52903
  • VO101Tom
    #52299
    A fejlesztőknek ez egy hobbi, Dee-Jay írta még régebben, hogy akkor is csinálnák, ha nem játszana vele a készítőkön kívül senki. Nem akarok tippelni, hogy mennyien lehetnek az aktív tagok. Mindenesetre az új fórumon, a Falcon Online és a Falcon Lounge discordon is folyamatosan zajlik az élet, még pvp kampányok is mennek mostanában, amik 4.33 alatt teljesen leálltak (netkód hibák, fagyások miatt).
  • VO101Tom
    #52298
    Ja, annyira nem izgat, hogy fórumon témát csináljak belőle, és közöm sincs hozzá, hogy ők mit és miért választanak, csak furcsa, hogy az egyik postot ír arról, hogy mekkora korszakzárás lesz a 4.37, közben a verziószám ugrik 0.01-et.
  • militavia
    #52297
    Az ember a hobbija kapcsán nem tesz fel ilyen kérdéseket.
    Csinálja mindentől függetlenül, mert szereti. :)

    Amúgy hogyan ne érné meg, amikor nincs semmi hasonló?
    SOHA nem lesz ilyen dinamikus hadjárata a DCS-nek.
    Mert az, ahogy a játék felépül alkalmatlan a feladatra.
    Még, ha maga a motor alkalmas is lenne a MI-nek csúfolt valami annyira ostoba, hogy még a készítői is leírták, hogy ehhez új MI kéne.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.01.02. 17:26:46
  • Gundark 1 1
    #52296
    Van valami adat hogy mennyi most a tábora a BMS-es Falconnak? Megéri még ezzel dolgozni?
  • militavia
    #52295
    Ezen én is gondolkoztam.

    Sanszosan mivel Falcon 4.0 az ős, ezért a 4-es számtól soha nem akarnak megszabadulni.
    Ez még meg is értem.

    A 4.3x-hez ragaszkodást nem értem, mert a Falcon history chart szerint nem az OF4.3-ból származik.

    Itt

    De meg lehet kérdezni. :)
  • VO101Tom
    #52294
    Jó, csak érted, "a BMS-nek új korszaka kezdődik", és a verziószám emelkedik egy századdal :D Egy kroszakot zárunk le, de hogy BMS 5.0-nak nevezzük, ez még nem elég
  • militavia
    #52293
    Nem az lett a lényeg és nem is hirtelen. Az évek alatt felismerték, hogy túl sokszor hangzik el a DCS fanok vagy más oldaláról, hogy a BMS úgy néz ki, mint egy 1998-as játék. Ami amúgy nettó marshaság, mert a tájra sem igaz, nemhogy a gépek modelljére. Viszont ez volt az indikáció arra, hogy van, ami nem lehet halasztani, mert tényleg elavult nem csak kinézetileg, de további játékmeneti fejlesztések szempontjából is. A táj csere nem csak a szem elkápráztatására kell.

    * Nem ártana, ha pl. a helik is tudnának működni, de azok ilyen tükörsima terep mellett képtelenek bármire is. Főleg, ha a fák is átlátszóak, mint a DCS-ben volt régen...

    * Amúgy a merevszárnyú gépek vs SAM esténben is erősen kívánatos lenne a sokkal hegyesebb terep, mert jelenleg asszem félig mesterségesen van generálva a LOS törés kis magasságon és nagyon nem mindenhol megy a radar break.

    * A végső érv meg tényleg az, hogy Korea valójában erősen hegyes völgyes, csak ez az 1 km-es felbontással nem látszik kicsit sem...
    Ez minden más helyszínre is igaz.

    A VR is ezen sírás rívás miatt kerül be.
    Egyeseknek ez a mindene a DCS miatt.
    Csak a difi ennyi lesz, hogy a tucatnyi 4096-os felbontású textúrával operáló DCS-sel ellentétben ehhez nem kell majd 32GB RAM meg 3080-as VGA, hogy működjön és nem egy kvázi üres térképen, hanem hadjáratban is működni fog.


