52903
  • VO101Tom
    #52259
    Dee-Jay fórumozók unszolására tegnap kitette a legelső screenshot részletet a 4.37-ről.
  • militavia
    #52258
    A BMS kódja már modulszerű egy ideje.

    De mivel veled ellentétben voltam FF tag és BMS külsős vagyok technikailag, sok fogalmad nincs arról, hogy mit tudok és mit nem.
  • repvez
    #52257
    A forum és a saját kifejezési korlátaim miatt talán nem ugy értesz dolgokat ahogy azt én gondoltam. de az nem azt jelenti , hogy az amit leirtál nem érteném, vagy ne tudnám.
    A verzioszámokat azért irtam, hogy lehessen érteni megkülönböztetni, hogy épp melyik verziora gondoltam ezek szerint nem jött be.

    Természetesen tisztába vahyok vele, hogy megvan a forráskodjuk és vannak IDE programjaik és verziokövetős adatbázis is.

    Ettól függetlenul én ugy gondolom attol még kell lennie két különbözö verziónak. hiszen más kodszerkezet kell az uj tájmodulra és más a még a régihez ugyan ahhoz a funkciohoz és valoszinuleg ugyan abba a fájba ugyan oda kellene beleirni a két különböző kód részletet. igy amikor a fájlt le akarják forditani a teszteléshez, akkor el kell dönteni, hogy melyik legyen aktiv , hogy épp melyik verziot tesztelik.


    militavia=monibalage =bárki is vagy :
    Attól, hogy leirok egy lehetséges veruot valamirol és Tom is leirja az ö gondolatát és tapasztalatát egy olyan dologrol amiről semmi konkrétumot nem tudunk mert konkrétan egyikunk sem dolgozik rajta igy egyikunknek se lehet fogalma arrol , hogy valoban mit is csinálnak, de Te mégis csak engem találsz meg .

    Amugy vbeled ellentétben Tom legalább normális hangnemben személyeskedés nélékül konkrétumokat és példákkal szemléletesen válaszol, hogy az embernek legyen fogalma, hogy a forum keretein belül, o hogyan értelmezi azt amit én leirtam és igy kialakulhat egy párbeszéd arrol, hogy tisztázzuk a nézeteinket véleményeinket.
    Szemben veled aki bejössz és mindenféle konkérétum nélkül lehülyézed vagy hulyének nézed az embereket és elö adod a szokásos EGO-s dumádat, hogy Te mindenhez IS jobban értesz és Te máér mindent IS csináltál szemben a másikkal aki ugyan ugy találgat és leirja a vélemyét..

    Arról meg megint ne vetitsd elöre amirol nem irtam semmit sem és föleg ne hozz be olyan dolgot amiről neked sincs fogalmad sem , hogy hogyan készül.

    Ugyhogy amig nem vagy képes változtatni a stilusodon addig hanyagolj . koszi.
  • militavia
    #52256
    Pont emiatt modulszerű.
    Az, amit te "változaton dolgozásnak" említesz, az nincs.
    Téveszme. Ami a te fejedben él.
    Az adott változat mindig úgy áll össze egy programnál, hogy az n+1 futó modulból mit tesznek bele, mi válik arra éretté, hogy bekerülhessen.

    Az F-35 szoftvere szerinted milyen? Hogyan készül?
    Hogy van egy változat és ami későbbre van ütemezve feature, addig nem dolgoznak rajta?

    Igazából megint csak megerősítetted bennük azt, hogy a téma alapjairól sincs túl sok fogalmad.
  • militavia
    #52255
    Nem változatok, modulok vannak sanszosan, amit egy éppen már stabil exe-vel tesztelhetnek.
  • VO101Tom
    #52254
    Kevesen vannak, de látszik, hogy még lelkesek. A fórum él, és a főbb ismert arcok a mai napig aktívak. Ez egy nagyon jó dolog. Az U3-nál is mondták, hogy több dátumot is elcsúsztattak, tehát valamilyen ütemterv itt is van. Az másik dolog, hogy nem tudták tartani . De ha évekre lennének a 4.37-től, akkor nem így kommunikálnák.

    A modulok alatt azt a belső szerkezetet értem, ami elkülöníti a grafikai engine-t, a hang engine-t, netkódot, UI-t, a térképet, a fizikai modellt, az AI-t, a missionokat, és így tovább. Tök mindegy milyen régi a kód, ez minden programban visszafejthető, enélkül a programozó nem is tudna belenyúlni, különben azt sem tudná, hogy mit ír át. A BMS csapatnak csak a Falcon4-hez nincs forráskódja, de azt nem is változtatják. A BMS forráskódhoz viszont van, különben nem is tudnának átírni benne semmit (jogi dolgaik itt ne kavarjanak be, jogilag a BMS egy nagy katyvasz, mert annyian és annyit tettek már bele az évek során, de a kód szerkezete ettől még nem lesz katyvasz).

