52903
  • VO101Tom
    #52099
    Lehet, hogy a tálca alapértelmezésben megjelenik, talán a TV miatt. De mindegy is, lényeg, hogy működik.

    A képbeállításnak is működnie kellene nvidia vezérlőpulton. Azt nézd meg, hogy a TV-t itt listázza-e: Menj be az nVidia vezérlőpultba, baloldali listában válaszd ki a "Megjelenítő" > "Asztal méretének és helyzetének beállítása" menüpontot > jobboldalt válaszd ki a TV-t > válaszd ki a "Méret" fület > azon pipáld be az "asztal átméretezésének engedélyezése > majd az "átméretezés" gomb felhozza azt a két csúszkát, amivel a megjelenített kép szélességét és magasságát lehet állítani. Ha ez nem működne, akkor valami segédprogram tuti van rá. Én a maxnál tanultam ezt meg, ha valamilyen fícsör vagy annak hiánya idegesít, guglizzak rá, valaki valahol tuti belefutott már, és csinált rá valami segédprogit

    Sajnos a BMS UI mérete natív 1024x768, ráadásul az UI rohadt mélyen van ágyazva minden szoftver kódjába, DeeJay szerint nem sok esély van, hogy az változna. De én is azt mondom, amíg a funkcióját ellátja csak "nem kényelmes" addig inkább ne nyúljanak hozzá. Az UI rakja össze a részeket, abban navigálsz, hogy mikor mit akarsz csinálni, az qrva fontos, és szó szerint az egész programban össze vissza hivatkozott rész. Egyik programozónk (clodnál is sokan panaszkodnak miatta, az UI cseréje egy aktív téma nálunk is) úgy írta le, hogy "UI-t basztatni olyan, mintha kártyavár alatt cserélnél abroszt az asztalon".
    BMS UI nekem is akkora mint egy tablet, a térkép nézetet tudnám én is értékelni, ha nagyobb lenne, a többit viszont meg lehet szokni.

    A TV-monitor közötti kapcsolathoz nyisd meg a windowsban a monitor beállításokat (asztalon jobb klikk, "képernyő-beállítások"), ott amikor kirakja a két (vagy több) monitort, azokat egérrel húzd oda, ahol fizikailag is egymás mellett, alatt, felett helyezkednek el, még azt is figyeli, ha kicsit el van tolva az él mentén, nem pont középen kapcsolódik. Ezt egyszer be kell állítani, onnantól tudni fogod, hogy a windows asztalok egymáshoz képest melyik oldal melyik sávjában járhatók át. Viszont itt csak a pixel méret számít, ezért a kijelzők a pixelek szerinti mérettel számolódnak.

    A fényképmutogatós problémára azt tudom mondani, hogy ezekben az esetekben válts vissza klónozásra, szerencsére a win10 okos annyira, hogy a kiterjesztési beállításokat megjegyzi. Én egy időben két nagy monitort használtam melóra, játékhoz meg ugye négyet, amikor a kis monitorokat kapcsoltam be, azokat automatikusan letette a nagy monitor alá, amikor melóztam akkor meg mellé.

    Klónozás miért jó vagy nem jó, van-e olyan driver amivel már esetleg működne, hogy ez HW vagy SW probléma, azt passzolom. Lehet a TV firmware is régi, az mikor volt frissítve rajta?
    Én is qrva sokat szívtam a saját rendszeremmel amíg összeraktam, pl nálam a Display Port - HDMI átalakítókkal volt szívás, a kis kijelzők nem kapcsoltak be csak ha aktív átalakítót tettem elé, ami a videokártya felé azt kommunikálja, hogy a monitor be van kapcsolva (kis kijelző ezt magától nem csinálta), addig a videokártya be sem kapcsolta a kimenetet, hiába állítottam be a kiterjesztésnél, hogy ott van. HDMI-ről mindegyik azonnal működött, de a kártyán csak egy HDMI kimenetem volt. Plusz, a videokártyán van öt kimenet (egy DVI, egy HDMI, három display port), de azt sem írták le sehol, hogy ezek közül egyszerre max csak négyet használhatok. Úgyhogy amíg nem kapcsoltam le a másodlagos munka monitort, addig nem volt kijelzőm az MFD mögött. Szerencsére google-n mindig találtam megoldást előbb vagy utóbb, de értékeltem volna ha a leírásokban ezeket is leírták volna
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2021.01.29. 16:31:58
  • repvez
    #52098
    Ma kiprobáltam ujra , nem tudom, hogy a driverben vagy a windowsban állitottak valamit, de most érdekes modon, szinte minden ugyan ugy maradt kiterjesztett modban mint clone modben.
    Pedig csak azt állitottam be, hogy több monitoros kiterjesztett verzio legyen , nem állitottam semmit se a tálcán.
    Igy be tudtam állitani mindegyik kijelzönek a nativ felbontását és a tálca is látszódik mindegyiken.