    Az első bekezdésre.
    Én betettem egy hírt, amit nem ég úgy reagáltam le, ahogy.
    Jó szokás szerint megint repvez próbált okosabb lenni úgy, hogy ki van írva megfelelő igeidővel, hogy mi történik.
    Arról meg neki fogalma sem lehet, hogy a háttérben mi zajlik, hiszen még csak nem is külsőse a BMS csapatnak...
  • VO101Tom
    #52292
    Lenne egy vad ötletem, mi lenne, ha mostantól nem anyáznátok egymást minden alkalommal amikor a másik ír ide? És akkor talán a BMS-ról is lehet beszélni...

    Szerintem Max arról beszélt, hogy nem fognak három különböző patchen dolgozni, amiért a 4.35-höz sem jön már hotfix sem, csak a fórumban leírják, hogy egy-két buggal mit lehet manuálisan kezdeni, mert a 4.36-on dolgoznak már. A 4.36-ban főleg a programozás változik, rádiózás, AI, ECM, meg pár dolog amit sejteni lehet, de a többségét elvileg titokként őrzik.

    Az új grafikai engine-t évek óta kalapálja I-Hawk, legalábbis amiről én tudok, amiről én beszéltem vele. Akkor az még nem 4.37 néven futott, nyilván fogalmuk sem volt, hogy mikor lesz kész, mennyi más patch lesz előtte, melyik lesz az a patch aminél majd egyesíteni lehet a többi változással.

    Max szeret hatásvadász mondatokat megfoglamazni, ez pl, hogy a "mostani korszak utolsó verziója a 4.36 lesz", ez is micsoda? Azért, mert a 4.37 után - remélhetően - jobban fog kinézni? Meg lesz VR? Most hirtelen a grafika lett a lényeg? A grafikán, térképen kívül minden mást a 4.36-ból örökli a 4.37 is, az új térkép az nagyon sok mindenben változást hoz, ez igaz, de az FM-et, avionikát, AI-t tuti, hogy nem írják újra az alapoktól. A verziók eddig sem voltak visszafelé kompatibilisek, sokszor még upgrade verziókat is kellett térképekkel, hadjáratokkal frissíteni. Ez egy kicsit hatásvadász nekem, mint amikor a fórumcserét hetekkel előre bejelentették. Sőt, ha nagyon akarnék a szavakon rugózni, akkor a "jelenlegi" BMS-t egy sima hotfix is nyugdíjba küldheti, hiszen onnantól már nem az lesz az aktuális...?

    @Repvez, ezeket ne különálló mappáknak képzeld el, hiszen mindegyik rengeteg dolgot örököl a másikból is, amikor a 4.36 kijön, abban benne lesz minden változás amit a 4.35 hozott, teljesen mindegy, hogy melyiket mikor kezdték el. Nincs olyan, hogy a 4.35 MELLETT fejlesztik a 4.36-ot, ami egy különálló patch lenne. Programrészeket fejlesztenek, amikből jut a 4.35-be, majd ha abba nem fért bele, akkor majd beleteszik a 4.36-ba. Lehet, hogy 4.37-re is csúszik programozás, hiába nevezik azt majd a "grafikai" patchnek. Van ami visszafelé nem lesz kompatibilis, de olyan mindig volt ezelőtt is.
  • militavia
    #52291
    Idézek tőled..

    DE ugye te megint jobban tudtad, hogy nincs ilyen .
    DE gyere csak okoskodj.


    Erre még jössz a személyeskedéssel.
    Beszarok bazdmeg...
  • repvez
    #52290
    persze személyeskedj csak azmegy neked, ahelyett hogy gondolkodnál.
    NEm fejezte be a gondolatot a // után vagyis, el akarjuk kerülni, hogy 3 verzion dolgozzunk // mint ahogy ezt tettük a 4.35, 4.36 és a 4.37 el.
    Mivel tapasztalatbol beszél, hogy ez igy sok lesz nekik , hogyha igy csinálják a jövöben is.

    DE persze azért köss bele mindenbe amit gondolok,és amiről vélemyényem van, mert te ugy is tudsz mindent , hogy ki mit gondol, mit ir le mit tesz.