    Amivel a programozók manapság dolgoznak azok a segédprogramok már nagyon precízen tudják követni a változásokat, melyik programrész (modul) hol van a kódban, ki és mit írt bele, ki és mit cserélt ki, erre nagyon modern és jó programok vannak már, ami független attól, hogy a benne kezelt kód mikori. Mi is a clodhoz olyat használunk, ami a source kód megkapása napjáig másodpercre pontosan vissza tudja keresni, hogy TFS-ből ki mikor melyik programsorban (!) mit írt át. Van egy master verzió egy jól elrejtett belsős szerveren, ahova mindenki feltölti a maga munkáját, de ezeknek a feltöltéseknek a kezelése, ütközések, felülírások védelme, elrontott dolgok visszaállítása, minden ezen a programon keresztül történik. Még azt is meg lehet szabni, hogy a teljes programból az egyes programozók mit lássanak, mihez férjenek hozzá. A térkép fejlesztők nem látják az AI-t vagy a fizikai modell kódját, mert nincs dolguk vele. Én pl csak lehívni tudok belőle 3D modelleket, de visszatölteni már csak egy programozó tudja, aki a 3D modellek programozását intézi.

    Ugy gondolom, hogy a fentiek miatt csak zugy tudják fejleszteni, hogy mindenki egy azon verzion dolgozik mivel sztem ez nem olyan copy /paste megoldás lehet, hogy mindenki kalapál otthon egy egy verziot és csak kivágják azokat a részeket amit a kiadáskor meg akarnak jeleniteni.

    Én meg teljesen biztos vagyok benne, hogy ők sem notepadban programoznak, őszintén, ezt nem is lehetne másképp csinálni, mint az olyan modern programokkal, amikkel mi is dolgozunk. Aki programozni tud, az hidd el, hogy képben van vele, hogy mivel teheti könnyebbé a saját életét.

    ÉS főleg ha azt veszuk, hogy valaki irta, hogy talán 1-2 ember kodol a többi más modon tud bedolgozni. igy sztem csak max 2 verzion tudnak dolgozni párhuzamosan, hogy egybetartsák a kodot és igy van egy ami a következő kiadáshoz készitenek és tesztelnek és van egy amit a hosszabbtávu késöbbi kiadásra.

    Az igaz, hogy a programozók száma egy programrészen általában kevés, de ennek oka inkább a programozás mint munka (próbálj úgy sakkozni, hogy ketten vagytok egy színnel, és egymás után lépkedtek).
    Megint ne a kiadott játék verziószámában gondolkozz, hanem a programban lévő programrészeken. Nálunk is van egy srác, aki csak a VR-t programozza, kettő másik a repülőgépeket és a clod fícsöreit, egy az AI-t, Kettő/három a térképet és a missionokat, van egy aki amolyan mindenes, random dolgokat kalapál, meg egy, aki csak a shaderekbe nyúl bele, de ő inkább csak hobbista. Hogy kinek a munkája melyik kiadott verzióban lesz benne, az csak attól függ, hogy amikor készen van, akkor épp mi lesz a következő verziószám. Nincs olyan szabály, hogy a térkép javításokat csak azután lehet beletenni, ha előtte kiadunk egy patchet az RDF-ről, ami viszont csak a feljavított AI után jöhet. Ilyen nincs. Nem is lehetne így dolgozni.
  • repvez
    #52253
    nem vitatom amit mondasz, de most én mondom azt amit ti szoktatok nekem amikor valami dolgot emlitettem, hogy meg kellene csinálni.
    Azért sztem nem érdemes osszehasonlitani egy CLOD vagy DCS szintu szervezett fejlesztő csapattal .
    Ahogy mindig hangsulyozzátok, hogy nincsenek elegen és mindenki azt csinálkja amihez kedve és ideje van és nincs is talán olyan feszes és pontos utemterv , hogy mit mikor fejlesztenek .

    Arról nem is beszélve, hogy nem volt semmi dokumentácio a forráskodrol és meg az eredeti kod se modulrendszerben épülhetett fel 98ban mint ahogy ma elvárnánk.igy mégha át is irták a kodot dx11re attol még maradhatott a régi stilus ami nem engedheti meg nekik, hogy csak olyan könynen külön válasszák, hogy egy egy "modult" ki be pakolgatnak a kiadás elött vagy a fejlesztés alatt.