    Viszont amit még nem sikerült beálliutani, hogy valami oknál fokba hiába van a nativ felbontás beállitva a TV-n nem fedi le a teljes kijelzőt, jobbrol és balrol van vagy 2cm es fekete rész és alul felul meg egy fél centi lelög , igy a tálcán az órának csak a felso felét látom és fent is az ablakon bezáró X 3/4ét.
    A HD630as drivert nem találom hol lehet megnyitni, mivel az integrálva van a CPU-ba az NVIDIA driverben meg csak a 3d beállitások vannak semmi más.

    A BMS-ben
    Elindul kisablakban most végre ki tudtam választani melyik monitorra tegye ki és melyik VGA-t használja meg mekkora felbontással. keret nélküli ablakban futtatva megmaradt a hang , de ugyan az a probléma megmaradt mint a windows esetében, hogy nem tölti ki a teljes képet.

    Az UI-val nem lehet kezdeni valamit, mert igy a 4k-n még kisebb és szinte alig lehet bármit is látni belöle abbol a távolságbol ahonnan nézem, igy elég nehéz bármit is beállitani és felfegyverezni a gépet. ja és a bal felso sarokban van és nem tudom elmozgatni sem onnan.

    Ennek a kiterjesztett modnak amugy még egy hátránya van számomra, hogy a TV-ról ugye átmozog az egér a monitorra , igy néha azt sem tudom, hogy hol az egérnyil és merre mozgassam , hogy visszahozzam, mivel nem látom a monitort.
    Illetve ha a monitornál akarok csinálni pár beállitást akkor ott nincsenek meg az asztal ikonok.
    Meg néha szülöknek szoktam képeket mutogatni , clonemodban látták, hogy kire mutogatok az egérrel a képen, de igy nem látják mivel az csak a monitoron jelenik meg amikor keresem a képeket és a képek átrakása a kiterjesztett kijelzöre utána meg én nem látom, hogy mi van a képen.

    Nem tudom ,hogy miért nem lehet megoldani mostanában azt, hogy két különbözö felbontásu kijelzö is mehessen clone modban. vagy ha csak igy kiterjestve is, de legalább tukközné a teljes képet rá.
  • VO101Tom
    #52097
    Nem, ha a tálcán jobb klikk, "tálcabeállítások", és ott bekapcsolod, hogy a tálca megjelenítése minden monitoron. Akkor mindegyiken ott lesz alul a tálca, mindegy, hogy melyik a fő monitor. A borderless window beállításban egyébként lent a tálcát is lefedi, az maradhat fix, vagy el is rejtheted, mindegy. A windows gomb megnyomása továbbra is csak a fő monitoron hozza fel a start menüt, de a logora klikkelve bármelyik monitoron meg tudod nyitni.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2021.01.28. 22:06:05
  • repvez
    #52096
    muszáj a clone mod, mert máskülönben nem látom a startmenüt meg egyebeket a TV-n, ugye a kiterjesztésnél csak azok a dolgok jelennek meg amiket beállitasz, videok játékok képei.

