52903
  • repvez
    #52019
    de minimum 30m-s kéne akkor azon már elö jönnek a táj sajátosságai
  • molnibalage83
    #52018
    90 cm?
    Hóttfelesleges felbontás.
  • repvez
    #52017
    remélem, hogy a rácspontok közti távolság az a 90cm-es SRTM domborzati adatokhoz passzolnak, igy össze lehetne egyeztetni a a kapott heightmap adatokat a rácsszerkezettel.

    Meg talán meg lehet oldani a távolság függő rács sűrűséget is, hogy távolabb kisebb felbontással dolgozzon, de ezt a tesselácio elvileg meg tudja oldani automatikusan ha kezelve van a motor által
  • molnibalage83
    #52016



    I hawk példának tette be, hogy kb. ilyen lesz a régi és új talajmesh közötti difi. Ha jól értem.


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.07.26. 10:13:54
  • repvez
    #52015
    A textura részletessége persze látható, de azt akartam vele megmutatni, hogy azok a sotétebb foltok azok nem a domborzat miatti árnyékok , csak a talajtexturaként használt képen rajta varadt valós árnyék és nem az engine által generált árnyék.
    igy mindegyik lehet sik terület fuggetlenul attol , hogy ugy tunik, hogy dombos vidék.

    majd mozgásban és nagyobb távolságbol jobban kiadja magát csak ugy mint a vegetácio, hogy nem csak texturábol lesz vagy elvétve random modon elszorva .
  • molnibalage83
    #52014


    Hát, szerintem tisztán látszik a difi.
    A 4.34-es képnél a mintából kb. látszik a pixelméret....
    Fölé húztak egy másik réteget az enginnel, ami egyfajta zajt ad hozzá és kb. ennyi.

    Ehhez képest a másik képnél nincs ilyen layer és iszonyatos részletességet látok.
  • repvez
    #52013
    nem hinném, hogy bump , sőt megnézve a 4.34et, az se biztos, hogy domborzat, lehet csak eltérő színezés, hogy azt a hatást érje el és teljesen sik. ebbol a képbol, sokminden nem derül ki még. Lehet csak ezen az egy részen van ilyen máshol meg maradt vagy ismétlődik a mintázat.
    példaként itt egy kép a 4.34esbol amire akár rá lehetne fogni, hogy az uj motorral készült, mert itt is látszik a színek diverzitása és hasonló árnyék a domboknál, de ez kb 20m-el a földtöl volt a becsapódás előtt 1mpre.
    Az összkép meg tudjuk milyen.,
  • molnibalage83
    #52012
    A talajmesh nem látszik a képen, túl alacsonyan van. A textúra felbontása az, ami döbbenetes. A mostani felbontás kb. 5 ezer lábról ilyen. Ez meg 200-on. Amit te dobnak látsz, az nem bump map? Mert a nem 3D talajmesh szerintem.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.07.24. 23:40:15
  • repvez
    #52011
    Ha azokra a sötét vonalakra gondolsz a gép alatt akkor az talán lehet valami kiszáradt tómeder hez hasonlitani.
    pl ilyen

    Bár az igaz, hogy maga az elhelyezkedése szokatlan .

    elöször azt hittem azokra a kavicsokra gondolsz amik a kép alsó köepe felén vannak, mert azok sztem egész jók , és az ilyen kis kőomlásős apro részleteket hiányolom a DCS tájon és , hogy nem látni sehol éles hegygerincet vagy sziklaszirtet, mindenhol gömbölyű lankák.

    Az meg egy másik érdekes kérdés vagy részlet, hogy az a sötétebb hosszu alakzat az táj textura vagy a domb/hegy árnyéka és ha az árnyék akkor az dinamikus e vagy csak statikusan van a texturára backelve.