    Ugy gondolom, hogy a fentiek miatt csak zugy tudják fejleszteni, hogy mindenki egy azon verzion dolgozik mivel sztem ez nem olyan copy /paste megoldás lehet, hogy mindenki kalapál otthon egy egy verziot és csak kivágják azokat a részeket amit a kiadáskor meg akarnak jeleniteni.
    ÉS főleg ha azt veszuk, hogy valaki irta, hogy talán 1-2 ember kodol a többi más modon tud bedolgozni. igy sztem csak max 2 verzion tudnak dolgozni párhuzamosan, hogy egybetartsák a kodot és igy van egy ami a következő kiadáshoz készitenek és tesztelnek és van egy amit a hosszabbtávu késöbbi kiadásra.
    ÉS miután kiadták a rövidebb távut a hosszabb távu válik azzá és igy tovább.
  • VO101Tom
    #52252
    A VR-t tesztelik, de miért kellene a 36-ban benne lennie? Van egy belsős teszt verziójuk, de az, hogy majd a kiadott patchban mi van benne, az egyedül attól függ, hogy azt a patchet a programozójuk melyik modulokból állítja össze. NYILVÁN ami nincs kész, vagy bugos, az a compilert messze elkerüli, az az aktuálisan kiadott verzióba nem kerül bele.
    Lehet, hogy a VR nagyjából működik, csak épp van vele pár olyan bug, amit még kalapálni kell. Saját példából, Clodnál már működik a VR, hónapok óta lehet vele repkedni, de csak pár hete sikerült megoldani, hogy VR felületen is látszódik a menü. Kicsit később lett megoldva, hogy a klikkelhető kabin is működjön, most a legutolsó feature ami bekerült, hogy a térkép megnyitható úgy mintha a kabinban előtted lebegne, és már látszik a képernyőre tehető extra ablakok, info szövegek is. Csak van vele egy olyan gond, hogy az ikonok transzparens része grafikai hibát okoz, a befoglaló négyzet alatt eltűnik a térkép is ás átlátszó lesz a fólia. Működik a VR? Persze. Kiadható? Nem.

    Az, hogy ki min dolgozik, azt nem tudjuk. I-Hawk is mondta, hogy amit ő a legnehezebb dolognak gondolt előtte, hogy a műhold adatokból a 3D talaj mesh-t kialakítsák, az lett a legegyszerűbb része a térkép készítésnek (ezt és is megerősíthetem CloD kapcsán, talaj mesh, főleg SRTM vagy újabb adatbázisokkal már nagyon könnyen megoldható). A textúra festés és a térkép populációját beletenni sokkal nagyobb feladat. Viszont az nem igényel programozót, csúnya szóval élve, ez szolgameló, csak segg kell hozzá, amin kiülöd azt a qrva sok órát, amíg monoton rendezgeted az épületeket, asseteket, vagy festegeted a füvet és a szántást. Azt tudom, hogy I-Hawk már qrva rég dolgozik az új időjárás engine-en, és a 4.35-ben jött új fények is ennek az előszele, hogy dolgoznak rajta.

    A 37es vonalat meg sztem csak akkor tudták elkezdeni mikor a 35öt kiadták, mert akkor már 3 különbözö verzioval kellet volna nekik dolgozni párhuzamosan

    Nem. Miért? Mi köze van a verzióhoz annak, hogy milyen modulon dolgoznak? A verzió csak attól függ, hogy épp milyen számot ad neki az aki összeállítja az aktuális patchet. Lehet, hogy előre eldöntik, hogy melyik melyikben lesz kiadva, de technikailag annak semmi jelentősége. A 4.35-ben pl I-Hawk nem csinált semmit. Mav-Jp, Seifert dolgozott rajta, és gondolom még páran, akik a rendszert programozzák, vagy bugokat, fagyásokat javítanak. I-Hawk simán tudott dolgozni a térképen, graf engine-en, időjáráson, vagy bármi máson közben.
  • repvez
    #52251
    Csak gondoltam, hogy kb addigra lehet kész.
    Abbol kiindulva, hogy a 4.33 6 éve lett kiadva 4 év mulva a 4.34. a 4.34 és a 4.35 között 1,5 év telt csak el. ugy , hogy közben itt történt meg a grafmotor csere
    A 4.35 öt 10 honapja adták ki ésezek szerint, hogy tesztelik és szóba került karácsony is , igy jövöre valamikor tavasszal vagy nyáron jöhet a 4.36. ami kb 1 év .
    És mivel az updateben ugy irták, hogy a táj lesz modositva "csak" nagyrészt a többi majd csak a 4.37-el jön igy annak több idöt számoltam, hoyg a 4.36 os bugokat hibákat és a plusz dolgokat kijavitsák és beletegyék .
    igy jött ki a 2024.
    DE persze lehet hogy tudják tartani most már az évenkénti kiadásokat, mivel, már elvileg átirták a graf motort dx11re.
    és igy jobban ismerik, hogy mi mihez hogyan kapcsolodik ez talán megkönnyíti a munkát mind a fejlesztésre mint a hibák kijavitására.