    Az angolom meg köszöni szépen megvan.
  • militavia
    #52289
    Ember, arról beszélnek, hogy az kerülik el, nem hogy azt csinálták.
    Az, hogy egyes modulok előre haladtak nem jelenti azt, hogy három eltérő változat van.


    As we change our development tools and release cycles, we sure want to avoid working on 3 versions in // because it is way too much to maintain for the small team we are!

    Bocs, tanulj meg angolul...

    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.01.01. 22:50:55
  • repvez
    #52288
    akkor megint kinek volt igaza?
    mior azt mondtam, hogy minimum 2 verzion kell hogy dolgozzanak ? most kiderült, hogy 3 is volt.
    DE ugye te megint jobban tudtad, hogy nincs ilyen .
    DE gyere csak okoskodj.
  • militavia
    #52287
    Hírek
  • repvez
    #52286
    ez talán egy kis ajándék a köv verzióbol.ÉS a q1re terveznek valamit kiadni jövöre.
  • VO101Tom
    #52285
    "Esetleg nem emlékszel, hogy ez a komment hol volt?"
    PPfffhhh... nem.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2021.12.17. 17:22:46
  • repvez
    #52284
    egyetértek, hogy felemás az érzés, de sztem, nem azzal kellene kezdeni, hogy repülhetövé teszuk a heliket.
    Sokkal inkább a FM , DM és az AI részt kellene rendbetenni velük, ami kisebb melo lenne mint , hogy repülhetővé teszik öket.

    A jelenlegi helyzetnél már az sokat jelentene, ha normálisan tudnának repülni és használni a fegyvereket.
    Jelenleg számomra ugy tunik, hogy a helik egy csoportja ugy mukodik,mintha egy objektum lenne és egyszerre kezeli az összeset.
  • militavia
    #52283
    Esetleg nem emlékszel, hogy ez a komment hol volt?
  • militavia
    #52282
    Csak amiatt tettem be, hogy anno a nem F-16-os gépekkel repkedés is így kezdődött, aztán hova vezetett.
    Ez most csak kb. fun.

    De pl. első körben az kéne a helik hasznosságához, hogy tudjanak dispensert használni és az új terrain, hogy a LOS megtörése könnyű legyen.

    A növényzet ma pont olyan, mint a DCS-é volt régen. Csak shader. Átlát rajta tudtommal az MI.
  • VO101Tom
    #52281
    Ott is említették, de korábban is írták, hogy a zavarás és úgy egyébként az EW jobban ki lesz dolgozva.
  • militavia
    #52280
    A DCS F-16 ECM videónál látott kommentre utalsz, ahol azt írták, hogy "nemrég kódoltuk le ezt"?
  • VO101Tom
    #52279
    Láttam. Vegyesek az érzéseim
    Helik tényleg jók lennének BMS-be is, de szerintem qrva sok meló kellene ahhoz, hogy ebből minőségi feature legyen, 3D kabinok, normális FM, avionika, multicrew, stb. Abban sem vagyok biztos, hogy az FM alkalmas normálisan szimulálni a forgószárnyasokat, vagy pl olyan apróságok, hogy az érzékelők elől a növényzet tudja-e maszkolni a rejtőzködő gépeket, ez mennyire létezik? Kíváncsi vagyok mire jutnak vele, egyenlőre én sok pénzt nem tennék rá, hogy ebből normális feature lesz, de ha lesz is, az még nagyon nagyon sok idő.

    Az sokkal jobban izgat, amit egy másik postban ejtett el Dee-Jay, hogy a jelenleginél jobban kidolgozottabb EW-t és zavarást programoztak BMS-be. Na az még érdekes lehet.
  • militavia
    #52278
    Helis mod
  • militavia
    #52277
    3D modell koordináció és felülete.
  • Boconadi
    #52276
    Ugy szeretem ezt a Repvez - Balazs vitakat olvasni :D
  • militavia
    #52275
    Jaj
    Jaj
    Jaj

    1. 10 év alatt a követelmények is változtak. Ha te most akarnál 0-ról elkezdeni egy repszimet fejleszteni igen hamar abba ütköznél, hogy a DCS-hez méricskélik, ahol minden hibája ellenére jó sok gép és helyszín is van már. Na, ezt kéne nulláról megugrani. Nézd meg, hogy az FO idején hol tartott a F4.0 és DCS. Oh, wait. Nem is volt DCS. FC 1.1 és szarba fagyott állapota volt. Akkor az FO vállalása egy T-38 és egy Texan volt első körben. Láthatáron nem volt az F-16, mint repülhető gép.Sok sok év után. Kb. a terrain engine volt meg, a hang és egy placeholder FM. Meg csináltak már szép képet a támaszpontról és 3D modellt skin nélkül az F-16-ról. Kb. ennyit láttunk belőle és néhány videót.