    És mivel ha a TV-t nézem nem látok rá a monitorra igy nem tudom mikor mire kattintok, ezért kell a clone mod, hogy ugyan azt lássam mindenhol.

    probáltam amugy már, de nem volt megfelelö megoldás, mert ha a TV-t még be is állitom elsödlegesnek , akkor TV-zni nem lehet közbe mert olyankor meg a monitoron nem látszik a startmenü és az ikonok. Váltogatni meg macera
  • VO101Tom
    #52095
    Viszont nekem az nem tűnt fel, hogy az egér vagy a billentyűparancsok élnének windowsban miközben játszok, még soha nem töröltem semmit (del gomb nálam a VHF adógomb), vagy hogy az egér átmászkálna a többi monitorra.
  • VO101Tom
    #52094
    Aha, a clone az gond lehet. És ha "kiterjeszted" az asztal képét nem csak "klónozod"? Nekem az MFD-k mögötti kis LCD kijelzők ilyen kiterjesztett asztal módban vannak, mindegyiknek teljesen saját felbontást állítok be (monitor 4K, kis kijelzők 1024x768, de volt egy idő amikor egy 1920x1080-as érintőmonitor is volt közé téve), a windows és a BMS is gond nélkül kezeli. Ha bekapcsolod BMS-nél a keretet, akkor a 2D-s főablakot egérrel oda teszed ahova akarod.
  • repvez
    #52093
    mivel clone modvan van a gép összekapcsolva a TV-vel és a TV-t használom monitornak, de a gép felbontása csak FHD a TV meg 4k . a BMS nem engedi nagyobb felbontásra tenni mint FHD.
    DE még a windowsban sem tudom , hogy nagyovbb felbontáson clonozza a képet.
    Igy igen ez nálam probléma , hogy nem ful képernyős.

    A másik, hogy keret nélkül futtatva , az egeret máshogy érzékeli és ki tudok mászni vele a játékon kivülre ,Meg ugye aktiv marad minden olyan billenytyü amit a sima sztalon is müködik, tehát egy rossz gomb kombinációval, mondjuk törölsz valamit az asztalrol anélkül, hogy tudtál volna rola

    De ha menne a teljes képernyos mod akkor annyira nem lenne zavaro ha csak FHD-ban menne.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2021.01.28. 20:49:51
  • VO101Tom
    #52092
    Mi a gond a keretnélküli ablakban futtatással? Nem monitor felbontáson játszol? A főmenü az kicsi a képernyőn, ez igaz, de az összes többi pozitívum, stabilitás, taskolhatóság ezt ellensúlyozza sztem.
  • repvez
    #52091
    remélem azt a hulyeséget is gyogyitják ami a 4.34 el jött be, hogy ha full screenben futtatom akkor elmegy a hang és csak ablakban vagy keret nélküli ablakban lehetne futtatni

    egészen addig mig a játék ablakban fut, de már ez is rossz, mert alapbol 800x600as felbontásu tehát nem tölti ki a teljes képernyöt.
    Tehát itt még szól a zene meg a hangok, de ahogy beállitom, a felbontást és a full képernyos modot és leokézom már nincs hang.
    Akkor sem jön vissza ha visszaállitom az eredetire addig mig ujra nem inditom a játékot teljesen.

    Már a 4.34nél is meg most is megkérdeztem a forumon , de senkitol nem jött válasz nem hogy valami megoldás rá
  • VO101Tom
    #52090
    Igazsághoz tartozik, hogy nálam egyszer sem fagyott, szóval nem arról van szó, hogy 4.35 totál játszhatatlan lenne, de van olyan század ahol ideiglenesen visszaálltak 4.34-re, mert a közös repülésekkor egy-két ember mindig kihullott, ami annál nagyobb god, minél nagyobb a flight.
  • JoeDestroy
    #52089
    Ok.
  • VO101Tom
    #52088
    A 4.34-et se szedd még le, most várjuk a 4.35 U1-et, mert sokaknál lefagy, kilép. Állítólag a VCync bekapcsolás okozza, mások szerint az új HARM fukciók. Már javában tesztelik külsős századoknál az U1-et, remélhetően (tényleg) hamar jönni is fog.
  • JoeDestroy
    #52087
    Még csak most látom, hogy kijött a 4.35 :)
    Pont most csináltam magamnak új pedált, lehet ki is próbálom vele.:)
    A régi kényelmetlenül keskeny volt.
    Az SW: Squadrons-ban próbálgattam eddig.
    Rakok egy képet róla.