    Azt nem hinném, hogy ahogy ti is mondtátok, hogy nincs olyan nagy kapacitásuk, hogy legyen elég idejuk azzal foglalkozni, hoyg kiadjanak ujabb plugint vagy csak egy leirást a modolásokhoz.
    Akkor arra lenne elég emberuk vagy idejuk, hogy 2 nél több verzion dolgoznának párhuzamosan.
    Mert gondolom nem ugy dolgoznak, hogy miután kiadták a 4.35-t azután álltak neki a 36nak, tehát kell egy másik párhuzamos verzionak is lennie.
    ÉS ha már a commentekben megjelent, hogy tesztelték a VR-t akkor annak már a 36 ban is benne kellene lennie még ha nem is teszik aktivvá, hogy használni lehessen ,de a kodban már benne kellene lennie.
    A 37es vonalat meg sztem csak akkor tudták elkezdeni mikor a 35öt kiadták, mert akkor már 3 különbözö verzioval kellet volna nekik dolgozni párhuzamosan .
  • VO101Tom
    #52250
    Nemtom honnan veszed ezt a 2024-et, ennek semmi alapja nincs, a térkép mellett a grafikai engine-en is már régóta dolgoznak. Dee-Jay írta még júniusban, hogy az első tesztek szerint a BMS kabin és MFD is nagyon jól olvasható VR-ban, jobb is mint amilyennek előtte gondolta. Az viszont egy teljesen normális eljárás, hogy egyszerre csak egy nagy változást adnak ki. Hibakeresésnél is jobb, ha egyszerre kevés dolog változik, de simán lehet az is, hogy a független részekkel nem várják be egymást, ha a térkép kész, kiadják, ha a graf engine lesz kész, majd jön az is. Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy még hozzá sem kezdtek, vagy hogy csak évek múlva lenne kész.
  • VO101Tom
    #52249
    Pár hónapja volt egy hasonló, azt nem MaxWaldorf hanem Seifer tette ki, de ugyanerről szólt, hogy hol tart a fejlesztés.
  • repvez
    #52248
    Na végre valami , ez esett olyan nehezükre évekkel ezelött is ?
    Nem mondtak semmi konkrétumot, de mégis lehet egy csomo mindent tudni belöle, és legalább nem terjednek a pletykák vagy a fake newsok, tisztázva van pár dolog.
    Ezek szerint 4.36 ha nem is karácsonyra, de jövö évben nem olyan sokára kiadják, ha már tesztelés fázisban van . a 4.37 meg 2024 táján valamikor .
  • militavia
    #52247
    Volt már ilyen? Akkor az elkerülte a figyelmem.
    De viszont akkor itt van, amit mindig hiányolt repvez.

    Sőt, jelentkezési felület is van a csapatba vagy teszternek, ha valakinek erre van tehetsége és ideje is.
  • VO101Tom
    #52246
    MaxWaldorf kitett megint egy kis összefoglalót, hogy hol tartanak a fejlesztéssel, igazából két érdemi infó van benne, egyik, hogy 4.36-ot senki ne várja karácsonyra, mert addig tuti nem lesznek kész vele, a másik, hogy a 4.36 inkább a térkép engine-ben hoz változást, grafikai újításokat a 4.37-ben várhatjuk. VR-ról nincs szó, de így tippre az is 4.37 lesz akkor...
  • VO101Tom
    #52245
  • repvez
    #52244
    itt van hozzá egy kis program is ez automatikusan átirja mindenhol
  • VO101Tom
    #52243
    4.35U3-ban véletlen benne maradt egy bug, az aktív rakéták <M> jelzése az RWR-ról hiányzik.
    A 4.35 fejlesztését már lezárták, nem lesz hotfix, de mindenki kézzel átírhatja a következő sorokat a FALCON4_RCD.XML file-ban (telepített térképenként van egy ilyen, elvileg ugyanaz a file, egyik átírása után másolható a többire).

    A hibás érték most mindenhol 9.0, ezt kell átírni a következőkre:
    (Tizedes jelnek pontot kell írni, nem vesszőt, különben a BMS lefagy)

    sor 87
    <BeamWidth>30.0</BeamWidth>

    sor 733
    <BeamWidth>45.0</BeamWidth>

    sor 1208
    <BeamWidth>30.0</BeamWidth>

    (Ha valakinek nem lenne fent ilyesmi editor, pl a notepad++ tud úgy megnyitni file-t, hogy a sorok sorszámát is mutatja)
  • militavia
    #52242
    https://forum.falcon-bms.com/topic/21562/f-16-new-vapor-effect
    Új F-16 vapor, ha valakit érdekelne.

    https://forum.falcon-bms.com/topic/21557/f-16-hd-cockpit
    Meg patika állapotú HD kabin.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2021.11.11. 09:20:21
  • Hiuuz #52241
    0:51-nél van a lényeg.

  • Hiuuz #52240
    Gyakorlatilag, ha rózsaszín elefántokat lőne amraam helyett a 16os, akkor sem szólhatnánk egy szót sem :)
  • militavia
    #52239
    Jelen.
  • Gundark 1 1
    #52238
    Balázs te vagy az?
  • militavia
    #52237
    U3 hotfixet adtak ki AI landing miatt.
  • militavia
    #52236
    Na jó, tisztázzuk a dolgokat...

    * a BMS csapat saját költségén üzemelteti az egész weboldalt.
    * a szabadidejüket is ők teszik bele.
    * a szabadidejükben fejlesztik a szimulátort is
    * neked mindez ingyen van, semmibe se kerül

    Ezek után számon kérni azt, hogy szerinted mit és hogyan kéne érdekes megközelítés. A csapat egy közösség és ők csinálják, ahogy eldöntik maguk és ennyi.

    Lehetsz csalódott, ezt meg is lehet érteni, de az n+1-dik alkalommal leírni, hogy szerinted hogyan kéne csinálni kicsit unalmas és kontraproduktív. Vagy mondhatnák azt is, hogy unjuk már a rinyálásodat...