    Ha tényleg 150-200 FT a magasság akkor az kb 50 m akkor ez alapján elég részletes talajmeshnek kell lennie ha ezeket a dombokat igy megjeleniti, de egy kicsit hihetetlennek tünik nekem, mert ilyen magasan ebből a pozicióbol kellene a gép árnyékának látszódni, ha a domborzat árnyékábol indulok ki, hogy annak akkor hátulrol kellene hogy süssön a nap, de ha a gépre nézem ott meg inkább szemből kapja a fényt, legalább is én igy látom.
  • molnibalage83
    #52010
    Not not just texture, the camera angle is on purpose aimed that way, but even that ground isn't purely flat, just hard to tell... and I don't remember exact altitude but I'd estimate very low, maybe 150-200 feet AGL.
  • VO101Tom
    #52009
    Nekem ez a repedezett kő, ez nem tűnik sziklának, sokkal inkább feltört beton, a repedésekben kaviccsal. De ha valaki valóságban megtalálható sziklákról mutat ilyen mintájú repedéseket, ennyire sűrűn és ilyen méretben, akkor természetesen elfogadom, hogy lehet ilyen is. Csak így első ránézésre rohadtul nem áll rá a szemem, hogy ez egy hegy lenne pár km magasról
  • repvez
    #52008
    igen igy a gép árnyéka vagy bármilyen viszonyitási pont nélkül nehéz megsaccolni, hogy milyen magasan lehet, de én nem érzem , hogy olyan furcsa lenne.
    Ez egy kellöen részletes domborzati mech-el megtámogatva elég jó látványt nyujt, feltéve, hga a tájon elhelyezett objectumok is kellöen sürün és a megfelelő elosztásban láthatók és nem csak mint textura lesznek jelen a tájon mint most pár helyen. és a fák is hasonlóan.

    Azt amugy ezen a képről elmondható, hogy legalább a mostani szint nem romlott . értem ez alatt, hogy lehetett volna olyan eset , hogy bár sikerül átirni a kodot, de még nem hozná azt mint a régi verzio.

    Ami meg kifejezetten tetszik, hogy a pozició fények akár a 4.34 ben és ezen a képen is messze verik a DCS szintet.
  • Daniel075
    #52007
    Ez tutira a Mars
  • molnibalage83
    #52006
    Nemtom, érzésre szerintem ez valahol 5k láb lehet.
    A lényeg az, hogy nagyon magas felbontás és nem a megszokott, mintha talán proced generált lenne.
    De jó látni, hogy ennél is jobb lesz elvileg.
  • VO101Tom
    #52005
    Állat, bár az nekem nem jön át, hogy az most extrém alacsony akar lenni, vagy nem? Az a sziklás (kavicsos) rész furcsa. De mindegy, a végeredmény lesz a lényeg úgyis.
  • molnibalage83
    #52004
    Kis UI változtatás projekt.
  • molnibalage83
    #52003
    ihawk megosztott egy ilyet.
  • repvez
    #52002
    van ujabb verzio az ICP+DED használatára androidra.
    ez már kompatibilis az uj BMS-el és javitottak pár dolgot benne.
    nem probáltam, csak gondoltam hátha
  • molnibalage83
    #52001
    Nem ismerem.
  • Razor18
    #52000
    És a Link4?
  • molnibalage83
    #51999
    Nem használok data linket, mert a 80-as években nem volt. :)
    Meg nem állok még készen erre a szintre. Kb. az ős Falcon skilleket próbálom egyelőre felszedni, de olyan béna vagyok, hogy sírok magamon...

    Buta bombázás
    AGM-65
    HARM (HAD és HAS)
    LGB
    és légi harc, kb. ez az, amit tolok, de ezek sem mennek sokszor flottul.

    Persze data link nélkül nehezebb, mert nem látom ki hol van.
    (Az MI szerintem mindig tudja ezt, mert mindig gond nélkül rejoinol és ilyesmi...)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.07.19. 21:28:46
  • Daniel075
    #51998
    Ha már a levegőben vagy akkor használd az UHF 6-ot (AWACS) az AI is ezt használja, és csak így látod őket datalinken.
  • Daniel075
    #51997
    DMS down hosszan ha ki akarod kapcsolni a JHMCS-t.
  • molnibalage83
    #51996
    Értem.
    (Az UHF-nél csak a földi kommra való csatik vannak.)
    Akkor ha valaki MP-ben tolja sok emberrel, akkor úgyis máshogy rádióznak, mint ezzel.
  • VO101Tom
    #51995
    Valóságban nincs négy gépes limit a flight tagjaira.
  • VO101Tom
    #51994
    Ez nem is arra való, hogy átlagjúzerek ezzel szórakozzanak, sőt, amíóta a játékban van 30+ különböző altípus, már az európai vagy más export típusokhoz sem kell ebben szórakozni. De a lehetőség adott, ha valakinek ehhez van kedve.
  • molnibalage83
    #51993
    A saját wingmannal attól függ, hogy 15, 16, 17, 18, hogy solo flight vagy pacakge. Most 2. pck vagyok, így csak 16-ra megy.
    Csak így nem értem, hogy a valóságban hogyan rádióznak egy 16 gépes kötelékben... Mert tudom hallgatni VHF-en a többi flighot a package-ben, csak akkor a sajátommal nem tudok rádiózni.
  • repvez
    #51992
    ezt a részt még sose indítottam el , azt se tudtam, hogy van .
    Annyira nem érdekelt, hogy melyik altváltozattal repülök,

