég rossz is), ismerem a config rendszerét középszinten, ezen kívül még a hangrendszereket is ismerem.
    Ha ezek közül érdekel valami tudok segíteni.
    Amúgy ha érdekel, jelenleg ezen a fegyver packon dolgozok: link

    tpM 34275hsz.: a hk416-nak a végét benne hagyták, így a G36 os neve Lidl-36 lesz. Örüljünk neki hogy nincs benne Tesco-47 es

    Janáj 34280hsz.: Szintén, tetszik a komolyabb fizika és nem tudom elképzelni miért nem használja senki, még a komolyabb coop közösségekben is inkább használják az alapot. Ha meg kötelezővé tették volna ment volna a hiszti. Remélem a következő résznél kötelező lesz.

    Visszatérve a sziget témához, mekkora is pontosan Tanoa? Mert lehet tévedek vele kapcsolatban, térképről olyan 10-15 km2 nek tűnik.
  • JanáJ
    #34280
    Megvettem, gyakoroltam, tetszett. Majd rájöttem, hogy multiban nincs türelme az utasoknak ehhez. :-(

    Nekem a közepe a dög uncsi. Ha "autózok" akkor a Piranha copy 8x8-ast viszem, mert aszfalton az szedi a lábát.
  • Paladin
    #34279
    Mondjuk a keleti, északkeleti felét rühellem én is, de mi főleg pár fős gyalogos harcokat nyomunk. Combined arms-os, nagycsoportos mókához jó ha van hely.
  • Paladin
    #34278
    Huh, nem vagy nagy helis, és régen is volt. Ha jól rémlik, akkor pl. a vortex ring state a Take Onban nincs... meg volt róla szó akkoriban, de ha komolyan érdekelt volna, se emlékeznék már rá :D
  • JanáJ
    #34277
    Altis azért gáz szerintem, mert egy - két kivételtől eltekintve tök ugyan olyan. Még a levegőből is uncsi. Tanoa legalább változatos.
  • JanáJ
    #34276
    Mit dolgoztak vele sokat? (Nem értek hozzá.) Mert én annyit látok, hogy a rep modelt átvették és sok munkaórával elb@szták a jelenlegi heliket szuperjövő kopterekké. Bezzeg a drónok olyanok mint a 20. századi kétfedeles gépek..
  • tpM
    #34275
    Komolyan képesek voltak egy Európa szerte ismert üzletlánc nevét adni a HK416/17 családnak? (SPAR) :D

    G36 sorozat meg majd LIDL-38 lesz, vagy hogy? :D
  • Paladin
    #34274
    Nem igazán érzem kicsinek a szigetet. (Vicces egyébként, sokszor hallom Altisról meg azt, hogy túl nagy (szvsz marhaság). Valaki mindig van, akinek nem tetszik ;) )
    Néztem egyébként én is rengeteg community gyártotta terepet, és a méret rohadtul nem minden. Azt mondod, jobban kidolgozott - na én ilyeneket nem láttam. Ami videókon, képeken jónak tűnt, az a gyakorlatban szomorú és "steril". Nem tudom jobban megfogalmazni.
    Épp azok a kis részletek nincsenek, amik a BIS terepeket olyan igazivá teszik.
    Ahol csak a természet van, az király, de amint települések, városok jönnek, ott nagyon kilóg a lóláb. Nem is tudom, hogy mondjam... mintha csak rá lennének dobva a házak a terepre, és valahogy nem áll össze az egész várossá.
    Félre ne érts, bámulatos munkát végeznek ezek a modderek, de azt a pepecselős, sok emberórát igénylő melót nem tudják megcsinálni, amit a hivatalos mapokon kapunk.

    Jut eszembe, hogy mondod, hogy neked nem sok megcsinálni ezeket.
    Ha képbe vagy a modolással, akkor talán útba tudsz igazítani valami olyan leíráshoz, hogy miként tudok egy githubos csomagból használható modot csinálni? :) A modderek triviálisnak veszik, az amatőröknek fingja nincs, és nem találok információt, hogy önerőből okosodjam. Csak nézzük egymást az arma tools-szal mint a harmadik teve és Noé :)
  • Paladin
    #34273
    "Igen, csak máshol 1.0-nál adják ki a játékot, nem 0.1-nél... :-) "
    Legalábbis ez lenne a normális, de egyre kevésbé jellemző... ;)

    Egyébként pedig nem azt adták el még egyszer. Onnan vették az alapot, de nagyon sokat dolgoztak rajta. A csórósággal egyetértek :)
  • Hogthar
    #34272
    Nem is feltétlen a kevés contentel lenne a gond, hanem hogy azt miként választották meg.
    A heli DLC például számomra hasznos volt, tetszik az adcanced fizika és a betett gépek is elég jók az ár amit kértek érte megfelelő volt.
    Itt az új sziget kicsi, armaholicon nagyobb és jobban kidolgozott szigeteket találsz.
    A fegyverekre azt mondom jók kellenek az AK-k a játékba és a HK 416 is csábító.
    A szárazföldi járművek közül egy- kettő talán hasznos lesz.
    A légi járműveket írtam korábban.
    Az új ruhákban nincs semmi különleges, 5-10 perces munka azokat megcsinálni(vagyis nekem), így számomra nem túl értékes.
    Ezért nekem ez a DLC kevés a fegyverekért fizetnék egyedül úgy igazán kb 2-3 ezret max 5 öt. de a jelenlegi ár számomra igen csak sok.