  • VO101Tom
    #52086
    Ja, meg indítás előtt tudsz térképet választani, ezzel egy újraindítást spórolhatsz meg, ami BMS-nél kb 10 másodperc, de ebben a rohanó világban van akinek ez is fontos
  • VO101Tom
    #52085
    Én nem használom, de nagyon sokan dicsérik. Ha valakinek gondja van a BMS belső controls beállításaival, annak ez egy jó alternatíva lehet, mert sokkal újabb felület, és minden joyt kezel. Warthoggal pl csak ezzel lehet felprogramozni minden gombot. Második ok, hogy van akinek időnként a BMS elfelejti a tengelybeállításokat (akár azért mert ki van húzva amikor ráindítasz, akár BMS hibájából), viszont ezzel nincs ilyen gond. Harmadik ok, amit a fórumon sokan emlegetnek, hogy van benne keresés funkció, ami akkor jön jól, ha valaki még csak most konfigolja vagy tanulja, és a training küldihez akar beállítani ezt-azt. A launcher alján lévő ikonok, hogy segédprogramokat innen nyit meg, annak szerintem semmi jelentősége, annyival kényelmesebb csak, hogy itt egy helyen vannak összegyűjtve az ikonok, de ezt bármilyen mappa is megteszi.
  • Razor18
    #52084
    Öööö... és ez mire jó, vagy mitől alternatív?...
  • repvez
    #52083
    Alternative launcher
    4,35 kompatibilis
  • Talon11
    #52082
    Kijött a 4.35? Szép meglepetés ajándék, mondhatom. Meg is nézem, hogy mi változott a changelog alapján az oldalon.
  • VO101Tom
    #52081
    Igen a dx verziók nem a látványt javítják (lehetnek új shaderek és fícsörök amiket támogatnak a kártyák, de ettől a textúra és a 3D nem lesz más) hanem a háttérben ahogy működik, az változik sokat. VR-hoz is kell a DX11.
  • repvez
    #52080
    Pár hsz a reditten:
    I-Hawktol:

    New Terrain will take more time as it's really changing a lot of stuff in the sim, and sure DX11 is a condition for new terrain (Due to tessellation), so this is a step closer.
    VR will come to BMS at some point, it's just a matter of time.
    In average it's a handful. And ~40% of that work primarily on future GFX updates which don't exist in 4.35.
    GFX improvements are in the works and for sometime now, but will take some more until ready for showtime.
    Was old... And while featureless at the moment, it has high potential and performance room.

    Mav-JP-tól:
    The 4.35 GFX engine is entirely new :) which does not mean it is at that stage looking different than the 4.34 one :)
    Generally speaking BMS general GFX is lagging around 6 /8 years behind the best GFX available but i am confident this gap will close up in 3 to 4 weeks :)
  • repvez
    #52079
  • repvez
    #52078
    EMF105 a terület modositott 4.35 re kompatibilis verziója

    JanHas már irta, hogy az ő modelljei nem kompatibilisek még az uj verzioval, beletelik egy kis idöbe mire modositja az összes modelljét hozzá.
  • repvez
    #52077
  • repvez
    #52076
    Falcon 4.35 is out !!!!
  • repvez
    #52075
    Az igen, na erre nem számitottam.
    Viszont akkor mondhatom, hogy na ugye megmondtam. amikor régebben azt irtam, hogy lehetséges a dx11re váltás a régi motorra ugy hogy a kinézet ne sokat változzon és jobb teljesitményt kapjunk .
    Ihawk is irta, hogy akinek van dx11et támogato(jelenleg már mind az) VGA-ja az jobb teljesitményt kap mint 4.34 alatt.