    Talán majd ha lesz olyan opció, hogy minden bevetést ugyan azzal a géppel kell repülöm , ugyan onnan ahonnan utoljára fel vagy leszálltam a személyes skinemmel, akkor talán magamra konfigurálnám.
  • VO101Tom
    #51991
    Ha a comms-ot elmentetted data cartridge-ban, akkor a 2-es UHF preseten kell kérned engedélyt a guruláshoz (ground), és utána a 3-ason a toronytól. Ha idő előtt vagy engedély nélkül szállsz fel, akkor elképzelhető, hogy a wingman kivárja a sorát, ahogy az kell. A wingmannal a VHF 15-ösön kell kommunikálni, mert az a discreet freki.

    Ha idő előtt akarsz indulni, akkor ismételd meg a felszállási kérelmet, ha más akadályozó tényező nincs, akkor a torony elenged hamarabb.
  • molnibalage83
    #51990
    Régen a config editorban is volt ilyen. Sajnos kicsit rombolja a realitást az, hogy színes MDF-m van, ott ahol nem kéne. :(

    Itt állítottam át.


    Újraindítottam a Falcont, vagy csak én kértem rosszul, de most végre visszaszólt a torony.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.07.19. 20:08:39
  • repvez
    #51989
    A configurátorban hol állitod , hogy szines legyen vagy ne az MFD? mert nálam csak azt leeht választani, hogy high contrast, nincs semelyik mappában sem a szinre vonatkozo, régebben volt emlékszem, de a 4.34.4esben nálam nincs.
    A játékon belüli setup részen se találtam.

    A rádiózásnál,meg gondolom ki kell várnod a felszállási idodet amikorra van engedélyed felszállni. meg a sorrend is gondolom fontos, hogy elöbb a földi ATC-tül kérj engedélyt taxizni a pályáig ott frekit cserélni az ATC-re megkérni az engedélyt a felszállásra, majd mikor mindenki felszállt lerádiozni, hogy felszálltál majd áttálni a bevetés területén használt frekire.
  • VO101Tom
    #51988
    Avionics configurator-t nem használtam, mivel online kompatibilitást elvesztem ha bármit átállítok (acdata változik). Kolléga viszont szórakozott vele, neki jó is lett (sárga színeket tette vissza fehérre), onnantól nem is tudott online repkedni. Azzal viszont vigyázni kell, hogy 4.33 amikor kijött, a "default" gomb nem az acdata kompatibilis default-ra állította vissza, úgyhogy reinstall lett a vége.
    Teljesen biztos, hogy azt az alváltozatot állítottad át, amivel utána repkedni is akarsz?

    A hadjárat évszakot a grafikai (!) beállítások alatt tudod változtatni a setup menüben, ott választható, hogy a térkép csempék milyen évszakban legyenek. Egen, ez BMS-ben ilyen.

    Az időjáráshoz van konfigurator, de még sosem szórakoztam vele.
  • molnibalage83
    #51987
    Komolyan mondom, hogy nem értem mi van ezzel a játékkal. Előbb repültem egy bevetést. Kértem engedélyt, felszálltam jött utánam a wingman. (takeoff opció). Lelőttek. Sebaj.

    Kövi bevetés.
    Most minden a 3 pre-set UHF frekin kérek és semmi. Mert, egyikre sem akart reagálni. A nem szól vissza a torony, nem száll fel a wingman.
  • molnibalage83
    #51986
    Köszi.

    Az amit nem értek, hogy a Avionics configuratorban beállítottam, hogy ne legyen színes MDF és hiába nyomom le az apply-t, akkor is színes. Pedig Block 42-ből az USAF-os repülöm.

