60034
  • Alienator
    #44807
    Hiányoztam hát. Amíg nem voltam, ült a topik. kellek én ide :)
  • crygaan
    #44806
    Új engine egy már futó mmo alá? Kizárt, hogy bármilyen kiadó is megmerné lépni. Ez max. egy szép álom marad.
  • t0xikus
    #44805
    ha aktív a subod, akkor sztem bele.
  • Alienator
    #44804
    Én még emléxem 2.8 millára is preorderesekkel együtt. Nézz csak utána. Persze hogy melyik a valós adat azt nem tudhatom (és te sem).
  • crygaan
    #44803
    Viszont kérdés számomra még mindig az, hogy az ingyen hónaposokat, mint pl. én, is beleszámolták? Ha nem akkor szép szám, ha igen akkor meg csak kozmetikázzák az egészet.
  • Boncmester
    #44802
    Dehogy, ezt csak úgy mondta, de valójában azért írta a hírt, mert hiányoztál neki :)
    Azt mondja, hogy nem szereti, ha húzogatod a haját, de azért zavarja, ha nem csinálod :D
  • Alienator
    #44801
    :D jogos. egy "r"
  • Alienator
    #44800
    Nephin egyébként még mindig olvasom az újdonságokat amit terveznek, mert szeretném ha véget érne ez a rémálom állapot és egy jó MMO lenne belőle. csak attól tartok, hogy elkéstek már így is, kialakult egy elég negatív vélemény (amit már a bw is elismer), sok múlik azon, mikor tudják a dolgokat rendbe tenni. Egy unreal 3 engine-t be lehet tolni alá, a teljes rewamp nélkül is. Esküszöm neked, hogy ha azt mondják hogy 3 hónapra off és utána rendben lesz minden, még azt a 3 hónap offot is kifizetném ha motort cserélnének, dinamikus eventekkel feltöltenék és érdemleges pvp-vel. Akkor ütne a game mint egy buszkerék. A világ adott, rengeteget ki lehet(ne) hozni belőle.
  • Nephin
    #44799
    1. cirka 2 millió eladott példánnyal indultak

    2. ebből volt 1.7 a legutóbbi jelentésben

    3. most 1.3-mat mondtak

    4. ebből te kijelentetted, hogy több, mint a fele tábor eltűnt és hogy 1 millió alatt van az előfizetők száma