    És ha azt nézzük, hogy 4kban lett a video felvéve akkor az FPS-el sztem nem lesz gond. kiváncsi leszek a részletekre ,hogy mi mindent sikerült beletenni és mi változott csak azzal, hoyg dx9 rol dx11re lett modositva,.
  • VO101Tom
    #52074
    BMS 4.35 Trailer:
  • VO101Tom
    #52073
    molnit bannolták sg-ről, kérte, hogy ezt postoljam. Pár érdekesség hova tart a Falcon fejlesztése:

    https://www.benchmarksims.org/forum/showthread.php?38577-Japan-Theater-tester-version-0-20-released-(4-34U3)&p=553740&viewfull=1#post553740
  • repvez
    #52072
    Ezeket ismerem, sztem ami kellett az már lent van.

    Ami viszont jó lenne az igazán jó minőségő nagy felbontású méret és alakhű 3 nézeti képek esetleg cross sectionokkel gépekről.
    A blueprint meg hasonló oldalakat már átnéztem és ritka az igazán jó vagy ami van az fizetős.
    in-detail & scale vagy squadron signals kiadványok lennének jók digitalizálva.
  • VO101Tom
    #52071

    Ha ilyesmik érdekelnek, és még nincs meg, akkor innen szedj le mindent:
    https://falcon.blu3wolf.com/Docs/
    http://www.f-16.net/downloads.html
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2020.11.01. 16:33:42
  • repvez
    #52070
    HAF F16 manual.
  • VO101Tom
    #52069
    VR-hoz vagy a félgömb projectoros szimulátorokhoz képest (próbáltam mindkettőt) szerintem kevés. Felfelé és lefelé nagyon korlátozott a látómeződ, utasszállítóban, bombázóban még oké, vadászgépeben szerintem nagyon rossz (fejforgatást itt sem úszod meg, annyira nem széles ez a látómező sem).
  • molnibalage83
    #52068
    Hú bakker. Ez alapján kipróbálnám milyen lehet az, hogy ilyen széles a képernyő és nem nagyon kel (?) forgatni így a fejet.

  • molnibalage83
    #52067
    Szim történelem 3. rész.
  • molnibalage83
    #52066
    Na, kb. leírtad, amit én.
  • molnibalage83
    #52065
    Az RCS már az RP5 óta nem volt statikus, de minden gép számára elkent volt.
    Az aspektus szerint a DB-ben szereplő értéket módosította egy faktorral.

    Asszem a dat fájl már most lehetővé tenné az RCS 360 fokos beállítását. Valaki írt erről a fórumon, nekem fel sem tűnt, hogy van ilyen lehetőség már. Ha jól emlékszem. De mivel most nincs előttem a BMS nem tudom megnézni. Van egy tippem, hogy ahol nincs dat fájlban ez, ott a program elkent modellje van és talán a stealth gépeknél van valami. Egy ideje már ezt csinálja a BMS. Ahol van extra bárhol a DB-ben, akkor azt a kód új része használja, ahol nincs, ott a régi modellezést.


    Ha arra gondolsz, hogy a gép geometriája és a RT segítségével számol RCS-t, akkor az nem jó. Mert az RCS-hez az fény-rádióhullám analógia ennyire generálisan nem jó. Ha működne, akkor anno a lopakodó készítése marha egyszerű lett volna, mert építenek egy modellt és fénnyel világítva kapták volna a végeredményt. Ehhez képest numerikus modellezés kellett és szétizzadtak, hogy a síklap F-117-est tudják számolni.

    Még, ha működne is a RT, ez messze meghaladja a PC-k teljesítményét és eleve azért nem jó, mert a 3D modell minősége határozná meg az RCS-t. Ennél még egy generális elkent modellezés is sokkal jobb.

    Ezen felül, mivel nem stealth gépek esetén ilyen pontosságnak jelentősége nincs, nem éri meg fáradni vele. Egy sima elkent alap RCS modell, amire rárakódna még pár faktor függesztményen a valóság 80%-at visszaadná töredék erőforrással.

