52903
  • falcon66
    #52139
    Üdv!
    Nincs
    Valóban igazad lehet úgyhogy VGA csere lessz ezt a kártyát még ha jól emlékszem 50.000 ért vettem 2010 ben. Abban kérném szépen a segítséget hogy te milyen illetve melyik VGA t ajánlanád.
    Segítségedet előre is köszönöm!
  • VO101Tom
    #52138
    Nem akarok a te kontódra ötletelni, de a GTX 260-as nekem gyanús, hogy csak Dx10-et támogat. Az, hogy a gépre telepítve van a Dx11, az még kevés, a kártyának is támogatnia kellene. A dxdiag display fülön a feature levels sorban miket ír ki? Magyar Win10-nél ez "képernyő" fül, és "szolgáltatás szintjei" sor. Ott van-e 11_1, 11_0?
  • falcon66
    #52137
    Üdv
    de nekem a gépbe nem integrált kártya van ,és a futtatásban a dx diag beírásakor dx11 verziót ír ki.A VGA N Vidia GTX 260 az op rendszer win 7 .Akkor cseréljem le a VGA kártyát vagy az op rendszert win 10 re.Szerinted mi lenne a jobb megoldás
  • VO101Tom
    #52136
    Nem ismerem ezt a hibát, de amit találtam róla fórumon, az sajnos nem néz ki túl jól. Laptopon, integrált kártyáknál jött ez elő, amik nem tudtak Dx11-et futtatni (4.35-ben jött a Dx11). Nem olvastam semmilyen működő megoldást rá. Lehet, hogy mégis csak a 4.34-et kellett volna felraknod.
  • falcon66
    #52135
    üdv!
    Sikerült feltelepítenem a BMS 4.35 öt + a U1 frissitést . de amikor inditom a játékot ezt írja ki Could not create device on adapter és ilyenkor mi a teendő?
    Segítségedet előre is köszi
  • VO101Tom
    #52134
    A 4.35 Installhoz nem "kell" leszedni a korábbi változatokat, de tény, hogy utána nem sok szükséged lesz rá (4.35 teljesen külön mappába települ). A logbookot viszont mindenképp érdemes átvinni, hogy a pilótád egyéni statisztikáját tovább vigye (user\config mappából minden fájl, ami a pilótád nevét viseli). A controls-t és a conf.ini-t viszont most ne másold, újat érdemes csinálni, mert jó pár dolog változott bennük, és 4.35-höz a korábbi missionok sem használhatóak, csak ha mission commanderrel átkonvertálod őket.

    Falcon BMS oldalán vannak fent a legfrissebb verziók. Ezt a topikot látod? Forum: Releases & Updates
    Ha nem tudod megnyitni, akkor regisztrálni kell, és megvárni amíg elfogadják, utána tudod használni a fórumot. Ez néha sokáig tart, és a spam mappát is kell figyelni, nehogy oda menjen az aktiváló e-mail. A fórumra regisztrálni mindenképp érdemes, ha másért nem Arty's Hot List miatt, BMS-hez készült modok és kiegekből válogatás, mik azok amik tényleg jók és hasznosak.

    De addig is innen leszedheted a 4.35 és 4.35U1 torrent fájlt (a legális terjesztés is ezt a torrentet használja): 435+U1_install
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2021.04.16. 11:57:34
  • falcon66
    #52133
    Üdv!
    Köszönöm szépen a segítséget!
    Akkor ha jól értem akkor a 4.34 uninstal, 4.35 letölt és telepítés.
    Légyszíves add már meg a címet hogy honnan tudom letölteni.
    Segítségedet előre is köszönöm!!
  • repvez
    #52132
    ha már mindenképp telepiteni akarsz akkor sztem érdemesebb a 4.35 öst felrakni , ez a leujabb verzio és hozzá az elso javitást is.
    igy kompatibilis lesz , ja multizni is akarsz.

    DE amugy ugy tudom, hogy uj telepités kell, elég sok minden változott a verziok között, meg persze az sem minegy, hogy mit töltöttél le, csak a updatet vagy a teljes instalt ami magába foglal mindent.
  • falcon66
    #52131
    Sziasztok!
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Azzal kapcsolatban érdeklődnék, hogy ha a BMS 4.34 et akarok telepíteni akkor azt ugyanabba a könyvtárba telepítse ahova a 4.33 át vagy a 4.33 uninstal aztán csak azt
  • Razor18
    #52130
    ...a Nose Wheel Steeringet BEkapcsolni, gondolom...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2021.04.14. 19:23:38
  • VO101Tom
    #52129
    Üdv.
    Én nem használom az eredeti kiosztást, de ha pl ennek hinni lehet, akkor a kerékfék a [K] billentyű, a forduláshoz az NWS-t (nose wheel steering) kell kikapcsolni, ami pedig a [Shift]+ [-] (jobb shift mellett ami van) gomb.
  • falcon66
    #52128
    Sziasztok !