    2. Első látásra is milsim ez az új és nyilvánvaló, hogy semmi köze egy garázsprojethez.
    Grafikailag nem nagy száma és olyan grafikai láványosságok sincsenek benne, ami már a BMS4-ben is évek óta pl. a wing flex.

    Igen, tudtam, hogy magyar volt, de soha nem beszéltem vele.
  • repvez
    #52274
    Akinek itt elmeorvoshoz kellen fordulni az nem én lennnék,
    Nem nekem van szovegértelmezési gondjaim és képtelen elképzelni egy feltételezett lehetőséget sem.
    DE a gyengépek kedvéért, elmondom, hogy sehol nem állitottam, hogy ez az FO és senki nem is állitotta , hogy pont ugyan az mint amit akkor elkeztek.
    DE ugye valaki képtelen elképzelni azt sem, hogy 10 év alatt AKÁR, teljesen ujrakezdhető valami uj alapokon uj emberekkel uj szervezeti felépitéssel és titokban mert tanbultak az elözöböl.

    ÉS ezt irtam É
    "Még az is megfordult a fejelmben, hogy esetleg a Fighter ops ujraéledése,"

    SEmmi konkrétumot nem irtam söt az egész posztombol ezt az egy momentumot tudtad kiragadni csak ,hogy fitogtasd a tudásod és , hogy bele tudj kötni valamibe.

    Amugy meg ha csak 6 programozo volt akkor is elértek valamilyen szintig és abbol a 6 bol egy programozoval beszélgettem is mert történetesen magyar volt, De gondolom ezt is tudtad.

  • militavia
    #52273
    Soha több nem volt, mint 6 ember, aki értette a kódoláshoz és az agonizálós időszakban már egy volt összesen...

    Ha szerinted 6 kóderrel megcsinálhatod a 0-ról azt, amit bevállaltak (FAA certifikált szint), akkor szerintem fordulj elmeorvoshoz vagy alapíts céget és dől a zsé azon butáktól, akik fogalmatanok.
  • repvez
    #52272
    nem , de nem is érdekel, de neked gondolom megvan a céglista a takaritonoig bezárolag.
  • militavia
    #52271
    Tudod te, hogy hány programozója volt az FO-nek összesen?
  • repvez
    #52270
    Még szerencse , hogy te azzal is képben vagy , hogy milyen szerkezeti felépítése volt , mihez kezdenénk nélküled.
  • militavia
    #52269
    A DCS-t egy bejegyzett cég fejleszti, saját honlappal, CEO-val, ami kell.
    A munkatársak főállásban tolják.
    Ez hol volt meg az FO-nál?
    A fórum bejegyzéseket sem olvastad akkor anno.

    Úgy tűnik, nem művészet nálad jobban tudni bármit...
  • repvez
    #52268
    aha, szoval ha valaki pénzt szed be a közösségtől hogy finanszirozza a projectjét az akkor garázsproject?
    DE gondolom te ezt is jobban tudod sot talán ennek is tagja voltál ...

    Akkor a DCS is az ,mert ők is kikstarteren gyűjtötték lovét a WW2es assetekhez és térképhez és egy bizonyos szint felett megigérték a ME262est, ami azota se készült el.
  • militavia
    #52267
    Az, amit egy fórumról akartak finanszírozni és meló mellett csinálták az bizony az.
  • repvez
    #52266
    Az FO nem garázsproject volt, csak sokat igértek és keveset valositottak meg belöle és a pénzt nem jol használták fel, ezért let beszántbva az egész.
    Ez elött a video elött fogalmam sem volt erről a projectrol ezért gondoltam elöször , hogy ez valami DCS-vel kapcsolatos dolog, mert azok a gépek (F4, mig29, EF2000, F16) szerepeltek amik a DCS ben is és az NTTR is . egyedül ahogy irtam a megjelenés volt egy kicsivel hogy ugy mondjam realisztikusabb a tecturák jobban kopottabb gépeket mutatnak mint a FCS-ben.