    Az is, hogy a YT csatorna nézettsége mekkora és milyen gyakran kerül ki valami teljesen irreleváns.
    A YT egy ingyenes felület, amire kiteszik azt, amit ki akarnak tenni. Mert ez ingyen van.
    Nem célja a csatornának a profit termelése, de te látszólag mégis úgy kezeled.

    Tétel bugfix lista azért nincs, mert az is megcsinálni idő, ami más elől vinné el.
    Feature list meg van.
    A háttérben zajló dolgokról meg azért nem írnak, mert

    ad.1 képlények
    ad.2 az is idő
    ad.3 az első négy pont miatt semmi sem kötelezi őket

    Vagy te minden általad ingyért követett YT csatornától elvárnád, hogy a munkafolyamatot is mutatssa be és mindenről legyen kisvideó meg trailer? Milyen alapon? Mert neked az fekszik?

    Arra is rosszul emlékszel, hogy a BMS forum hogy született. Az OF-hoz tartozó weboldal már kb. akkor is tetszhalott volt és a BMS.32 kiadásával indult a fórum. Mert ez egy teljesen új dolog volt.


    DE mindegy lehet , hogy csak nekem nagyok az elvárásaim igényeim
    Igen, azok.
    De mondok valamit.
    Csatlakozz a csapathoz és formáld át, ha nem tetszik.
    Valahogy az egész itten fórumon és a kintin is csak te mantrázod ugyanazt és képtelen vagy egyről a kettőre jutni.

    UFF
  • VO101Tom
    #52235
    Mindegy, feladom, ennek a beszélgetésnek semmi értelme így.
  • repvez
    #52234
    Az lényegtelen, hogy mekkora a patch, de az legalább egy meglepetés lett volna, hogy kiadnak egy javitást, mert arra senki nem számitott és a weblap és a forum változással egyut, már rá lehet, fogni, hogy nagy változással egyutt jön.

    Ezért mondtam, hogy kváűzi bevallotta, mert ö mondta, hogy egy hete mikor volt a weblapváltás akarták kiadni

    DE mindegy tul lett lihegve, a lényeg, hogy kiadták és most már csak az uj verzios tájjal érkező nagy kiadás várható ha minden jol megy
  • VO101Tom
    #52233
    Tehát kvázi bevallotta, hogy ez lett volna a meglepi.

    Nem vallott be semmi ilyesmit, ha megnézed az U3 changelogot, te is láthatod, hogy ez egy kicsi, főleg fagyásokat és apróbb idegesítő bugokat javító patch. Semmi olyan, amit hetekkel előtte már hypeolnak, semmi olyan, amit úgy jelentesz be, hogy nagy változásokat hozna.
  • VO101Tom
    #52232
    Kint van a 4.35U3
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2021.10.18. 22:09:42
  • repvez
    #52231
    egy egyszerü kérdést tettem csak fel semmi hátso szándékkal , mert akkora hypot keritettek neki és mikor arra rákérdeztek , hogy az lesz e amit kaptunk akkor azt mondták, hogy annál sokkal tobb.

    Ennyi volt az egész.

    DE ök meg egy befeszuléssel reagálták ahelyett, hogy normálisan válaszoltak volna vagy ha tényleg van/volt még más is a háttérben akkor beismerjék, hogy nem épp ugy sikerült ahogy eltervezték és tul nagy hirt keritettek neki mint ami végul lett ebbol kifolyolag.

    Seifer, U3as leirásában elmondta, hogy erre az időszakra tervezték kiadni de közbejött valami. Tehát kvázi bevallotta, hogy ez lett volna a meglepi.
    DE mégha ténylegesen nem lett volna semmi más csak a weblap és a forum, akkor is legalább az elso bejegyzés vagy a weblap elso oldalán egy hosszabb levezetés, hogy mi az ami megujjult , nem csak anyni amit sikerült nekik presentálni, hogy kész az uj forum és weboldal a bejelentkezés igy leeht megoldani és kész. ez nem az a fajta komunikácio amit egy ekkora hype vagy változás után várt az ember.
    DE nem azt mondtam, hogy hazudtak, mert erről szo sincs, csak nem mondták el öszintén a teljes igazságot.

    Az, hogy uj weblap van , azt kell , hogy mondjam, hogy amikor a falcon online-rol átváltottak a benchmarksim, org weblapra akkor sem volt semmi hype és nem vették külön, hogy uj a weblap és a forum.
    Mint ahogy Mav-JP is rosul emlékszik mikor válaszolt, hogy nem volt design csere, de volt és a következo mondatába be is mondja, hogy csak kis dolog, de akkor is volt.
    ÉS , hogy van weblap az hogy ugy mondjam másodlagos, mert semmit sem törödnek vele, a benchmarksim weboldal az indulása ota nem változott nem lett uj tartalom feltöltve.
    A YT csatorna amit a 4.33al nyitottak a kezdeti fellendulés után ahol megosztottak pár dev videot , semmi nem történik rajta az utolso a 9 honappal ezelotti 4.35 os trailer.

    Szóval lehet, hogy most tettek ki a weblapra is uj tartalmat ,de aztán ez is ugyan ugy válltozatlanul updatek nélkül fog maradni.
    Mert ha a weblapon tudnának kirakni mondjuk havonta cikket akkor tudnának késziteni tutorialokat is késziteni vagy csak kitenni updatelni plugineket.
    És nem a 2009es verzios programokkal kellene használni és ide oda importálgatni .