    Már a Blk. 40 és 42-őt is átállítottam, hogy ne legyen színes, de a füle botját se mozgatja. Csak az alap hadjáratban működne az avionics config...? Kétlem. De egy GUI-n mit rontok el, hogy nem megy? Mert betöltve látom, hogy megjegyezte a beállításokat...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.07.19. 19:42:42
  • repvez
    #51985
    elvileg a chaff flare set up panel alatt van egy tekerő gpmb amivel tudod kapcsolni a JHMCS-t
  • repvez
    #51984
    Tudom, hogy nem arra való az a kettő csak találtam őket, gondoltam hátha valakinek hasznos lehet
    nem használtam egyiket sem,nem tudom, hogy melyik menynire jó a mostani verzióhoz
  • molnibalage83
    #51983
    Köszi. Működik.

    Még egy buta kérdés. Ha indítok egy hadjáratot mi dönti el, hogy milyen időjárást randomizál ki? Vagy az évszakot?

    Illetve a JHMCS-et ki lehet kapcsolni setup vagy bárhol? Vagy az egyetlen mód, hogy kabinban lekapcsolom? Le lehet? Régen tudtam hol a kapcsoló, de most valahogy nem találom.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.07.19. 19:33:06
  • VO101Tom
    #51982
    De a legegyszerübb ha kitöltöd az adatokat és elmented a képet dds formátumba a megfelelö névvel és lecseréled a default kneeboard képet a soron következő missionhoz.

    WDP automatikusan felülírja a BMS mappában lévő dds-eket, nem kell kézzel mentegetni, lecserélni semmit.

    Amiket betettél külső appokat, azok közül kettő nem is erre való, a BMS kneeboard igen, az electronic flightbag az inkább csak egy reptér adatok, eljárások, vészhelyzeti eljárások gyűjtemény, olyan része nincs ami az aktuális missionnal lenne kapcsolatos, ráadásul már 4.33-ra sem lett frissítve. Az ICP/DED meg ahogy a neve is mutatja, csak az ICP-t teszi ki mobil alkalmazásra a DED-el együtt, és ott lehet nyomkodni. Egy ideig használtam, sok macera van vele és nehézkes a mobilon nyomkodni ezeket a játék helyett, első reinstall után vissza sem tettem (van egyébként nem fizetős verziója is, a különbség annyi, hogy ott bill kiosztást nem tudsz változtatni, csak a default BMS kiosztással működik).
  • VO101Tom
    #51981
    WDP-n hol akadsz el? Első induláskor pontosan a BMS-ben használt nevet add meg, utána a játékban felszállás előtt elmented a missiont, WDP-ben file menüből behívod (TE vagy campaign, akkor a kiterjesztést váltsd át), kiválasztod a saját package-t, és ott lesz minden ami kellhet. Ha nem te vagy a vezér, akkor baloldalt felül a kötelék tagok közt tedd a jelölést oda, amivel repülsz. Ezután váltogathatsz a lapok közt, megnézed amire kíváncsi vagy (de a fő lapon ott van minden fontos dolog), ha akarod bele is lehet szerkeszteni simán (Jokert, Bingo-t átírni, kötelékben repülők hívójeleit beírni, jobb alul noteszként bármit hozzáírhatsz amit akarsz. Ha térképre klikkelsz, akkor leveszi a domborzati színeket, kicsit átláthatóbb a flight plan. Ha végeztél, bal alul lesz egy gomb (Ppd Kneeboard), ami a két kiválasztott lapot kiexportálja a BMS mappában lévő DDS fájlokra (3D-be lépve már ezt fogja betölteni, nem kell Falcont újraindítani hozzá).

    A WDP alkalmas még a data cartridge felülírására is, MFD beállítások, csali szórás programjai, a missionba tett tervezett pontok listát is lehet itt szerkeszteni, de ezt csak akkor szoktuk, ha valami extra felkészülés kell mission előtt és ez nem gyakori. Mission betölt, pár extra mezőt hozzáírsz és mehet is a Kneeboard update.

    Ha manuálisan akarod felülírni, Falcon BMS 4.34\Data\TerrData\Objects\KoreaObj mappában a 8018 és 8019 dds-eket rajzold át, de kétlem, hogy bármi ilyesmi a WDP-nél jobb vagy gyorsabb lenne.
  • repvez
    #51980
    WDP elég jol leirja a dolgokat
    But in short,
    - Start WDP, you will get to the Datacard.
    - Click on the "Open Mission" button and select your saved TE or Campaign file.
    - Select the flight you want want to fly with.
    - complete your datacard and other setting.
    - Save the datacard.

    esetleg külsö appal.
    másik
    harmadik

    De a legegyszerübb ha kitöltöd az adatokat és elmented a képet dds formátumba a megfelelö névvel és lecseréled a default kneeboard képet a soron következő missionhoz.