    Abban kérném a segítségeteket hogy a BMS 4.34-ben a landolás után milyen bill.kombinációval tudom fékezni a gépet,illetve a jobra illetve balra történő forduláshoz mi a kombináció.
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • repvez
    #52127
    Nem lehetett rossz, de egy kicsit kevésbé adja vissza ez a klip, hogy mekkora mozgolodás volt a légtérbe és alatta.
  • VO101Tom
    #52126
    Most véget ért PvP kampányról egy kis clip:
  • beci43
    #52125
    Küldtem neked privátot.
  • repvez
    #52124
    ugyan ezen a néven regisztráltál ?
  • beci43
    #52123
    Még mindig nem jött az email. Rá tudnál esetleg kérdezni?
  • beci43
    #52122
    Be tudok jelentkezni, viszont nem enged tovább, még nem igazolok vissza.
  • repvez
    #52121
    vagy nézd meg ha beirod a neved és a jelszavad akkor a forum gombra kattintva beenged e. Mert nálam is elöfordul, hogy beirom a nevet és a jelszot rányomok az okéra és látszolag nem történik semmi csak a jelszó eltünik a rublikábol, de ha rányomok a forumra akkor meg már beenged mint regisztrált bejelentkezett felhasználot.
    Meg ha jol tudom addig nem enged hozzásuolni vagy témát nyitni mig nincs egy hozzászólásod, ezért van a first post vagy a say hello topic
  • beci43
    #52120
    Köszi a gyors választ! Akkor még várok.
  • VO101Tom
    #52119
    Szia.
    Egy adminnak manuálisan kell engedélyezni a regisztrációt, az nem automatikus. Fogalmam sincs, hogy ez átlag mennyi idő, anno én is a spam mappában találtam meg napokkal később (gmail), de valszeg az már sokkal előbb ott volt. Várj egy napot, ha nem jött, akkor megkérdezhetem a fórumon.
  • beci43
    #52118
    Szia Tom!
    Regisztráltam a Benchmarksims fórumára, de ezidáig nem kaptam visszaigazoló emailt. A regisztrációmat elfogadta, de a visszaigazoló mail nélkül nem tudok bejelentkezni. Tudsz valami infót esetleg, mindig elhúzzák a visszaigazolást? Spameket néztem, oda sem jött.
  • VO101Tom
    #52117
    Molni küldött két linket:
    Ez még WIP, tesztelés alatt, de már készül egy ilyen is:
    UOAF presents: Israel 1980s for BMS 4.35!

    Ez pedig a szimulátor történelem 4. rész: link

    Annyit üzent még, hogy sg-ről ez a topik hiányzik neki egyedül, viszont már nem fog újabb reget csinálni.
  • VO101Tom
    #52116
    Azt mondta, hogy nem a klasszikus értelemben bannolták (ha megnézed, most sincs koponya a neve mellett), csak inaktív lett a profilja, nem tud belépni.
  • repvez
    #52115
    Ahogy mondani szokták a díj átadókon:
    A forumon huzamos ideig végzett "kiemelkedő" hozzászólásai elismerése okán a moderátorok 2020 oktober 23.-a alkalmából a bannolás harmadik végleges, halálfejes fokozatát adományozták Molnibalage felhasználónak. További munkájához sok erőt és szerencsét kívánva.
  • beci43
    #52114
    Nem tudom, de hiányzik az biztos...
  • Hiuuz #52113
    Balázs mit követett el, hogy nincs? :)
  • repvez
    #52112
    Arrow19 2019 ota nem volt fenn és molni is bannolva van, gondoltam, hogy talán ráférne egy kis csinositás a topicra.
    Ha valaki csinálna egy jó bannert az se lenne rossz
  • Hiuuz #52111
    Na igen!