    Tegnap beszéltünk róla ts-en a többiekkel ironfrontnál konkrétan tervbe volt a fejlesztőknél( csak a kiadó stratégiája miatt nem került megvalósításra) A kontenteket lehetett volna kérni, ha egy kontentre elég szavazat és befizetett pénz kerül az megcsinálják és beteszik a játékba.
    Kiváncsi lennék egy ilyen stratégiával most hogy nézne ki az arma :D
  • JanáJ
    #34271
    "Ráadásul a BIS dlc politikája miatt a platform update-ek ingyenesek, csak a content fizetős."
    Igen, csak máshol 1.0-nál adják ki a játékot, nem 0.1-nél... :-)

    A Hheli DLC ráadásúl duplán lett eladva, a Take on Helit adták el másodjára. Amúgy szerintem nem a DLC-k a drágák, mi vagyunk csórók. :-(
  • Paladin
    #34270
    Alapvetően egyetértek a helik szerepét illetően. (Bár lehet jó küldiket csinálni mondjuk pont ezekre kihegyezve.)

    Kevés content? Szerintem a mai piacon ez a dlc ennyiért teljesen korrekt. Nézd meg milyen arcpirító példák vannak.


    Egyébként ezzel vissza is utalnék a pár nappal ezelőtti platform update vs content vitára, mert nagyon jól alátámasztod, amiket akkor írtam Soltnak. Te még ezért a tartalom mennyiségért is sajnálod rá ezt a pénzt. Képzeld el, ha nem is lenne semmi újdonság, hanem csak motor update. (Mert ne felejtsük el, hogy az is van, és kapjuk folyamatosan, ingyen.)
    Ráadásul a BIS dlc politikája miatt a platform update-ek ingyenesek, csak a content fizetős. Nyilván nem is lehetne megcsinálni, hogy az új motor csak a vásárlóknak jár. Dolgozhatnának ingyen.
    Ha meg tennének be valami jelzés értékű tartalmat is, akkor ugyanaz lenne, mint a helis dlc-nél, hogy mindenkitől azt hallod: "Két heli ennyiért? A fenét!" - mert a játékmechanikai dolgokat megkapod anélkül is ingyen, azokat nem számolják.
  • Hogthar
    #34269
    Támadó helinek is szerintem kevés értelme van ebben a játékban. Ez a Vtol rátesz még egy lapáttal, ha nem 2 vel.
    Persze vannak játékosok akik azt élvezik ha egy olyan bokszzsákot ütögethetnek ami nem üt vissza, de véleményem szerint az a réteg akik ezt a játékot választják az AAA kategóriás játékok helyett a kihívás miatt teszik.

    Nem lenne gond amúgy hogy bekerül ez a jármű a játékba, azért gond számomra, mert a kevés tartalom közé került be, helyette betehettek volna sokkal hasznosabb járműveket is. Például ha mellé felsorakoztattak volna több könnyű szállító helit és rakat szárazföldi\vízi járművet akkor észre venném hogy létezik. Így viszont ez a tartalom számomra kevés, és az ár amit kérnek érte soknak találom.
  • Paladin
    #34268
    Ahogy az előbb írtam: ezt a helikkel eddig is meg tudtad csinálni, azokkal nem volt baj?

    (Félre ne érts, mi kis csoportban játszunk, max heli helyett szállításra fogjuk használni a változatosság kedvéért, különben nem nagyon.)
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2016.06.14. 11:48:13
  • Paladin
    #34267
    Nem domiról beszéltem, más is létezik. Leginkább nagyobb társaságok coop küldetéseire.

    Ha az A10 nem zavar, a helik nem zavarnak, akkor ez miért?
  • Hogthar
    #34266
    Nagyobb szabású játékoknál sincs értelme, kb a csapat akik viszik ezt a Vtolt bármilyen küldetést megtudnak oldani messziről, az elején még mókás egy darabig de hamar átmegy unalmasba. Az ilyen horderejű technikának számomra nincs értelme, mert ha coopban játszol a taktikákat gyakorlod nem kacsa vadászatra mész, multiban meg nem fog bekerülni egy küldetésbe se az erőssége miatt.
    Egy légi csapatszállító, járműszállító hőkamerával és pontos célzóberendezéssel ellátott tüzérség.
  • JanáJ
    #34265
    Miért van több értelme? Ez pont a szimulátorral megy szembe. Olyan lesz, mint az elején mikor mindenki beült a helibe elrepült vele ahova akart és ott hagyta. Azóta legalább van pilóta profil. Értem én, hogy ha a földön mászkálsz, akkor zavaró, ha egy A-10-es lebontja az összes vastagbőrű ellent, de erre van. Ha meg nem kell, akkor elég lenne rá egy script.