    5. vagy trollkodsz (magyarul ignorálod a tényeket és az elméleteidet ismételgeted), vagy diszlexiás vagy és nem ismered fel a számokat. Melyik a valószínűbb?
  • Kazagor
    #44798
    És ha nem lesz az, akkor mi van? Most még az, legyen a valós adat akár 500k aktiv előfizető. Ha meg nem lesz nyereséges, akkor jön az F2P, majd később a szerverleállitás. Addig még sok-sok év eltelik. És mire megszünik a játék, addigra kijön a World of Darkness MMO, a Mass Effect MMO, a Starcraft MMO vagy mit tudom én még mennyi, amikkel ugyanúgy szivesen játszunk majd.
  • Laroa
    #44797
    Egy t-vel írta
  • Alienator
    #44796
    Az EA-t érdekli. érdekli hogy nyereséges lesz-e vagy sem. És ettől függ a game jövője. A Tera egy "t" még mindig.
  • genRob
    #44795
    ...birodalmi oldalon. :-)
  • genRob
    #44794
    Sziasztok! Tomb of freedom nadd szerveren van PVE guild?
  • PiszkosFred
    #44793
    Es megis, milyen jol boldogulok ebben az allapotomban is :)
  • Alienator
    #44792
    Nephi akkor én semmit se mondhatok? Az hogy a tényeket sem vesziktek figyelembe az én trollkodásom? NEm trollkodás, lehet érteni így is meg úgy is. 2.8 milla volt az elején, most meg legyen akkor 1.3. Ez akkor is több mint a fele off. érdekes az is hogy rengetegen single gamet látnak benne, azok akik a többi MMO-ban nem. Tényleg a játékosok a hibásak?
    Semmi rosszindulatú dolgot nem mondtam. Annyit mondok akkor, hogy az ingyen hónap után és a trialosok nélkül adják ki az adatokat és meglátjuk. Elhiszed hogy nem fognak ilyet kiadni?
  • Boncmester
    #44791
    Te se lettél okosabb az utóbbi hónapban :)
  • Kazagor
    #44790
    De most komolyan. Ki a szart érdekel, hogy mennyi előfizető van és hogy a közölt adatok valósak-e vagy sem? A lényeg, hogy mi élvezzük a játékot, aki meg, nem, az huzzon a Terraba, Diabloba, GW2-be játszani.
  • PiszkosFred
    #44789
    Magaslabda volt (veletlenul), egy par hettel/honappal ezelotti "vita" kapcsan, miszerint akinek evek ota nem volt problema kidobni havi 4 ezret egy mmo, annak nem szamit igazan, hogy mennyit es mire fizet elo, ha egy mmo becsodol, keres egy masikat, stb.
  • t0xikus
    #44788
    amúgy én vagyok a legjobb aktív játékos. gw2 béta óta 1x léptem be 1 órára kb:D
  • PiszkosFred
    #44787
    Ha evek ota van ra felesleges 4 ropija, anelkul, hogy ehezne es/vagy nelkulozne a csaladja, es ekozben elvezi az online jatekok altal nyujtott esetleges szorakozast, mint kikapcsolodast - akkor egy ragequit utan ugyanugy el fogja kolteni ezt a 4 ropit egy regi/uj szolgaltatasra, ami biztositja szamara tovabbra is a szorakoztatas ezen formajat. Akar megerted ezt, akar nem. Egeszen addig a pontig, amig meg nem unja a gep elott ulest, es/vagy nem talalja mar szorakoztatonak a mara iszonyatosan felhigult mmo kozosseget. Na akkor fogja masra kolteni a penzt, de meg akkor sem a csaladi kasszaba, csak ha idokozben valtozott az anyagi helyzet. A megszokas nagy ur, akar tetszik akar nem, az emberek nagyon nagy resze a szokasai rabja, amelyen csak akkor valtoztat - az elet barmely teruleten -, ha muszaj. Onszantabol csak nagyon kevesen. Es aki evek ota mmokon szocializalodik, az nem fog neked egyik naprol a masikra valtani ezen, max a jatek valtozik idorol-idore.
  • Boncmester
    #44786
    Annyira unatkozol, hogy még egy olyan szarkasztikus megjegyzésre is komolyan válaszolsz, ami mögé trollfejet tettem?
    Lehet kéne kerítened egy nőt vagy esetleg melót szerverkarbantartás idejére :)
  • Boncmester
    #44785
    Amúgy ez a mondat enged arra következtetni, hogy a tiralosok benne vannak:
    “EA said the decrease was indeed due to “casual and trial players” cycling out of the game.”
    Mivel az 1,7 milla volt az előző info, most 1,3, ezért ebből az jön le, hogy a 400K különbséget mondják trialosnak és casualnak. Más csökkenésről pedig nem beszéltek eddig hivatalosan, tehát valszeg erről van szó, eszerint pedig beleszámolják, ami viszont durván torzítja a képet.
    Ezen kívül benne vannak az ingyen 30 napos emberkék is valszeg, ha csak az alapján nézik, hogy kinek van nem cancelelve a subja. Ezeknek, ahogy Toxi is mondta, kb május 30-ig van idejük cancel subot nyomni, tehát elképzelhető, hogy nyomott volna már egy részük, ha nincs ez a 30 nap.
  • picket
    #44784
    Értem én, hogy bizonygatni akarod a véleményedet, de ugye tudod, hogy ez valahol 2 sör ára, és hogy az mennyire számít? Tehát nem az a lényeg, hogy valamire mindenképpen előfizet, hanem hogy ez mennyire nem terheli meg, és akár heti 2-3 óra játékért is megadja, mert neki simán megér annyit. Megint elment a fekete macska, jönnek az ügynökök...
  • PiszkosFred
    #44783
    Ami lemaradt: ezert is kell megbecsulni az 1-2 misi elofizetos bazist, es nem azt megcelozni, hogy legyozze a wow egykori 12-13millios taborat. Senki sem lesz arra kepes, meg a blizzard kovetkezo projekje, a "titan" sem.
  • Boncmester
    #44782
    Így van, mivel tudjuk, hogy egy vérbeli MMO-s külföldön mindenképp kifizet havi 4 ropit, mert másra nem tudja költeni.
  • PiszkosFred
    #44781
    Tulzasokba esett az mmo piac, illetve a fejlesztok. Tul nagy a kinalat, ezert azt megegyszer nem lehet megismetelni, amit a wow csinalt 7-8 eve. Az a vicc, hogy erre a teljesitmenyre mar senki sem lesz kepes. Jokor, jo helyen indult el a wow, azota a klonok es egyeb probalgatasok csak azt ertek el, hogy az emberek belefaradtak, befasultak, es inkabb mar nem is erdekli oket az mmo. Nagyon sokan ternek vissza a wowhoz, mert azt legalabb ismerik, tudjak mire szamithatnak, es nem probalkoznak tovabb.