    ÉS MAV-jp reakcioja is érdekes a komunikáciora. mert jo hogy leirja, hogy meghallgatja a feedbackeket, de ez kb olyan mint amikor online orán kikapcsolt képpel tartja a tanár az orát, mert visszajelzést nem kap rola, hogy a diákok valoban oda is figyelnek e.
    ÉS igen tényleg ez az elso eset hogy egy fejlesztő lei egy forumba olyat, hogy mi az ami problémát okoz nekik és mit probálnak meg javitani vagy mirol szeretnének visszajelzést majd a kiadás után.
    Az, hogy a patchek kiadásakor leirnak egy change logot abbol sok nem derül ki, hogy mi volt vele a probléma és min változtattak.
    XY fixed ennyivel elintézik a dolgot ez a komunikácio.

    Pedig sztem sokan szivesen olvasnák , hogy mi tortént a háttérben és mit Kellett hozzá megoldani, egyrészt sokkal jobban belelátnánk , hogy mekkora melo volt és nagyobb elirmerés és tisztelet lenne , másrészt amikor elérnek egy ilyen mérföldköhöz akkor sztem számukra is egy amolyan stressz levezetés lehetne, hogy most már nem kell titkolni és elmondhatja , hogy mi volt.
    A következő fejlesztésről nem kell semmit sem , de ami megtörtént arrol lehetne egy kicsit szabadabban .

    DE mindegy lehet , hogy csak nekem nagyok az elvárásaim igényeim
  • VO101Tom
    #52230
    Miért, mi a meglepetés szerinted? Mert látom, hogy még mindig azt gondolod, hogy valamit még akartak a weblap/fórum mellé, csak nem jött össze és ezért hazudnak.
    Mit hazudnak szerinted?

    Szerintem a hype nagyobb volt, mint amit ez igényelt, de az új fórum mellé az új weblap volt az, amire gondoltak. MaxWaldorf mindenképp. Ő a fórum admin, nem is tudom, hogy mennyit foglalkozik a BMS többi részével. U3 is független ettől, biztos, hogy nem titkolóznak két hétig egy bugfix patch miatt, amiről egyébként is volt már infó, hogy készül.

    Ha, csak akkor HA nem lesz U3, helyette pl kiadják a 4.36-ot, akkor igen, az gyanús lehet, hogy azt akarták volna kiadni a weblap mellé, de egyenlőre ilyenről nincs szó, semmi nem utal arra, hogy ez lenne a helyzet. Én mondjuk qrvára örülnék, ha ebben hazudnának, mert akkor a VR és minden egyéb is nagyon közel lenne.

    Ami a kommunikációjukat illeti, pont 2 órája tett fel dee-Jay egy postot, hogy nem érti miért mondják azt, hogy a 4.35U3 lenne az első patch aminél a community visszajelzéseire hallgatnak. Tételesen felsorolta hol és mennyi infót szoktak rendszeresen gyűjteni a visszajelzésekről. https://forum.falcon-bms.com/post/331749
    Ha te úgy érzed, hogy mindenkit csak leoltanak, akinek visszajelzése vagy új ötlete van, akkor vagy rossz topikban vagy, vagy rossz témát feszegetsz. Szerintem.
  • repvez
    #52229
    Nem vagyok besértődve, mert nem adtak ki semmit sem. csak megjegyeztem, hogy számomra ugy jött le, hogy a webdesign mellett még más is van a tarsolyba.
    És ezért is irtam, hogy no offensive, mert tényleg jo hogy foglalkoznak a dologgal.És ezért nem is irtam többet, mert láttam, hogy befeszultek , de ahogy néztem nem én voltam az egyetlen aki mást is várt.

    Számomra, ha egy párkapcsolat jol mukodik és tudod , hogy mást is akartál a virág mellé addni de nem jött össze a dolog , akkor bevallod és megérti a másik fél és nem hazudik vagy terel másfelé, hogy pedig csak te virágra gondoltál.
    Anélkül, hogy elmondanád, hogy mi lett volna az és majd egy következő alkalommal ,meg megleped vele és megemlited ,hogy ezt akartad még a virág mellé.

    Ezt nevezik öszinteségnek, és talán ez amit egy felhasználo elvárna a fejlesztöktöl hamár ingyen dolgoznak nekunk és nem szolhatunk vagy kérhetunk semmit sem töluk, akkor legalább a komunikácio legyen nyitott és öszinte .

    Ennyit akartam volna kihozni belőlé, nem azt, hogy mindent mondjanak el csak mert rákérdezek.
  • VO101Tom
    #52228
    Elhiszem, hogy te most be vagy sértődve rájuk, mert kissé arrogánsan oltottak le, amikor rákérdeztél, hogy "és hol a meglepetés amiről szó volt", de ezért nem kell nyaggatni őket, mintha ez újdonság lenne, hogy nyaggatásra befeszülnek, de akkor sem fognak elmondani többet. Akkor is ha odaírod, hogy "no offense", aki a weblapon és fórumon dolgozott ennyit, annak ez akkor is offense.