    A radar pásztázás modellezéséhez sem kell RT. Nagyon nem. Nem kell túlbonyolítani a problémát, ha értelme nincs. Ráadásul mivel a radar az nyaláb, ez hány fotonnal való dobálózást is jelentene? Nem véletlenül vannak elektromágneses végeselem modellező szoftverek, ahogy áramlástan esetén is.
  • VO101Tom
    #52064
    Azért óvatosan a tervezéssel, a realtime raytracing még mindig nagyon friss fícsör, és ma még csak a 30xx-as kártyáknál ígérik, hogy jól fogja futtatni (20xx is szarok még hozzá), és sebességtesztek még ott sem ismertek. Ráadásul a fényforrások száma és a sugarak sűrűsége nagyon is befolyásolja a számolási igényt. Hogy egy AESA radart szegmensenként RTX-el szimulálj realtime (ráadásul nem csak saját gépen, de n+1 géppel, földi radarral a missionban), arra semmi esély nincs.

    Szerintem kizárt, hogy megbízható, szabadon elérhető anyagot találnál arról, hogy a BMS-ben szereplő gépek radarjainak, a használt aktív radaros rakétáknak mi lenne a felbontása és az adóteljesítménye. Sok sikert pl ezt kideríteni egy Amraamról, és hogy mennyiben más az amerikai és az export változatok

    Ami a gépek RCS értékét illeti, nem sok értelmét látom azokat realtime minden egyes alkalommal HPASP féle szimulátorral kiszámoltatni a játékban. Szimulátorok egyik nagy előnye, hogy ha egyébként az adott dolog nem változik, akkor sok mindent lehet előre paraméterezni. Simán lehet, hogy te előre definiálsz egy RCS értéket egy repülőről fokonként, amit a szimulátor a két gép közötti vektorokkal kiszámol, hogy a radar mit lát, abból mennyire venné észre. egyszerűsítés, persze, de egy otthoni PC-n, főleg ha grafikai is számít, akkor NAGYON limitált amit realtime szimulálni tudsz vele (flight modellt nem tudod megúszni, hajtóműkezelést sem, hangokat és grafikát is számolnia kell, borzalmasan kis dolgok tudnak fps temetők lenni, clod kapcsán meséltem már ezekről, milyen apróságokon tud múlni 20-30 fps is egy átlag PC-n).
  • VO101Tom
    #52063
    Az biztos, hogy olyan kinézete, mint egy normális SAR-nak lenne, olyat nem látsz. A "célnak megfelel", mert az objektumok eltűnnek, ha domborzat takarásába kerül, szerencsére azért taktikailag nincs benne csalás, csak épp a háttérnek kirajzolt domborzatot a magasságtól és maszkolástól függetlenül ugyanolyannak látod.
  • molnibalage83
    #52062
    Asszem kipróbáltam, hogy ha nagyon alacsonyan és domb mögé mentem, akkor a SAR nem látta mi van azon túl. Tehát maga a domborzat is eltűnt. De az lehet, hogy csak az objektum és járművek voltak. Baromi régen repültem alacsonyan SAR radarozve. Este megnézem.
  • repvez
    #52061
    Meg RTX-el esetleg megoldhgató lenne a gépek valóshoz közeli dinamukus RCS számolása is, a visszeverődés pontosabb kiszámolásával és nem csal egy elöre beállitott értékkel számolva pár iránybol.
    Meg attől függöen ,hogy mennyi egyéni forrást és ray-t tud kezelni, akár minden gép vagy radaros rakéta is kaphatna a valóshoz hasonlo elven müködö radart, aminek tényleg számitana, hogy mi blockolja a jelet.
    Esetleg a radarok zavarásánál is fel lehet használni, hogy a két sugár milyen hatással van egymásra.

    HPASP csinált régebben egy radar szimulátort ugyan ezt meg lehetne csinálni itt is RTX-el, és bár látom, hogy nem akarnak AESA radart csinálni, de az is megoldható lenne, hogy a szimultán A2A és A2G térképezést egyszerre kezelje.mivel minden emitter lehetne egy külön forrás különbözö tulajdonságokkal.

    És ha a PBR is támogatva lenne akkor meg a vizuális látvány is sokkal jobb lenne.
  • VO101Tom
    #52060
    Ha kissé lejjebb görgetsz, ott beszél erről bővebben Dee_Jay és Mav-Jp is, a BMS a járművekkel, objektumokkal tudja csak a maszkolást, magával a térképpel nem.