    Tervezéssel kapcsolatban csak egy példa: RTS-ben profi módon menedzselik az egységeket, gyártást, kitermelést, támadást, védekezést. De ha egy bevásárlást kell a boltban elintézni akkor már hívják anyut :D

    Mai világban előre tervezni? Bakker, lassan az sem biztos, hogy holnap a nap felkel...
  • VO101Tom
    #52110
    Jó, kíváncsi lennék arra is, hogy 2015-ben hányan válaszoltak helyesen arra a kérdésre, hogy "hol képzeli el magát 5 év múlva".
  • Hiuuz #52109
    Fleet Defendert rongyosra játszottam annak idején én is! Régi szép idők, amikor még volt miből válogatni! Ma a tucat FPS-ek világában meg nem találom a helyem! Botrány! :D
  • Hiuuz #52108
    Most futom át az elmúlt két év posztjait, mielőtt kinyitom a számat, de emellett nem tudtam szó nélkül elmenni:

    "ha a 30xx-as nvidiák elárasztják a PC-ket jövőre"

    Ha tudtuk volna tavaly szeptemberben azt, ami most van :D :D :D
    Mondjuk végül is elárasztották a piacot, csak a zömük a bányász szerverekben landolt :)
  • VO101Tom
    #52107
    Ja, úgy könnyű
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2021.02.25. 20:59:33
  • repvez
    #52106
    Ha nem játszok vele akkor nem CTD-zik :D
  • VO101Tom
    #52105
    Passz. De most nem csak fícsörök hiányáról volt szó, hanem súlyos stabilitási gondok voltak, fagyás, CTD, amiket mindenképp javítani kellett nagyon gyorsan.
  • repvez
    #52104
    Most elég gyorsak voltak
    Kíváncsi leszek, hogy menyni javítás lesz még az uj grafikai rész elött, azt mondták, hogy most nem lesz akkora idő közte mint a 34 és a 35 ös között.
  • VO101Tom
    #52103
    Kint van a 4.35 U1. Eddigi tesztek alapján nincs fagyás vagy CTD, sem HARM-nál sem máshol, ami jó jel. Remélem nem jön elő többet.
    https://www.benchmarksims.org/forum/showthread.php?41463-Falcon-BMS-4-35-U1-Incremental-Installer&p=566566&viewfull=1#post566566
  • repvez
    #52102
    igen tudom, mert ugy probáltam eddig, de ahogy irtam , ez okozza a problémámat, ha teljes képernyős modba használnám akkor nem lenne hang sehol sem a játék alatt.
  • VO101Tom
    #52101
    Most nem próbálom ki, de szerintem teljes képernyős módban most is felnagyítja az UI-t, az csak akkor lesz natív, ha ablakos módban használod.
  • repvez
    #52100
    Az Nvidia drivere csak enynit mutat :
    3d beállitások
    Semmi egyebet.
    Közbe megtaláltam az inteles driver programját is, ott megtaláltam ezt az egyéni képméret csusztkát. De érdekes, hogy akkor van pont teljes méret a TV-n amikor a csuszkák 82% on vannak.
    DE ha pixelre állitja a képet a windows akkor ha be van állitva a nativ pőixel felbontás a monitoron és a TV-n is akkor hogy nem tudja teljesen nativ felbontásba megjeleniteni a képet?
    De ha meg igy csuszkával igazitom ugy meg már nem nativ a felbontás.

    Igen ezt meg is értem, hogy nem egyszerű egy UI-t lecserélni, de ha 4.33ig működött rendesen az, hogy teljes képernyőn jelent meg az UI is mindegy mekkora felbontása volt a kijelzőnek, akkor ezt miért kellett most bántani , hogy már ne is lehessen igy használni. Mert beállítható, csak akkor nálam elmegy a hang. elnézném én az UIU-t 800x600 ban is, de legalább látnám mi hol van .

    A TV-re tegnap jött ki uj softver, elötte meg talán novemberben. azzal nem lehet gond. Max az kavarhat be, hogy egy HDMI kimenet van , de 2 VGA osztozik rajta. mert a APU+dedikált GPU van a gépben , igy egy HD 630 és egy 1050ti váltogatja egymást a desktopos alkalmazásoknál a intel a 3d progiknál az nvidia megy.

    Igen a tesztekben mindenről mesélnek csak arról nem amivel az átlag felhasználó szembe találhatja magát , sokszor csak kicserélik a cikkben a tesztalany nevét és minden mást ugyhagynak .
    A régi alaplapomnál jártam én is hasonloan, hogy direkt olyan alaplapot vettem, amin van optikai hang kimenet a 7.1es hangkártyával. hogy csak egy kábelt kelljen elhuzni az erősitőig és akkor mehet a házimozin minden hang.
    Csak anynit felejtettek el leirni, hogy az optikain csak stereo hangot ad ki, és a térhang csak az analog RCA-kon . igy hiába volt 7.1es a hangkártya az erősitö csak stereobol keverte ki dolby PL2es térhangzásra.