    A te példádnál maradva, ha viszel virágot a feleségednek, ő meg húzza a száját, hogy hol az ékszer amire ő gondolt, akkor szerintem téged sem érdekelne nagyon, hogy milyen a mosolya. Akkor sem ha tényleg más terved volt, akkor sem ha úgy vezeti fel, hogy no offense, kösz a virágot, de hol a többi?

    Az ingyen és szabadidöben végzett dologgal nem kellene/ lehet állandoan takarózni

    De, lehet. Minden joguk megvan rá és minél többet dolgoznak értünk ingyen, annál több joguk van ehhez.

    Ahogy régebben is beszéltük, amikor valaki csak infokat tanácsokat észrevételeket is ir akkor is az a reakcio, hogy majd ök azt tudják, hogy hogy és miként fejleszenek ne akarja senki megmondani nekik, hogy kellene

    És ez nagy valószínűséggel így is van , hogy sokkal jobban értenek hozzá, és sokkal több tervet, scenáriót és lehetőséget pörgettek már végig fejben, mint aki a fórumon casual ötletel. Ha valamire így reagálnak, az valszeg már a könyökükön jön ki.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2021.10.17. 18:42:05
  • repvez
    #52227
    DE még ha ez is lett volna , nem lehetne egy szavunk sem, mert erre se számitottunk volna , de hogy azt sem képesek elmondani, hogy a weboldal cseréje mellett még lett volna más is csak nem jött össze nem várt dolgok miatt anélkül, hogy bármi konkrétumo is mondtak volna rola.
    Azt senki nem vitatja, hogy nagy melo ujratenni egy uj rendszerre a dolgokat,de akkor ne mondják elötte , hogy az csak a jéghegy csucsa, hogy uj desingt kap az oldal.

    Ez olyan minitha reggel meloba menet a feleségednek megemlited, hogy mire hazajön nagy meglepetést fog kapni és ő meg vissza válaszol , hogy persze veszel egy virágot, te meg rávágod, hogy az csak a jéghegy csucsa annál sokkal tobb, majd este beállitász egy csokor virággal.
    És mikor rékérdez, hogy hol a nagyobb ajándék rávágod, hogy ez volt az, meg ne tuddja meg mekkora melo volt a megvenni .

    Gondolom , hogy nem lenne öszinte a mosolya még akkor sem ha tényleg örül, hogy kap virágot.

    Az ingyen és szabadidöben végzett dologgal nem kellene/ lehet állandoan takarózni, ha valamit bejelentenek és nem jött össze akkor is el lehet ugy mondani, hogy nem kell semmi kötelezö részletet megemliteni , de legalább érzi a közönség, hogy érdekli a fejlesztőket a közösség is és nem ugy állnak hozzá, ahogy most, hogyha valaki rákérdez valamire amit ök önszántukbol lenyilatkoznak akkor csak anyni a reakcio, hogy akkor nem te vagy a mi emberunk nem kell vele játszani ha nem tetszik.
    Ahogy régebben is beszéltük, amikor valaki csak infokat tanácsokat észrevételeket is ir akkor is az a reakcio, hogy majd ök azt tudják, hogy hogy és miként fejleszenek ne akarja senki megmondani nekik, hogy kellene , ez nem az a fajta PR ami megelégedett felhasználokat eredményez még akkor sem ha a termék maga valoban nem sok kivetnivalot hagy maga után.

  • VO101Tom
    #52226
    Nem ez volt a meglepetés. Nem függ össze a kettő. Az, hogy az U3-at a fórumváltással egy időben is tervezték kiadni (meg előtte is párszor, utána is párszor), nem jelenti azt, hogy az U3 lett volna az a "nagy változás" amiről csak a fórumváltás után beszélnek. Jelenleg az a hivatalos kommunikáció, hogy ez az új weblapot és a teljesen új fórumot jelentette. Ami tényleg sok munka és nagy változás, bár leginkább csak a motorház alatt. Attól függetlenül, hogy volt-e más is tervben, az U3-ra semennyire sem illik a "nagy változások jönnek", vagy a hype, ami a leállás előtt/alatt/után volt.