    Ha lenne egy korszakvaltas az mmo-k vilagaban, akkor az talan picit valtoztatna a dolgokon, de erre meg varni kell.
  • picket
    #44780
    Online higiénia hiánya?
  • t0xikus
    #44779
    számára ez úgyis single player marad:) (mondjuk nem lepne meg,h ez a kép azért alakult volna ki benne,m senki nem akart vele játszani:D )
  • Nephin
    #44778
    Olvass kicsit lejjebb. Nincsenek benne a trialosok, ez az aktív előfizetők száma.
  • PiszkosFred
    #44777
    Igazad lenne, de meg a biharnagybajom sarki kocsmajaban sem kapnal egy sort csak azert, mert hiszel valamit. Mi alapjan hiszi azt barki is, hogy a trialosok bennevannak. Biztos van valami hivatalos dokumentum, amely reszletezi ezt, hiszen felelosegteljes komoly tro..emberek vagytok, akik ala tudjak tamasztani az allitasaikat adatokkal is, nem csak "mert ugy hiszem". Es tenyleg erdekelne, hol van ez a lista, mert ez a reszletes/teteles felsorolas az 1.3millio osszetetelerol megelozne sok vitat a kesobbiekben.
  • picket
    #44776
    Mert mindig el kell ismételnie, hogy single player játék így meg úgy...
  • Laroa
    #44775
    Egyetlen sikeres mmo van ami él és virul évek óta, és ott is komoly játékosbázis csökkenés van...
  • Nephin
    #44774
    Szóval azért engedtelek vissza, hogy megint nyomasd a hagymázas ötleteidet, csak most nem a jövő hónapban f2p, hanem az 1 millió alatti játékosbázis a sláger nálad, akkor is, ha orrbavernek a hivatalos adatokkal, amiket nyilván te sem tudsz megcáfolni, hacsak nem vagy EA-fejes.

    Én vagyok a hülye.
  • picket
    #44773
    Légy szíves vesd össze a wow eladási és előfizetői statisztikáit! Aztán gyere vissza, és lehet elmútnyócévezni
  • t0xikus
    #44772
    dejavu-m van:)
  • Alienator
    #44771
    Igen fogalmunk sincs. Ezért írtam hogy akkor kéne közzé tenni amikor a free mókának vége, és a trialosok nélkül. És akkor azt mondhatnák hogy trailosok nélkül, a ténylegesen aktív előfizetők száma ennyi meg annyi. Ez ködösítés részükről, és úgy adják ki az adatokat hogy azt gondolsz bele amit akarsz. Ti azt hogy ezek aktívak, mi meg azt hogy nem mind. Etz csak hivatalosan közölt feltételek mellett lehetne tudni. Ez nem fog megtörténni, az előbbi írásom miatt. Ijesztő adat lenne azok számára akik várnak még valamit a játéktól hosszabb távon.
  • picket
    #44770
    Megismétlem az álláspontomat: a játékos teszi "single player játékká" (persze nem tudja, mert nem az, de úgy játssza mintha az lenne). Megvan minden lehetőséged, hogy mmorpg-ként játssz, de a többség egyedül kolbászol, aztán megáll 50-en, mondván "végig játszottam".
  • PiszkosFred
    #44769
    Az ara realis, csak ne a hazai balkani nyomorhoz hasonlitsd. Semmivel sem dragabb vagy olcsobb, mint a tobbi mmo ugy vilagviszonylatban.
  • Alienator
    #44768
    nem. nem minden MMO-nál, csak amelyik nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Egy sikeres MMO él és virul évekig, komolyabb játékosbázis csökkenés nélkül.

    Persze neked is igazad van, amennyiben az AoC, Warhammer stb játékokat nézed. De ezek a bukás kategória.