    A video alapján meg nem tudtam, hogy UE4es motorja van vagy hogy kihez tartozik, csak miután egy kicsit jobban utána néztem .
    Mondjuk ez egy kicsit jobban megmagyarázza, hogy hogy tudtak ilyen dolgot össze szedni, mert UE4ben egy csomo mindent megkapsz készen és letölthető hozzá , nem nullárol kell mindent elöállitani.
  • militavia
    #52265
    A FO egy garázsprojekt és 10 éve is cső halott volt. A vállalásuk messze túlment a megvalósíthatón.

    Az UE engine alapján semmi közük ennek az ED / DCS-hez,
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2021.11.30. 00:06:51
  • VO101Tom
    #52264
    A Heatblur tervezett összeállni velük még 2019-ben, ezt anno be is jelentették ED fórumon, de azóta szétváltak (azt nem tudni, hogy miért és mikor), néhány alkalmazottjuk a Meta-nál maradt, ők pedig továbbra is a DCS-hez csinálnak modulokat. A TrueGrit már régebb óta a Heatblur része, a DCS EF2000 is az ő nevük alatt fut már.

    A Meta modelljeiről ArtStationon van fent egy galéria, szerintem jobban ki vannak dolgozva mint a DCS modellek, de ez már az a szint, ahol kb mindegy. Mindegyik nagyon szép munka.

    A progi egyébként Unreal Engine-t használ, az intró is UE4-ben készült.
  • repvez
    #52263
    Nekem ugy tunik mintha a DCS modelleket felhasználva készlt volna, talán a DCS-nek lesz egy MILTECH verzioja, ami eddig is volt TBS néven, talán annak lesz egy uj kiadása.
    A TRUE grit és a heatblur is a partnereik, ezért szerepel az EF2000 is a videoban. ÉS a DCS-ben is készit mindkét csapat gépeket.
    Ez vagy azt támaaztja alá , hoyg a két fejlesztö cég egy , vagy valahogy megegyeztek, hogy a két 3rd party csapat mindkét cimre készithet i a gépeket.

    Amikor megláttam az első képeket azt hittem, hogy ez a DCS talán a következő évben várható fejlesztésesekkel, mert decemberben szokták kiadni a következő évre várható fejlesztések bejelentését. Ami különbséget észrevettem, hogy a modellek talán még egy kicsit jobban ki vannak dolgozva vagy csak a render mássága miatt a fények anyagok és az árnyékok sokkal realisztikusabbnak hatnak és nem annyira cartoon os mint a DCS. arra gondoltam ez talán a VULKAN render váltása miatt lesz.
    Még az is megfordult a fejelmben, hogy esetleg a Fighter ops ujraéledése, mert ha fel akarja venni a versenyt a mostani szimekkel, legyen az MIL-tech, vagy game mindegyiknek sok évre van szugség, hogy mindent olyan szinten legalább kidolgozzanak ahogy a mostaniak tartanak, Ahhoz meg kell már egy jo alap.
    A végén derült ki számomra, hogy ez egy másik repeszimnek van bejelentve, bár kíváncsid vagyok, hogy ezzel a névvel lesz e majd valami jogi csörte a FB-al, ki volt előbb a tyúk vagy a tojás.
  • VO101Tom
    #52262
    Ez a trailer sok kérdést nem válaszol meg, a weblapjuk alapján ez nagyon úgy tűnik, hogy milsim lesz. Talán valamikor majd lesz belőle PC-s szimulátor, de egyenlőre ez nem nekünk készül.
  • militavia
    #52261
    OFF

    Hogy ezzel gamingre lőnek vagy sem lövésem sincs.



    ON
  • militavia
    #52260
    LOL