    Mi a kis csapat? 60-70 fős szerverről beszélek. Ez is azért ennyi szerintem mert nem bír többet. Milyen játékban tudsz kihasználni mindent? Most a Tanoa-s német szerveren ahol bóklászom pl tök jó, hogy van tüzérség. PvP-ni nem szeretek, meg nem is tudok, mert akkor ülök le játszani, amikor összejön.
  • Paladin
    #34264
    Több értelme van, mint a merevszárnyas gépeknek. ;)
    Egyébként meg nem mindenki kis csapatban játszik, vannak bőven nagy társaságok, ahol nagyobb szabású hadműveleteket is tudnak csinálni.


  • JanáJ
    #34263
    [Nálatok nincs olyan, hogy a joy-jal nem tudtok elindulni a repülővel? Nyomom a "gázt" és semmi,pedig működik a gáz kar, csak shift-tel tudok elindulni, de ha már gurul akkor jó lesz. Ugyan ez szerviz után, vagy ha kiszállok.]
  • JanáJ
    #34262
    Egyet értek. A sziget nagyon bejön, de az egységeket nem értem. A terepjárók jók lesznek, mert végre ki tudod majd használni a járműből lövést. A többit nem értem, elgurult a gyógyszzerük, megint csinálnak valamit amit nem lehet használni. Én mondjuk a dominationnél leragadtam, de ott kb minden nehéz cuccot kiszednek vagy kiherélnek (harci heli/CAS/tűzérség) akkor most mire jó ez a Ospray-Spooky szörnyszülött? Hol használod ki?
  • Paladin
    #34261
    Szerintem nem sokat. Gondolom tanultak a helisből, ahol senki nem vette meg, mert a nagy részét ingyen is megkapta.
  • Paladin
    #34260
    Ja, nálam volt a hiba, nem tudtam, hogy ehhez új branchot csináltak.
  • repvez
    #34259
    Mit és , hol lehet ezzel a apexel kezdeni annak aki nem vette meg?
    Mert leszedtem a neak peak részt ,de a főmenű kinézetén kivül , más nem nagyon változott meg vagy amit ki tudnék probálni az apexből
  • repvez
    #34258
    ezzel a videoval is az a gond mint eddig mindegyik armás trailerrel, hogy itt agyonscriptelt mozdulat sorok vanank , miközben az alapjátékkal még csak hasonló csapatmunkát sem tudsz kicsikarni.
    Ez az ami nagyon hiányzik az ilyen fajta mozgás, csapatmunka összedolgozás.
    Ma már szinte a legegyszerübb FPS-nél is megoldott , hogy egy ilyen rajtaütést meg lehessen csinálni, itt meg még multiban sem lehet , mert nem lehet egyszerre betalálni normálisan az ajtón és ugy célozni mintha tényleg a kezedben lenne a fegyver.
  • Hogthar
    #34257
    Én is sokkal, de sokkal többet várok, anno arma 2 OA olcsóbb volt mint ez és 2 új sziget is járt hozzá, ami közül a kisebb volt akkora mint tanoa, és jött hozzá rengeteg új egység, itt meg pár légi jármű ami játékmechanikai szempontból számomra nem érnek túl sokat, nem ballanszoltak és túl erősek. Pár új fegyver, aminek van haszna, de az új gyalogos egységek az alap arma 3 újra textúrázott egységei. Ezzel az a gond, hogy módolási szempontból ezeket az egységeket a legnehezebb megcsinálni, nem igaz hogy egy nyamvadt acu vagy bdu szabást nem tudtak beletenni rendesen.

    Ahhoz hogy erre költsek sokkal, de sokkal több kell.
  • repvez
    #34256
  • Gascan #34255
    nekem most jott le ... van egy apex sneak preview, azt toltottem le .. tetszik!
  • JanáJ
    #34254
  • Paladin
    #34253
    Hát nemtom... lejött egy négy gigás patch délután a dev branchra, de momentán még nem érem el őket.
  • DancZer
    #34252
    És mostantól elérhetőek a járművek is!!!!!
  • Hogthar
    #34251
    nope, ezek régiek.
  • Paladin
    #34250
    Július 11 :)
  • Paladin
    #34249
    Ja, nem olvastam rendesen utána, csak egy rövid megjelenésük lesz a PCGaming Show-ban, az egész műsor kezdődött akkor.
    De csak sorra kerülnek má' :)
  • tpM
    #34248
    Túrórudival kínálja, vagy szivarral?
  • DancZer
    #34247
    Apa kezdődik!!!!
    https://www.twitch.tv/pcgamer