    HA az U3 mégsem valami bugfix patch lesz ahogyan most kinéz -láttunk már ilyet, hogy szándékosan mondtak mást, hogy nagyobb legyen a meglepetés- akkor lehet gyanús, hogy mégis összefügg, de számon kérni rajtuk akkor sem lehet semmit. Ingyen dolgoznak a saját szabályaik szerint - ezt nagyon sokszor átbeszéltük már - úgy kezelik az infókat, ahogy akarják.
  • repvez
    #52225
    Jó hirek.
    DE amugy nehezükre esett volna ezt leírni a weboldal megjelenésekor is, hogy ez lett volna a meglepetés de nem várt dolgok közbejöttek ?
    És nem hülyének nézni azt aki ezt megkérdezi.
    Az rendben van , hogy nem akarnak elárulni semmit sem addig mig ki nem adják az uj verziokat, de amikor valamit ök bejelentenek és mégsem történik meg akkor legalább legyen bennük annyi, hogy felvállalják és elmondják, hogy mi történt.
  • VO101Tom
    #52224
    Nem láttam még kint a linket, de BMS fórumán írta Seifer, hogy örömmel jelenti, hogy majdnem két hónapos bugjavítás és tesztidőszak után a 4.35U3 készen van, már csak a "papírmunka" van hátra, hogy kiadják. Az utóbbi két hónapban sokszor voltak már kiadás közelében (pl az új weblap és fórum megjelenésekor), de utolsó pillanatokban észrevett bugok miatt ez mégsem történhetett meg korábban. Remélhetően ez lesz a 4.35 verzió utolsó patch-e, ezután a 4.36 jön az új talajjal, grafikai javításokkal, és más "meglepetésekkel".
  • VO101Tom
    #52223
    PL
    A Falcon BMS Support főkategoriát nem tudod megnézni, hogy milyen alkategoriát tartalmaz összesen.
    Egybol a subforumra kell menned, mint a documentation vagy Joysticks & Input Device.

    ??
    Most is látod, hogy a BMS support meg a többi fő kategória milyen alkategóriákat tartalmaz. Ott vannak kilistázva a BMS support (és a többiek) alatt, a kis színes pöttyök azok...

    Az egyedüli dolog ami ezen az új fórumon más, hogy az alkategóriákba tett további alkategóriákat (pl joystick gyártók), csak akkor listázza, ha belépsz az alkategóriába, nincs olyan ömlesztett nézet, mint a régin. De topikokat a régi fórumon sem listázott így, és amúgy is a joystick mellett csak a community mod mappában voltak almappák, ezért lövésem sincs, hogy ez miért probléma.

    Ha mindig minden topikot végig akarsz olvasni, akkor a felső menüben ott az "unread" menüpont, ott látod időrendben az összes kategória összes topikjából az utolsó látogatásod óta felkerült hozzászólásokat, még szűrni is tudsz, ha valamelyik téma (alkategória) nem érdekel. Én pl innen hiányolok egy elmenthető szűrőbeállítást, amit nálam megjegyezne a böngésző, de együtt tudok élni a jelenlegivel is.
    Ha célirányosan keresel, akkor meg ott van az összes fő kategória, alatta az összes alkategória kilistázva, ahogy a korábbi fórum főoldalán is elérhető volt pontosan ugyanígy.

    Egy kicsit igy zavaró, hogy nem látod, hogy még milyen kategoriák lehetnek ezeken felül, oké most mégcsak 4 van nem olyan nagy gond, de később gondolom lesz több.

    Ezt megint nem értem, a régi fórumon is pont ennyi és pont ezek voltak a fő- és az al- kategóriák is, nem hiszem, hogy ez a szerkezet egyhamar változna.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2021.10.11. 01:02:11
  • repvez
    #52222
    Nem a föoldalra gondoltam, hanem a forum föképernyojén van 4 fökategória, de azokat nem lehet megnyitni, hogy kinyiljon , hogy mik a subkategóriák, csak ugy ha a subkategóriára kattintasz egybol a cim alatt.
    Ez addig nem gond, mig nincs sok topic ,de később ?

    PL
    A Falcon BMS Support főkategoriát nem tudod megnézni, hogy milyen alkategoriát tartalmaz összesen.
    Egybol a subforumra kell menned, mint a documentation vagy Joysticks & Input Device.

    Egy kicsit igy zavaró, hogy nem látod, hogy még milyen kategoriák lehetnek ezeken felül, oké most mégcsak 4 van nem olyan nagy gond, de később gondolom lesz több.
  • VO101Tom
    #52221
    Az új BMS fórumon klikkelj bal felül a BMS logóra, az a főoldalra visz. A weblapra csak külön linkkel tudsz visszamenni.

    Egy új weblaphoz és fórum cseréhez én is kissé túlzónak érzem ezt a hype-ot, de ez van.
  • repvez
    #52220
    Persze, nem is feltételeztem, hogy majd nekem elmondják, csak furcsáltam, hogy egy ilyen design cserének ekkora feneket keritettek mikozben azt komunikálták, hogy ez csak a jéghegy csucsa és , hogy ennél több is lesz és lesz meglepetés.

    Ezért irtam , mivel aki nem hülye az tudja, hogy ha egy forumot lekapcsolnak és csak archiváltan lehet elérni akkor az valami másféle stilusba fog megjeleni ujjonan, ehhez nem meglepetés. És pár éve ugyan igy lezavarták egy napos leállással a forum motor váltást , hogy nem volt semmi nagy beharangozás elötte.

    Mondjuk számomra egy kicsit fura ez az uj stilus ahogy a reddit meg hasonlo társai is, nem igen lehet kiigazodni azokon , hogy is kell olvasni, hogy ki kire válaszolt .

    Ahogy itt az uj forumnál is, a fömenüre nem lehet rákattintani, muszáj valamnelyik subforumot kiválasztani, hogy megnyiljon az egész .

    Monduk postolni talán könynebb lesz és képeket beszurni , meg mintha gyorsabb is lenne , de a felülete nagyon szokatlan számomra.